CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cak!

Kenape Korang Pegang Tangan BF?

my sis n her hubby kalu berjalan2 berkepit berpimpin pegang tgn...
anak2 diorg,cik yg pegang....tu xde org brani ngurat cik...hehehhee

jahcomel posted on 13-10-2009 04:31 PM
aku bkn nk sokong pegang2 tangan ni cma aku nk tegur sikit lh,kdg2 org y dh kawin ni bila dia tgok k ...

hahahhahahahah
ai pun selalu rasa macam ni
semak mata tengok kapel yang pegang / peluk tangan macam kena gam gajah tak bleh lepas nih

tapi zaman muda rumaja , ai pun buat jugak
sekarang pun kadang2 pegang jugak tangan si husband kalau jalan
tu pun kalau anak2 tak ikut la
tapi kadang kadang je
kalau sepanjang masa rimas plak

x pernah pgg tgn bf..

7 - lain2..takut BF lari   hihihi

alhamdulillah.. takde plak pegang tangan boipren mana pun.

dah keja ni kekadang org terhulur tangan tu.. ada masa tunduk, kekadang dlm situasi yg terpaksa.. salam jek la. takat tu jer.

well... note kpd kengkawan forumer nih.. toksah la nak cari alasan apa pun nak pegang tangan org yg takde ikatan yg sah. buat tambah dosa je buatpe kan? walaupun tahap bertepuk tampar, cubit, dsb... semua tu tak boleh. takbleh la guna alasan berlapik baju... iskk..

so.. it's never too late nak betulkan

byk je skang yg perempuan melayu salam+cium tgn bf dorang.. grrr

bila aku tahu adik aku pun penah pegang tgn gf dia, meradang jek aku...

apa kes... huhu

Follow Us
anneSakura posted on 21-12-2012 04:22 PM
byk je skang yg perempuan melayu salam+cium tgn bf dorang.. grrr

bila aku tahu adik aku pun pe ...

tetiba teringat kat shila amzah

nway, bukan nak cakap apa la, kdg2 lelaki yg kononnya sangat2 menjaga dari tersentuh pompuan bukan muhrim ni LAGI BAHAYA daripada lelaki yg sempoi tak kisah pegang tangan gf. dont judge a book by its cover.

ada member aku tu, masa bercinta dgn suami dia, macam kebanyakan orang la, dating sana sini pegang tangan tu biasa dah. (ini aku komen yg aku nampak je la, yg aku tak nampak tu wallahualam la). lepas tu elok ja kawin dan dah ada anak pun. bahagia je nampaknya.

tapi, ada gak lelaki yg aku kenal, konon2 alim la...nak hulur barang apa2 konon hati2 sgt tak nak tersentuh tangan aku, tapi belakang aku, yarabbi.......tak sangka langsung, memang terbalik habis-habisan

Masa kapel, aku dgn bf tak pegang-pegang sangat tangan dia..
pegang pon time nak melintas jalanraya.

sebab apa aku tak pegang, sebab dia suka tekan-tekan tapak tangan aku. (tak tau nape )

sebab kedua, aku ni jenis time berjalan kat shopping complex, suka survey-survey...
kejap-kejap hilang tengok barang... kalo pegang, takde can la aku nak meronda... kekeke...

skang dah kawin.., memang selalu peganglah, walaupun peel dia tekan-tekan tapak tangan tu,
tak penah ilang...
so tahan jek la.... sebab bangga wei, bila somi pegang tangan bini....

iman tak kuat..masih mencuba utk elakkan..lelaki mmg suka pegang2 ni kot, tp sy akui sy kurang tegas.
kena berhempas pulas supaya nafsu tak melebihi akal n iman.
slow2 sy bgtau dia spy sabar skeeeet je lagi smpai ktorang kahwin..huhu
disebabkan ktorang PJJ cara terbaik utk elakkan pegang2 ni sy rasa adalah dgn tidak selalu berjumpa.
moga Allah permudahkan niat baik ini dan bantu kami utk memperbaiki diri masing2. ameen..

