CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrincesCity

Suntikan Vitamin C

Close [Copy link]
jazaa posted on 2-3-2013 03:48 PM
Kenapa rambut blh gugur pulak iya Hani?.....
Hani tak tanya doktor ke?....

yang ni saya x ada tanya doc. saya just buat assumption yang mungkin vit c tu tak ori sebab saya beli pun murah sangat dan saya xpernah gugur rambut sampai banyak tu sekali. nak kata alergic saya xda apa2 elergic pada vitamin.

lolen posted on 9-2-2013 10:40 PM
Miszue

50hengget tu brg seme clinic punya lah bkn upah jab je......

klinik mana tu?murah nyer..pm pliss

lopez posted on 17-1-2013 10:47 AM
salam uols...
harini last courier for this week. n next week leh place ur order mcm biase. start on ...

salam..leh pm harga vit.c?tq

dah lama xmasuk thread ni..spe2 ada jual bayer vit c leh pm x?

Slm uols, those yg dh PM lopez dh bls. Those yg bru nk order pls PM lopez blk. N tau promostion tuk injection treatment n therapy, boleh PM lopez. Good price n proven result. Tq

anony-mous posted on 5-3-2013 12:06 AM
klinik mana tu?murah nyer..pm pliss

50hengget tu vit c plain jek...
bukan yg glowing/whitening bagai ni
sbb tu murah

Follow Us
beldandy posted on 16-11-2012 12:36 PM
Honestly I don't know...
nak cari punca n sumber pun dah tak pasti lagi..

hi bel. ade ber jabbing lagi x? nak tanya la bel kalau ade jab kan, dr mana nak beli vit c yang betul2 ori dan selamat? sy confident dgn choice awak sebab awak nampak sgt concern pasal ni dan u have solid medical knowledge

beldandy posted on 20-11-2012 08:40 AM
@veriton 77 & @gee_wmc ,
bel risik2 dulu, try email direct to that comp...
kalau dah dpt info nnt  ...

nak jugak

hani85 posted on 5-3-2013 03:15 PM
hi bel. ade ber jabbing lagi x? nak tanya la bel kalau ade jab kan, dr mana nak beli vit c yang be ...

Hi Hani...
hmmm...bel dah stop jab since my cheilities gone! alhamdulillah...
bel ni biasa aje..bukan dr medical line, tapi bel rajin mencari maklumat ttg sst esp yg berkaitan dgn kegunaan bel
sbb bel nak guna dlm jangka masa panjang maka bel nak pastikan it's ok.
to be honest to you kan, bel tak rasa ada satu pun yg jual kat sini adalah ori.
Let me define ORI : to Original adalah yang asli di keluarkan oleh comp pengeluar
contoh la Vit C tu kat kotak kata tulis from bayer, so bg bel yg ori nya adalah di kilangkan oleh kilang atau lab Bayer seperti yg tersenarai dlm comp listing mereka.

so sejauh mana kita boleh yakinkan diri kita barang yg kita ambil tu original?
kita mmg tak tahu unless kita ada information direct dgn pengeluar...

ada sesiapa pernah contact company pengeluar segala vit C yg di jual tu? ada pernah email minta kepastian?
bel pun tak pernah buat...

bel berpendapat vit2 c yang di jual di luar tu ada repack...generic
ya mungkin vit C ada dalam tu tapi mungkin tak sama jumlah yg di claim kat packingnya
hani mungkin dah baca posting2 bel buat liquid vit C sendiri kan?
I guess ada pihak yg buat macam ni dan pasarkan dlm kuantiti yg agak besar...
maybe a lab...I dont really know.

