CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silvermuse

Kewujudan manusia di bawah bumi??

serammmm......

Ramai orang bertanya kenapa ada kaum bunian? kenapa ada kaum yang tamadunnya di dalam tanah?

Kaum bunian pada asalnya ialah kaum manusia yang telah disumpah/ditukarkan menjadi ghaib seluruhnya.

kaum yang duduk bawah tanah pulak aku tak tahu apa sejarahnya, tapi mereka manusia biasa juga, namun setelah lama tinggal dalam tanah, fizikal mereka berubah sedikit. maklumlah kita pon kalau 10 tahun tinggal kat dalam terowong bawah tanah tak pernah keluar tengok matahari, gerenti muka pon berubah jadi macam muka orang gila

namun yang aku tahu, Hitler telah menghantar sepasukan saintis Nazi untuk menjejaki kaum ini, dan berjaya menemuinya. Antara hasil yang dibawa pulang ialah teknologi-teknologi radikal yang mendahului zaman. Bahkan dipercayai Nazi telah berjaya membina pesawat anti graviti, yang mana merupakan perintis kepada pesawat Stleath Amerika Syarikat. ramai saintis-saintis Nazi telah diseludup masuk ke USA oleh CIA selepas WW2.

B-52 Stleath: Dipertontonkan kepada umum buat pertama kalinya pada 22 November 1988. Soalan saya mudah sahaja, kenapa rupanya seperti UFO? Ianya mendahului zaman. Alien technology?

Cuba korek rahsia ini:

Another Alien technology?  dalam tempoh beberapa tahun sahaja, tiba-tiba IC muncul secara mendadak. daripada manakah asalnya teknology ini?

1971: 4004 microprocessor

Reply #112 WonBin's post

klau ko bace sejarah engineering IC ni dh lame dh ader .... technology dh berevolusi dr penguna copper wayar pengunaan silicone so tak leh terkejut sgt .... pasal IC ...and by the way IC and microprocessor is not an alien technology is a men made technology ....

lgpon IC bkn muncul mendadak ...... rase even sebelum perang dunia pertama pengunaan item ni dh ader dh cumern bentuknye lain skit ...besar dan bulky ..... pastu peredaran zaman .... manusia muler menjumpai bahan baru utk mengantikan bahan lama ...... seperti silikon .....

disbbkan silikon laaa komputer besar gedabak ...yg dulu leh dikecil seperti skrang ok .... sorry ic is not an alien technolgy .... ko study pasal sejarah barangan electronics ko akan tau ... one more thing bendr tu tk muncul mendadak bende tu dh berpuluh puluh tahun  mungkin lebih dr tu ader kat dunia ni .... org dh pakai sejak dulu lg ......

please jgn underestimate manusia ..... kiter bkn makhluk helpless macam some ufo fanatic fikirkan .... from the piramid to computer .... manusia wat sume tu bkn alien or some other beings ...

Originally posted by fish_o7 at 31-8-2007 10:19 AM
klau ko bace sejarah engineering IC ni dh lame dh ader .... technology dh berevolusi dr penguna copper wayar pengunaan silicone so tak leh terkejut sgt .... pasal IC ...and by the way IC and micr ...

aku rasa aku paham apa yg wonbin nak ketengahkan...mcm ni la...

kata la teknologi kereta kuda asal dari tahun 1,000 dan diguna pakai sampai ke tahun 1900...
di situ kita dah nampak yg kereta kuda dipakai selama 1900 minus 1000 = 900 tahun...

tiba2.....

dalam 100 tahun sahaja iaitu 1900 sampai 2000+ :

-teknologi elektronik wujud, pulak tu...sampai ke tahap nanotechnology, wafer, silicon, core dsbnya.
-kapal terbang; dari sayap pakai papan sampai ke besi atau lain2 jenis bahan yg ringan. Dari boleh dikesan sampai stealth. Byk lagi la...
-kereta; dari pakai tayar ala kereta kuda sampai ke tayar getah. Dari kotak sampai aerodynamic.
-Dan begitu juga dgn teknologi2 yg lain....

