CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manakautau

Shame on Us.........

Originally posted by my-alja at 15-11-2007 03:54 PM
i tak paham kenapa ramai org m'sia tak paham kegunaan "express line" kat counter....

aku tak kisah sgt kalo orang tuh barang banyak tapi guna express line... sebab tang tuh aku boleh tegur or budak cashier tuh boleh suruh di pi kaunter lain...

aku kisah kalo barang sikit, tapi sibuk nak queue kat kaunter biasa... pi ler beratur kat express line!! :@  ... tapi yg tang tuh aku takkan tegur sebab aku rasa macam boleh jer kalo barang sikit, guna kaunter biasa... cuma aku hangin sket la...

aku memang minat ahkak ogy tuhhhh..walo laser tapi ikhlas.. tu baru bagus..sonang nak berkira

dari dok control2 ayu..or dok control2 bahase. jaga penampilan konon tapi sebenonya kaki ntah apa2..ntah2 deal dadah ke apa kita tak tau..kene kaki cukur lagik laa merana awek sedunia

haaaaaaa..apa nak kona2 ..btui dak melah?

alaaa setakat nak cite oang puji kita sebab gentleman tuu..tak cukup buku 3 lima aku nak tulis..aku tak ajo sapa pun suh berbudi bahasa, depa kene tau sundri laaa..tiap soang ada conscience, ada mata, ada fikiran , sundri fikir lah kan?

buat lah apa suka selagi btul dari hati ikhlas..dunia pecah pun lantak pih

buat apa idup berpura2..sakitkan jiwa jek..kalo minat someone cakap je laa..kalo dia terima ..terima la kalo tidak..biasa jek

btui dak melah?

Reply #142 ajinomotonosuga's post

eiii
tak minatla jawapan ko ni aji

Originally posted by kikilalat at 15-11-2007 05:00 PM

aku tak kisah sgt kalo orang tuh barang banyak tapi guna express line... sebab tang tuh aku boleh tegur or budak cashier tuh boleh suruh di pi kaunter lain...

aku kisah kalo barang sikit,  ...

aku tak kisah barang banyak nak guna express line.. aku tak kisah barang satu nak pakai kaunter biasa

masalahnya aku tak tau cite dia sebeno, ntah2 dia de sebab..dia pun SEDAR apa dia buat..so tentu oang tu de sebab

yang lawak nya..sebab omputih or western KONON berbudi bahasa or civilised..so belacan kelabu asap ni seme ingat non white trash seme tuh kene ikut gak..

aku dah idup ngan omputih poloh taun..so kalo nak ukur standard budi tu pakai tenguk sekoq dua bekas penjajah ni..katun ler

Semua org putih bersopan santun ka?
Semua perlakuan orang putih sempurna berbanding masyarakat kita?
Angkat tray lepas makan kat food court tu budaya orang putih ?

Masyarakat kita buta ilmu sebab tak menulis bahasa yang elok di forum?
Bahasa tak penting asalkan mesej yang nak disampaikan itu jelas.

Buat apa nak tunjuk sopan, tunjuk rajin & tunjuk beradab di khalayak masyarakat sedangkan hakikatnya perangai di rumah boleh di kata sama shj macam orang yang di kata di sini.

Ahaks, shame on you!

Originally posted by manakautau at 15-11-2007 12:09 AM
Ader dikalangan pasangan harini aku nengok rasa malu pada org keliling dah hilang..........dalam panggung wayang pun nak romen.....kalau buat discreetly tu pun kira ok jugak ler....ni bunyik samp ...

Follow Us

Reply #144 ajinomotonosuga's post

pak aji memang tak kisah...dia manatau nak rushing beli susu anak dan anak melalak nak tidur....

dia manatau anak tantrum sebab kena menunggu kat counter...dia manatau..dia manatau...dia manatau....

