CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

SONY PS2 : Game Yang Korang Main Skg?

hari tu aku beli CY Girls, best gak, ala2 MGS plak graphic dia (sebab sama developer kot) pastu aku beli Ghost In THe Shell, huiyo best gilos!!!!! Aku main game tu non-stop, balik KL jer aku stop. Dah tak tahan nih ingat nak sambar TV satulah, bleh ku layan game setiap hari.

GITS tu jap ke eng?

haah bahse jepon tapi aku bedal jerlah sebab best! Graphic dia gempak, pastu gameplay pon best. Pastu ada slowmo cam Matrix lagik (untuk certain part jerlah). Subtitle game tuh Standalone Complex. Belilah, musti tak menyesal. Antara game bahse Jepon yg best penah aku main. Harap2 Bandai bawak masuk US.

ada satu yang tak best pasal Ghost in the shell tu .... yang mana kau terpaksa lompat dari satu tempat ke satu tempat.... aku dah game dah game ni..... last last kau akan lawan satu robot besar kat ladang  .....

setelah kau habis main GITS tu kan cocklea, kau boleh lah challenge kawan kau dalam perlawanan multiplayer .. ala ala counter strike ...

anyway aku tengah main game hantu Kuon .... di mana game ni macam campuran fatal frame dan silent hill ....... banyak toyol keluar dan hantu .....

hmm tak sabar nak tunggu Gran Turrismo 4 yang akan muncul tak lama lagi......

Originally posted by rhoyo at 18-3-2004 02:43 PM:

Game ni mula mula best tapi semakin susah kalau nak sampai stage 4 kerana ketuanya susah...

kau boleh pilih 3 orang character baru iaitu Juiji Kabane dan Billy .....

Recomended kepada s ...

versi jepun jugak ke?? tapi kalau mcm yg satu ner , boleh bedal ajer..
ni nak kena beli nih ,yg satu aku main satu hari abiss

Originally posted by dollah_bedwi at 7-4-2004 11:24 PM:

versi jepun jugak ke?? tapi kalau mcm yg satu ner , boleh bedal ajer..
ni nak kena beli nih ,yg satu aku main satu hari abiss

versi Jepun ....... senang aje main gungrave od tu. tak banyak tulisan jepun .. ada tulisan english jugak ...  

memang susah betul gungrave od.. terpaksa aku guna cheat....

Follow Us
Originally posted by rhoyo at 7-4-2004 08:03 PM:
ada satu yang tak best pasal Ghost in the shell tu .... yang mana kau terpaksa lompat dari satu tempat ke satu tempat.... aku dah game dah game ni..... last last kau akan lawan satu robot besar kat ...

AMboi! Dia dah game, aku baru jer beli. Haron btul. Kuon tuh best tak? Graphix ala2 gempak tak? nanti ingat nak beli.

Originally posted by cocklea at 9-4-2004 05:35 PM:

AMboi! Dia dah game, aku baru jer beli. Haron btul. Kuon tuh best tak? Graphix ala2 gempak tak? nanti ingat nak beli.

:clap: tima kasih ... ho ho ho ...

Kuon pun aku dah game dah semalam ... memang graphic boleh challenge Fatal Frame 2 .... seram jugak game ni .. tapi problem dia ialah camera nya ....

cocklea ada beli ker game Crimson sea 2 .... ala game yang di port dari xbox tu .... susah betul ler main game ni .... game ala ala dynasty warriors kat angkasa lepas....

anyway ... resident evil outbreak akan keluar yang no 2 pada tahun ni...

berikut adalah gambar gambar nya ....

crimson sea 2 tuh aku ada kat Xbox. Memang susah nak mampos, macam Dynasty Warrior sikit2. Resident Evil Online 2 tuh apsal ada gajah????

Resident evil online 2 ni .... mereka ni tengah lawan zombie kat zoo.... so gajah pun kena jadi zombie jugak .....

game apa yang terbaru kau nampak kat tempat awak...

erm game shin megami tu. kau dah habis main kah  ? ?

