CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kEk_KeL@d|

SEPET dari Yasmin Ahmad

boleh x korang summarize ceta nih..
nmpak cam best..

Originally posted by blue_april at 23-2-2005 02:05 PM:
boleh x korang summarize ceta nih..
nmpak cam best..

try selak2 page belakang.... banyak info yg forumners letak

summer dah tengok dah filem ni...
tapi tak pandai komen la...
amat berbaloi untuk ditonton..

Originally posted by laislabonita at 22-2-2005 19:15:
Anyway GAIA, lama tak nampak kat CinemaOnline....? Aku da lama ikut perkembangan kat forum ni tapi baru la ni nak daftar... ...

hey...what a surprised.....well...ya know...sometimes cinemaonline can be too booring....tak abis-abis dengan accused pasal Banned tuh....and forum disana gak tak pernah2 berubah jadi cantik dan terkawal sikit...even nak letak pics pun tak boleh......so...welcome to CARI....

BUAT mereka yg da tonton SEPET.....apa pendapat anda tentang scene opening dia ? just tell me what you feel masa tonton adegan tersebut...ok..

scene opening yg dimaksudkan tu ialah masa si Ah Loong bacakan puisi benggali kat mak dia.....aku masih ingat kata-kata si mak...."handsome jugak dia kan...macam Amitabh Bachan...alah Bollywood star tuu....jangut panjang...rambut dia cantik...bukan macam nieeeh !" sambil kacau rambut si ahlong/jason.......sehinggalah adegan Orkid habis baca quran......dan bukak almari dia yg penuh ngan poster Takeshi Kaneshiro....

esok nak pergi tengok sepet kat mid valley... hope that dapat tengok 1st showing... and tak perlu berebut-rebut dengan orang...

tetiba je terasa nak komen sikit..

GAIA,
ni komen tentan opening tu..
hmm..mula2 terkejut napa mak Jason cakap melayu? and Jason jawab ngan Kantonis?
rupa2nya mak dia nyonya...
summer tergelak bila tgk poster Takeshi tu.(tetiba teringat almari kat rumah!)

sebenarnya tak kering gusi bila tgk filem ni, asyik nak tergelak jer..
part Jason menari denan tak berbaju tu..
walaweh....memang fantastik, gaya dia menari tu..
how can we imagine a chinese guy suka dengar lagu berentak joget?
pastu part dia posing ngan Orked kat kedai gambar
pastu masa diorang berdua kat tasik? tu...
and bila diorang berteduh kat busstop...
so sweet...

tapi ada jugak part yg, menitiskan air mata..
bg summer, part yg last....
macam dah agak dah bila tgk cara dia bawak motor..
n part yg dia nangis di peha mak nya...
sedih!!!

suka la tengok filem ni..tapi, summer takde alasan nak bgtau kenapa...
kena sendri tgk, baru dapat rasa  apa yang cuba disampaikan..

selamat menonton

[ Last edited by summer_snow on 24-2-2005 at 01:01 AM ]

Follow Us
uwaaa...kat mlk x der citer nih...

Originally posted by babycc at 24-2-2005 07:59 AM:
uwaaa...kat mlk x der citer nih...

err...nanti ada keluar dvd tak..yg asli lah...pirate tak mainlah..

Originally posted by summer_snow at 24-2-2005 12:59 AM:

GAIA,
summer tergel ...

weh kau tgk kat hall berapa? aku kat hall 10. mmg banyak part yg penonton gelak je throughout the movie...mmg citer ni tak bosan..part yg last masa orked baca surat jason tu..minah tepi aku siap meleleh lagi. kau ke duduk tepi aku tu? hehehehe

kiranye bangga jugak lah yg pi tgk tu ada banyak peringkat umur..bukan org muda shj. penonton siap tepuk tgn lagi after movie tu habis...first time aku tgkmovie ...semua penonton gave a hand clap.

Originally posted by summer_snow at 24-2-2005 12:59 AM:

GAIA,
summer tergel ...

summer, :setuju::setuju::setuju: sangat dengan your komen... best sangat cerita ni... something that we can learn from it... 'you love who you love'... 'if you hate someone because of races, that's the big problem...' lebih kurang la ayat macam ni... tapi ayat ni meninggalkan kesan dalam diri saya... tapi, hmm... bila ada part yang dipotong tu macam tak berapa best je... tapi memang best... and a lots of situation dalam filem ni ada persamaan dengan diri saya dan juga keadaan di sekeliling saya... very enjoy dan nak pergi tengok lagi... tak puas je rasa tengok sekali...

masa saya tengok tadi, panggung tak penuh... maybe sebab working day... dan saya perasan yang bukan hanya penonton melayu, tapi ramai juga penonton cina yang enjoy dengan filem ni...

