CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4345|Reply: 35

Saya hairan dan baru di sini...

syilla This user has been deleted
Assallamualaikum,

Saya baru disini... Saya hairan kenapa tiada siapa yang terangkan mengenai islam di section sebelah section muslimim dan muslimat (religion,..spiritual).

Banyak salah faham disitu.

Ataupun kerana orang-orang disitu...dan keras-keras lebih keras dari permata dan susah dibentuk, jadi tiada siapa yang sanggup melayan karenah mereka.

Wassallam...

Rate

1

Originally posted by syilla at 4-12-2006 09:11 PM
Assallamualaikum,

Saya baru disini... Saya hairan kenapa tiada siapa yang terangkan mengenai islam di section sebelah section muslimim dan muslimat (religion,..spiritual).

Banyak salah faham  ...

Tak perlu ramai-ramai di sana kerana cukup beberapa orang yang dah sedia ada dan sudah pun mematahkan setiap hujjah-hujjah bodoh dari golongan musyrikun dan kafirun yang sudah kekeringan modal.

salam

maafkan kami
termasuk saya sekali
mungkin akan ada diantara kami menjenguk kesana
dan yg boleh speaking
saya tak mampu, lidah dah keras dah

dan disini pun sama jugak
nak juga kami bersaudara
dan memupuk kasih sayang disini
semoga saudarai juga kami sayangi
dan TUHAN JUGA MENYAYANGI

Originally posted by Gravedigger at 4-12-2006 09:19 PM

Tak perlu ramai-ramai di sana kerana cukup beberapa orang yang dah sedia ada dan sudah pun mematahkan setiap hujjah-hujjah bodoh dari golongan musyrikun dan kafirun yang sudah kekeringan modal.

boleh bagikan saya threadnya.

saya tak nampak hujjah yang diberi.

Originally posted by syilla at 4-12-2006 09:20 PM

boleh bagikan saya threadnya.

saya tak nampak hujjah yang diberi.

Anda kan masih baru lagi......rajin-rajinlah ke sana selalu.

Originally posted by orangbesi at 4-12-2006 09:20 PM
salam

maafkan kami
termasuk saya sekali
dan yg boleh speaking

nak juga kami  ...

:setuju::setuju::setuju:

Setuju Sangat Dengan Orang Besi ..............

Follow Us
Originally posted by orangbesi at 4-12-2006 09:20 PM
salam

maafkan kami
termasuk saya sekali
dan yg boleh speaking

nak juga kami  ...

oh ya ke...sini pun sama ya :D

banyak lah juga kerja ya

Originally posted by syilla at 12/4/06 05:11 AM
Assallamualaikum,

Banyak salah faham  ...

If you're talking about RSF, sadly, over there rationality is almost non-existent. As a moderator, my partner and I have been trying to encourage critical thinking and healthy debates but the success is very limited. Most people (regardless of religion) are more interested in bashing other religions instead of promoting their own. I personally give credit points to those who peacefully promote their own religion, just to encourage more threads like that.

By the way, I just want to highlight that you can post in both English and Bahasa Melayu over there.

Assallamualaikum,

Banyak salah faham  ...

Board RSF telah lama wujud dik. Kami di MM ni pun kebanyakannya serpihan dari sana. Di RSF, muslims dah lama terangkan tentang Islam dari dulu lagi. Kita dah jawab banyak persoalan kat sana. Apa yg anda saksikan di sana adalah ulangan-ulangan isu yg dah wujud sejak 5 tahun lepas lagi. Dari isu-isu yg terbit disana juga lah dulu yg menyebabkan saya dan beberapa forumner lain tulis beberapa artikel untuk menjawab penyelewengan tentang Islam dan publish dalam beberapa website.

Di sana matlamatnya tidak terarah sangat pada untuk mencari kebenaran, tetapi lebih kepada to smash one another. You can explain to them all you like, but believe me, penyelewengan itu tidak akan terhenti. They will come again, and bring the issue again and again and again.

Join them all you like, cuma ingat, jangan sampai kita pula yg merendah-rendahkan mereka.   

Druss This user has been deleted
Assallamualaikum,

Banyak salah faham  ...

Welcome sis,

Don't have any nice  word's to say in Bahasa Meluysu but I am Learning.

Assallamualaikum,

terima kasih kerana memberi penerangan kepada saya...

i guess it is not easy to encourage healthy debate.

there is one forum that encouraged healthy debate and it gets along very well. If you want to ask them how they do it....i'm very happy to give you the forum name.

wassallam

Originally posted by Druss at 5-12-2006 06:50 AM

Welcome sis,

Don't have any nice  word's to say in Bahasa Meluysu but I am Learning.

welcome...

don't worry i can teach you. you just type it in english i'll try to translate it for you.

