CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
192# har123

tu la kak.. saya pun tak keja.. SAHM.. tu pun letih gak dok uruskan anak2.. terkejar2 lah..

alhamdulilah husband faham gak kalau tengok kain tak berlipat tu dia la tolong lipatkan.. ku memang malas lipat kain ni.. ahahaha.. weekend lak dia la MR MAMA.. dia yang sukarela ye.. alhamdulilah.. so sapa2 nak muntah hijau tu sila la muntah sekarang ye..

yang berkerja juga lagi penat kan.. kalau dapat suami yang memahami.. lega la sikit..

193# khairimhd

hehe.. panasssss panassssss...

layannnzzzzzz

saya memang tak mahu maid di rumah antara sebabnya adalah masalah aurat, privacy suami isteri dan jugak banyak kes2 tak elok yg saya dengar tapi dulu2 wife sibuk jugak nakkan maid sebab letih banyak b ...
cmf_harris Post at 15-7-2009 21:18

lawak la hang ni harris.. tapi ok gak taktik tu ye.. berkesannnnn... hehehe

ehh ku pun ada amik maid..  2 minggu sekali gitu.. kadang2 sebulan sekali... tengok tahap kemalasan la.. amik ngan maid agency kat Nibong Tebal.. bayaran RM60/day.. start dari pukul 8 pagi sampai 6 petang.. ok la kan.. cumanya kena sediakan la lunch untuk dia..  biasa belikan dia nasi bungkus je.. tak le kacau privacy kita.. since ku tak keja ku biasa amik weekday.. weekend tak kaco program kitaorang nak jalan2 ke apa..

199# sarahaisyah

kui kui kui..

kannnnnn???

hehehe, khairi kalau bab kat rumah ni wa kena nyanyi nak kasik feel sikit....

'akulah makhluk tuhan paling sexy, sexy sekali ' nyanyi ala2 mulan jamilah ye...

betul kak tina, kebanyakan maid yg saya tengok jarang yg bertudung especially dari pulau jawa. pakaian pulak, dengan seluar fit dan t shirt lengan pendek sentiasa. kalau pakai seluar paras lutut tu nasib baik jugak kekadang di bantainya seluar pendek. jiran saya pernah bercerita, maid yg baru sampai bawak seluar pendek so dia bawak pegi kedai beli seluar panjang. walaupun dah di beli dia masih nak pakai seluar pendek jugak sebab katanya senang nak bekerja dan tak panas. maid mmg le tak panas, yg panas 'hati' tuan rumah la

tapi,kalau yg dari padang mmg ada yg bertudung. kira nasib jugak maid ni sebab sorang kawan saya dapat maid dari bukit tinggi, padang yg bertudung dan boleh ajar anak2 dan isterinya mengaji dgn betul. yang ni mmg 1 dalam 1000 la...

apa yg isteri nak ingat pasal suami?? kalau isteri saya rasanya bab2 penjagaan dan maintenance kereta, repair benda2 kat rumah electrical atau plumbing, gantung barang2 yg kena drill kat dinding, membawa dia balik ke alam realiti dan logik bila dia berfikir secara emosional etc... dan jugak, kalau saya pi kerja dan takde kat rumah, takde la teddy bear besar dia nak peluk

bab pakaian kecik pulak, new age man ni memang up to date la pasal benda2 ni dan berbeza dgn lelaki dulu2. kitorang tahu la sebab apa sesetengah wanita suka La Senza, sesetengah suka Victoria Secret... dan juga proper procedure bila nak order, cthnya kalau nak order VS cupnya kalau pakai B kena order A sebab sizing VS ni lain sikit. tapi La Senza boleh order saiz cam biasa. Haaa, don't play play...

Follow Us
205# cmf_harris

makin panass nampaknya...
ada satu crite benar, cikna nak kongsikan kat sini...
kawan cikna mmg slalu amik maid n sering bertukar ganti, tak silap ada 20 kali amik maid...tp ada sorg maid nie, tak ingat lahh yang kali ke berapa...mmg gatal sket siap pakai baju tdo n underware yg transparent....ahhaha...sapu2 lagi kat depan rumah di siang hari...sakit mata tengok wooo...hehehe..
crite smbung esok ehh..ada keje..

207# cikna99

Kalau pakai macam ni bukan maid ni...tapi ma'am...hehehehe...

205# cmf_harris

akak pun nak nyanyi la
bila izrail datang memanggil.........................
jasad terbujur di pembaringan....................
seluruh tubuh akan mengigil......................
sekujur badan nan kedinginan...................

kenapa la kita selalu hendak suruh orang lain yang berubah, bukan diri kita sendiri.
tidaklah untuk akak memandai dan jugak tidak la untuk berlagak pandai.
Buka lah balik kitab, kesemua urusan rumahtangga bukanlah tanggunjgjawab isteri, tetapi suami. Jika suami tidak mampu, hendaklah dia menyediakan pembantu. Namun , jika isteri sanggup dan redha, isteri boleh lah melakukan urusan rumahtangga yang dia mampu. Balasannya telah di janjikan oleh Allah.

