CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Alam Jin bersama Hantukiller

Close [Copy link]
bro, hari ni kat paper ada berita pasal kes budak pompuan yg ghaib bila menjelang senja tu
katanya semalam ada beberapa biji batu permata jatuh dari siling umah

Sorry HK coz nak menempel kat thread hang.
Mlm tadi tengok rancangan Misteri Alam Ghaib kat TV3 ada kisah 1 keluarga di ganggu Hantu Raya yg dok kencing rumah mereka selama 7 thn & seorang bekas bomoh handalan di ganggu dgn Hantu Raya, sihir Siam (penyihir guna jin yg bernama Awang Jambul Lembat ) & di rasuk jin berupa harimau
Akhir rancangan Ustaz Sharhan bagi tip iaitu doa pelindung diri & keluarga iaitu doa utk diamalkan dari Surah Al-Furqan Ayat ke 23 dgn membawa maksud "Dan Kami (Allah) hadapi segala amal yang mereka lakukan, lalu Kami (Allah) jadikannya debu yang berterbangan". (Sesiapa
pu3_rania Post at 14-10-2010 08:18
Ni ko tanya yg mana? Tentang amalan yg uztaz syarhan beri tu ye?

Ok kalau yg tu, ini dari pendapat aku: Sesuatu Ayat AlQuran bukan dibaca untuk sesuatu tujuan seperti pendinding atau ubat, tetapi tujuan utama turunnya AlQuran adalah sebagai petunjuk.

Ramai yg mengamalkan dan membaca ayat ayat AlQuran hanya disebabkan kelebihan yg ada pada ayat tersebut, tetapi meninggalkan apa yg lebih penting iaitu ilmu yg ingin disampaikan. Membaca AQ  amat digalakkan tetapi haruslah bertujuan menimba ilmu kerana Allah, bukan disebabkan kehendak hajat yg berpaling pada kita sendiri. Contohnya mengapa kita pilih sesuatu ayat sahaja, dijadikan zikir dengan jumlah tertentu, pada masa tertentu dan tujuan tertentu? tentulah disebabkan keinginan kita atas amalan tersebut contohnya pendinding diri... tetapi yg kerap terjadi jika amalan yg untuk diri kita sendiri ini iaitu bukan ikhlas kerana Allah, maka kita akan didampingi jin(islam) yg ingin memunaikan apa hajat kita itu, kalau pendinding, jin yg mendinding lah... sebab tak ikhlas

Ayat Alquran tu, apa ayatpun kalau kita sentiasa baca, jin jin pun tak bisa menghampiri... bukan semestinya ayat 23 AlFurqan tu aje

rasanya no bro HK still ada lagi kot kat blog dia.. so agak2 no hal la klu dipassing2 no t ...
safamm Post at 14-10-2010 11:20

Kat nick id aku tu masih ada lagi la hp nya

abg HK...tengkiu sbb tulun zura hr tu...alhamdulillah dia dah kmbali normal...tdo dia pun x ttergang ...
zuramulyani Post at 14-10-2010 14:03

Alhamdulillah, syukur pada Allah

Bro HK mana?
busy ke nak ujung2 tahun ni...
immortallez Post at 14-10-2010 14:53

Tak nye busy, dok mengeteh dgn kekawan le.. hehe

Ni tadi baru lepas merawat org kerasukan... hehe

Ni ko tanya yg mana? Tentang amalan yg uztaz syarhan beri tu ye?

Ok kalau yg tu, ini dari pendapa ...
hantukiller Post at 14-10-2010 15:25

Actually aku tak tanya hang apa2
Aku just informed hang yg aku dok menempel kat thread hang kisah yg aku tengok rancangan Misteri Alam Ghaib tu aje   
Dgn erti kata lain aku ni dok tumpang thread hang utk aku bercerita pasal rancangan yg aku tengok tu aje   
Anyway thx coz hang dah bagi lagi ilmu pengetahuan kat sini yg berkaitan dgn doa yg Ustaz Sharhan bagi kan tu

Follow Us
bro, hari ni kat paper ada berita pasal kes budak pompuan yg ghaib bila menjelang senja tu
katanya  ...
immortallez Post at 14-10-2010 15:18

Tipudaya jin ni amat halus, dia sayang nak tinggalkan rumah tu, tu yg diumpannya semua dengan batu permata supaya dia diterima menjadi pendamping kekal dirumah itu... jangan tertipu sudah le si perawat yg dilantik kerajaan terengganu tu... hehe

Kan senang kasi habiskan je semua jin jin yg mengacau tu... tapi itu mereka punya pasal lah.. aku tak campur...

cuma tadi terzassttt sikit... tak le membunuh hanya mengusik jin jin tu hehe

Reply 2027# hantukiller

Bro,mel dah rasa sihat...better than last time..
tapi persoalan nye...nape mel masih alami mimpi2 tu???