Macam vit C from GP thailand tu Bel lebih percaya sbb mmg comp tu dah establish lama n ada letak kat website mereka segala mcm product yg mereka buat termasuk Vit C. Itu yg Bel panggil original.
Kita hanya bergantung byk pd supplier kita, bila kita tanya mana ambil stok mereka agak ssh nak jawab kan?
kalau betul mereka nak jawab, sila tanya pula siapa supplier asal mereka
bel pernah tanya pada sorang forumer yg masih aktif menjual kat sini...tapi tak bg jawapan yg bel mahukan

pada mulanya mmg bel culas..tak check betul2
bel guna nc24...tapi bila bel check2 semula bel yakin itu product dari china...
tgk ajelah comp dan contact nya...tiada...
kita tgk ramai seller yg menjual online ni jual brg yg sama (dgn harga berbeza)
tp bila kita minta skit info pun takmo kasi..suh tanya pd seller kita
bg bel it's not healthy....

cuma bel nk cakap mmg vit c jab ni bagus...
bel dah rasa kesannya...mmg nak buat lagi
cuma memukirkan takde satu pun yg bel boleh percaya (bel blum contact pun GP Thailand tu) maka bel stop dulu
plus bel nak kasi urat2 relax skit...doc ada bgtau urat tak blh jab di tempat yg sama sbb akan ada scar pd urat.

harap penjelasan bel sedikit membantu
maaf pada seller yg rasanya akan rasa tak puas hati dgn pendapat Bel...

beldandy posted on 5-3-2013 04:16 PM
Hi Hani...
hmmm...bel dah stop jab since my cheilities gone! alhamdulillah...
bel ni biasa aje.. ...

sy rasa semua orang pun mempunyai definisi "ori" yang sama. contoh kalau so called roche product mengeluarkan product glutha, tapi actually bukan dari kilang roche yang sebenar, of course semua setuju mengatakan bahawa glutha tersebut tak ori. seolah2 kita beli product yang guna packaging SK11 tapi actually bukan kilang SK11 yang buat. sama juga dengan suar levi's fake. dan saya yakin semua setuju tentang maksud "ori" tu sendiri? saya pun x de masalah tentang suntikan vit c. even doctor pun ade mengamalkan jadi benda tu memang satu practice dalam bidang medicational, cuma kita xpunya access untuk mendapatkan apa yang doctor2 tu semua gunakan disebabkan polisi gomen. dan sebab tu ade orang amek kesempatan untuk menjual mcm2 product suntikan, dan xramai antara kita yang rajin nak semak source barang tu dari mana termasuk lah sy. jadi skg solution terbaik adalah pergi klinik kecantikan lah kan... ataupun derm. kalau ade duit lebih la. hehe.

kalau perasan ade sorang forumer tepek satu link berkenaan barang2 yang dirampas di sebuah premis di bangi, saya rasa sy beli dr tempat yang sama. vit c murah yang saya beli dan sy fikir mungkin fake. di section 15 bangi. actually website tuk premis tu pun banyak dalam cari forum ni. hehehe. jadi hati2 lah.

x apalah bel jom kita try tanya sama dr totinx kt totinx.com kot2 dia ade jual vit c yang ori

hani85 posted on 5-3-2013 05:34 PM
sy rasa semua orang pun mempunyai definisi "ori" yang sama. contoh kalau so called roche product m ...

Lega la if sume agree dgn term ori tu kan...
Bel takmo sebut fake sbb dlm tu mmg vit c cuma di pack dlm pelbagai comp
Bel ara yg process sume2 yg jual kt internet tu sama tempatnya dan di distribute dlm skala yg agak besar....
Even among doctors pun x semua agree ttg suntikan vit c...

Problemnya ialah pharmaceuticals comp takde sorang pun yg listkn vit c dlm bentuk liquid as one of their product kecuali comp kat thailand tu...pastu dlm byk2 brand vit c yg di jual tu blh kata semua takde maklumat lengkap....
Takde customer support...mcm roche sendiri dh kata, depa takde kuarkn vit c n gluta lagi dah....

hani85 posted on 2-3-2013 02:27 PM
saya setuju dengan akak. sy pun pernah jugak tanya doktor pasal ni. dia kata xda masalah inject vi ...
sy pun pernah jugak tanya doktor pasal ni. dia kata xda masalah inject vit c semua. benda tu hanya supplement. a
wow..vitamin c inject??? so inject ni kaedahnya bukan tengok vitamin c saja as supplement ...tak ada masalah ke:

Some patients?go for daily jabs, others every two days, once a week or once a fortnight. But it鈥檚 not all glowing face and rosy cheeks; there are some very real side effects. They include localised inflammation of the vein, thinning of bones, kidney problems and allergic reactions. While some of the side effects may be temporary and not really serious, there are others which may lead to death.

