CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 11361|Reply: 35

Camne Nak Latih Kucing???

camner nak latih kucing untuk buang najis kat tandas? pastu kalau kucing tu dah berak kat atas lantai tandas, taik dia tu nak kutip masuk jamban or main siram jer?

oooo...dulu mse jumpe kucing.....aku kurung die 1 mlm dlm bilik air....pas tu esok g keje lak aku kurung gak lg....pas tu die pandai la kencing n berak kt dlm bilik air tuh......kalu x gak..ko tmbah 1 mlm lai...kalu x leh gak ko tpakse la beli pasir......
taik tu ko jirus jela masuk lubang air tuh...kalu rajin ko kutip....tp aku x sanggup nk kutip.....

tapi...

Originally posted by pcyduck at 20-12-2006 04:44 PM
oooo...dulu mse jumpe kucing.....aku kurung die 1 mlm dlm bilik air....pas tu esok g keje lak aku kurung gak lg....pas tu die pandai la kencing n berak kt dlm bilik air tuh......kalu x gak..ko tmba ...

tapi lubang keluar air kat tandas aku tu ader net...nanti tak hanyut semua taik dia, naya lah...takper, aku sanggup kutip...ehhehehhe

Originally posted by Urban_Iz at 20-12-2006 04:54 PM

tapi lubang keluar air kat tandas aku tu ader net...nanti tak hanyut semua taik dia, naya lah...takper, aku sanggup kutip...ehhehehhe

kalu aku lak...aku cabut penutup lubang tuh...sonang lubang besar skit...jirus je..taik trus jatuh.....kalu net.....aku x tau la....ko kutip je la....ape salah nyer bkorban....

korang semua memang ajar kucing berak dalam toilet ke?

aku mmg ajar berak dlm toilet la...dok umah xder tanh tpaksela......kalu ader tanah x yah la susah.....

Follow Us
kucing aku pon style kena kurong behari hari lam toilet..lama2 die mesra bau toilet so berak mencicit masok toilet...aim kat lobang jamban...lama2 aku tak larat asek nak bersihkan taik die yang selepet kat lobang toilet (pastu toilet yak aku bau taik kucing ahh angen le aku)..pastu aku bli pasir still letak lam toilet..mula2 die miss..lepas dua hari die dah bleh masok kat lam pasir..pastu aku angkot bekas pasir pi tansper kat kotyard kat lua dapo..lama2 keje aku sonang dah..die tros g kotyard berak..mcm ni le nasik orang bela kucing kat umah flat...ahakss

ini yg kitorg duk share kat thread jamil kucing,ye :

train kucing anda dgn mmperhatikan kucing tu stp masa lau die kat luar cage(ni utk kucing yg br je nak adapt kat umah)
Pastu bila nmpk die mcm nak berak tu kan,cepat2 angkat letak lam bilik air,biarkn sampai die mmbuang..
pastu lau die TERberak gak kat atas sofa ke,karpet ke..amek tahi die skit,pastu lesetkn ke hidung die.
Biarkn die ilangkan sndiri tahi tu ye,jgn tolong die basuhkan..
Ok,itu saje..insyaallah berkesan dan die xkan berak merata lg:love:

macam mana rupanya bila kucing tu nak terberak?

dia angkat tangan dan tanya ngan sopan

"cikguuuuuuuuuu, bolehkah saya pergi ke tandas"

Originally posted by hitamputih at 20-12-2006 07:36 PM

lol:lol

Originally posted by Urban_Iz at 20-12-2006 07:33 PM
macam mana rupanya bila kucing tu nak terberak?

Die mcm x senang duduk..terkais-kais..cium-cium lantai..
camtu la lebey kurang urb..

aku ader soalan lagi untuk owner² kucing jantan yang pelihara kucing jantan tu sekor² jer...korang kembiri ke tak kucing korang? makcik aku kata, kucing jantan kalau alone tak kembiri nanti dia ganas dengan kita bila dah besar nanti...

caya la ! :tq:
Kucin kau sekolah katne?
Aku ingat tahun dpn aku nak antar kucin aku kat sekolah tu la.

emm selain dr kurung kucing dlm toilet or pukul sket kat bontot dia kalau berak merata...yg shieda buat ialah bercakap dgn kucing tu....mmg kedengaran pelik but believe me kucing ni makhluk yg faham apa kita cakap...before this ada la sekor kucing terbiar dok sibuk2 masuk umah shieda selalu...dah tu dia tu manja n sgt comel...memula takmo ar bwk masuk umah takut dia kencing n berak merata...tp bila dah syg n nak bwk dia stay dgn shieda...maka shieda pun cakap la dgn dia..."kalo ko nak dok lama kat sini ko kena behave jgn berak n kencing merata...tpt ko kencing n berak dlm toilet tu ha...sekali ko kencing or berak merata secara outomatik ko akan dok luar,biar padan muka ko takde org nak jaga or bg ko mkn...." hasilnya dia mmg baik n tak sekali pun buat "keja" merata... bg kucing2 yg sedia ada kat umah lak....esp anak2 kucing,mak dia yg akan ajar berak kencing dm toilet....
apa pun bercakap lah dgn kucing korang tentu dia faham nya laa

bagus jugak apa yang kau buat tu shieda...

mrnail110 This user has been deleted
kakak aku ada kucen,dia latih kucen dia dgn manjakan kucen tuh...lps tuh ajarlah dia

wakakakkakakkaka...lalu cikgu menjawab jgn lupe flush okehhh sila jage kebesihan..ahakss

Originally posted by Urban_Iz at 20-12-2006 07:46 PM
aku ader soalan lagi untuk owner² kucing jantan yang pelihara kucing jantan tu sekor² jer...korang kembiri ke tak kucing korang? makcik aku kata, kucing jantan kalau alone tak kembiri nan ...

aku kasikan kucing2 jantan aku...

agelgold This user has been deleted
kucing aku yg sekarang ni berak kat luar rumah. tak tau pun kat mana. sebab kat laman aku takde taik pun. jgn dia pegi rumah org dah la.

12Next
Return to list New