CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9931|Reply: 61

kebetulan atau....?

salaam.

tak sure nak letak kat bod mana so cik momod kalau rasa tak sesuai,move kan je ea.

btw saya nak tanya,
pnah tak korang, nak beli sesuatu barang yg baru, lepastu barang yg lama tu pulak tiba2 tak boleh guna atau rosak?
bukanla nak pecaya bda pelik ke apa tapi mmg kitorang satu family rasa pelik pulak.
banyak kali la jugak terjadi..

dulu mak saya gi showroom honda.gi jenguk2 je.pastu rasa mcam nak beli pulak..
ntah macam mana, esok nye, kereta yg mak sy pakai tu sebelum ni tak pnah buat hal,
tak boleh start.lepastu mati tengah jalan.

ni pasal driller ayah saya plak. driller tu ayah beli kat luar negara and mmg slalu la berkhidmat kat rumah ni tanpa mengecewakan.
pastu ada satu hari, ayah sy gi tgk driller baru, nak belikan kat abg saya. driller tu ayh saya letak kat rumah dulu.
lepastu ada nak drill lubang ape ntah, driller tu takleh nak on.sungguh.ayh saya kata driller tu merajok.

byk lagi la..

ada skali tu, mak saya gi kedai wardrobe tgk2 mana yg bekenan pasal nak letak kat rumah baru..
mak saya mmg ada berkenan kat satu fitted wardrobe nehhh..punye la suka..
skali balik rumah,mak gantung baju kat satu rail dalam wardrobe lama tu..
gedebukkkk jatuh segala baju.kirenye macam rail dlm tu jatuh laaa.
tak pnah2 lak jadi macam tu!

ada baaaaanyak lagi kejadian2 serupa..

agak pelik jugak.
kebetulan.
tapi macam benda2 tu ada perasaan.
nak merajuk pasal kite nak cari ganti dia..

entah.. pernah terjd kt aku...

cth;
aku teringin sgt nk beli kamera baru wlupn kamera lama still ok. cuma patern lama n skrin dia kecik jer.. so aku slalu ckp kt sume yg aku nk tukar kamera x lama lg tp tgg kamera yg ada nie rusak. tup tup, one day my friend terjatuhkn kamera lama. hbs terburai kamera tu. dia dah menggelabah dah n ckp nk ganti. tp aku ckp xpe sbb mmg nk beli kamera lain. lusanyer, aku dah ader kamera lain. wohoooooooooo....

Pernah.. :@ aku pun x tau nak klasifikasikan kebetulan ke suratan.. Kiranya macam bende tu merajuk, cth kes :-

1. Periuk nasi - aku ni bujang lagi so aku masak semua kat periuk nasi, goreng ke, masak berkuah ke, masak nasi ke.. so sebab aku ada 1 periuk nasi susah la, aku kene buat 1 persatu keje, leceh dan makan masa.. jadi aku jalan2 lah kat pasaraya sambil jenguk2 rice cooker tu, beli idak lagi sebab rasa macam rugi plak kalau beli.. sekali malam tu aku nak masak mee hoon rebus (paket adabi je x teror masak) tetiba dah x boleh idup plak rice cooker tuh.. terus esok balik opis aku beli rice cooker baru..

2. Motor - ujung taun 2005 aku baru abis study, so awal taun 2006 aku dapat keje dan time tu aku naik motor petronas gi keje, sebab keje kat kl, aku parking kat mydin klang naik bas je.. so dah keje 3 bulan aku bekira2 gi show room keta nak jenguk2 keta tapi last2 sempena promotion pertengahan taun, aku dah kene mandrem ngan saleman tu.. so aku beli gak la byr deposit rm300.. tapi masa nak balik tu moto aku x leh nak start dah, dah la time tu aku kat giant bukit tinggi, sib baik aku waktu tu duk kat apartment tropika beberapa meter je dari giant.. bawak gi bengkel melayang rm300 sebab prob kat enjin.. terus aku jual kat tauke tu.. selama tu moto x pernah meragam pon sebab moto baru..

3. Kasut - kasut kulit tu aku beli x le mahal sangat, tapi aku sayang sebab hadiah mak aku sempena konvo aku.. jadi sebab dah lebih 2 taun aku pakai, aku pon nak beli la kasut baru pose lepas, maklumlah dapat bonus kan.. dalam hati kalau beli sepasang lagi, aku ada la 3 pasang kasut, kasut yang family present tu boleh la aku simpan jadi hiasan sebab dah antik.. dalam sibuk aku membelek kasut kat jusco, kan ada promotion 70% sempena raya.. aku gi duduk try kasut2 yg aku tengok.. jadi aku confirm la beli 1 kasut untuk buat raya terus.. masa aku sarung kasut lama aku tu, aku bangun je tetiba kasut aku tertanggal tapaknye..

