CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: girlfriend_^^

Boyfriend garang

Close [Copy link]
Kalau kau darjah enam mgkn boleh la merajuk 60x sehari. Tp kalau dah berbulu ats bwh bawak2 la guna otak dik.

Clash je lah

Boyfriend saya ...kini suami amat garang.
Masa bercinta jgn lah buat perangai mmg ler kena marah sesaje je...
Nak hidup aman....jgn buat apa yg dia tak suka, dan lelaki mmg tak suka kita merjauk lebih lebih dan tuduh dia tak sayang kita.
BE  MATURE , girl....

Show that you're independent...baru dia rasa inilah calon isteri yg dia cari...

nampak sgt ko ni muda lagi xde pengalaman dlm bercinta....
nak ingtkan,
jgn cari yg kaki pukul,
jgn cari yg kaki batu,
jgn cari yg malas kerja,

masalah ko tadi,
kalau dia marah2,ko pujuk la dia balik,bg manja2 skit,gedik2 skit,tu baru namanya bercintan dik

Bukan ke kalau lelaki betul-betul sayang dia akan bersabar dengan perangai girlfriend? Adakah ini realiti sebuah perhubungan antara lelaki dan perempuan? Adakah saya salah bila tuduh-tuduh dia macam tu?

TT ni masih muda lagi ni.
jenis manja dan penuh drama

bila dah berumur sikit, dah banyak tanggungjawab nak kena pikir,
akan jadi matang ler nanti nih.
tapi sebelum sampai level matang, akan banyak kena marah la jawab nya

Serimolek replied at 7-3-2020 05:27 PM
Ok i am feel u.. I pn sama clingy gila2..

Selamat bercinta tp jgnla over gedik kalau i jdi bf u p ...

Ahahhahahhh.. Bijak ur bf. Padan muka uols..

Follow Us
Beruntunglah ada boyfriend nak pujuk kalau merajuk. Kes I, my boyfriend merajuk sampai dua tiga bulan. Akhirnya, I tinggalkan dia.

#girlfriendyangtersakiti

Lelaki ni ada mcm2 jenis. Kalo dia sanggup nk pujuk tu kira dh ok la. Sbb sy pnh tgk kawan pnya bf, xpenah pujuk kawan sy tu. Pujuk la diri seniri. last2 dia da malas nk majuk

Eceli sy pn jns suka majuk. Tp alhamdulillah dpt bf yg sabar layan karenah. Dh selamat jadi suami pn

girlfriend_^^ replied at 9-3-2020 07:11 PM
Lepas ni kalau rasa dia macam marah je,nak terus call la.. kadang-kadang saya rasa dia marah sebab ...

mula2 bercinta mmg mcm tu. kte kan ppn, mesti nak perhatian dr org yg kita cinta. betul x? klau bukan dia yg bg perhatian spe lagi nak caring kt kte? xkan nak cari scandal pulak.

tapi, awk kena igt. dia ada kehidupan dia sendiri. ada kerja. ada hobi. perlu masa utk rehat/tido. masa utk lepak dgn kawan. masa utk main game. masa utk.. apa2 je. awk kena ada kelonggaran di situ. TAPI - xkan la layan GF sndiri pun xde masa. yedok? asyik2 lambat reply. asyik2 jumpa kawan. asyik2 penat. ada ppn lain kah? sbb tu kena KOMPROMI. bertolak ansur. bila die reply lmbat - awk tnya sebab knp lmbat - klau masuk akal, awk terima je. ckp okay syg. tak perlu tuduh dia, eh awk x sayang sy ke? spe x geram asyik kena tuduh mcm tu je.. wpun awk ckp bergurau. cuba klau sy asyik ckp sis ni gila ke? tiap kali reply wpun sy x mksudkan cmtu, awk pun mesti rasa bengang jugak. jgn tuduh2.. itu x elok dlm mana2 hubungan. baik dlm kawan ke, adik beradik ke, bf-gf ke. especially, klau mood yg dituduh tu tgh x elok.

Semalam saya merajuk lagi..terasa hati sangat..saya message dia tengah malam, tapi dia tak reply..tak suka betul   saya kalau lepas 30 minit saya message,dia tak reply saya akan delete message saya tu...tak payah baca..geram!.. tapi esoknya dia message beritahu sorry dia dah tertidur dan tanya apa yg saya delete tu.... saya merajuk saya kata nothing.not important... tapi lepas dua ketiga kali dia pujuk, saya maafkan..sebab teringat kecaman kat thread ni    jadi tak ada gaduh gaduh..saya pun tak kena marah..hehe

girlfriend_^^ replied at 8-4-2020 02:26 AM
Semalam saya merajuk lagi..terasa hati sangat..saya message dia tengah malam, tapi dia tak reply..ta ...

uolss ni pon... kalo dah tengah malam tu paham2 la. org dah tido. iols kalo bf respon lambat mesej mean dh tengah malam baru respon mesej iols, iols pon ignore je heol walaupun iols sedar je heol respon mesej tu.

garang camana,
kalau tengking tengking just sekadar you manja manja rasa tak dipeduli sebab dia busy,
over sangat tu

misssakura replied at 10-4-2020 10:03 AM
uolss ni pon... kalo dah tengah malam tu paham2 la. org dah tido. iols kalo bf respon lambat mesej ...

Tah la apa mood saya hari tu...saya pun memang selalu reply  msg dia lambat.. bila saya takde mood kadang kdg seharian tak msg dia..tapi bila dia buat benda yg sama saya tak suka pula.. hehe...tapi hubungan kami sgt baik sekarang..sejak mro ni, dia byk masa..bagi full attention kat saya..best!

girlfriend_^^ replied at 12-4-2020 03:18 PM
Tah la apa mood saya hari tu...saya pun memang selalu reply  msg dia lambat.. bila saya takde mood ...

untung la uolss... iols sekarang asik terasa terabai je dgn bf sampai mula la fikir negatif heol ade perempuan lain. heol dah jrg contact dan skrg asyik iols je yg kne mulakan dulu. tp iols malas nak bg muka sangat dengan heol. lantak la heol tu. ade jodoh ade la.. tak de iols move on je la.

misssakura replied at 12-4-2020 03:27 PM
untung la uolss... iols sekarang asik terasa terabai je dgn bf sampai mula la fikir negatif heol a ...

Alaaa ye ke uolss.. bila mula mro ni dia terus berubah ke.. ke sebelum mro lagi dah berubah...cuba you buka thread pasal hal ni,boleh forumer bagi buah fikiran..saya lps buka thread ni baru lebih hargai boyfriend sebab baru tahu wujud lelaki tak suka pujuk dari komen2 forumer

girlfriend_^^ replied at 12-4-2020 04:42 PM
Alaaa ye ke uolss.. bila mula mro ni dia terus berubah ke.. ke sebelum mro lagi dah berubah...cuba ...

nak kte berubah tu tak jugak... sepanjang iols kenal dia mmg jenis lambat balas wassap semua tu. tapi setiap hari ade je heol mesej sepatah 2 kata. ada hari heol sweet gedik, ade hari heol mesej just tanya khabar je.

ini dlm seminggu ni dia dah tak mesej. iols je yg mula mesej tp heol respon je. tak de la tak respon. tapi pelik la... kalo rindu mesti kalo boleh nak mesej hari2. ini heol macam ok je. mcm x rindu pon dgn iols.

biasanya dlm seminggu heol akan ade call dan borak panjang sikit. tapi ni seminggu lebih dah tak ada call pon. bila iols nak call bg alasan yg bagi iols tak logik. tapi iols sabarkan je dulu sbb mase tu baru je baik gaduh. malas la nak cari pasal.

hari tu (minggu ni) iols merajuk 3 hari tak mesej dan 3 hari tu heol buat derk jer.. tak pujuk. sebab iols fikir iols merajuk benda remeh temeh so iols buang ego iols n mesej balik heol. heol layan je macam x de apa2 berlaku. tak tanya pon sbb apa iols diam 3 hari. ni hari ni heol langsung x mesej sedangkan semalam iols ade tnye soalan n heol tak respon sampai sudah.

iols nak bagi masa seminggu. kalo heol mmg tak mesej langsung dlm tempoh seminggu ni, mmg iols kene bincang betul2 la dgn heol. hala tuju hubungan semua tu. letih nak main teka teki.

sorry terpanjang... tak tahu nak luah dkt sapa.

misssakura replied at 12-4-2020 05:14 PM
nak kte berubah tu tak jugak... sepanjang iols kenal dia mmg jenis lambat balas wassap semua tu. t ...

Tabahnya you dlm hubungan yg mcm ni... dia jenis lambat reply dan 2,3 patah je dia message sblm ni... kalau nak fikir negatif,mungkin dia tgh kenal org lain..kalau nak fikir positif, mungkin dia tgh ada masalah.. sbb mro ni kan byk syarikat mengalami masalah..so maybe dia tgh rungsing fikir psl masa depan kerjaya dia.. tahu je la kerjaya ni bagi org lelaki sgt penting..

girlfriend_^^ replied at 12-4-2020 05:35 PM
Tabahnya you dlm hubungan yg mcm ni... dia jenis lambat reply dan 2,3 patah je dia message sblm ni ...

tak ade la 2 3 patah.. berpatah2 jugak kalo mood mesra. cuma dlm seminggu ni je mesej ala kadar je. itu pon iols je yg nak kena start. kalo iols tak mula mmg tak bermesej la iols dgn heol hari itu.

heol keje kerajaan so rasanya x de la perlu risau sgt bab2 kerja ni.

i am 42 , kowser layan lelaki as above description.

isk...get a consultant, better.

misssakura replied at 12-4-2020 06:09 PM
tak ade la 2 3 patah.. berpatah2 jugak kalo mood mesra. cuma dlm seminggu ni je mesej ala kadar je ...

Baca kat thread lagi satu uols dah ok kan dgn boyfie...  semoga kita berdua dipermudahkan jodoh tahun ni...Aminnnnn