Health director-general Datuk Dr Ismail Merican believes that Vitamin C administered intravenously is of no real benefit to anyone. 鈥淚 strongly believe that women are being duped into parting with their money by some using baseless claims,鈥?he said.
He said the perception that Vitamin C helped overall wellness needed to be proved by facts.

hani85 posted on 2-3-2013 02:27 PM
saya setuju dengan akak. sy pun pernah jugak tanya doktor pasal ni. dia kata xda masalah inject vi ...
akak ipar kawan saya doktor, dia sendiri inject vitamin c, dan kulitnya memang cantik dan flawless. itu pun dia ambil stock curi2 undertable pu
contoh doktor  ada merokok..tapi bila dia bekerja as doktor dia akan kata rokok bahayakan kesihatan, ....doktor profesional dan terikat dengan etika, dan kena bezakan tindakan doktor sama ada atas sebab peribadi sebab dia pun manusia...nak cantik bagai. nak merokok juga. .so bolehkah tindakan doktor tu dijadikan kesimpulan oohh tak apa sebab doktor pun ambik....so oklah....pendapat saya tak boleh buat kesimpulan mcm tu..sebab kena bezakan dia ambil sebab prfesional dia sebagai doktor or sebab peribadi sebagai manusia

lopez posted on 5-3-2013 09:05 AM
Slm uols, those yg dh PM lopez dh bls. Those yg bru nk order pls PM lopez blk. N tau promostion tuk  ...

pm saya  ;p

beldandy posted on 5-3-2013 07:49 PM
Lega la if sume agree dgn term ori tu kan...
Bel takmo sebut fake sbb dlm tu mmg vit c cuma di pa ...

so yang thai product tuh bel dah try belum? anyway sy ingat nak try vit c serum jelah. somehow cerita tentang vit c yang tak ori ni menakutkan saya

mat_jenin posted on 5-3-2013 08:25 PM
contoh doktor  ada merokok..tapi bila dia bekerja as doktor dia akan kata rokok bahayakan kesihata ...

oh tidak2. anda salah. ni doktor masa saya study dulu. doctor klinik di university. dia xde apa2 kepentingan untuk mengatakan suntikan vit c baik untuk kulit. but yet he said it. bukan macam "oh vit c memang baik untuk kulit. kalau nak sy boleh supply." exactly not like that.

anyway jgn terlalu prejudis. sy lihat anda terlalu banyak berfikir negatif.

hani85 posted on 6-3-2013 10:34 PM
oh tidak2. anda salah. ni doktor masa saya study dulu. doctor klinik di university. dia xde apa2 k ...
h tidak2. anda salah. ni doktor masa saya study dulu. doctor klinik di university. dia xde apa2 kepentingan untuk mengatakan suntikan vit c baik untuk kulit. but yet he said it. bukan macam "oh vit c memang baik untuk kulit. kalau nak sy boleh supply." exactly not like that.

anyway jgn terlalu prejudis. sy lihat anda terlalu banyak berfikir negatif.

so adakah tindakan dia mengambil vitamin c inject itu dari pespektif dia seorang doktor atau sebab dia manusia..keinginan personel untuk kulit cantik bagai....bukan bermakna ada kepentingan maksudnya dia jual atau supply saja....????

..saya hairan jika kementerian kesihatan pun sudah cakap mcm saya paste tu..so mcm mana seorang doktor jika adalah.. boleh kata vitamin c injection baik pula...dari perspektif dia seorang doktor bukan sebab personel...

