CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

PB....crita mu mmg best dari dulu.......
olahan ayat yg mudah difahami....

hi PB..before nie anne SR jek..just wanted to share apa yg annne jumpa on the net about Kampung Machang Bubok nie...

from Kosmo (06/03/2007)

Objek Terbang Bercahaya Muncul Lagi

BUKIT MERTAJAM - Setelah beberapa ketika kisahnya mulai dilupakan,kini objek terbang yang tidak dikenali (UFO) didakwa muncul kembali.

Jika sebelum ini ia dikatakan muncul di beberapa tempat sekitar Baling,Kulim,Bandar Baharu dan Seberang Jaya, kini ada pula saksi mendakwa melihatnya di sini.

Objek berbentuk bulat itu didakwa jelas kelihatan sehingga menerangi seluruh kawasan atas bumbung rumah seorang penduduk di Kampung Machang Bubuk di sini,kira-kira pukul 9.15 malam kelmarin.

Hasnan Ismail,47,berkata,inilah kali pertama dia meliaht objek itu terbang ketika berjalan balik ke rumah selepas menunaikan sembahyang Isyak di Masjid Jamek Machang Bubuk.

Mengikut ceritanya,objek itu melintasi atas bumbung rumahnya dan mengeluarkan cahaya yang begitu menarik sekali. "Saya dapat melihat benda itu berterbangan untuk kira-kira seminit sahaja,"dakwa Hasnan kepada KOSMO! di sini semalam.

Hasnan yanh juga ahli Jawatankuasa Sekolah Agama Tarbiah Machang Bubuk ini berkata,ia menjadi satu kenangan yang sukar dilupakan.Beliau memberitahu,objek bercahaya itu turut dilihat oleh seorang lagi penduduk,Zaki Ibrahim,42,yang tinggal di kampung bersebelahan.

Kemunculan objek itu pernah menggemparkan ramai penduduk di Baling,Kulim,Bandat Baharu,Kedah dan Seberang Jaya, Januari lalu setelah ian mengeluarkan cahaya berwarna biru dan hijau.

~ If betullah masjid yg PB tu bermalam adalah masjid Machang Bubok seperti yg didakwa oleh MrFred..no wonder lah PB kena kacau..kawasan Machang Bubok nie bermisteri la..betul ke Fred..??

[ Last edited by  anne_kronix at 15-12-2008 02:42 PM ]

Balas #199 juliet80\ catat

:handshake: kan juliet...dulu cam takut2 je nak baca sebab takut terbayang2 la memalam tapi bila baca makin berani lak, lagipun bila nengok tajuk2 yg ada kat thread ni dah seriau...tambah bila baca cite si pb ni, siap imagine lagi...

Reply #203 ainafi's post

ku bkn dlu jek....
kini pon takut jugak....
tambah bila baca pasal somban tu....
anak pulak slalu tegur "ibu... kenapa budak² tu naik atas umah"
lagi la gerun...

Reply #202 anne_kronix's post

hMm tak berapa tahu sangat pasal kes ini tp insyaallah saya akan tanya kawan2 yg tinggal di Macang bubuk ni...

Balas #204 nagaijau\ catat

anak tego apa nagaijau?

Follow Us
aku pernah tinggal kat kat Kedah (Alor Setar)..masa zaman kanak2....tapi tak pernah jejak kaki ke Kulim...

Reply #204 nagaijau's post

naik atas umah sapa tu..???? seram ni klu kat bumbung umah sndri....

Originally posted by anne_kronix at 15-12-2008 02:27 PM
hi PB..before nie anne SR jek..just wanted to share apa yg annne jumpa on the net about Kampung Machang Bubok nie...

from Kosmo (06/03/2007)

Objek Terbang Bercahaya Muncul Lagi

BUKIT MER ...

Thanx untuk info tu..

Originally posted by azuereen at 13-12-2008 06:27 AM
ermm...cantik juga masjid tu?

cuma PB masih belum confirm....masjid mana satu...

Masjid mane, kalau yang MrFed tu ambik memang bukan..   aku baru khatam page 7 & 8 x de plak gambar masjid lain..

Originally posted by LiNaLiNa at 12-12-2008 08:31 PM
asal PB citer jek citer hantu kat lokasi mana2....mesti akan sampai kuar peta google earth ek...

itu menunjukkan PB nye citer nie begitu particular ngan keadaan sekeliling dan juga mengesahkan ...

Itulah aku nak buktikan, setiap cerita aku adalah betul bukannya cerita atas cerita atau cerita direka2.. aku sanggup buktikan di mana areanya, keadaannya dan siapa terlibat secara terperinci.. yang x percaya tu terpulanglah pada diorang kan, x terasa pon kalau korang x percaya, sebab tiap individu ada kepercayaan dan prinsip masing2, korang just baca je macam baca cerpen seram tu..

