CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatcham

Alkisah sate sahmuri Kajang

aduss....teringn plak sate....nyum nyum

ps:pasal dei recycle kuah tuh, mmg betul..aku ada nampak ...tapi bekas besar tuhh lerr..bukan bekas kecik yg korang cecah sate tuhhh...pada aku...tarak hal kott..takde apa yg unusual...hehe...

aduss....teringn plak sate....nyum nyum

ps:pasal dei recycle kuah tuh, mmg betul..aku ada nampak ...tapi bekas besar tuhh lerr..bukan bekas kecik yg korang cecah sate tuhhh...pada aku...tarak hal k ...
tuah_r Post at 28-8-2009 15:46

puasa punya pasal.. aku tepek gambo aje lah...

#101 ryo_takahashi1

Errrrrrrrrrrrrr................

takleh jadik ni...sok kene beli sate gak nampaknya...

tak sedap pon.. tawar jek

lina serik dah makan sate hj samuri ni kat RnR....mesti tak berapa sedap..

kalau nak sedap..makan la sate tu kat kajang HQ ..dan juga kat warisan, putrajaya..mmg sedappppppp

Apapun servis kat kajang tu..lembap skit laaaaaaa..especially kalau menu selain sate...kalau sate cepat dpt...tapi kalau nak makan meehon sup ke..mee hailam ke...mmggggggggggg lambatttttttttt...smp dah abis makan sate pun tak sampai2 gak ...kadang sate abis baru smp la menu lain2 tu...sabo jek laaaa....2 kali dah terkena.. tau la ramai orgkan...tapi pepandai la manage..kalau ramai ambik la org bekerja lagi...takkan nak biarkan pelanggan tertunggu2 ... lina perhatikan yg kat kajang tu..bersih...

Masa tahun 2007..gi makan...parking kereta dah kena bayar...selalu tak yah bayar... skg ni masih bayar lagi ke tempat parking keta tu???

Tapi dinasihatkan la...kalau nak pekena sate kajang ni..gi kajang atau warisan...jgn sekali2 la makan kat RnR..mmg tak sedap...

Rate

1

maceh medang...

Follow Us
Sesama Lina..

104# linamys

kalau makan kat kajang, korang gi yg sebelah stadium atau yg seberang jalan yg tepi sungai tu...?

kalau kat Kajang ryo...aku prefer dekat depan metro kajang tu...dekattempat teksi byk melepak tu....sate dia masih best dan sedap skit banding ngan Sebelah stadium tu..

Errrrrrrr...tp kan..apa yek bezanya...sbb kalau x silap aku...sate kat Depan Metro kajang tu pun amik kat Sebelah Stadiuym ( HQ ) dia gak..

104# linamys

kalau makan kat kajang, korang gi yg sebelah stadium atau yg seberang jalan yg tepi sungai tu...?
ryo_takahashi1 Post at 2-9-2009 13:24

lina makan kat bangunan 2 tingkat tu...Bangunan Datuk Nazir kan ? yg tu sblah stadium rasanya... parking ada tp terhad...dulu free...last lina gi, kena byr..

kalau kat Kajang ryo...aku prefer dekat depan metro kajang tu...dekattempat teksi byk melepak tu....sate dia masih best dan sedap skit banding ngan Sebelah stadium tu..

Errrrrrrr...tp kan..apa yek  ...
medangmru Post at 2-9-2009 13:29

depan metro kajang lina tak pernah cuba...situ lebih sedap yer medang??? lina selalu gi kat sblah stadium tu je...

maybe environmet kot yg buat extra sedap...kalau metro kajang tu open ke tempatnya? sure tu yg buat rasa sedap kot...

rsnya Sate Hj Samuri sebelah sungai tu dah takder la ryo....

depan metro kajang lina tak pernah cuba...situ lebih sedap yer medang??? lina selalu gi kat sblah stadium tu je...

maybe environmet kot yg buat extra sedap...kalau metro kajang tu open ke tempa ...
linamys Post at 2-9-2009 01:38 PM

situ lebih sedap dan senang lepas shopping kat metro kajang tu......air dia pun sedap...

Ryo, medang, nanti raya test pulak satay kat rumah anis....pehtu compare mana lebih sedap....huk huk huk huk...

rsnya Sate Hj Samuri sebelah sungai tu dah takder la ryo....
medangmru Post at 2-9-2009 13:38

aik... dah takde ke... tak silap, aku pergi 2 bulan sudah.. ada je lagi.. parking free lagi..
ko cakap tempat mana ni med... yg ni seberang jalan dgn kedai sebelah stadium tu...

