CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gals2

Can A Family Man With Salary RM3,000 Survive In Malaysia ...!

Reply #139 lonely_surina's post

masak ler hari2 kat umah.....makanan berkhasiat tuhhh ko bley dpt dr masak sendri kat umah.......niat ikhlas bini yg memasak tuk somi, mak yg masak tuk anak...........tak yah supplementary yg ntah benda sumer tuhhh....blajo balik piramid makanan tuhhhh....apa yg patut di makan, dimasak, disajikan kat somi & anak2.....ni takkk, sibuk dok order mkn kedai mamak....pastuh sibuk nak telan itu ini...

Originally posted by BingkaUbi at 26-1-2008 01:39 PM
masak ler hari2 kat umah.....makanan berkhasiat tuhhh ko bley dpt dr masak sendri kat umah.......niat ikhlas bini yg memasak tuk somi, mak yg masak tuk anak...........tak yah supplementary yg nta ...

lelaki sekarang sibuuuuuuuukkk cari pasangan bercareer bro....tu yang susah nak dapat isteri yang boleh jadi tukang masak full time....alamatnya order jer la.....

your choice determines the consequences that you have to face......

Originally posted by BingkaUbi at 26-1-2008 01:39 PM
masak ler hari2 kat umah.....makanan berkhasiat tuhhh ko bley dpt dr masak sendri kat umah.......niat ikhlas bini yg memasak tuk somi, mak yg masak tuk anak...........tak yah supplementary yg nta ...

mmg la masak murah tp kalo bahan2 yg dimasak tu takde kualiti mcm mana? nak beli bahan2 makanan yg berkhasiat bukan murah, itu maksud saya... masak megi kat rumah pun boleh tp berkhasiat ke....
harap kerajaan dapat tgk taraf hidup rakyat2 bawahan dan pertengahan...

Originally posted by cantthinkofany at 26-1-2008 01:42 PM

lelaki sekarang sibuuuuuuuukkk cari pasangan bercareer bro....tu yang susah nak dapat isteri yang boleh jadi tukang masak full time....alamatnya order jer la.....

your choice determines th ...

btul tu cat, sesama cari pitis... jgn la plak nak argue awat bini tak memasak plak... lain kalo kalo bini tu suri rumah sepenuh masa, kalo tak memasak tu mmg over laaa...

Originally posted by cantthinkofany at 26-1-2008 01:42 PM

your choice determines th ...

poyo jekk la lelaki skrg tuhhh.......aku lgk suker bini aku dok umah jdk surirumah....tp si Hana tuh plak ngata kononnye aku ni jenis laki yg pompuan x bley lebih dr dia........apa2 la pompuannn...

Originally posted by BingkaUbi at 26-1-2008 01:52 PM

poyo jekk la lelaki skrg tuhhh.......aku lgk suker bini aku dok umah jdk surirumah....tp si Hana tuh plak ngata kononnye aku ni jenis laki yg pompuan x bley lebih dr dia........apa2 la po ...

bing...kata mengata membawa bahagia......

Follow Us
Originally posted by lonely_surina at 26-1-2008 01:48 PM

mmg la masak murah tp kalo bahan2 yg dimasak tu takde kualiti mcm mana? nak beli bahan2 makanan yg berkhasiat bukan murah, itu maksud saya... masak megi kat rumah pun boleh tp berkhasiat ke.... ...

ok laaa...maksud ko sayur beli kat pasar tuhh pung blom tentu baik kualitinya kannnn....sbb petani skrg pakai sembur jekkk sayur ngan racun.....tp aku caya, takde la teruk sgt pung kannn isu camnih.....still bley dpt sayur fresh kat pasar tani, pasar mlm sumer......lg murah dr beli kat supermarket...susah2 tanam sendri jekk sayur kat blkg umah cam omak aku....

Originally posted by mata_bulat at 24-1-2008 08:44 AM
ukur baju badan sendirilah.......ni kalau gaji ciput beli mcm2  memanglah tak cukup

Yup..sy setuju dgn mata_bulat....klu nak berjimat tu bole jer..
bak kate org..ukur baju dibadan sendiri..
beli ikut keperluan..jgn ikut nafsu..

Originally posted by juwaini at 24-1-2008 08:29 AM
Tak kahwin la aku jawabnya..

Bagi aku benda ni simple aja juwaini.. kalo dah tahu income kurang 3k, kenapa nak bergaya mcm orang kaya.. Kalau setakat mampu nak pakai Iswara toksah lah gatal nak pakai Citra.. dalam rumah pon misalannya.. berjimat cermat lah sikit.. padam suis lampu yg mana yg tak berkenaan.. makanan mesti dihabiskan.. :

Apapon, bersyukur lah dengan apa yang kita ada.. lagiponnn lama mana sangat kita nak hidup kat atas bumi ni..

Originally posted by cantthinkofany at 26-1-2008 01:53 PM

bing...kata mengata membawa bahagia......

harapnye camtuhhh tp cinta hana tuk abg sojar dia jekkkkk.......

Originally posted by lonely_surina at 26-1-2008 01:50 PM

btul tu cat, sesama cari pitis... jgn la plak nak argue awat bini tak memasak plak... lain kalo kalo bini tu suri rumah sepenuh masa, kalo tak memasak tu mmg over laaa...