diorg dh kawin tu.....mcm adik sy yg dh kawin...dia xpakai cincin sbb cincin dia besar...n ms nikah dia xpakai inai...so xnmpk beza dgn kapel2 skrg....jd bersangka baik jela...

cuma yg jd masalahnya, bila semua org dk bersangka baik n membiarkan perkara ini berlaku,"mereka2" yg xsedar diri n xtakut api neraka ni akan semakin berani berbuat maksiat...huhu

kita kene ingt....bala akan dijatuhkan di tempat yg byk maksiat walaupun kita xwat maksiat...dgn kita2 skali akan kene bala....Nauzubillah

tak pernah nak pegang2 nih..sbb tak pernah ada pakwa since form 2.bukan taknak tapi sebab nak jauhi perkara2 macam ni la..cecco tau iman ni bukannya kuat sangat..senipis daun bawang je..tapi taktau lah kalau nanti ada pakwe nanti pegang tangan ke.but so far dengan kawan2 laki pun kalau borak2,tak pernah nak bertepuk tampar, duduk rapat2 ke apa.memang cecco try jaga sangat2

alhamdulillah la kalau tak pernah pegang tangan..

saya dulu masa muda takde kesedaran pun yg couple ni berdosa... pegang tangan pun dianggap biasa..
sebab? sebab pakcik2, makcik2, abang2 dan kakak2 di sekeliling saya pun couple dan pegang2 tangan..
ada yg lagi advance dari tu.. sampai sekarang tengok adik2 sepupu keluar dating, takde pun tegahan dari ibubapa mereka.. ada yg nak kawin muda tapi tak dibagi, disuruh keja stabil dulu.. etc etc etc

saya takde kekuatan nak halang, tambah lagi bila kenangkan diri saya yg dulu pun tak baik mana..
cuma mampu doa je semuga mereka diberi hidayah..

rumah_putih replied at 6-10-2012 09:54 AM
memang berkepit dan pegang tangan hubby time jalan2..jangan anggap couple sudah...

haah betul jugak.. ramai cakap saya n husband nampak cam still budak2.. kalau dianggap belum kawin..

wat de? ????

tak pernah. so far still jaga batas. kawan2 laki yg nakal cuba2 pegang tangan aku ade la.. hishh

Edited by Kak-Leen at 26-3-2015 10:31 AM

Akak ada anak bujang 21 thn. Dia ada gf sebaya. Akak selalu pesan "korang jgn nak pegang2 tgn tau.. Nnt ummi nikahkan terus!"

Depan akak atau sesekali bila akak jadi private investigator xde pulak nampak la kan. Tp dah ojt sama tempat ni, x tau la.. Harap2 diaorg ingat pesanan akak dan jaga pergaulan mcm seblm2 ni.. Risau jugakkkk sbb mmg skrg ni pegang tgn tu dah mcm dihalalkan oleh masyarakat pulak

Time couple dulu, kalau nak keluar ada 2 org akan ikut jadi teman.Adik lelaki yg bongsu dan adik pompuan bawah akak. Pegang bare handed xde la. Pegang baju dia kat belakang aje time melintas tp dia akan pegang adik2 akak yg bawah umr lagi tu.
So,utk  anak bujang akak pun akak galakkan adik2 dia ikut sekali. Gf dia jd gf anak bongsu akak sbb selalu pegang yg bongsu ni. Setakat habis kolej hari tu, alhamdulillah. Cuma jadi spy bila diaorg kata keluar dgn kawan2 je

Utk akak pulak, perjanjian dr selepas bertunang dulu, pegang tgn x kira dalam rumah @ di luar rumah.. Dah 21 tahun 10 bulan dah hari ni sampaikan kekadang anak2 nak sakat umminya senang je.. Pi rebut tgn abah dulu!

entah...memang saja2 dah terbiasa nak pegang....

haram pgng tgn bf.tegang adik dia t.