Last edited by mat_jenin on 6-3-2013 11:26 PM

mat_jenin posted on 6-3-2013 11:21 PM
so adakah tindakan dia mengambil vitamin c inject itu dari pespektif dia seorang doktor atau seb ...

sebenarnya ada 2 situasi di sini. dan dua org doktor. satu doktor ialah akak ipar kepada kawan saya. satu lagi doktor bekerja di klinik masa sy di universiti. akak ipar kawan sy ni xde ckp apa2 pun cuma kulitnya memang flawless dan kawan sy ada bgtahu yang kakak iparnya ade inject vit c, tu pun laki dia bgtau. so cerita tu stop di situ. how she got the flawless skin- my fren told me her sister in law jab a vit c.

yang doktor lagi satu tu plak, saya just tanya secara general, vit c injection ni ade ke dlm medical practice. sy kata nak ubat resdung saya. ada bc testimoni tentang resdung banyak di sini. so kulit cantik tu adalah bonus. n doc tu kata yes memang ada. dan dia kata xbahaya. benda tu hanya supplement.

tentang kenyataan doc merican tuh, maaflah sy xberapa nak percaya. doktor, gov, mereka ada kepentingan sendiri. lobbying, bribery. for the sake of their own benefits. FDA? ACI? NCS? hmm percayalah sgt. even government malaysia pun pasti ade kepentingan sendiri yang mereka nak jaga. but saya xpasti apa dia. segalanya masih teori. cuma saya ada dua reason nak percaya bahawa suntikan vit c ni memang ada dlm medical practice: 1) kakak ipar kawan sy adalah doktor, suaminya juga adalah doktor. dan sy yakin dia n suaminya xberani nak jeopardize kesihatan mereka sendiri sekadar untuk cantik sebab mereka ada banyak duit untuk buat rawatan lagi mahal. dan duit bukanlah concern mereka. tp dia tetap memilih suntikan vit c. 2) doktor yg ke 2 yang sy jumpa di universiti pun mengatakan vit c memang selamat, dan ada praktis dlm dunia kesihatan.

dan sy boleh juga kata, teori tentang vit c boleh menyebabkan itu dan ini segala2nya, itu masih diperingkat teori. ada kah betul2 kajian tentang tu? kalau ada boleh tolong tepek apakah linknya. saya nak tengok. sebab dr apa yg saya baca ia adalah lebih kepada teori, bukan betul2 kajian keatas seorang pengamal intravenous vit c, contohnya. merican pun tulis di situ: believes.

Health director-general Datuk Dr Ismail Merican believes that Vitamin C administered intravenously is of no real benefit to anyone. 鈥淚 strongly believe that women are being duped into parting with their money by some using baseless claims,鈥?he said.
He said the perception that Vitamin C helped overall wellness needed to be proved by facts.
- and the same things goes to his beliefs too.

sy xtau dia buat kenyataan berdasarkan beliefnya ataupun untuk kepentingan 'mana2 pihak' tp selagi xda sumber kajian yang sah tentang benda ni, sy memilih untuk tidak percaya sebab sy xnampak apa yang membezakan si merican ni dan kedua2 doktor yang sy sebut di atas kerana mereka mempunyai juga belajar ubat yg sama, penyakit yg sama. xda apa yg membezakan mereka.

Last edited by hani85 on 7-3-2013 12:17 AM

hani85 posted on 7-3-2013 12:15 AM
sebenarnya ada 2 situasi di sini. dan dua org doktor. satu doktor ialah akak ipar kepada kawan say ...
cuma saya ada dua reason nak percaya bahawa suntikan vit c ni memang ada dlm medical practice: 1) kakak ipar kawan sy adalah doktor, suaminya juga adalah doktor. dan sy yakin dia n suaminya xberani nak jeopardize kesihatan mereka sendiri sekadar untuk cantik sebab mereka ada banyak duit untuk buat rawatan lagi mahal. dan duit bukanlah concern mereka. tp dia tetap memilih suntikan vit c. 2) doktor yg ke 2 yang sy jumpa di universiti pun mengatakan vit c memang selamat, dan ada praktis dlm dunia kesihatan.
adakah itu dimaksudkan sebagai medical practice????itu seperti practice pada  diri sendiri, tapi bagaimana pada pesakit, wajar kah doktor bebas buat keputusan sendiri kerana dia buat benda itu pada dirinya sendiri, so dianggap medical practice???

