CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silvermuse

Kewujudan manusia di bawah bumi??

YESSSSS.. tau pun...

yg ko pepandai ckp Iblis tu turun kat laut Bermuda apasal????

mane ajaran yg ko ikut kalau takde dalil/hadith pasal bende tu???
unekspekted Post at 18-10-2010 16:38

kalau nak cari salah pon bang... cari laa 'point' yang baik sikit... tak faham kan boleh bertanya dulu.. jgn main serkap ajerr.... bila mase pulak aku cakap IBLIS turun kat lautan nihh.... aku cuma mengiyakan kata2 saudara kita tuhh yang mengatakan tempat istana IBLIS adalah di segitiga Bermuda... itu ajerr..... bengang nampaknye....

Reply 161# edy137

dah buntu.. konar lagi jauh2....

kalau takde hadith/dalil sebagai sumber rujukan.. mcmane ko buat kajian??? ikut kata hati or bisikan setan???

anyway.. Wahhabi tu kapir kerr??
unekspekted Post at 18-10-2010 16:40

berGURU dan kitab2.... digabungkan dengan dalil dari Al-Quran dan Al-Hadits.... syukur Alhamdulillah... tak rase nak berGURU kerr perihal AGAMA atau ikut2 golongan Hakikat???? nanti terbuka lah pintu hati....

jgn serkap jarang lagii... ... bila masa saya kata wahabbi tuhh kafir???

Reply  edy137

dah buntu.. konar lagi jauh2....
unekspekted Post at 18-10-2010 16:54

bila saya konar bang... cuba 'check' balik slow2....

ustaz aku pernah bagitau ..semasa Nabi Adam A.S. diturunkan di dunia ..iblis diturunkan di laut...kemungkinan besar di Bermuda segitiga tu pusat iblis dan para jin-jin ...

ini ayat yg asal...

ni pulak.. statement bangang ko #142 :

Yang ini sesungguhnya ialah suatu FAKTA yang BENAR!!!

dalil mane ko ikut yg mengatakan ---- itu fakta DAN BENARRR???

nak konar lagi????........ or, ko nak edit ape yg ko tulis sebab dah malu??

berGURU dan kitab2.... digabungkan dengan dalil dari Al-Quran dan Al-Hadits....

cakap macam bagus.. suruh bagi dalil/hadith yg ckp iblis tu diturunkan di Laut bermuda.. TAKDE PULAK...

bisikan setan ke yg bagi ko 'ilham' tuu klu takde sumber rujukan yg muktabar??

Follow Us
tak semestinya dengan dalil bang.... mcmane.... nak ikut perGURUan saya.... kita belajar dari syariat, kemudian tare'qat, hakikat dan akhirnya makrifat.... bagaimana??? di perjalanan itu nanti saudara akan lihat sendiri kebenarannya....

itu boleh dikatakan RAHSIA dunia, tetapi bukan berperingkat RAHSIA ALLAH S.W.t.... RAHSIA dunia masih boleh dikupas dengan KEILMUWAN sama ada dengan cara mengenal diri saghir dan seumpama dengannya....

wallahualam

Post Last Edit by edy137 at 18-10-2010 17:09

tapi biasanya golongan seperti saudara yang memperlekehkan ILMU ALLAH S.W.t takkan mempercayai NUR MUHAMMAD, NUR BUDI, LADUNI, KASYAF, dan lain2.... semua tuhh takde DALIL.... macamana manusia nak buktikan ianya????? cuba saudara jawab dahulu....

jawapan yang saudara akan jumpa itu.... adalah bersamaan dengan jawapannya bila saudara dah ketemui RAHSIA nya kelak.... ambil laa dalil mana pon.... tiada satu pon yang boleh membuktikan dengan konkrit tentang perkara yang saya sebutkan itu.... tapi ianya atas dasar KEYAKINAN bahawa ILMU ALLAH S.W.t itu tidak terbatas kepada hambaNya....

Reply 158# edy137

tapi untuk perkara pokok (besar/menyeluruh) mcm 'Nur Muhammad' lebih baik kalau ada reference dari Quran.

pendapat saja. tq.

tapi untuk perkara pokok (besar/menyeluruh) mcm 'Nur Muhammad' lebih baik kalau ada reference dari Quran.

pendapat saja. tq.
thessailly Post at 18-10-2010 17:09

NUR MUHAMMAD bukan perkara menyeluruh atau BESAR... ianya suatu perkara yang akan dijumpai biasanya dalam perjalanan mengenal diri saghir sampai ke kemuncak Makrifat....

wallahualam.... kerana ianya masih dedebatkan sehingga kini.... sesetengah golongan mempercayainya, malah sesetengah golongan menolaknya mentah2..... itu mmg dah termaktub dan dijanjikan oleh ALLAH S.W.t bahawa kita akan berpecah kepada beberapa golongan besar.... kerana isu itu ajerr.....

tak semestinya dengan dalil bang.... mcmane.... nak ikut perGURUan saya.... kita belajar dari syaria ...
edy137 Post at 18-10-2010 17:06

ko kasi tau ape ade dalam kocek slua aku --- baru aku boleh pecaye...

kalo tak.. anggapan aku = ko ni same mcm ayah pin jeee... SESAT..