Dun memang tak suka suruh pompuan masak tambahan pulak bila balik kerja lewat senja.. kesian.. kita kena lah sama2 faham..

Tapi............. makan luar aja lah..

Ataupon masak yang simple aja.. macam ikan rubus dan sambal belacan..

Originally posted by lonely_surina at 26-1-2008 01:38 PM

tp kurang la sket somi nak cari lain kalo kite pandai menghias diri...
tp betul jugak, untuk kpuasan diri kita sendiri... tak seronok la tgk muka naik jerawat bagai, suke yg glowing mowing...  ...

skrg pulak kena beli yg organic, tambah duit lagik tu...
tak yah ler cakap pasal tanam belakang umah, cakap kena realistik ye dak..

psst satu set SK11 tu dah cecah RM1k.. so camno ni?

Originally posted by dianthe at 26-1-2008 02:03 PM

skrg pulak kena beli yg organic, tambah duit lagik tu...
tak yah ler cakap pasal tanam belakang umah, cakap kena realistik ye dak..

psst satu set SK11 tu dah cecah RM1k.. so camno ...

tu la, kalo nak tanam secara hidro pun kena beli peralatan dan baja2 dia... mmg semua barangan yg baik harganya mahal.. takde yg murah sekarang ni... ayam pun ada yg organik... kebanyakan ayam2 sekarang ni suntik2 bg cepat besar.. ntah la, kalo beli yg murah kang TERlebih bahan2 tah apa2... beli yg mahal, ongkos nya pulekkkk.. pening pening

betul betul, sk2 pun da rm1K.... tapi bukan semua org sesuai laa.. tp kalo yg sesuai pakai, mmg cantik laa kulit depa...

Originally posted by Dunhill. at 26-1-2008 02:00 PM

Dun memang tak suka suruh pompuan masak tambahan pulak bila balik kerja lewat senja.. kesian.. kita kena lah sama2 faham..

Tapi............. makan luar aja lah..

Ataupon masak ...

baik nya abe dun..... sama2 memahami sama2 cari pitis untuk kehidupan yg lebih selesa...

financial planning is crucial right now, what that used to cost little is now double or even tripple the cost, the rising cost of living is normal, seeing the gold and oil prices keeps on rising

berapa banyak pun yang kita earn, ianya tidak pernah akan mencukupi jika kita belanja ibarat lebih kerak dari periuk, kita harus tahu apa itu keperluan asas dan apa itu pembaziran

ramai orang suka berlagak ngan membeli jenama2 mewah, sedangkan keperluan asas seperti, menyediakan duit yang cukup untuk persekolahan anak2 sering di lupakan, mereka lupa itu lah investment terbaik dalam hidup ni

Originally posted by lonely_surina at 26-1-2008 02:11 PM

tu la, kalo nak tanam secara hidro pun kena beli peralatan dan baja2 dia... mmg semua barangan yg baik harganya mahal.. takde yg murah sekarang ni... ayam pun ada yg organik... kebanyakan ayam2 ...

aku tengah diet skrg ni, so makan salmon jer.. so camno kalo partner aku tak mampu nak sara?mau aku jadik cam tong drum ni.. makan nasik lagi banyak dari lauk

Reply #156 dianthe's post

dianthe.. psttt ko taukan aku keje sorang je.. laki tak keje kalau ko ada duit lebih2 tu bagi le kat aku.. kutuk2 je tak best la.. tolong la skali ye..

aku citelah kisah aku exclusive utk blog ko.. ok?

1 of my aunt penah ckp, org yg dh kawen ni, rezeki Allah sentiasa cukupkan no matter how much they earned n how many kids they have...rasanyer ader btol gak kata2 dia tu...pd isteri yg jd fulltime housewife tu, try not 2 spend more than RM100 seminggu bila ke pasar...n 4 husband lak, takyah lah nk makeup keta segala (just 4 example)...x perlulah nk cut cost smpi x minum teh tarik or mkn roti canai/ nasi campur ke kat ofis tu...takkan kalu kuar makan colleagues kat warung, nk bwk bekal skali kot, or order air suam jer btol x?....nk ckp lebih EV tak mampulah coz x kawen agik...cume nengok dr teman2 yg dh kawen...

rezeki byk atau sikit, rasanya tak begitu penting.
yg penting nya keberkatan..
selalu kan kita tgk, org keje gaji 1-2k aje, anak ramai, tp hidup senang cukup semua bebas hutang, compare ngan yg gaji 20k tp hidup x senang asik tak cukup aje.
bila berkat tu ada, setiap sesean duit kita tu bermakna.
so, cari lah keberkatan dlm rezeki, bukan kejar nilai duit tu.

rezeki byk atau sikit, rasanya tak begitu penting.
yg penting nya keberkatan..
selalu kan kita tgk, org keje gaji 1-2k aje, anak ramai, tp hidup senang cukup semua bebas hutang, compare ngan yg gaji 20k tp hidup x senang asik tak cukup aje.
bila berkat tu ada, setiap sesean duit kita tu bermakna.
so, cari lah keberkatan dlm rezeki, bukan kejar nilai duit tu.