Benda dah terang tak payah la bersuluh.kalau kita faham yang di atas itu, semua masalah aurat dapat di atasi. bukan masalah aurat aje , masalah nak berlenggeng, berseluar kecik atau apa aje dapat di atasi.aurat kita bukan dengan maid aje, dengan isteri, dengan anak2, sedara mara juga ada. Adakah itu juga dijaga seperti menjaga aurat dengan maid. Tepuk dada tanya niat.

panasssssss

sy cakap ngan suami.......
rumah ni rumah saya dan rumah awak......
anak2 saya n anak2 awak.......
saya kerja awak pun kerja......
letih saya letih jugak awak....
so jangan nak ngada2.......
kalau tak sharing each other baik toksah dok sekali.......
buat sakit ati jer........takde lagi baik....

awak sayang saya......saya sayang awak......
awak benci saya.....saya pun benci awak.....
masing2 ada perasaan so pandai2lah.......
nak sentiasa pasang ker nak sentiasa surut ker......

kadang2 kita org pompuan kena jual mahal gak.......
jgn asyik nak menurut jer......
kita jugak yg susah.......
kerana sayang ku sanggup buat apa saja.......
sampai masa letih tak larat kita jugak yg membebel.......
org laki apa lagi kalau asyik dengar kita membebel......
dicarinya yg panggil dia darling marling.......
cakap pun mengalahkan anak kucing gatal......

ingat!!!!! sayang Allah dulu.....baru yg lain......

211# cdini

Betul cdini..kan ke melangkah ke alam perkahwinan tu berdua bukannya sorang-sorang jadi walau berat ke ringan ke sama-samalah memikulnya..

bukannya isteri nak jadi queen control atau nak mendera suami tapi hanya mahu layanan suami...panassssss ni...bukan setakat layanan
di bilik tidor je tau, tapi juga layanan sebagai isteri dan ibu kepada anak-anak..bukannya amah..

macam mana eh layanan sebagai seorang isteri tu..ha ni kenalah buka kitab..kaji semula..

rasa-rasanya kalau tak buka kitab pon ramai kat luar nun yang tahu cuma saja ja depa buat-buat bodo...

Post Last Edit by shiina at 16-7-2009 08:47

209# sarahaisyah

Uiisshh...takut pulak dengar lagu ni...meremang bulu roma...

Post Last Edit by khairimhd at 16-7-2009 10:17

Post Last Edit by khairimhd at 16-7-2009 10:08

Post Last Edit by khairimhd at 16-7-2009 09:42

210# cdini

bagus bagus...ni la WARNA rumahtangga....tak de le kata....saya dah 6 tahun kahwin...tapi tak pernah gaduh...boleh caya ke statement ni?

kaktina...betulkan saya kalau silap...setahu saya suami isteri dah tiada aurat antara mereka....cuma ada perkara2 yang jatuh kepada hukum makruh.... kalau dengan anak2 pula..tiada juga aurat  cuma ayah kena beradab le dalam berpakaian.........begitu juga dengan sedara mara perempuan muhrim ....tiada aurat..cuma adab berpakaian .....sekurang kurangnya...aurat lelaki...pusat ke lutut tu di tutup le.... itu utk anak dan sedara mara yg belum akil baligh...kalau dah baligh....kena gak la ayah tutup mcm biasa pusat ke lutut.....tapi rasanya di pihak lelaki...nak tutup aurat mereka tiada masalah....sebab tak sebanyak aurat perempuan....

maid? orang asing dalam rumah..tu yang ada lelaki tak sanggup nak bukak baju bila ada orang asing....walaupun badan tu bukan aurat....tapi ada gak lelaki yang selamba berlenggeng kalau ada orang asing di rumah....

he he he... isu hot ye .... maid duduk sekali ..mungkin tak le..tapi maid datang  buat servis cuci rumah seminggu sekali ke sebulan sekali ke..ni kalau wife mintak...boleh consider.... tapi buat masa ni..kami masih enjoy dengan life sekarang.....weekdays... breakfast and lunh kat tempat kerja memasing....makan malam kat luar...weekend... breakfast, lunch and dinner kat rumah mak sendiri atau rumah mak mentua....

bab kemas rumah -- isteri ngomel... saya pun nasihatkan dia...kalau nak buat biar ikhlas.....baru Allah beri pahala isteri yang uruskan rumah tangga..kalau tak jangan buat....biar je rumah ni bersepah....abang pun tak kisah rumah ni bersepah..baru nampak mcm 'jungle look' ... he he he he...kurang asam Abang..orang serius dia memain.....hai...api...kena le lawan dengan air... ye tak?

bab wife marah anak anak sepah barang mainan.....saya kata jangan le bebel..biarkan anak anak buat mcm tu...CHILDREN DISCOVER THE WORLD THROUGH PLAY....he he he saya bacakan balik  trademark sebuah syarikat  yang jual barang mainan anak2...

kalau dia bebel lagi di lain hari.....saya jawab lagi..sebab tu le abang jatuh cinta dan angau dan mendambakan awak sebagai isteri..sebab ada ciri ciri isteri solehah mcm ni...kalau tak dah lama abang kahwin dengan orang lain.. he he he he he he

perkara perkara semua yang dibincangkan ni benda benda SUBJEKTIF....ok kat kita, tak ok kat orang lain...cuma boleh le dijadikan panduan dan teladan oleh org org lain....