Persoalannya......cuba kita tgk ratio 900 tahun dgn 100 tahun yg terakhir ... 900:100.
Mana pegi pengetahuan manusia mcm hilang atau kurang momentum perkembangan dalam 900 tahun tu?
Camna plak cepat je dlm tempoh 100 tahun tu?
Kereta kuda dipakai 900 tahun, punya la lama, dlm tempoh tu (again, 900thn tu satu tempoh yg lama), kenapa perkembangan pengetahuan manusia mcm 'wayyy tooo slow' waktu tu dan tetiba 100 tahun yg terakhir ni mcm laju  mcm pakai booster la plak?

Btw, aku tak menolak pendapat fish dan juga wonbin....let us think..

Follow Us
Tak semua manusia freak or fanatic dgn sesuatu perkara...tapi disebabkan 'sesuatu perkara' tu la buat manusia terpaksa re-think.

Reply #111 WonBin's post

ko paham tak camner radar berfungsi ....

aku rase ko tak tau .... well i obvious ....

ok lah meh aku educate ko skit .....

radar ber fungsi dgn memancarkan bunyi seperti sonar ... bunyi apebile melanggar object akan di bounce balik dan dikesan oleh raar tersebut .... principal lebih kurang cam sonar ikan lumba mengesan ikan utk dimkn ....dan jugak seperti kelawar

ok disbbkan bunyi tu dibouncekan dan akan di kesan oleh radar ...so logic ... klau bunyi tak di bouncekan ...maka object takkan di kesan kan kan .... so muncul kapal terbang stealth bomber ni ...jeng jeng  .....

bahan yg digunakan utk membuat kapal terbang ni ...aderlah bahan yg kan menyerap bunyi dan bentuk kapal dibuat begitu aderlah utk mebenarkan bunyi melalui kapal terbang tu tanpa dibounce utk dikesan radar ........ so seswai laa utk digunakan utk operasi mengebom tanpa dikesan ....  and satu lg ia tk 100% berkesan ...but is very effective ....

satu lg ni bkn technology makhluk bunian atau makhluk asing ...ni ade lah technolgy manusia .... hasil dr berpuluh tahun worth of R'N'D ... experimenting ....trial and error ..... is not alien or bunian is man made ..... and of course laa tetibe kuar ....ko igt military nk ckp ke ...derang tgh wat kapal terbang yg ade capabilities cam tu .... kan org tentera asing curi technology cam ne ..... everything must be in secrecy ... nk protect rahsia derang .... fikir laa skit ...alahai ...

Reply #114 cz's post

ok aku paham maksud ko tp ....

utk menilai kepandaian manusia ... kiter lah tak leh anggap bende seperti ....graph yg meningkat secara constant dan mengekalkan rate yg same .... sbb bende ni tak leh dinilai begitu ....

ok zaman dulu mmg technolgy bergerak sgt lambat disebabkan tiada system perhubunganyg effective ...tiada kapal terbang tiada telefon .... so technology bergerak sgt perlahandan mase tu pendidikan tinggi exclusive hanya utk para bangsawan dan golongan kaya sahaja .... so technology pd mase sgt lambat ....

but apebile pendidikan diperluaskan utk public .... ramai kanak2 boleh pegi sekolah ramai org boleh pergi universiti ...dan secara taklangsung melahirkan lebih ramai org yg pandai .....dan byk discoveries terhasil dr system ni .... dan bile system perhubungan dikembang ....lebih ramai org yg pandai2 ni berkomunikasi antara satu sama lain dan lebih byk discovery dpt terhasil ..... disbbkan system yg terbuka seperti lebih ramai genius terhasil .... org2 yg mampu merevolusikan technology tu sendiri ..... disbbkan perkembangan technolgy ...RnD dpt dievolusi .... dimana menyebabkan lebih byk discovery lg ...

klau nk fikirkan pasal perkembangan technolgy .... kene fikirkan juga ttg social, politic dn byk lg element tak leh nk tgk .....technolgy tu sahaja ....

ok, bila ko mention telecommunication tu...aku leh terima...coz telecommunication dah proven impact yg tinggi dlm penghantaran pengetahuan dari satu manusia ke manusia..