Reply 168# edy137

dengan kate lain..

last2 ko mengaku laa = ko TAU dan YAKIN dengan BENAR yg Iblis turun kat laut di bermuda TANPA panduan hadith/dalil Quran.... kan??

yes or no je.. simple.

tak payah nak meleret panjang2..

dengan kate lain..

last2 ko mengaku laa = ko TAU dan YAKIN dengan BENAR yg Iblis turun kat laut di bermuda TANPA panduan hadith/dalil Quran.... kan??

yes or no je.. simple.

tak payah nak meleret panjang2..
unekspekted Post at 18-10-2010 17:19

nak simple kann... so, aku jawab NO.... ko check jawapannya kat posting 161#, kan dah bitau tadi baca slow2... sorii lambat reply bang... ada client tadi...

nak simple kann... so, aku jawab NO.... ko check jawapannya kat posting 161#, kan dah bitau tadi ...
edy137 Post at 18-10-2010 17:26

ko konar sebab dah malu kan???

statement asal ko :

ustaz aku pernah bagitau ..semasa Nabi Adam A.S. diturunkan di dunia ..iblis diturunkan di laut...kemungkinan besar di Bermuda segitiga tu pusat iblis dan para jin-jin ...

ini ayat yg asal...

aku dah reply... == sebab malu.. ko konar tempat lain pulaaaaakkk dahhh...

mule2 cakap :

...suatu FAKTA yang BENAR!!!

skarang cakap... No.... pulak

belajar ilmu Allah, kononnye hanya utk orang yt trpilih boleh nampak/tahu mcm dia  = tapi, kehulu kehilir temberang orang...

hapee punye jenis laa..

ko konar sebab dah malu kan???

statement asal ko :

nampaknye bang... betullah ko dah bengang kann.... ini bukan statement asal aku.... macamane ko boleh kata ini statement asal aku.... aiseyy... baca slow2 bang... tau laa hati dah panass...

kenapa pula statement bangang... heheh... ayat hati panas bang... saya kata saya bersetuju yang segitiga bermuda adalah tempatnya IBLIS... bukan saya bersetuju yang IBLIS turun kat lautan bermuda.... aiseyy bang... kan dah kata, kalau tak faham tanye dulu...

kan hamba dah jawab... refer posting 158#... kan dah beritahu... tak semua perkara ada dalil bang.... jgn malukan diri bang... tanya ulama2 pon akan kata perkara yang sama bang.... heheh...
unekspekted Post at 18-10-2010 17:27 [/quote]

Dibawah ini hanya pendapat aku jer.....sila bangkang kalau tak setuju...

Kalau ikutkan, lapisan bawah bumi nih ialah BESI cair yang sangat panas kalau ikut kajian saintis lar....Tapi saper dapat buktikan yang bawah besi cair yang panas nih manusia tak bole hidup? saya berpendapat mungkin terdapat kaum yakjuj dan makjuj dibawah besi cair yang panas nih sbab dalam citer Iskandar Zulkarnain pon Yakjuj dan Makjuj dikurung dengan cara mencairkan besi diantara dua gunung......dan skarang ni para saintis cakap lapisan besi nih dah semakin sejuk....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kalau ader citer alien,alien spaceship terhempas,,budak kena culik lpas tu cakap dia jumpa alieen,budak yang mengaku dulu dia hidup kat mars.....saya kurang percaya kalau citer nih asal dari Amerika atau Rusia sbab diorang ni mmg suka wat citer2 camni untuk bagi tau teknologi tentera diorang lagi bgos dari negara satu lagi......sbab tu ader pendapat citer Neil Armstrong gi bulan ader yang cakap tipu..... saya pon beranggapon citer gi bulan tu tipu sbab kenapa Neil Armstrong nih sihat jer lpas balik? bukanke kat bulan tu takde lapisan ozon yang menapis sinaran ultra violet dari matahari?

Saya lebih percaya pada teori dulu mungkin ader tamadun yang lebih maju dari sekarang, diorang tak kongsi teknologi tu kesuluruh dunia sbab manusia dulu sikit......sebagai manusia, kita mesti percaya dengan gelaran khalifah yang Allah dah bagi, Allah bagi manusia gelaran khalifah pasti ada sebabnye....dalam Al-Quran manusia tidak disebut paling pandai,tidak pula disebut paling kuat,tidak juga disebut paling besar.....manusia disebut paling istimewa pasti ada sebabnye.....jadi kita mesti percaya dengan keupayaan manusia.....

saya kata saya bersetuju yang segitiga bermuda adalah tempatnya IBLIS... bukan saya bersetuju yang IBLIS turun kat lautan bermuda....

yg ko BERSETUJU == statemetn yg mengatakan Iblis tu turun kat laut... bermuda etc.

TAKDE PLAK ko cakap TEMPAT IBLIS KAT BERMUDA...

nak konar pun agak2 laa..

manusia disebut paling istimewa pasti ada sebabnye.....

yg jadi istimewa sebab = akal

belajar ilmu Allah, kononnye hanya utk orang yt trpilih boleh nampak/tahu mcm dia  = tapi, kehulu kehilir temberang orang...

hapee punye jenis laa..
unekspekted Post at 18-10-2010 17:29

bang.... abang tuhan kerr bang??? tak ingin saya nak bertuhankan abang nihh... heheh... macamane abang tahu saya temberang bang.... saya cakap berdasarkan FAKTA bang... tak semua manusia sama KEISTIMEWAANNYA... kenapa abang tan percaya dengan ilmu ALLAH bang... kalau dia kehendaki kepada sesiapa pon dia boleh berikan ILMUNYA..... sesiapa sahaja... mungkin abang, mungkin saya... mungkin juga sesiapa sahaja.... jgn perlekehkan ILMU ALLAH bang...