RUMI pun manatau

dunno la attitude nie relevent ke tak..

penggunaan tandas.. Most toilet yg i pergi.. eiiiii  nak buang hajat kecil atau besar pon  tak selesa. erkkk some tu lepas dia buat business dia tak flush
Ya Allah nak pengsan kita yg menunggu nak guna toilet, masuk2 bau hancing masih ada .. I kalau time nak guna toilet duduk tu.. before pakai i wipe ngan toilet tissue.. lepas pakai i wipe paip n toilet guna toilet tissue bagi kering, campak tissue dlm bowl n flush...

pastu gi ke sinki basuh tangan elok2 ngan sabun n dry tangan tu.. kalau tak buat gini tak selesa..

ada some org tu i tengok selamba je lepas pakai toilet terus blah tak cuci tangan..   kemudian tangan tu la nanti guna utk salam ngan orang lain

Reply #148 eva's post

ha ha me pon ...kalau keluar dgn anak  bawak lysol spray dlm beg, pegi toilet senang sikit, sembur ni dulu kat seat tu pastu lap tisu...rasa semacam je, seboleh boleh nak elak guna toilet tapi budak budak tau je le....toilet canggih pun tak bersih....

[ Last edited by  misy at 15-11-2007 07:58 PM ]

Originally posted by misy at 15-11-2007 07:55 PM
ha ha me pon ...kalau keluar dgn anak  bawak lysol spray dlm beg, pegi toilet senang sikit, sembur ni dulu kat seat tu pastu lap tisu...rasa semacam je, seboleh boleh nak elak guna toilet tapi bu ...

ermmm bagus tu misy.. i kalau dah desperate nak guna tandas tu.. kalau tak sempat nak sembur ( i selalu sembur perfume ) n wipe .. i wipe je..
bebudak takpe misy.. kita bleh ajar dorang n displin dorang..
tp yg dah berumur yg buat selamba derk je lepas guna toilet tak wipe seat n tak basuh tgn lepas pakai?iisshhhhhhhh

Reply #150 eva's post

aa yg paling penting sebelum duna tu kena sembur & wipe dulu..pastu pun kena gak...sebab tu la kalau jalan dgn anak kena bawak beg besar, mcm mcm nak kena sumbat lysol, tisu toilet etc.

page stuck

Originally posted by sarahmirza at 15-11-2007 05:00 AM

Masyarakat kita buta ilmu  ...

apa yg kita ingat omputih cam budaya tu sebenar kesedaran sivik aje...
tapi ada kesedaran sivik yg me nak msian praktik cam bukakkan pintu
untuk mom sorong stroller baby... yesterday me bawak anak jiran me
pegi pasar, nak msuk pasar org bukakkan pintu, nak keluar
orang pegangkan pintu... very menyenangkan...

errr knp tetiba nama aku masuk lak?

manak ni silap ni, aku jenih yg dah tau nak beli apa, masuk kedai, terus ambik, terus bayo. lelama dlm kedai boleh buat aku pusing..

Originally posted by faraway at 15-11-2007 10:48 PM

apa yg kita ingat omputih cam budaya tu sebenar kesedaran sivik aje...
tapi ada kesedaran sivik yg me nak msian praktik cam bukakkan pintu
untuk mom sorong stroller baby... yesterday me ba ...

I walaupun tak putih, tapi I tolong pegang pintu jugak tau....

Originally posted by Madiey at 15-11-2007 10:04 PM

bagus tu...

satu lg bab parking kereta. aku cukup blo kalu org dah nampak kita signal nak masuk parking ket org yg tgh nak kuar then pas org tu kuar sedap tok nenek dia jer masuk. satu lagi dah nampak kita nunggu dia nak kuar siap bole belek2 keta dulu, susun barang, minum2, layan anak2 dulu baru berambus dari tmpt parking dia. hangin satu badan dibuatnya...

nk senang dan nk yg paling elok..
sifat manusia kebanyakn sama klu bab2 ni..

tajuk ni mengingatkn aku pasal cite tok kenali (ulama' kelantan), die ni masa sebelum perang  lg..
die klu p beli sayur selalu ambik sayur yg dh layu, yg tuan kedai pulak sibuk nk bg free sayur yg paling elok n fresh.., maklumlh nk bg kat tok guru..
rupenye die sengaja beli sayur layu utk mengelakkan pembaziran, coz sayur layu tk lama lg kene buang ler.. , dan takde sape yg nk..
smpi begitu sekali pemikiran die, kerna sifatnya yg terlalu zuhud..
klu kite, selagi tk jumpa yg elok, selagi tulh dok pilih..
itulh beza antara org yg cintakn dunia n yg cintakn akhirat..
teori aku berdasarkn cite nih..

