CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

AdamBillionaire posted on 26-12-2012 01:15 PM
makcik aq spesis karpal singh. sikit2 nk saman

hi adam.. macam panggil anak aku plak..

nak tergeliat lidah aku membaca posting mu asik aq.. aq..

sebutlah aku senang org nak membaca

MMISS posted on 27-12-2012 11:13 AM
hi adam.. macam panggil anak aku plak..

nak tergeliat lidah aku membaca posting mu asik aq..  ...

kita lidah org korea.kpop kena sebut aq tak blh sebut aku nnti jd sebutan lain

AdamBillionaire posted on 27-12-2012 11:37 AM
kita lidah org korea.kpop kena sebut aq tak blh sebut aku nnti jd sebutan lain{:2co ...

k-pop la sangat kau

AdamBillionaire posted on 21-12-2012 05:31 PM
aq dgrlah. hantu kt barat lg ganas isap darah org. xsilap aq nama dia dracula. ada hantu michael j ...

Apa pun..nawaitu ptg kalau mula baik seharusnya perjalanan dan akhirnya baik. Dugaan tu msti ada dan selagi yakin yang nyata lebih mulia dari yang menyerupai insya Allah terpelihara.

Salam. Aku pun nk cerita jugak pasal pengalaman sendiri. Thn 2009 aku kena PLKN kt Perak nun. Ada satu hri tu pinggang aku sakit teramat sampaikan aku kena admitted hospital tepeng sebab disyaki appendiks. So aku pun tepkasa la stay situ. Oh ye, aku dpt katil hujung sekali kiri kanan memang xde org. Tp aku xcuak pn sbb ms tu aku xterpk hal2 seram nih. Mlm tu, aku tido cm biasa la lepas jurulatih plkn aku mai melawat ptg tu. Aku nk tido xleh ,kekejap sakit. Sakit pulak mcm tang2 tu jugak nak minx operate. Pastu aku paling lah sebelah kanan. Aik, apesal katil sebelah kanan aku ni tetiba ada org. Sorg budak n mak dia. Mak dia tego aku, sakit ke dik? Aku pn kata haah. Terus aku kalih kiri tak pikir pape pn. Aku pn dia kn warded ptg td kot pdhl seingt ak memg xde org warded sebelh knn aku petg tu. Lepas tu ank dia nagis xhenti2. pelinya aku sorg je yg dgr. Org lain + nurse kt dpn tu xdgr n xberi respon ape pn. Nk kuatkn hati aku cuba jugk tido. Pg esok tu aku bgn awl gila sbb xleh tido kn smlm sbb sakit. Tengok katil knn, eh xde org. Xkn la mak cik n anak dia tu kua wad sesubuh lg kn. Aku terus agk yg makcik tu bukan org Lgpn hospital tepeng kn spital lama. Dah boleh agk dala berapa ramai 'penghuninya'

Rate

1

Salam. Aku pun nk cerita jugak pasal pengalaman sendiri. Thn 2009 aku kena PLKN kt Perak nun. Ada satu hri tu pinggang aku sakit teramat sampaikan aku kena admitted hospital tepeng sebab disyaki appendiks. So aku pun tepkasa la stay situ. Oh ye, aku dpt katil hujung sekali kiri kanan memang xde org. Tp aku xcuak pn sbb ms tu aku xterpk hal2 seram nih. Mlm tu, aku tido cm biasa la lepas jurulatih plkn aku mai melawat ptg tu. Aku nk tido xleh ,kekejap sakit. Sakit pulak mcm tang2 tu jugak nak minx operate. Pastu aku paling lah sebelah kanan. Aik, apesal katil sebelah kanan aku ni tetiba ada org. Sorg budak n mak dia. Mak dia tego aku, sakit ke dik? Aku pn kata haah. Terus aku kalih kiri tak pikir pape pn. Aku pn dia kn warded ptg td kot pdhl seingt ak memg xde org warded sebelh knn aku petg tu. Lepas tu ank dia nagis xhenti2. pelinya aku sorg je yg dgr. Org lain + nurse kt dpn tu xdgr n xberi respon ape pn. Nk kuatkn hati aku cuba jugk tido. Pg esok tu aku bgn awl gila sbb xleh tido kn smlm sbb sakit. Tengok katil knn, eh xde org. Xkn la mak cik n anak dia tu kua wad sesubuh lg kn. Aku terus agk yg makcik tu bukan org Lgpn hospital tepeng kn spital lama. Dah boleh agk dala berapa ramai 'penghuninya'