[ Last edited by imf on 24-2-2005 at 04:23 PM ]

Originally posted by summer_snow at 24-2-2005 00:59:

GAIA,
summer tergel ...

aha....kadangkala aku pun rasa begitu...kita suka filem tu tapi tak tahu nak bagi alasan bagaimana....kita just suka....

BTW...aku tau ramai bebudak pompuan kiter minat giler ngan actor asia timur....so bila tengok almari Orked penuh ngan poster Takeshi mesti ada yg teringatkan diri sendiri....at least ia menyamai keadaan sebenar Malaysian.....

Kebanyakan part si Jason ngan mak dia aku suka...sebab mak dia tuh semacam "scene stealer" walaupun aku tak kenal siapa pelakon dia...lakonan dia mencuri perhatian......masa ahlong nangis kat riba mak dia tuh...aku tersentuh tang mak dia cakap...."kalau ah long sedih, ma rasa sunyi...."...eh betul ke dia cakap gituh ? aku ingat lebih kurang jer.....

wah....bestnya dapat tengok audience tepok tangan masa tengok Sepet.....tapi kalau masa premier biasalah tu....masa aku join Premier PGL dulu pun audience tepuk tangan......satu-satunya filem yg aku tonton bukan masa premier yg audience tepok tangan ialah filem LOTR:Return of the King......

haLLie This user has been deleted
wahhh... best la komen korang... mmg nak kena tengok ni...

oe of the best Malaysian movie, I hav seen in a looooong time..suka nya aku movie nih:clap:.. pada aku citer ni very sweet :love: i simply love it, rasa nak tengok lagik...:bgrin:

macam yg gaia cakap tu, opening scene dia memang menarik.. aku suka the fact that diorang guna bahasa Melayu, Inggeris, Cina interchangeably.. mak dia cakap Melayu, Ah Loong plak cakap cina ngan mak dia...

aku suka part Orked tell off mamat omputih celup tu.. alaa bf kawan dia Lin tu.. ehehe..kelakar la..

part masa Ah Loong introduce Orked ngan Ah Keong tu pon best.. masa diorang sembang sembang tu..:bgrin:

suka time yang a keong cakap hokkien dengan jason... yang time a keong masuk hospital tu... yang dia minta jason hargai orked tu... masa mula-mula dia cakap hokkien, dia marah jason 'bodoh'... hehe... best sungguh part tu... time jason menari lagu 'dia datang' and time anak buah jimmy datang ambik duit... lepas tu jason ambik mic cakap, 'jimmy, ko nak sangat duit, suruh adik ko jadi pelacur a...' ni pun best... hehe... dan saya suka sangat time jason and family makan... sebabnya mak dia makan pakai tangan, yang lain pakai chopstick... ee.... macam saya...

[ Last edited by imf on 24-2-2005 at 11:31 PM ]

bug_vengeance This user has been deleted
sobb sobb
nangis aku masa part ending tu
mmg sedih
film ni menceriakan hari ku
kelakar pun kelakar

syabas Sepet !!!

:respect:

mmg part ending ..time baca surat tu sedih..aku pun hampir menitis air mata bila orked baca surat tu...time tu emotional habis....sedih sgt bila jason tulis dlm surat tu...just call him...dia nak dgr suara orked...dah 4 hari dia tak boleh tido etc...something along those lines lah.
dan satu lagi part sedih time jason nangis atas riba mak dia, then mak dia cakap jason jgn sedih...kalau jason sedih, mak rasa sunyi...

waaa.. aku pon sedih part2 ending :cry::cry: kat surat tu Jason ada cakap kat Orked... you are my poem... something along this line... sob sob sob:cry:

tapi kan part lasttu.. sapa yg jawab telefon tu ah.. Jason kan dah eksiden.. si Keong ker ha..

wah..good respon, nak pegi tengok jugak lah. tapi kat tgv bukit raja citer ni tak de... frust lah. malas nak pi subang tu..

Originally posted by cocklea at 22-2-2005 08:01 PM:
oklah aku pi tengok. Tapi diorang pasang kat cinema di JB tak ek? Sebab aku kat JB ler by the time film nih dah open.

JB ada tayang kat CitySquare. nampaknya kena tunggu weekendlah, weekdays tak boleh sbb waktu dia tak ngam, mlm plak tak de. masalahnya weekend ni aku dah banyak plan, nak gi kenduri pastu nak gi tgk pesta layang2. harap2 lama skit citer ni kat panggung

bug_vengeance This user has been deleted
kawan aku cakap
yang jawab phone tu mcm spirit jason la
sbb die nak sgt dgr suara orked

ish serius nangis sial masa ending
ade amoi sebelah aku pun nangis