214# khairimhd

antara pusat dan lutut.kalau pakai seluar bukan mcm robin hood in tight atau seluar orang nak berlumba basikal tu yea.
kalau pakai seluar sampai lutut pulak , jangan lah yang terlalu longgar hingga boleh nampak segala dan hendaklah melebihi lutut supaya duduk tak nampak lutut.
panjang jugak citer ni, kalau nak detail up pasal aurat lelaki.malas la nak citer.

Jangan la kata membebel, itu suatu perkataan yang agak negative untuk di beri kepada isteri.

Pada akak secara generalnya, jika suami isteri boleh berlebih kurang dan setelah spot check serta pemantauan di buat, maka ok la.
Jangan take things for granted, jika isteri diam , jangan ingat isteri setuju.Sebelum akad pun kena tanya bakal isteri terlebih dahulu setuju atau tidak, jika bakal isteri malu , pengapit( kebiasaannya ada dan selalunya lebih tua dari pengantin)mesti jadi orang tengah kepada pengantin dan tok kadi.Ini buat conclusion sendiri, "hah! diam tu setuju le"

Satu lagi, bila isteri bersuara , para suami kena la dengar dengan sabar. Kebiasaannya , bila isteri bersuara , mulalah kata nak melawan suami.

ishhh....... panjang citer dah ni
akak nak buka satu soalan la kat sini. malas nak buka satu lagi posting.

kepada para ibu dan bapa yang telah mempunyai anak2 yang telah patut di asingkan tempat tidur mereka. bagaimanakah caranya supaya anak2 mahu tidur di bilik sendiri?
Nak tahu juga cara2 dari orang yang dah ada pengalaman kat sini.

[color=DarkOrchid]fuhh.. mcm citer n byk intibar yg bleh amik dari citer korang kat sini...

miss bersyukur dpt suami yg bleh menolong wat keje umah. kekadang dia memasak tuk dinner kami n sediakan bekpes. kain baju mmg keje dia dari masukkan lam washing machine, jemur n kutip dari kami mula kawen sampai skrg. weekend kami sama2 ke pasar basah then ke econsave beli brg dapur yg lain. bekpes kat luar then balik umah. miss siang n cuci semua bahan basah. hb plak tdokan adam

dea.. agency tu kat mana actual location dia. manatau kot2 ku nak amik suruh dia wat spring cleaning kat umah tu[color]

he....he....
bab anak tidur sekali ni pun satu hal gak......

sy guna rotan..........sistem denda.....
kadang2 menjadik kadang2 idak.....
tak menjadik tu sebab kita sendiri....tak tegas....
yg sulong manja sgt......problem ckit.....
yg kedua oklah.....

mula2 diorang tidurlah lam bilik.....
then bangun tghmalam masuk bilik kita lak.....
kalo tersedar sy kejutkan suruh tidur lam bilik balik.....
yg sulong mulalah buat muka kesian....
yg kedua tu main angkat jer.....

mula2 dulu sy tidur sekali ngan diorang...
so bapaknya tido soranglah....cian dier......
tak lama 2/3mlm jer....
then tidur kejap lepas diorang tido ku pun angkat kaki......
ari tu dah ok......elok jer............
lepas 2-2 demam panas terpaksa tido ngan diorang.........
ops sambung later nak gi ambik sulong jap......

215# sarahaisyah

.......kepada para ibu dan bapa yang telah mempunyai anak2 yang telah patut di asingkan tempat tidur mereka. bagaimanakah caranya supaya anak2 mahu tidur di bilik sendiri?
Nak tahu juga cara2 dari orang yang dah ada pengalaman kat sini.........

Ha bagus betul soalan ni kak...memandangkan saya dah ada HERO seorang ( menSASARkan seorang lagi HERO, tetapi pihak lawan kata bagi dia rehat jap )....maka pihak pemerintah  menerima usul atas dasar DEMOKRASI BERPARLIMEN .....diatasnya 2 orang HEROIN....sesiapa yang dah ada pengalaman  boleh le le share ye teknik dan strategi untuk orang orang mcm saya yang masih tran tang tang dalam bab ni...

ha..saper nak mula ni?

Perghhhhh....dahsat AURA isteri dia ni...

Amuk nak kahwin lagi
Oleh Hadzlihady Hassan
hadzlihady@hmetro.com.my

AMPANG: Merajuk selepas permintaannya untuk beristeri dua ditolak, seorang lelaki mengamuk dan berkurung dalam rumahnya hampir lima jam sebelum diberkas polis di Kampung Indah Permai di sini, Isnin lalu.