Follow Us
uuuu..nie lagi pening membace nyeee..adehh..

pejol posted on 28-12-2012 03:49 PM
uuuu..nie lagi pening membace nyeee..adehh..

Sorryla ye. Den org baru. Hihi nnti aku akn cuba perbaiki mutu penulisan ye. Momod thanks bg kita peanut

Walaupun takde mood menaip tapi menaip jugak....

kalau pasal hospital..dulu saya pergi melawat ayah saya yang dimasukkan di salah sebuah hospital di kuala lumpur. ayah saya ditempatkan di bangunan baru untuk ke wad ayah saya kena melalui blok yang gelap dan jarang digunakan orang, nak-nak sebelah tu adalah bilik mayat..tapi cerita saya bukanlah berlaku di blok yang gelap tu atau bilik mayat..
MALAM
biasalah, hospital, waktu malam mesti sejuk bukan kemain, menggigil atas bawah.. terasa asyik nk terkucil je. tandas wad pulak tak boleh digunakan, jadi terpaksa la saya memberanikan diri ke tandas luar. nak ke tandas saya terpaksa melalui tangga yang gelap, masih baru dan tandasnya depan tangga tersebut dan jauh daripada ward. jadi disebabkan sudah tak tahan, saya pergi tandas dan melepaskan hajat..fikiran saya mula membayangkan yang bukan2..rasa tak nak keluar, takot benda tu tunggu di luar tandas, fikir2 balik, mungkin sudah ada di dalam tandas. maka saya memberanikan keluar daripada tandas.. buka pintu tiada apa di depan..mula melangkah meninggalkan tandas. terhenti saya dalam beberapa langkah. berderau darah saya, yang saya agak memang betul2 terjadi depan mata saya, kelibat wanita yang berpakaian putih duduk mencangkung dan mata nya memandang saya dengan pandangan yang tajam..saya cepat2 melangkah laju meninggalkan tempat itu dan tidak berani memandang ke belakang tapi dari ekor mata saya, dia turut "berjalan" di sebelah saya.. saya masuk wad ayah dan segera mengajak emak balik. dan keesokkan paginya, saya temankan mak saya ditandas yang sama, alangkah terperanjatnya yang saya masok semalam tu adalah TANDAS WANITA!! terlalu takut sehingga tak perasan sign board dia.hahahaha

#mungkin kak pon tu nak masuk bilik air tu dengan niat nak buang air bah dia, tapi tengok je aku dekat dalam, terus tak jadi masuk, mungkin dah penat sangat kot tunggu aku keluar sebab tu dia tahan kencing dia sempai mencangkung.. hahahahaha Last edited by epitosman on 29-1-2013 08:32 PM

Rate

1

epitosman posted on 27-1-2013 02:09 AM
kalau pasal hospital..penah dulu saya pergi melawat ayah saya yang dimasukkan di salah sebuah hospit ...

Hahahaha.. Kelakar la ko ni.. Boleh pulak masuk tandas perempuan..
Nasib baik la tak ada orang dalam tandas tu.. Kalau tak naya je..

nih pengalaman aku. tak tahu seram ke tak. tapi aku teringat2 sampai sekarang.