Reply #115 cz's post

klau nk think .... kene fikir secara mendalam ...dan rujukan dr byk sumber .... tak leh nk fikir ..... cam tu jerk ...  

cam kes IC tu ... for average people mmg tak leh nk comprehend how engineer develop bend ni but klau dier ... wat research dier takkan wat conclusion ...this technology dtg dr alien or org bunian ....
tul tak .....

if there's some technology that some human cannot comprehend or cannot understand ...doesn't mean is from outer space or other dimension.....

aku tgh tunggu seseorang ckp ...yg enset pon dtg dr alien gak hehehe ......

sape ade baca tk discover ...dimana scientist mencipta satu satelite or device ....utk mengukur ruang dan mase .... and satu lg ..korang tau tak ...bumi kite mampu utk membengkokkan alur ruang dan mase ....berdasarkan teori pakcik einstein ... menarik kan ...

Reply #113 fish_o7's post

dalam sejarah bipolar transistor telah diceritakan bahawa bukan manusia yang invent bipolar transistor,tetapi sesuatu objek yg telah terhempas di Roswell.....sejarah penciptaan bipolar transistor adalah mendadak selepas tahun 1947.

bayangkan,ufo terhempas di roswell pada tahun 1947
dan bipolar transistor tiba2 dicipta pada tahun 1947 di dalam makmal Bell oleh shockley,bradeen dan bartain,menyebabkan perkongsian Nobel prize oleh ketiga2 mereka.....

dan apa yg aku perasan antara sebelum 1947 dgn selepas 1947,besar betul perbezaan komputer.
sebelum 1947,komputer semua besar macam kilang,menggunakan vacuum tube.
selepas 1947,transistor diperkenalkan dan kemudian dan hasilnya komputer yang jauh2 lebih kecil..Sangat mendadak bukan?

Kebanyakan manusia sebenarnya terlalu sombong dan angkuh memerintah dunia ni....dan aku rasa Allah turut mencipta satu lagi makhluk bukan khalifah untuk tujuan menginsafkan manusia ni....tetapi mereka masih lagi sombong...

nak kata UFO tak wujud sebab takde dalam al-Quran?Komputer,almari dan printer pun tak disebut dalam al-Quran.Wujud tak mereka?

Aku boleh bagi lagi sebab kenapa UFO boleh wujud dari segi Islam:
Sifat wajib Allah,iaitu WAHDANIAH,berkehendakkan sesuatu.
Sifat harus Allah,iaitu mengadakan dan menciptakan sesuatu.
Salah satu nama Allah(Asma ul Husna),iaitu al-Batin-Yang Tersembunyi.
dan beberapa ayat mutasyabihat dalam al-Quran.

Sapa2 nak hentam aku silakan,tetapi ia hanya menunjukkan korang ni dari golongan malas berfikir atau lebih tepat lagi HKTM-"hidup,kerja,tidur,mati" serta bodoh sombong...Sekian.

Originally posted by prototaip at 31-8-2007 11:14 AM
dalam sejarah bipolar transistor telah diceritakan bahawa bukan manusia yang invent bipolar transistor,tetapi sesuatu objek yg telah terhempas di Roswell.....sejarah penciptaan bipolar transistor ...

HKTM?

btw, aku work dlm bidang komputer, so aware sgt la pasal perkembangan teknologi komputer ni...mmg ape ko ckp tu byk benarnya...terlalu mendadak...wayyyy tooo fasttt...

Reply #121 cz's post

bidang komputer?gerunnya aku....
aku bidang nanotechnology....tapi tgh sibuk blaja pasal bipolar transistor ni....aku minat sangat bab bipolar transistor ni....sebab rasa macam tgh blaja teknologi asing pulak...haha..

Originally posted by prototaip at 31-8-2007 11:27 AM
bidang komputer?gerunnya aku....
aku bidang nanotechnology....tapi tgh sibuk blaja pasal bipolar transistor ni....aku minat sangat bab bipolar transistor ni....sebab rasa macam tgh blaja  ...

kekadang ..... perubahan yg rapid tu lah ...disbbkan involvement alien or something ..... mungkin disbbkan discovery a certain materials or certain properties .... kite average people tak leh nk comprehend .... some dicoveries brought great impact some are not ...disbbkan lack of information kite tkleh nk wat conclusion berdasarkan pengetahuan kiter sendiri ...

seperti average people .... tau ke mechanism IC or microprocessor .... or any other things ..... so kite tak tau kiter kaji laa bender tu ....dulu bkn tgk event ape yg jd tahun tu mase tu ...... klau ko tau camne device tu berfungsi or mechnism ..... bahan dier ... korang dpt tau mane bende came from .... bkn tgk dok menyambung events ..... ni lah keje org yg malas berfikir .... org hanya tau melihat diluaran sahaja ..... yg hanya membuat conclusion berdasarkan sedap hati dier jerk ....