[ Last edited by  princebrunei at 22-12-2008 11:22 AM ]

Tapi bagi aku rasakan ianya kebetulan, tapi kebetulan yang x disangka2..

alah, biasa la tu, benda2x tu tau korg dah x perlukan dia, dia risakkan
la diri dia sendiri..muahaa..muahaa..

Follow Us

Reply #5 princebrunei's post

tapi kebetulannye slalu sangat.

haritu mak ngan saye gi aeon bukit tinggi. nak balik, kene masokkan tiket kat machine tu kan.
ada 2 lorong,mak saya ntah mcm ne gi masuk lorong ke dua yg lagi jauh tu.
terlanggar divider kat tepi tu mmg bunyi kuat gile.
risau gak.balik2 tgk bda tu mcm dah nak tercabut.mak dah takut sbab nanti ayah marah.haha

bila citer kat ayah,ayah terdiam.
dia citer,dia gi tgk honda city baru kat showroom honda.
dia dah siap puji2 kete tu lawaaaaa ingat nak tukar kereta.
time dia pegi kul 5.
eksiden kecik kat aeon bukit tinggi tu dlm pukul 6..

skarang mak saya mesti marah kalau ayah citer nak beli kereta baru la.
even nak puji kereta baru yg lawa pun mak tak nak.
haha.
sbb dia sayang kereta dia yg skarang tuu..

Balas #7 ah_mao\ catat

Dk kat Klang ke..

Balas #8 ah_mao\ catat

Tapi honda city baru memang lawa.. suh la abah beli2 cepat..

saya jugak banyak terkena.... tak tahulah kebetulan atau merajuk...pasal kereta...pasal apa2 jelah..tapi kalau ikutkan sgt nanti dah syirik pulak....so buat tak tahu jelah..

aku penah baca...
benda ni berperasaan gak..
selalu gak terjadi kat aku..

klo aku cakap..mcm nak tuka keta baru jer..
atau berangan bawak keta baru...
mesti keta aku tu rosak...
rosak yg major plak tuh...
2,3 kali dah jadi..
tak berani dah aku nak sebut2 psal keta baru ke ape..selagi lom cukup duit nak angkat baru ni..

Balas #12 putrimontel\ catat

X yah cari duit bebanyak, cari laki kaya cam datuk K je dah dpt keta BMW 5 siri..

selalu jadi camni.. sama ada keluarga sendiri dan org lain.. kebetulan yg sgt kebetulan kot...

Reply #9 princebrunei's post

haha.nape? pb pun orang klang kaa?

Reply #10 princebrunei's post

heppp heppp

maunye nanti merajuk lagi kereta abah saya tu kangg.
hahaha

yup2...

kebetulan yang teramat lah sgt betul ....

tahu2 jer kita plan nak tukar dia dengan yg baru

merajuk lah tu

betul laa....sy pun biasa gitu tp yg kebanyakkan berlaku bila bab kereta la....sebenarnya keta ni mcm ada perasaan laa ...bila cite nak tukar keta mesti jd hal....n biasanya keta dgn tuan nya pun ada chemistry gak....

Hehe pengalama aku plak..

Takde la pasl beli barang tp pasal basuh Van
Ada satu Van bapak aku nih, mmg bapak aku cukup maleh nak basuk.
Kereta dia, basuh siap hantar car wash lagi... kenapa yek...
Sebab nya. Van yg ni asal basuh je, ptg tu jugak mesti hujan.
Pasal kat garaj kereta dah ada keta ngan keta akak aku. Jadi Van letak kat taman la.
Jadik van kat taman dpn ruang tamu la. Mane ade bumbung. Sejak dlu lagi dah van bpk aku nih perangai dia camtu

Kalo tak kne hujan mesti kne 4 No Ekor (Keputusan la..) tp takde la no tu kene sebijik terbalik2 skit la. cth no van bpk aku 1717, jadik no macam 1177.1771,7171 kekadang 1717.

Kalo nak pkir balik macam tak logik je tp gitu le yg aku tgk sejak bpk aku beli van nih dari 1991 itu la pattern dia.

Reply #19 atreyudevil's post

er..........