CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

jenuh merempit page 1 sampai sekarang...
mergong rupanya.....dekat je dgn tempat aku...jiran sebelah aku ni pon hazabbbbbbbb jugak

LaksamanaSunan posted on 10-12-2012 09:56 PM
Assalammualaikum semua. Maaf sbb lama aku tinggalkan thread nie.

Akak aku baru je selesai kenduri ...

salam TT...

diawal2 TT bukak kisah ni, pnah gak aku merempit dr page 1 smpai prtengahan kisah, tp stop situ je, sal busy ngan final year, skang dah bebas... so entah cmner tadi tetibe tringat sal kisah TT ni, gigih aku search balik..

takde kisah latest ker sal amri ngan imah ni? jiran paling hazab skali pd pandangan aku

oni313 posted on 22-1-2013 03:04 AM
salam TT...

diawal2 TT bukak kisah ni, pnah gak aku merempit dr page 1 smpai prtengahan kisah, ...

Wsalam. Hehehe. Trima kasih.. So far xda lg update terbaru. Imah ada kontek mak aku lg. Mcm biasa la mngadu nasib. Pasal anak2 masuk hospital, eh mcm2. Aku pn xkesah sgt..asalkan jgn ganggu hidup kami sekeluarga. As long as kami kat Seremban dia kat Kedah ok lg kot. Jgn jumpa je.

Trima kasih lg skali kat semua yg follow cter picisan aku nie. Yg baik jadikan tauladan yg jahat jadikan sempadan. Eh yeke ape aku ckp nie?

LaksamanaSunan posted on 22-1-2013 10:52 AM
Wsalam. Hehehe. Trima kasih.. So far xda lg update terbaru. Imah ada kontek mak aku lg. Mcm biasa  ...

sesama

kisah ko, bukan leh dijadikan teladan, tapi kami ni plak yg mendidih hati tngok perangan imah lenggok and husband dia yg tak semengah tu... la ni depa duk mergong ka? tang mana? dekat2 petronas mergong ker? sal dlu aku slalu gi situ, sal belajar kat area2 utara...

Aku rasa makpak tt dah kena ilmu kot

Tt i lap u

Hapdet la lagik

Follow Us
ketupat79 posted on 19-6-2011 06:08 PM
semua orang naik angin baca cite ni

Hadoi,betol cakap ko ketupat...ahkak pun naik angin baca kisah jiran tt ni.. sabo jelahhh

LaksamanaSunan posted on 22-1-2013 10:52 AM
Wsalam. Hehehe. Trima kasih.. So far xda lg update terbaru. Imah ada kontek mak aku lg. Mcm biasa  ...

kau jgn confident sgt....ntah-ntah bln depan Amri & Imah angkut kain baju nak tumpang dok dengan mak kau sekali....

jazaa posted on 26-1-2013 12:07 PM
kau jgn confident sgt....ntah-ntah bln depan Amri & Imah angkut kain baju nak tumpang dok dengan m ...

Mintak simpang la.. Aku risau je klau dia sekeluarga dtg kenduri akak aku hrtue. Takut dorg xtau jalan pulang pulak nnt. Dh dorg xda duit nk dtg, lega la.. Atleast mak aku xder la sekonyong2 nk bank-in duit tambang dorg suh dtg jugak. Ada peningkatan kat situ.

oni313 posted on 22-1-2013 12:58 PM
sesama

kisah ko, bukan leh dijadikan teladan, tapi kami ni plak yg mendidih hati tngok perang ...

Hehehe.. Depa duk Mergong, ada sekolah pehtu ada mesejid. Nama kampung aku xtau sbb hati tgh mendidih kan masa pi tue. Rumah depa rumah kongsi jah. Aku nk cerita pn xtau mcm mana. Nnt klau aku merayau area utara aku try lalu lalang kat situ. Klau smpat snap pic aku tepek. Gigih

baru bc separuh2 citer TT..x khatam lg.....
tp apa pon..suka cara TT bercerita..
apa2 hupdate TT....

p/s :gigih aku nk jdik busy budy..

OMgosh... i yang baca ni pon mendidih ke tahap jantung bila baca...jiran tak tau malu..
Parents you ni baik sangat sampai derang ambik kesempatan...

I nak share skit tentang pengalaman i tentang orang yang ambik kesempatan nih..