mmg ufo tk dimention dlm al-quran perlukan dimention ....

adekah ibn sina ...evolusikan ilmu perubatan dgn bantuan alien
adekah al jabbar .... mendapat ilham utk algebra dr alien
adekah einstein .... mengilhamkan teori raltivity dr alien

so kire sume bende kt dunia ni yg tak leh di comprehend oelh average person ade lah alien

sume adelah ...manusia yg berfikir dan berusaha utk ...mencapai matlamat mereka ....dan devices dan kemajuan skrang aderlah dtg dr usaha dan effort saintis lama ..... dan ade sesetengah manusia yg jahil mengatakan ..owh bende ni dr makhluk asing .... mmg menghina usaha mereka ...utk memajukan peradaban mereka .... meletakan usaha dab pengorbanan ... atas skala yg sama dgn makhluk yg belum tentu kewujudan mereka .....

sape yg ignorant dan mals berfikir skrang ni .... org yg membuat kajian utk mendapatkan kebenaran utk satu perkara ....atau org yg cume membuat conclusioan berdasarkan ilmu mereka yg cetek dan membuat conclusion diatas perkara yg kabur dan vague ....dan tak concrete seperti alien dan org bunian ..... what world r u living in .... adekah islam menekan ...umat dier mempercayai bende ghaib seperti jin dan bunian ... tk .... islam menekan umat utk mencari ilmu .... supaya org islam tak jadi bodoh ...dan start merapu .... dg alien laaa .... makhluk bunian seperti ni ... adekah .... manusia seperti nk letakkan ...diri mereka sam cam org zaman dulu yg beitu obses ngan jin ...sume bende yg tak didapat di terangkan dikait kan ngan jin ...... langsung tak de keingin utk kaji dan observe .... membuat kesimpulan accordingly ...tak mereka lebih gemar mengambil jln mudah dgn mengatakan jin dan jembalang .... tk samakah ape yg certain forummer wat kat sini ... membuat kesimpulan yg begitu mudah seolah ...melarikan diri drpd perkara yg ditekankan oelh islam iaitu belajar ...dan mencari ilmu .... mencari ilmu adelah satu2 cara memncari kebenaran .... ilmu laa membawa manusia keluar jahilan .......

klau lah betul .... sume technology diilham kan oleh alien dan makhluk .... then cam tu
tak yah laa belajar ...takyah laa masuk universiti ....tak yah laa saintis dok bersusah payah kt makmal ... takyah lah genius kat universiti tu wat paper ..... ape derang perlu cume tunggu .... ufo mane mane terhempas tu jerk .....

org yg bodoh sombong ade laa ...org yg tak nak mengejar ilmu dan membuat conclusion berdasarkan penegetahuan yg cetek ..... klau setakt malas nk buka wikipedia or anything particular..
pastu wat conclusion about alien and other dimensional being ....then bukankah og tu yg bodoh sombong ..... membuat conclusion bkn atas bende yg concrete ...... yg tak leh dibuktikan ...

teringat .... satu kisah ... ader seorang mamat kene demam panas ...... terus membuat conclusion ooo ade jembalang bergayut ... kt pokok mangga depan umah ..... ...heheheh ....."klau bash bash like i care ...ehhh .."

[ Last edited by  fish_o7 at 31-8-2007 11:51 AM ]

saper yg cakap teknologi dr UFO nih??? Syirik la korang nih

ekeke..kan dah kene ceramah panjang lebar oleh fish o7.....wuhu...perdebatan yang sungguh bernilai dan mempunyai significant tertentu..teruskan para pedebat......apa kata kita berehat dahulu.......perdebatan akan disambnung dalam setengah jam lagik.......

dgrnye raja zulkarnai nii seorg hamba Allah sgt bertaqwa.die jg berguru ngan nabi ibrahim.Kemungkinan Allah menolongnye kot semase dia nak tanam yakjud dan makjuj.

Reply #117 fish_o7's post

Kalau kau faham sangat teori radar ni dan teori macam mana nak jadi stleath, kau mintak lah kerajaan Malaysia bina prototype sendiri. Mudah kan? Kacang aja teknologi stleath nih