Wad : ObGyn

aku ada major operation. kena tahan kat acute after operation. acute sungguh sebab anaes salah cucuk tulang belakang masa nak bius. kesannya, aku tak leh angkat kepala dan sakit sampai kena ikat kepala dengan kain serta muntah2 secara konsisten, more than 10 kali sehari. minum kopi dan coke sebagai ubat (korang hade solution ubat cenggitu? kihkih). tapi tak jalan gak sebab aku pun ada gastrik..mana tahan soda bicarbonate banyak2. kesudahannya, ambil darah sendiri untuk suntik kat tulang belakang sebagai ganti air tulang belakang yg dah bocor masa bius ('adam patch' ke hape name procedurenya).

sepanjang aku ikat kepala tu (ada laa 3 hari gak), katil sebelah aku adalah pesakit kanser final stage. tiap2 malam aku rasa dia ramai visitors. malam okay, malam. setahu aku setakat seorang dua je boleh jaga pesakit final stage ni. tapi disebabkan aku hilang upaya angkat kepala, maka setakat toleh2 je laa aku mampu.

malam terkahir pesakit tu, tak ada visitors dan dia meninggal macam tu je. dan akulah yg tekan button merah aku untuk panggil nurse dan bagitahu yg pesakit tu nazak. dia berkeruh2 berbunyi.

nurse pun hairan apasal anak2 pesakit tu tak de malam tu. bila hospital contact bagitahu mak diorang dah tak de, dalam setengah jam gitu depa mai ramai2 dan meraung2. sambil2 tu nurse ngan doktor tanya apasal malam ni tak de yg datang jaga macam selalu. depa jawab, hospital call kata tak yah mai malam ni, mai esok pagi je sebab esok mak dia dah boleh keluar ward. nurse ngan doktor kata mana ada. nak discharge macam mana..kan mak awak dah final stage dan decide dah yg nak stay hospital sampai habis kimo.

depa mati2 kata hospital call. aku yg kat sebelah ni nak mencelah tapi tak de daya. kihkih. sebab aku nampak ramai doktor keliling makcik ni masa anak2 dia tak de. aku dengar doktor kata tak de harapan dah makcik tu nak lalui malam ni. call anak2 pesakit suh datang esok je bawak balik. memang aku dengar doktor tu cakap macam tu. macam yg anak makcik tu cakap. masa aku dengar tu aku toleh kat katil makcik tu. pastu aku toleh balik pandanga siling. pastu toleh semula kat makcik tu, doktor semua dah tak de. aik, macam kilat doktor2 tu blah.

bila aku tanya nurse lepas2 tu, nurse kata aku mimpi je kot sebab aku pun asyik kena morphine je bagi tahan sakit. kihkih
but real laa..aku tak mimpi. sapa laa 'doktor2' tu agaknya. adakah aku pun nak mati dah time tu dan nampak gak? sebab aku memang betul2 azab sangat waktu tu.

Rate

1

AlienGurlz posted on 27-1-2013 10:44 PM
Hahahaha.. Kelakar la ko ni.. Boleh pulak masuk tandas perempuan..
Nasib baik la tak ada ora ...

sebab dah tak tahan sangat, takde dah nak tengok2 lelaki ke perempuan kat pintu tu..tapi ade je cerita hantu lagi..tapi bukan terjadi dekat aku la..cuma cerita mulut ke mulut la..

epitosman posted on 28-1-2013 03:29 AM
sebab dah tak tahan sangat, takde dah nak tengok2 lelaki ke perempuan kat pintu tu..tapi ade je ce ...

Yeke.. Cerita la kisah tu pulak

AlienGurlz posted on 28-1-2013 09:01 PM
Yeke.. Cerita la kisah tu pulak

ok

ANI merupakan seorang jururawat di hospital ........ dan baru posting di hospital lain. entah macam mana dia kena gantikan kawannya untuk shift malam. disebabkan mereka berkawan baik jadi kawan ni pun ganti tanpa menolak.
maka malam itu, dia disuruh oleh ketua jururawat untuk melihat/mengawasi pesakit dari bilik ke bilik. sampai di bilik yang paling hujung, ANI cuma menjengah di luar di luar bilik sahaja.. terlihat seorang wanita baring di katil paling hujung sambil membelakanginya. ANI pelik, kerana keadaan yang sejuk itu, pesakit itu langsung tak memakai selimut. "mungkin dia dah biasa kot" kerana terlalu malas dan mengantuk serta keadaan yang gelap, ANI membiarkan sahaja pesakit itu walaupun tadi ada niat hendak menyelimutkan pesakit itu. jadi dengan perasaan lega kerana tugasnya sudah siap, dia berlalu pergi sambil tersenyum sendiri.