Originally posted by sarahmirza at 15-11-2007 06:00 PM

Masyarakat kita buta ilmu  ...

btui tu odah

oang kita ni suka beno mendewakan geng viking tu..apaaaa depa buat seme baguih sampai tadak identiti sendiri

sampai musa hitam tu...ketua depa dulu gak tu..duk ajor suh melayu ni 'kurang ajar' sikit.

sampai ketua depa che det tu buat buku dilema melayu, sampai arwah syed husin al attas buat buku nak nafikan adanya bangsa malas, the myth of lazy native

yang jadik tuan di KANADA, AUSTRALIA, AMERIKA SYARIKAT tu depa ni tak sedorkan sapa? PENDATANG, bukan nya NATIVES.

saya nak tanya..yang jadik tuan di Singapore tu, natives ka pendatang?

ada beza tak perangai natives dan pendatang?

kalo kita natives macam red indian tuh misalnya, kita pi supermarket dan TAK MACAM PERANGAI pendatang civilised la konon dah tuh, would it be a great shame? memalukan diri???

alja tegur saya duk kata sebab saya single lai dan saya tadak anak, so saya mana tau apa kesah seme ni esp kalo di supermarket, kalo bawak anak sopping di malls kendian anak buat perangai dan kalo dapat insan lain yang prihatin dengan nasib kita masa tu alangkah aman dunia..

macam lah tak pernah berlaku, macam lah saya tak pernah bawak budak kecik ke shopping malls.

apa saya buat misal di supermarket beli groceries , di depan saya di kaunter soang ibu dengan soang anak dia dalam troli, soang duk belek2 candy di tepi kaunter dan soang duk bebel tanya mak dia memacam, mak dia duk jenuh nak jaga..saya buat apa di belakang dia? sesekali ibu tu tu jeling tenguk saya..so saya buat apa?

saya senyum je laa..sengih cam kerang busuk..untuk kasik tau dia..saya sabarkan jek..tak per take ur time , u got kids..abis tu abis la..mende ni pun nak oang ajor ke? mende ni nak kene pi London ,Sweden nak blajo ke?

saya balik dari itm mesia dulu naik bas express..ade pompuan ni tekedek2 nak letak beg besor dia di atas, saya tak tanya saya tak fikir apa..saya lalu tepi pi angkat tolong letak..dia cakap tq saya sengih dan blah..tadak sapa ajar pun?

ari2 saya beli paper, kekadang main amik yang atas sekali, kekadang saya tenguk atas tu remuk or rosak so saya amik kedua kekadang amik di tengah skit ke.. i should be ashamed ke? kenapa pulak?

saya pi kedai nak sopping mende elektronik..saya belek2 saya tenguk saya cek..kendian cakap i'll take this, sometime penjual amik yang tu gak..sometime depa amik yang dalam stor kerna ITU DISPLAY ITEM jek..kalo misal itu bukan dan dia nak kasik yang tu gak..saya cakap saya nak mende sama tapi yang dalam stor dia..buleh tak? is this shameful? memang lah mende sama, segalanya sama, it is just that i yang in the store , not on display....big issue ka?

saya perlu risau ke kalo pi pasor or kedai baju, ada pelanggan lain duk selerakkan baju asik memilih2 kendian die blah jek pasal tak puas ati tadak berkenan? what a shame to him or her ke? kalo dia tokleh wat gitu, penjual boleh jek kasik tau or design interior kedai tu di ubah cara sampai tiada peluang pelanggan wat gitu, cuma display so pembeli tenguk jek dia mampu kendian nak cuba di fitting room, berkenan amik tak berkenan pulangkan semula.

saya ni jenis macam losol..saya nak satu mende, saya tenguk2 kejap jek..puas ati amik dan beli..blah cam tu in seconds jek.

saya bukan jenis tawaf shopping mall sampai putus kaki saya tau ramai pompuan malah lelaki jenis cam ni..saya de kawan cam ni ramai gak ler. manak maybe jenis cam ni kut..lembut2, jantan metroseksual..saya memang tak layan sangat jenis cam ni..kawan2 gitu je..sowi la nak ikut depa pi beli barang ..mengalahkan pompuan pun ada kekadang tu.

Originally posted by Madiey at 16-11-2007 11:04 AM

ler kaler itam putih takder masalah as long as ada kesedaran..

pasal stroller nie memang menarik.. i suka tengok org tolong menolong bab stroller nie.

[ Last edited by  eva at 16-11-2007 06:35 PM ]