Tak nye busy, dok mengeteh dgn kekawan le.. hehe

Ni tadi baru lepas merawat org kerasukan... he ...
hantukiller Post at 14-10-2010 15:30

esok mesti HK busy jadi hantu bajet lak..kekeke

Tipudaya jin ni amat halus, dia sayang nak tinggalkan rumah tu, tu yg diumpannya semua dengan batu ...
hantukiller Post at 14-10-2010 15:34

En.HK...agak2,permata yg jin tu bagi tu ori ke tiruan? kenapa jin tu mengacau anak dara die je bukan org lain...ada sebab2 spesifik ker?

4) apa beza kaedah 'scan' & sirr? (sirr kalau x silap sy cara2 rawatan en.hk..)Jawab : scan dengan pandangan mata (anak mata) manakala sirr ialah gerak hati(kurniaan Allah). Bagaimanapun kedua scan dan gerak hati boleh juga dibantu oleh jin( ini yg banyak) bergantung "siapa" dan 'apa' amalan perawat tersebut
hantukiller Post at 14-10-2010 15:11

pasal 'sirr' nihh laa yang dok orang kata kita SESAT laa tak betul laa.... bila tak faham main hentam ajerr ckp orang tuhh SESAT.... mengong betol....

Reply  hantukiller

Bro,mel dah rasa sihat...better than last time..
tapi persoalan nye... ...
melinda_gordon Post at 14-10-2010 15:40

Alangkahnya indahnya tidur dibuai mimpi....walau mimpi ngeri seronok juga berbanding tidur tak de mimpi

banyakkan zikir

esok mesti HK busy jadi hantu bajet lak..kekeke
safamm Post at 14-10-2010 16:43
Tak de nya, aku dah tak heran dengan bajet bajet ni... kita tak dapat apa apa pun

Alangkahnya indahnya tidur dibuai mimpi....walau mimpi ngeri seronok juga berbanding tidur tak de  ...
hantukiller Post at 15-10-2010 12:38

ok..baiklah...

En.HK...agak2,permata yg jin tu bagi tu ori ke tiruan? kenapa jin tu mengacau anak dara die je b ...
BiancoFisso Post at 14-10-2010 16:44
ori kot, mana aku tau hehe

Jin tu kacau anak dara pasal dia masih dara hehe... entah lah, mana aku tau.... sebenarnya seluruh keluarga dia kacau, cuma yg hilang si balqis jek, kalau bapak dia pun hilang baru haru hehe

HK selalu tidur takde mimpi ke? bajet tu manalah tau bagi air percuma RM20.00 pertama satu negara..haha..elektrik lak percuma RM50.00 pertama bagi semua pengguna..haha..bertuah kalau dapat..silap2 lagi naik kadarnya sama ada diumumkan atau tidak..

pasal 'sirr' nihh laa yang dok orang kata kita SESAT laa tak betul laa.... bila tak faham main h ...
edy137 Post at 14-10-2010 21:29

Dah kerja dia orang, kalau tak menuduh, kira tak kerja la depa hehe

Tahap ilmuan walau dalam beragama ni amat pelbagai dan tahapnya amat berbeza... bab alam ghaib ni payah sangat kalau nak dihuraikan.... contoh percaya pada malaikat, mana yg dinamakan malaikat... syurga neraka yg dulu dah ada, kat mana? ay payah nak fikir cam ni...

baik mengeteh jek hehe

HK selalu tidur takde mimpi ke? bajet tu manalah tau bagi air percuma RM20.00 pertama satu negara..h ...
abas8888 Post at 15-10-2010 12:45

Tu la, tak best kalau tidur tak de mimpi ni.... aku pun kekadang mimpi ngeri gak terutama kalau selepas merawat pesakit akibat sihir.... kene hentam le tu... tapi biasalah hero kan... kalah sikit, menang banyak... hero pun kekadang kene tumbok juga hehe

Jangan harap le bajet macam tu, semua naik ada le, yg ditekankan macamana kerajaan nak tambah hasil... dan biasanya penguatkuasaan undang undang le... saman saman saman denda denda denda etc

tapi biasalah hero kan... kalah sikit, menang banyak... hero pun kekadang kene tumbok juga hehe <-----hehheehe...cute gile...

tapi hero cite tamil...tembak org sekali tros mati...tapi die tak kena walau sebutir peluru walopon kena temabk dgn machine gun...

hahaha..teroff topic plak....incik tom...saya dah mule diganggu mimpi ngeri balik...huhuhu

En.HK, kalo nak hilangkan bapak die susahla...penat jin tu nak angkot kat bahu bwk jenjalan...berattt...boleh patah tulang bahu..hehe

Sebenarnya ape motip die nak bwk lari si balqis tu? jatuh chenta ke?