....so kalau doktor merokok so boleh kah  kita simpulkan itu pun medical practice gak sebab tak mungkin dia nak merosakkan kesihatan dia...tak percayalah merokok bahaya sebab doktor pun merokok..adakah apa2 yg doktor buat itu dianggap medical practice??? so apa sebenarnya yg dimaksudkan medical practice pada kamu??????apa bezanya antara perbuatan medical practice dengan perbuatan  dia sebagai manusia  untuk dirinya sebab ialah doktor pun nak cantik bagai, nak merokok gak as keinginan manusia..so bolehkah personel campur dalam medical practice...???

ok no2..vitamin c selamat pada saya jika ia disahkan selamat dengan lambakan produk vitamin c yg dijual sekarang  dan memang doktor pun galakkan my mom makan vitamin c sebab atas sebab tertentu...so dalam bincang mengenai suntikan vitamin c selamat adakah cukup setakat membahaskan vitamin c..tanpa melihat suntikan vitamin..adakah prosedur cucuk vitamin c tu selamat??????

hani85 posted on 7-3-2013 12:15 AM
sebenarnya ada 2 situasi di sini. dan dua org doktor. satu doktor ialah akak ipar kepada kawan say ...

so kalau  tak percaya apa yg doktor merican itu kata bagaimana pula kamu percaya pula dengan kata doktor tu pula vitamin c selamat..so boleh ia mewakili prosedur cucuk vitamin c..sebab dia katakan vitamin c sahaja???so apa yg menyebabkan kamu percaya ia ada dalam medical practice dan selamat dengan hanya bersandarkan dua sebab yg kamu kemukakan..adakah itu belief mereka sahaja??? so selagi tak ada sumber atau fakta yg sahih tentang keselamatan vitamin c yg dicucuk dan kebaikannya..so apakah sebabnya kamu percaya dan menanggap itu medical practice dan selamat??adakah kamu jumpa kajiannya???

....so jika kenyataan merican kamu pertikaikan kerana beliefenya atau maybe ada kepentingan tertentu.. ..again, .so kenyataan yg merujuk kedua-dua doktor tu apa pula sebab kukuh kamu percaya untuk menunjukkan suntikan vitamin c ia selamat...adakah doktor itu kedua-dua doktor yg berdaftar????kamu ingat semua doktor ok ke tak ada kes kecuian  bagai..malahan ada doktor juga lesen ditarik kerana terlibat dalam penjualan dan salah dari segi etikanya....so bagaimana boleh percaya sedangkan ada kajian tak???dan adakah ia di practice di hospital mana ya???? adakah doktor dalam kepakaran yg berbeza pun syorkan suntikan vitamin c ???..so kawan kamu tu doktor dalam bidang apa general ke..sebab setahu saya kalau pesakit sakit dia sometime memerlukan doktor bidang yg berbeza juga. untuk memberi rawatan....

dan satu lagi saya lupa doktor yg kamu jumpa kat klinik U yg  kata vitamin c selamat tu...selamat pada siapa??? adakahmain pukul rata je ke semua selamat ???...dan bila sebut medical practice..so kena ada pesakit??so again hospital atau klinik kesihatan mana yg syorkan cucuk vitamin c??adakah item suntikan vitamin c  ini ada di farmasi hospital???....so ada kajian ia selamat  untuk  semua pesakit yg menghidap pelbagai jenis pesakit dan tengah ambil ubat-ubat yg lain pula, ?????.dan adakah semua doktor dalam semua bidang yg berbeza setuju suntikan vitamin c selamat dan dianggap sebagai medical practice???..mcm pesakit kidney failure pun selamat cucuk vitamin c kerana ia supplement.....itu medical practice????

Last edited by mat_jenin on 7-3-2013 03:00 AM