CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: azlianakasim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part III]

Close [Copy link]
mijot posted on 8-2-2013 02:40 PM
...sambungan hari kedua - 30.1.13

akhirnya kami sampai ke istana basa pagaruyung. pusing2 sekitar ...

over tau aldi pon nk enterprem gamba...hahahahah...tp kola susu tuh manis sgt...sedap dah sedap dah....tgk gamba teringin nk pegi lagi...tolonggggg

mijot posted on 8-2-2013 02:40 PM
...sambungan hari kedua - 30.1.13

akhirnya kami sampai ke istana basa pagaruyung. pusing2 sekitar ...

time saya pergi , yg besar 3000 idr dan yg kecil 1000 idr. sudah naik harga... baru je jan hari tu....tak try jagung bakar sebelah dia...sedap

Last edited by wck7-2011 on 8-2-2013 06:32 PM

laporan hari ketiga - 31.1.13

aktiviti hari ni adalah free and easy. maknanya kitaorg jenjalan sendiri tanpa bantuan supir. dengan berbekalkan ingatan ingat2 lupa dengan jalan yang aldi bawa dan peta yg tak berapa tepat, kami redah ajer . seperti biasa, kitaorg bekpes dulu kedai depan hotel singgalang. kali ni makan bubur ayam x 2, lontong, bubur kacang hijau. teh panas x 3. kena dalam rp13k sorang.

selesai bekpes, kitaorg mulakan perjalanan ke lubang japang. main gamble jer jalan. apa yg ktaorg igt landmarknya adalah hotel ambun suri . sepanjang perjalanan dapat dilihat rumah2 penduduk BT, org lalang. seronot.

TA raun sumatra yg terletak dekat dgn hotel dahlia. papan tanda persamaan BT-seremban. asal aku org negeri rasa mcm tak sama ar . kedudukan papan tanda ni tak best langsung. sukar sggh nak ambil gambarnya.

untuk masuk ke taman panorama dikenakan rp3000/pax, lubang japang rp5000/pax. masa nak masuk lubang, guide ada offer guna dia, tapi bila deal dia main2 tak jad nak guna. jadi kitaorg masuk cuma ikut laluan utama sahaja.

tak boleh blah, 132 anak tangga. siap kitaorg rehat tengah jalan lagi

lepas tu, teruskan perjalanan lalu gerai2 jual sebenier. didapat kt sini mahal sikit dr pasar atas. tak beli apa2 pun. teruskan utk tgk ngarai sianok. kt sini banyak sggh monyet. monyet penyibuk tau. siap nak join aku amik gambar. ada menara pemerhati tak aku naik sampai tingkat 1 jer sebab rasa gayat

monyet penyibuk. siap datang dekat nak join amik gambar sekali . kitaorg blah, dia pun blah ke tempat lain.

yang bestnya taman panorama ni, jalan keluarnya lalu celah2 rumah org. takda papan yanda langsung. terpaksa tanya seorg adik. teruskan main jalan sampai kita org jumpa hotel asia. jauh juga.

jumpa org jual ni kt sebuah sekolah rendah menuju ke fort de kock. mee dalam dia ada bakso/nuget/sosej. kendian digoreng sehingga kuning dan dimakan dgn sos seperti keropok lekor.

...bersambung Last edited by mijot on 8-2-2013 09:12 PM

Rate

1

sambungan hari ketiga - 31.1.13

sosis mee. rp1000 secucuk. isinya sama ada bakso/nuget/sosej dan disalut mee. kendian digoreng dan dimakan dgn sos cili seperti keropok lekor.

pasar bawah

janjang 40. ke PA dari PB. tak menakutkan seperti yg ku baca di dlm forum

kebun binatang dan fort de kock (5000/pax)

view jalan ahmad yani dr limpapeh.

fort de kock

makanan yg dicuba ;
es cendol durian, rp7000
nasi kapau + jus sirsak, rp52k (tak sedap dan mahal)
soto ayam, rp14k (kedai depan hotel dahlia)
murtabak mesir (makan di rumah yenie)

aktiviti terakhir di BT, membeli kain sulam di yenie bordir. suami yenie jemput kitaorg kt hotel kul 8pm. sampai kt sana dah ada 2 group malaysian tgh membeli kain sulam. jumpa aldi gak di sini. lama gak bertapa di sini siap aku baring2 sebab nak tggu group lain selesaikan pilih kain dan bayar. nasib baik kitaorg dah reserved dulu, sebab masa kitaorg dtg stok kain terutamanya satin dah nak habes. memang berebut kain dgn group lain . sempat juga merasa murtabak mesir yg dibelanja oleh yenie. balik hotel dalam kul 1am. kemas2 barang sbb sok kul 8am nak gerak ke padang.

tamat lapora hari ketiga

baca2 komen2 kat sini , makin tak sabar rasanya hati nak repeat padang bukittinggi hujung bulan ni.. hihihi..sapa yang turun ke sana hujung bulan ni,helo2 lah kita ye

Maaf if mamapot menyampuk..tak niat apa2 pun sekadar luahan rasa..
Kekadang mamapot rasa not fair org ckp padang n bukit tinggi ni boring n nothing compare to BAndung or Jakarta..if kita pergi sesuatu tempat tu niat mmg la sambil2 tgk tempat org sambil menyopping kenn...but tgk tempat kita nak soping apa..mamapot tk pernah sampai Bandung or Padang..cukup sampai Jakarta sajork..my opinion ni ..Jgn la saper2 sentap k..if bukit tinggi ..dah tau geografi die mcm mana so lebih suka scenery,culture n kraftangan die mmg terbaik..kalau nak soping outlet branded yg murah mmg susah ler kan.. ..tapi best forumer di sini byk membantu dgn tips2.. Me nak komen lebih2 sebab tak tahu lagi..blom sampai lagi ..Isnin malam Selasa baru sampai..soping sudah pasti tp more to sulam2 thingy yg sentimental value gitu..

