CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akubintangitu

Chef Wan mengamuk dgn Wedding Photographer Serina

kalau diri tuh tak salah no need la berbalas2 post di fesbuk. jumpa saja chef wan, clarify things dan setel elok2.

apa la nak drag mende sampai jadi kecoh dan besar gini? cheap publicity. :re:

Esok2 nanti keluar la di Melodi or Galaxy...saling bercakaran

hahah. mcm2 hal

Allah... xpayah la nk heboh 1dunia. si Azmin kalau vdeo tue xda, cakap xda. pulangkan duit. yg ko gegeh serang balas mulut chep wan buat apa?

si chep wan xkesah pasal duit sbenarnya. tp ni pasal customer right. terus terang kan lebih baik.

bodohlah potogeraper neh..tak penah dgr...customer always right and have a right..

potogeraper melawan macam neh..sapa berani lgk nak upah?? sok lusa akan berada dlm keadaan chepwan plak..

Follow Us
terbaca status saiful nang..rasenye ade relate gak ngan prettypeektures nih.. dah salah lagi nak tegakkan benang basah ke azmin oiii

skang ni budak2 umur belas2 pun mintak mak bapak beli DSLR, pastu bukak blog, offer amek gambo kawin ...
blackred99 Post at 17-6-2011 11:06

setuju.... kalau amik gambar 'aksi' mengalahkah paparazzi...
ujung2 gambarnyer standard camera digital rm300 jehh...
pastuh upload kat fb, amek gambo diri sendirik pegang DSLR mengadap cermin....

banyak alasan pulak ye photographer azmin ni? dah salah tu salah la, no need to come up with excuses. orang2 cani takleh main biar je. professionalism dalam buat keje tu important, paham tak azmin? tak payah nak pertikai chef wan kasi facts salah. bottom line is, ko amek gambar kawen anak dia tapi hasil nye tak nampak2. nak belit2 macam keling chef wan patut bakor je kamera ko tu :@ *ye mmg aku emo kalau org buat kerje macam tahi*

dr fb SN :

Saiful Nang
Dahulu bila saya dilanda pelbagai dugaan dan fitnah dari pihak-pihak tertentu, ada seorang jurugambar yg "tak kurang" hebatnya mencebik "memang SN seorang photog bermasalah...mcm2 pula cerita keluar". Sy diam dan brkata dlm hati "Engkau belum laluinya lagi...maka engkau boleh cakap". Hari ini...beliau melaluinya dan harap lepas ini beliau faham, perniagaan ada cabaran dan dugaan. Bukan satu fantasi yg sempurna - SN
8 hours ago ·

lebih kurang sezaman tp sn tu glamer dulu..sn n azmin ni bdk mmu..tah la..dulu2 ok jer...sn pon ad ...
cik_kaer Post at 17-6-2011 20:54

SN budak MMU tp Azmin budak UTM bukan MMU

dr fb SN :

Saiful Nang
Dahulu bila saya dilanda pelbagai dugaan dan fitnah dari pihak-pihak tert ...
azwalissa Post at 18-6-2011 05:17

SN, aku masih ingat masa tu. What goes around comes around kan.

ermmm kalau aku jadi chef wan mmg konpem aku mengamuk gak... gambar tu la kenangan seumur hidup

kawan saya ambil CST utk video wedding dia byr 3k, nikah+resepsi tp sgt puashati
akubintangitu Post at 17-6-2011 17:36

kalau bayar RM3k sahaja untuk hasil sebegitu rasanya ramai sahaja yg mampu dan yg penting hasil sgt memuaskan.

Allah... xpayah la nk heboh 1dunia. si Azmin kalau vdeo tue xda, cakap xda. pulangkan duit. yg ko ge ...
LaksamanaSunan Post at 17-6-2011 22:39

itu lah kan, chef wan pun dah kata siap2 nak panjang kan ke mahkamah benda ni buat kaya lawyer sahaja.
benda ni boleh setel kejap sahaja jikalau pihak fotog itu terang kat chef wan siap apa masalah yg tak deliver2 lagi hasil nya.

yg masalah sekarang ini video nya tak deliver lagi bukan?
oleh itu terangkan lah kenapa video nya masih tak siap, kalau banyak footage dah hilang cakap sahaja la dah  hilang dan compensate.

nak kata chef wan itu hazab sgt menekan ke apa, satunya dia customer ada hak , lagi satu perkara itu dah bertahun berlalu namun masih tidak siap, rasanya chef wan itu pun dha cukup bersabar, jikalau saya 3 bulan tidak siap pun saya akan meroyan sehingga ke planet marikh bak kata azmin itu.

ermmm kalau aku jadi chef wan mmg konpem aku mengamuk gak... gambar tu la kenangan seumur hidup
nhafizaj Post at 18-6-2011 10:48

kes sekarang video nya tak siap lagi, gambar itu dah deliver namun hasil nya tak memuaskan.
saya spekulasi yg trigger chef wan ini meroyan adalah salah satu sebab nya hasil gambar itu tak memuaskan setelah menunggu bertahun untuk deliver.

kalau hasil tip top meletup saya tidak rasa chef wan panas hati sgt dan meroyan pasal video pula.

itu lah kan, chef wan pun dah kata siap2 nak panjang kan ke mahkamah benda ni buat kaya law ...
Vokuro Post at 18-6-2011 10:55

kalau chep wan xkecoh, mmg smpai kiamat pn xdapat vdeo tu aku rasa. ambik pngajaranlah. jgn buat cincai je. dh la hasil amatur sesangat. :@

kes sekarang video nya tak siap lagi, gambar itu dah deliver namun hasil nya tak memuaskan. ...
Vokuro Post at 18-6-2011 10:58

Agreed. Salah satu yg trigger chef wan ni sbb album deliver not up to his expectation. I rasa dia dun mind tunggu setahun pun, kalau tak sure awal2 lagi dah meletup. Pastu kes video lagi yg tak dapat2. Mmg terus berganda2 kemarahannya. Satu gi photographer ni dok ulang statement sama jer kat FB fanpage, tu pun balaci dia tlg jawab.

Kalau chef wan jer berbunyi mungkin nampak cam chef wan mengadakan cerita. Tp ni tgk ada 3-2 photographer berbunyi ni apa kes ;)

rasa nak padan mukakan OP tu..

dah tau mulut chef wan tu camtu.. lagi nk buat pasal...

sokongan pada tok wan....