sejam berlalu
ketua jururawat sekali lagi menyuruh ANI memastikan keadaan pesakit dari bilik ke bilik. satu persatu dia jenguk.. sehingga di bilik hujung, berderau darah ANI! tiada siapa di dalam bilik itu! ANI segera masuk ke bilik itu untuk memastikan semula pesakit yang baru dia lihat sedang baring tadi. belum sempat di kati yang paling hujung, terdengar bunyi orang menggunakan bilik air. lega. "rupa-rupanya pesakit tadi dalam bilik air," sangka ANI. dia kembali semula ke kaunter jururawat. setelah menghantar laporan tugasan kepada ketua jururawat, merubah terus air muka ketua itu. sesekali matanya memandang bilik yang paling hujung. denagn suara agak perlahan dia memanggil ANI "ANI, awak pasti ke ada orang dalam bilik hujung tu?" soal ketua. "mestilah, dua kali saya spot ckeck, semua ada dalam bilik" jawab ANI. "ANI, setahu saya, pesakit bilik tu baru di pindahkan ke bilik lain atas sebab sebab tertentu.." mana mungkin ketua, baru tadi saya lihat dia baring, kali kedua dalam bilik air" ANI tetap berdegil dengan pendiriannya sehingga mencabar diri sendiri "ok ketua, saya pergi sana buktikan yang pesakit tu ada kat dalam, nanti suruh dia keluar jumpa ketua!"

ANI terus ke bilik hujung itu.........
alangkah terkejutnya apabila pesakit itu bukan itu bukan lagi di atas kati sambil berbaring, tetapi di luar tingkap sambil melambai tangan kepada ANI dan tersenyum menampakkan taringnya.. dan lebih menakutkan bilik itu di tingkat 5 dan tingkapnya tidak boleh dibuka. ANI dengan tubuh yang lemah, berjalan menuju ke kaunter jururawat dengan muka yang pucat. sampai di sana ketua jururawat segera mendapatkan ANI. dari jauh ketua jururawat terlihat, pontianak yang ANI nampak tadi keluar dari bilik hujung sambil merangkakdi atas siling sambil menjelirkan lidahnya yang panjang. segera ANI dan ketua tadi duduk di kaunter tanpa melihat ke atas kerana dari ekor mata mereka, pontianak itu sudah ada di hadapan mereka.. mereka di stu sampailah ke esokkan hari..

tammat...

Rate

1

epitosman posted on 29-1-2013 12:20 AM
ok

ANI merupakan seorang jururawat di hospital ........ dan baru posting di hospital lain. enta ...

Wahhhh... Nasib baik jururawat tu boleh keluar dari bilik tu.. Ingatkan pengsan terus dah.. Huhu

Saya ni bila admitted ke, melawat ke, mesti teringat2 crite dalam porem ni. Kadang2 bila tido malam tu, masa nurse datang check2 tengah2 malam bute, kadang2 awai2 pagi, saya akan perhatikan betul2. Takut2 terkena pulak yang suke nor menyamar jadi nurse tu..serem sey..

aku rs kan dlm banyak2 hospital yg paing seram sekali hospital lama raub...hospital nie dl atas bukit...n mmg seram giler2...penah msk sekali ms arwah nenek aku kene patut ular...dia punye kelam tu dah jd mcm zmn 60an jer... n bangunan tu bangunan lama...n nurse2 n doc2 pun tkt kalo keje kat situ...skrg nie aku tak tau hospital lama raub tu dah jd per...coz dengar cite dah ada hospital baru...yg lama tu tak tau buat per...

epitosman posted on 27-1-2013 02:09 AM
kalau pasal hospital..penah dulu saya pergi melawat ayah saya yang dimasukkan di salah sebuah hospit ...

Lawak siot.

deejavu01 posted on 29-1-2013 05:27 PM
Lawak siot.

tang mana lawak tu....