Ryo, medang, nanti raya test pulak satay kat rumah anis....pehtu compare mana lebih sedap....huk huk huk huk...
AnisSuraya Post at 2-9-2009 02:17 PM

Anis masak ke....konpem dtg....hehehehehehe

Errrrrrrr...den nak tanyo...sapo forumer CnM yg tinggal kat Bdr Mahkota Cheras i?

aik... dah takde ke... tak silap, aku pergi 2 bulan sudah.. ada je lagi.. parking free lagi..
ko cakap tempat mana ni med... yg ni seberang jalan dgn kedai sebelah stadium tu...
ryo_takahashi1 Post at 2-9-2009 04:17 PM

aku sbnrnya jarang gi belah2 sana...tp serasanya aku...mcm dah takder...Errrrrrrrrrr...kene usha balik ni...

tapi kampeni haji samuri ni memang dah kaya gila, bangunan dato nazir tu dengarnya memang dah jadi diorang punya. sebelum tu sempat jap cina beli, ntah hapa yang nak dibuatnya dengan bangunan tu sampai perpustakaan kajang kat atas tu pon hampir2 kena pindah. last2 tak jadik pindah sebab samuri & sons dah beli bangunan tuh.

sekian dihikayatkan

sabtu lepas.. aku buke pose kt sate kajang hj samuri yg kt bangunan dato nazir.. sebabkan kawan aku nk blanje.. so.. gi aje la..

1.  kiteorg smpi sane pukul 4.50 (lebey kurang la).. smpi sane.. order, reserve meja n bayar semua.. reserve meja tu.. juz taruk aje tray yg di bagi (bekas kuah n nasik impit).. then kiteorg chow.. gi lepak kt tesco kajang.

2. dalam kol 6.15 (lebey kurang) kiteorg gi balik kt sate hj samuri tu.. smpi sane.. tgk meja yg kiteorg reserve tu dah ade couple yg duduk.. then.. tray kiteorg dah di alihkan.. bile tanye kt couple tu.. depa nye meja pun same ngan kiteorg.. choi betul laaa... seb bek akak tu gi tpt len walaupun die tak puas ati.. (aku da chop dulu kan??)

3.  sate dapat dlm kol 6.40 (lebey kurang).. sbb lame lg nk buke.. n takde mase.. kawan aku dok la mengira sate tu.. rupenye kurang 2 cucuk.. isk... sengaja atau tidak.. aku tak pasti..

4.  dlm kol 7 ayaq sirap bandung satu jag smpi.. tp ayaq kelapa tak smpi2 lagi... (order satu jug bandung, satu kelapa muda) cawan pun takdak..

5.  kiteorg pun panggey la staf die.. bgtau xdpt lg air n sate tu kurang.. da bgtau pun.. tak dpt2 jgk.. aku gi kaunter bgtau psl kes ni.. die soh aku gi sendiri kt kaunter belakang (tpt sate)..

kesimpulannye.. aku bengang.. aku carik cawan kt tpt air tu.. pastu aku duduk balik.. bukak pose... then kawan aku pggl sowang staff die.. tanye psl ayaq kelapa tak dpt2.. skali ngan sate 2 cucuk tu.. (bak kate kawan aku.. bukan berkire.. tp bayar wooo)

seb bek staff yg kali ni ok.. die bg sate yg 2 cucuk tu.. then die bgtau air kelapa da abis.. (aku tgk org yg dtg lmbt pun dpt) so.. potong dr bil.. mntk refund..

Rate

1

pengalaman yg menarik ni IN.....

biasalah kes camni mmg selalu terjadik  IN....disebabkan derang rs yg restoren derang tu dah terlampau gah..dah terlampau terkenal...dah dikenali ramai...derang rs yg derang tak risau pasal customer...yg pastinya customer mmg konpem akan memenuhi ruang makan restoren derang tu....itu yg derang buat derkk dan buat2 tak layan jer...:@:@

aku pasti yg pengalaman ko ni In dah ramai yg senasib dan terjadik kat pelanggan2 lain...cuma sepatutnya staff2 kat restoren sebesar Sate Hj samuri kat Bgn Datuk Nazxir tu sepatutnya diberikan mengikut zon ( masa bulan posa je kot ) ....zon ni mungkin boleh ditempatkan 2-3 org staff yg jaga...so...dia akan jaga pelanggan2 dizon memasing...kan lebih terjaga kekdahnya.....ini tak....dgn ruang makan sebesar tu....staff bercampur aduk.......bila ramai pelanggan yang panggil ....lepas tu mulalah mereka lupa saper yg order...saper yg nak tambah ..saper yg nak tu...saper yg nak ini/....:kant::kant:

restoren Sate Hj Samuri ni sebenarnya aku dok musykil....cawangan ada  banyak tp mcm takder ETIKA Pengurusan Pelanggan....mcm tak teratur....caca merba kekdahnya....Pengurusan ala2 restoren mamak dan gerai2 kecik tepi Jalan.....