Sebab aku cuba nak tukar presepsi orang ramai yang mengatakan kisah2 hantu ni hanya sekadar kisah2 dongeng dan cerita2 mitos serta cerita2 kampung je, mana x nye ramainya bercerita hanya berdasarkan kawan saya punya sepupu, jiran saya punya adik, jadi keseluruhan cerita x sampai dan x mustahil ceritanya ditambah2.. tapi bila kita try tanya, nak jawab persoalan mudah pon x boleh, kemudian berjanji esok aku tanya jiran aku / nenek aku / kakak aku.. pastu berjanji plak dengan ayat "malam ni aku tanya diorang, korang tunggu aku update ok", tapi lepas tu sampai ke sudah citernye x update2 dah.. akhirnya kepercayaan orang terhadap cerita tu pun hilang walaupun kebanyakkannya adalah cerita betul..

Sebab tu lah aku sanggup buat deskusi soal-jawab, manalah tau ada yang still terkeliru dengan cerita aku, boleh kemukakan soalan je.. isyaAllah aku akan try jawab sebaik mungkin, kalau aku x berapa pasti aku x nak cerita atau aku akan buat penekanan "konon".. kalau x waktu bila kejadian berlaku, aku tulis "sekitar jam, tarikh, bulan", almaklumlah kejadian dah lama, umur pon dah meningkat..

PB..dulu dalam wiki ada gambar masjid machang bubuk ni..tp now dah dikeluarkan..kalo x dapt gak tgk betul ke tak masjid tu..

Originally posted by ainafi at 15-12-2008 05:47 PM
anak tego apa nagaijau?

dia tanya "nape budak-budak tu naik atas?"(mayb ramai @ 2-3 org)
naik atas umah ku le...
umah teres 2tkt...
2x jugak la dia tegur...

[ Last edited by  nagaijau at 16-12-2008 12:10 PM ]

Balas #208 juliet80\ catat

naik tingkat atas...
masa tu kami satu family kat ruang tamu...
tapi dah 4taun dok situ xpenah la jumpa apa...
cuma kalo tdo bilik atas slalu ku ngigau....

Originally posted by anne_kronix at 16-12-2008 11:17 AM
PB..dulu dalam wiki ada gambar masjid machang bubuk ni..tp now dah dikeluarkan..kalo x dapt gak tgk betul ke tak masjid tu..

X pe, sabar menunggu sapa2 yang rajin nak bongkar misteri2 nih.. mungkin Kulim tu jauh ngan KL kalau banding ngan Seremban2, sebab tu lah misteri Seremban2 tu cepat terungkai, kalau misteri kat Seremban tu bertimbun nak volunteer..

Originally posted by nagaijau at 16-12-2008 12:07 PM
naik tingkat atas...
masa tu kami satu family kat ruang tamu...
tapi dah 4taun dok situ xpenah la jumpa apa...
cuma kalo tdo bilik atas slalu ku ngigau....

Oh ye ke, elok selalu tidur kat atas tu, lelama kosong x elok gak.. skng rumah aku 2 tingkat, kat bawah tu kira tempat lepak beriadah sambil tengok tv, kat atas plak tempat tido.. kat bawah adad 1 bilik je, tapi buat bilik store..   kalau buat bilik tido maunye aku x naik atas tu..

Originally posted by MrFed at 15-12-2008 04:30 PM
hMm tak berapa tahu sangat pasal kes ini tp insyaallah saya akan tanya kawan2 yg tinggal di Macang bubuk ni...

Thanx bro, harap2 dapat la member2 beri info sket pasal masjid tu..

Reply #214 nagaijau's post

stuju dgn prince...
elok la klu dguna kan bilik kat atas tu plak..
jgn dbiarkan je takut ade plak yg mdiami...
klu blh siang2 tu bukak kan pintu dan tingkap bilik tu...kasi udara masuk sikit....
klu trasa tak blh jgk nak gunakan bilik tu ape kata djadikan ruang nak bsolat...lagi bagus kan...

Dulu pun pernah x guna bilik atas ada la dalam 3 bulan.. time tu aku baru sewa rumah, so katil x de lagi.. duk nyewa ber3, semua duk bentang tilam kat ruang tamu je walaupun bilik ada, tapi sebab bilik 3 semua kat atas malas nak naik atas, malas nak tido atas, lagipun kat atas x de hiburan.. kat ruang tamu leh telentang nengok tv ke hape..

Bilik kat atas tempat mandi dan tukar baju je, tapi lama2 baju pun angkut bawa gi bawah sebab kat bawawh ada 2 bilik, 1 bilik tido, 1 bilik store bawah tangga.. tapi lelama macam pelik plak, kenkadang tu kalau duk tinggal seorang kat umah, macam2 bunyi plak kat tingkat atas.. lelama aku pasang 1 lampu kat tingkat atas, mana lah tau ada pencuri ke haper ke.. tapi skng dah duk kat atas, sebab family selalu datang.. kene lah kemas sket umah, maklumlah family semua jauh2, sekali datang rombongan duduk sampai seminggu..

Balas #216 princebrunei\ catat

mmg tdo kat ruang tamu jek...
sbb ada anak kecik....
ssh sikit bila bersiap