Follow Us
mamapot posted on 10-2-2013 02:20 PM
Kekadang mamapot rasa not fair o ...

mamapot,
berapa rate dpt tukar duit? saya pun akan ke bukittinggi tp lambat lg..bln nov nun..

whitequeen posted on 10-2-2013 05:48 PM
mamapot,
berapa rate dpt tukar duit? saya pun akan ke bukittinggi tp lambat lg..bln nov nun..
...

Last week dpt rate 314 .. Tadi last tukar dah naik 324.. Rasa sebab cuti sekolah kut.. Huhu

mamapot posted on 10-2-2013 02:20 PM
Kekadang mamapot rasa not fair o ...

saya pun rasa BT ni lagi best drpd jakarta-bandung.
walaupun tak pernah pergi lg. ramai kawan ajak pi jakarta -bandung tp hati saya tak terbuka nak pergi lagi.
sebenar trip ni pun ikut niat, kalau niat shopping melebihi tgk tempat org dlm kepala mesti asik nak shopping jer.
bagi yg kaki shopping, sory BT bukan tempat anda sbb BT ni lebih kepada tradisional seperti sulaman dan songket. kalau nak baju yg byk pilihan baik pergi jakarta-bandung.
sebab kebanyakkan review yg saya baca asik ulang alik pasar atas-rumah yanie. kurang yg pergi melawat dgn makan2.
saya lak memang suka tgk tempat sejarah dgn makan2

saya pun rasa tak puas lepak kt BT ni. dok tggu promo nak repet balik.
hanya sekadar pendapat.

mijot...istano basa pagar ruyung ni tutup laie ko atau dah boleh masuk?

keane posted on 11-2-2013 10:09 AM
mijot...istano basa pagar ruyung ni tutup laie ko atau dah boleh masuk?

Bangunan istana tu masih belum boleh masuk. Diberitakan akan dibuka March 2013: http://www.antarasumbar.com/berita/kab-tanah-datar/d/9/267057/peresmian-istano-basa-pagaruyung-dijadwalkan-maret.html

dvpro posted on 11-2-2013 10:21 AM
Bangunan istana tu masih belum boleh masuk. Diberitakan akan dibuka March 2013: http://www.antaras ...

TQ dvpro...

keane posted on 11-2-2013 12:55 PM
TQ dvpro...

Masjid cantik dlm pembinaan tu pula agak2 bila siap? Agak2 nov ni dah siap ke?

Last edited by whitequeen on 11-2-2013 02:51 PM

whitequeen posted on 11-2-2013 02:50 PM
Masjid cantik dlm pembinaan tu pula agak2 bila siap? Agak2 nov ni dah siap ke?

Kalau menurut berita terbaru, tarikh siap sepenuhnya yg sepatutnya pada tahun 2014 pun macam tak akan terlaksana: http://hariansinggalang.co.id/masjid-raya-sumbar-terancam-terbengkalai/

dvpro posted on 11-2-2013 04:21 PM
Kalau menurut berita terbaru, tarikh siap sepenuhnya yg sepatutnya pada tahun 2014 pun macam tak a ...

Ala, tak dpt la ziarah n solat kat masjid tu ye.....klu tgk plan nampak cantik n gah sgt kan..

mijot posted on 8-2-2013 10:35 PM
sambungan hari ketiga - 31.1.13

Mijot...bestnya dpt tgk kanggaru....tak sabar ni...

tumpang lalu dan tumpang bertanya!

dari airport ke bukit tinggi ada public transport tak? mcm mana eh?
dah selak2 a few pages tapi tak jumpa. tak tau la kalau saya sendiri terlepas pandang

mijot posted on 10-2-2013 11:22 PM
saya pun rasa BT ni lagi best drpd jakarta-bandung.
walaupun tak pernah pergi lg. ramai kawan aja ...

Ya.. Sama.. Sampai di daerah Yg di jajah belanda 200 tahun jam 12 tgh malam tadi.. Pagi ni mamapot baru pilih2 itinenary nak drop n combine.. Btw custom die sgt smooth n baik.. Masih berhati2.. Mamapot tak kena pun scan jejari.. Jadi tak sampai 5 minit dah settle..(me bawak anak sulung.. Hubby bwk anak no 2) walaupun mlm mcm kagum je tgk landasan keretapi Yg dibina belanda.. Kagum dgn teknologi depa 200 tahun tu boleh utuh lagi jambatan terowong bukit tinggi Yg di tebuk tu..esok otw ke padang boleh snap2 pics

mamapot posted on 12-2-2013 08:09 AM
Ya.. Sama.. Sampai di daerah Yg di jajah belanda 200 tahun jam 12 tgh malam tadi.. Pagi ni mamapot ...

Mamapot pergi dengan Pak Kamal ke? Tolong kirimkam salam dari Bang Haikal.

dvpro posted on 12-2-2013 09:34 AM
Mamapot pergi dengan Pak Kamal ke? Tolong kirimkam salam dari Bang Haikal.

Aah dgn Pak kamal.. Org nyer sangat cool n berinformasi dari sejarah bukit tinggi sampailah mitos tasik Maninjau.. Cantik sungguh tasik tu.. Makan plak area turun tu sgt sedap n rasa mcm murah dgn pelbagai lauk.. 7 org dlm 1.4k rp. Esok cover minangkabau trip n menuju ke padang..