Waktu i kecik, kita miskin..parents i keje gov gaji kecik jer anak ramai..
tapi ramai jer yang pinjam duit bapa i sebab dia selalu kasihan dan tolong orang..
tapi kita yang tak cukup duit pas tu...
worst part derang mana nak bayar balik...

One of sepupu bapa i, buat rumah setinggan blakang umah..
sambung letrik dari rumah i ler..
makan pon kat rumah..tapi satu sen pon tak pernah hulur..
i kecik2 pon dah tahu menilai orang yang ambik kesempatan nih..
i tunggu bulan ke bulan dia hulur seringgit dua tolong bayar letrik tapi tak de..
rasanya sampai bertahun..

one day..
I tarik wayar letrik yang sambung umah dia sampai sambungan putus..
i skodeng malam tu dia guna lilin jer..
besok dia gi tau bapa i..
then derang sambung balik..
kemudian i tarik balik..
begitu lah seterusnya sampai dia segan nak mintak sambung balik dan pindah...
Puas hati i..

reason i story ni adalah..kalau kita tak buat sesuatu sampai forever derang akan hisap darah titik peluh parents you..
padan muka your sister sound..

I rasa korang padlock pintu rumah...
kalau derang datang cakap kunci hilang..
bila orang rumah nak keluar baru jumpa kunci..
Kalau parents you tanya cakap sekarang ramai perompak
pintu kena selalu lock..

Rate

1

LaksamanaSunan posted on 26-1-2013 01:16 PM
Hehehe.. Depa duk Mergong, ada sekolah pehtu ada mesejid. Nama kampung aku xtau sbb hati tgh mendi ...

wlaupun ko tak suka amri imah tu, better la ko cari alamat umah diorg, tuk mengelakkan kita2 yg dlm forum ni TERBERJIRAN lak ngan amri/imah ni udahle aku selalu gi alor star, especially area mergong tu...

puaka sungguh perangai diorg... apa2 pun, kita klau nak buat baik, kene la berpada2, setengah org melayu ni, klau kita tolong, ada yg kenang budi, ade jugak yg naik lemak cam kes amri imah yg sangat puaka itu

Assalammualaikum semua..

Nie ada update sikit pasal cerita aku. Bab lain tp ada sikit kaitan dgn jiran2.

Aku ada sorg kawan yg boleh nampak benda2 halus. Satu malam masa lepak2 minum aku gatal2 mulut la tanya kat dia, aku nie bersih ke x. Bersih kat sini maksudnya daripada unsur2 mistik la. Saka ke, pendamping ke, etc. Berita mengejutkan, kawan aku cakap memang ada. Dah lama dia tau tp disebabkan aku xtanya, dia xbgtau. Ok, aku tekejut kat situ sbb ayah aku xpernah cerita.

Yg menjadikan semua nie berkaitan dgn jiran2, kawan aku tue cakap... Ayah aku mmg kena buat baik sbb kalau dia sakit hati, kesudahan yg buruk akan menimpa org2 tersebut. Thatsewai la ayah aku mcmtue. Kawan aku jugak pesan, aku dgn adik beradik pn jgn sembarangan nk marah2 org. Atas sebab yg sama.

Benda nie semua xjelas lg sbb aku kena balik rumah tanya ayah aku sendiri. Kawan aku xbgtau ape benda yg menyelubungi keturunan aku sbb ayah aku lg berhak.

ok...TT...jgn upe update....

Tt..sambung r citer...

Setelah 2 tahun lbh aku myrndiri dr bporum.. tup2 jmpa benang nie... rasa cam nk xtif balik bporum..syabas TT... pengalaman yg menarik!

LaksamanaSunan posted on 26-3-2013 06:27 PM
Assalammualaikum semua..

Nie ada update sikit pasal cerita aku. Bab lain tp ada sikit kaitan dgn ...

woooo bahaya jenis saka ko ni,kata kan la ko sumpah org yg ko benci tu mati excident mmg betul2 la mati excident jawabnya..

tt cepat sambunggggg.......citer trbaru tt nih cam buat aku terpikir sesuatu....tapi nk tggu citer tt dulu....

TT update la cter baru.. cter ko ni lg best dr drama melayu yg kluar kat tv dan panggung wayang...