Assallamualaikum rakan-rakan sekian,

saya ingin perkenalkan kawan saya seorang muslim dari UK.
(please meet my friend a muslim guy from UK)

salam perkenalan
(nice meeting you)

wassallam

Originally posted by antiQue at 12/4/06 02:45 PM
Apa yg anda saksikan di sana adalah ulangan-ulangan isu yg dah wujud sejak 5 tahun lepas lagi.

Join them all you like, cuma ingat, jangan sampai kita pula yg merendah-rendahkan mereka.     

Totally agree with you.

Join them all you like, cuma ingat, jangan sampai kita pula yg merendah-rendahkan mereka.    Antique

Bukan kita yg merendahkan2 mereka, tetapi mereka sendiri yg telah merendah-rendahkan diri mereka sendiri  melalui hujah2 mereka i yg memualkan.

Originally posted by sedondon at 5-12-2006 09:44 AM
Join them all you like, cuma ingat, jangan sampai kita pula yg merendah-rendahkan mereka.     Antique

Bukan kita yg merendahkan2 mereka, tetapi mereka sendiri yg telah merendah-rendahkan diri me ...

Yeah...right on brother!

ASm.
aku rasa perbahasan pasal agama tak selesai kerana berbahas perkara yang tak berapa tepat. YAng kita boleh bahas adalah hal-hal berkaitan hukum. Tapi yang kebanyakan jadi tak elok tu kerana berbahas perkara pokok, soal akidah, soal ketuhanan, soal iman dan kepercayaan. Hal ni memang tak digalakkan untuk dibahas sebenarnya, setau aku lah.
Jadi elok sangat bila kita bincang dan tambah sikit-sikit ilmu agama dari kawan2 yang pandai daripada berbahas hal yang teras dan pokok lebih-lebih lagi dengan orang yang niatnya memang bukan untuk kebaikan. Secara ikhlas aku rasa, aku joint tread macam ni sebab nak tambah ilmu, kawan dan rakan serta luaskan pandangan sebab aku tau aku ni tak pandai dan belajar pun tak tinggi macam orang lain. Alhamdulillah banyak jugak aku boleh belajar.

WaAllahua'lam.

Assalamualaikum semuer,

Teman ambik PRINSIP ini sahaja pabila berbincang/muzakarah dgn oghang lain.
Baik Islam maupun puak musrikin.

Kalau ingin mengetahui perihal Islam, o.k.
Kalau jahil.......bley di terangkan.

Kalau ini berbahas or bertekak.............solly molly.

Wsalam

Originally posted by sedondon at 5/12/06 09:44 AM
Join them all you like, cuma ingat, jangan sampai kita pula yg merendah-rendahkan mereka.     Antique

Bukan kita yg merendahkan2 mereka, tetapi mereka sendiri yg telah merendah-rendahkan diri me ...

:setuju:

aku selalu join board RSF. itupon kalo aku tgk cam thread tu tade sape yg nak bidas atau dah start nak merapu ke arah lain. sbb sometimes.. kite taleh la nak biarkan derang kate itu ini ttg agama kite. just try to defend seboleh mungkin. tp kadang2 tu rase fed up jugak. sbb org2 yg same je yg dok bukak thread yg tah hape2. pestu bile dah kasi pendpt.. die kate wrong answer plak. bukan nak dgr pendpt org. huhu. so sape2 yg nak join RSF tu.. pastikan korang nih bukan jenis yg emosional. kang mmg boleh gado teruk kat dlm thread tuh. org yg cool dan steady je yg boleh layan karenah "org2 istimewa" nih.

ok peace.

p.s: haa.. tak kisah korang nak ckp BI atau BM kat dlm board RSF. kecuali ade sorang tu tak baper suke bile sape2 jwb dlm BM. die akan kate "i don't understand monkey talk".

Assallamualaikum,
Banyak salah faham  ...

salam,

I mula bertapak di forum ini adalah dlm board Religion.  Jiwa I cinta pd Islam tetapi bukan ke arah pergaduhan n bermuka2.

I ada satu thread yg masih wujud..... Islam As Ad-Deen

http://forum.cari.com.my/viewthr ... 3%26filter%3Ddigest

Ia adalah mengenai pengetahuan yg basic... u boleh sambung perbincangan di thread tersebut... InsyaAllah, semoga semua beroleh manafaat drpnya.

Good luck

kulovadea This user has been deleted
Originally posted by fleurzsa at 5-12-2006 10:46 PM

salam,

I mula bertapak di forum ini adalah dlm board Religion.  Jiwa I cinta pd Islam tetapi bukan ke arah pergaduhan n bermuka2.

I ada satu thread yg masih wujud..... Islam As Ad-Deen

...

Kalu U cinta pada isle, maka i nak cinta pada sapa? Ingin tahu.

12Next
Return to list New