Huiyo, zombie gajah lah plak. Nih interesting nih.

Game terbaru takdalah. Lagi pon aku masih kat KL lagi. Kalo balik JB jer aku beli game.

Shin Megami tuh aku baru TEST jer. Nak main full lagi belum ada time. Banyak kerjalah. Boring tol.

Oh .... kau masih kat kl .... :bgrin:

AKu pun takde game yang terbaru .... minggu ni tak de game yang bagus ler.... mungkin habis bulan ni ada game baru best dari capcom iaitu Crimson Tears ....

Ni gambar game Crimson Tears..... 22 haribulan april akan keluar game ni.. tapi kat malaysia kot lambat 2 , 3 hari baru sampai kot....

Dan satu game lagi iaitu La Puccelle.... 2d habis game ni..... macam game Disgaea tu ....

:stp:nak tanya sikit , aku dah beli gungrave o.d tu dah main , best jugak , mcm lyg satu , tapi aku karang tgh sangkut kat stage 4 , dekat robot mcm spider tu , dah bunuh yg satu tu , keluar 2 lagi pastu kantoi :kant:, dah penat2 repeat , mcm ne nak lepas.. :cry:aku dah baca gamefaqs , cuba2 dia punya walkthrough , mcm senang ajer , tapi tak lepas jugakk:geram:

[ Last edited by dollah_bedwi on 14-4-2004 at 01:50 PM ]

Originally posted by dollah_bedwi at 14-4-2004 01:48 PM:
:stp:nak tanya sikit , aku dah beli gungrave o.d tu dah main , best jugak , mcm lyg satu , tapi aku karang tgh sangkut kat stage 4 , dekat robot mcm spider tu , dah bunuh yg satu tu , keluar 2 lagi ...

Oh .... robot spiders tu...... lepas satu kau bunuh keluar 2 lagi kan.....

memang susah nak elak tu dollah.....

aku pun tension main kat stage  tu tapi mujur lah ada penawar .... dengan menggunakan AR ...ho ho ho lol:lol

kau tak boleh elak lah lawan robot tu.. memang susah benar.... kalau nak elak pun kau terpaksa pusing pusing dan tekan R1 ... dan tembak dan elak... :bgrin:

Originally posted by rhoyo at 14-4-2004 02:25 PM:

Oh .... robot spiders tu...... lepas satu kau bunuh keluar 2 lagi kan.....

memang susah nak elak tu dollah.....

aku pun tension main kat stage  tu tapi mujur lah ada penawar .... dengan ...

akhir berjaya jugak lepas spider tu walaupun kena restart sampai 30 kali..
karang sangkut kat elevator yg ramai naik hovercraft serang.. susah suil.. ader tips ke selain cheat??

Originally posted by dollah_bedwi at 16-4-2004 10:12 AM:

akhir berjaya jugak lepas spider tu walaupun kena restart sampai 30 kali..
karang sangkut kat elevator yg ramai naik hovercraft serang.. susah suil.. ader tips ke selain cheat??

wah.. lepas jugak kau yer.... hmm ... kau kat gedung(warehouse) tu kah  ? .... kau perlu hapuskan suis di atas ..

akhirnya berjaya main kat stage 9 dan tamatkan gunrave o.d.:clap: tapi aku tukar org tak guna grave , ambik billy , senang sikit boleh attack long range..

Oh dah game dah kau.... bagus ler.... ketua dia tu last last susah betul nak di kalahkan... kalau pakai cheat baru ler senang.... :bgrin:

aku main first time , tak mau pakai cheat , baru puas sikit , dah lama2 penuh cheatnye.. penat jugak main gungrave o.d ni , dekat berpuluh kali aku restar , continue, banding dgn satu , yg ni susah lagi..

Memang susah gungrave no 2 ni ......

Nanti akan keluar game Cowboy  bebop.... macam gungrave jugak.....

Sekarang ni tengah Main Sengoko Mosuo @ Samurai Warriors. Gempak habis..... :bgrin: