CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

[Tempatan] Peg. bank maut dtembak guard(PNJNAYAH MSIH BBAS & SAH MAMAT INDON HARAM)

Close [Copy link]
peah311 posted on 29-10-2013 09:05 AM
threat..

ops salah. threat. mahap le.....

Al-Patih posted on 29-10-2013 04:35 PM
Kes bunuh pegawai bank: 11 ditahan
Seramai 11 orang ditahan berhubung pembunuhan seorang pegawai ba ...

ramai juga yer smpai 11 org

dia nih yg tulis - http://cipantapirtenuk.blogspot.com/
renung2 kan lah..& take care...malaysia sudah tidak selamat...

Yang Atas Lepas, Yang Bawah Merana
Bhai/DeeDee sekalian...

Sikap terlalu mengambilkira keuntungan berbanding dengan risiko keselamatan negara aderlah punca kepada semua pernasalahan yang berlaku pasca kes rompak dan bunuh di Ambank USJ...

Majikan yang mementingkan keuntungan... Akan cuba mencari ruang dan peluang untuk mengelak daripada mengeluarkan kos yang tinggi... Malah dek kerana nak kejar untung... Mereka sanggup terbabit sama melakukan jenayah...

Jenayah yang pada mata lu orang mungkin kecik... Tapi pada gua itulah jenayah paling celaka... Jenayah dimana menggunakan pengawal keselamatan yang tidak disemak sepenuhnya latar belakang...

Yer betul... Mangsa aderlah seorang pegawai biasa... Orang biasa... Bukannya saudara mara golongan Dewa @ Kerabat Merabat... Mangsa jugak bukan saudara mara golongan VVIP... Pasai tue la seboleh-bolehnya ader sajer pihak yang nak cover-up citer nih...

Cuba kalu yang kena tue ader kaitan sedara mara dengan golongan VVIP atau para Dewa... Mestilah akan kecoh punya ...

Semuanya berpunca dari satu perkara jer... Bila pihak yang berwajib pandang ringan isu keselamatan nih... Bagaimana IC Palsu boleh ader berlambak di pasaran... Bagaimana IC Palsu tue punya watermark (fingerprinting) sama macam yang dibekalkan oleh Iris Technology Sdn  Bhd kepada KDN dan MyEG...

Bagaimana ader pulak data dalam kad bercip tue yang membolehkan pemilik IC palsu tue membuka akaun bank tempatan... Bagaimana lemahnyer sistem biometrics verification pada MyKad tue...

Dan bagaimana khianatnyer pihak-pihak di KDN sampaikan pemilik IC Palsu nih boleh plak berbondong-bondong ader lesen senjata api... Walhal kalu rakyat biasa nak mohon lesen senjata api punya la susah... Gua percaya mesti ader hulur, rasuah dan tumbuk rusuk berlaku dalam kes nih...

Inilah jenayah paling celaka yang bukan sajer menyebabkan mangsa di Ambank tersebut mati.. Tapi rakyat keseluruhannya hilang kepercayaan terhadap institusi kawalan keselamatan nih... Malah lebih ramai orang hari ini memandang serong kepada semua kakitangan kawalan keselamatan...

Ini semua kerana yang atas nak lepas dan untung.... Yang bawah pulak yang merana...

Kerana sorang dua yang tamak... ramai kakitangan keselamatan yang jujur dan sah menjadi manga... Syarikat dibatalkan lesen operasi... Mereka dibuang kerja... Bagaimana pula nasib anak dan isteri serta keluarga kakitangan keselamatan yang sah nih... Kesian pada mereka...

Yang boleh bergelak gulintang... Aderlah para majikan... Enjoy macam takder masalah... Yang kena syarikat dan kakitangan syarikat... Gua daripada awal lagi hanya mencadangkan lesen operasi digantung sahaja sementara siasatan dilakukan... Bukan sampai dibatalkan..

Aper plak jadi dengan kakitangan KDN dan JPN yang terlibat dalam sindiket yang melepaskan warga asing boleh mendapat IC Palsu dan jugak lesen senjata api... Takkan tak kena tindakan kot...

Yang pasti...  Semuanya berpunca dari rasuah dan kuasa... Kalu tidak camana Projek IC nih nak jalan... Silap-Silap suspek kes di Ambank itu hari berpeluang mengundi pada PRU13.... Pergh...

P/S: Orang Pro-BN tuduh gua penyokong tegar PR... orang Pro-PR plak tuduh gua penyokong tegar BN.... Hahahaha... Lawak la lu orang nih...

Ini Artikel Sindir
Bhai/DeeDee sekalian...

Kejam dan sadis sungguhlar majikan kepada suspek perompak dan pembunuh di Ambank USJ baru-baru nih..... dah dekat seminggu pon.... langsung takder wakilnyer tampil untuk memohon maaf kepada waris mangsa ....

Takkan la susah sangat pon.... kalu takut sangat nak pi jumpa dalam senyap... bawak la wartawan skali ka... Polis skali ka... masa nak jumpa tue... Jangan riso... lagi ramai orang ader hadir... lagi senang news tersebar... dan lagi selamat lu...

Takkan kena hamput dek waris mangsa la.... Yang dah pergi tue ... kita biarkan dier pergi... Allah lebih menyayangi dier.... Kiter sedekah la Al-Fatihah....

Tunjukkan la sikap prihatin dan CSR syarikat lu tue..... pergi la melawat dan berziarah..... tawarkan sumbangan buat anak-anak mangsa ker mender ker.... sumbangan dana pendidikan ka.....  Takkan la selama nih jadi majikan kepada suspek langsung tak buat duit kot...

Ala.... berapa la sangat.....

Macam mana la majikan suspek nih boleh hati kering jer buat derk ... langsung tak tunjukkan keprihatinan kepada mangsa kekejaman kakitangan syarikat dier...

Memang patut la lesen operasi syarikat nih dibatalkan.....  takder ati perut... Pergh

PERKASA senyap je? Sib baik bukan jaga dari china......

rasa mcm dia still ada kat malaysia. dia tgh nyorok tu, kecut perut. tak lama lagi keluarlah dia.

raxief posted on 28-10-2013 07:07 PM
arwah officer ambank tu abg peyno dh kaji ke DNA suku sakatnye? asal perak kan? dgr cerita jarhead ...

Arwah adalah sepupu kawan saya..xkesahla dia suku sakat mana sekalipun, arwah xselayaknya ditembak cmtu sekali...

Follow Us
mana jahit?
mana isapmudin?

semua terdiam......

bukan saja senang2 dpt ic palsu, diambik pula jadi pengawal keselamatan.....

da tu, diberi pula senjata api..........

kalau anak jantan, letak jawatan lah kerana terbukti gagal mentadbir ngara.......

petola posted on 29-10-2013 02:59 PM
memang pelik bila tiada maklumat tang syarkat keselamatan yg terlibat
ntah ya ntah tidak syarikat t ...

i pun pelik gila abg pet...

mesti depa takut kes IC terbongkar...

sial punya segala punca...sial sangat siapa yang terlibat secara langsung dan tidak..

maxim posted on 29-10-2013 07:47 AM
geram aku baca komen2 kt facebook, kata jgn tayang gambar anak die la hape la..kesian anak tak salah ...

beb aku pun terbaca status fb yg sama pg td kt fb kawan aku yg amat populer orgnya

hamboi tang muka anak bini sepupu sepapat yindon tak bg tayang
depa dok menayang muka arwah org yg ninggal dgn tragis,mayat berkecai bagai tu xpe pulok

sememangya patut hari2 dok tayang supaya semua org alert
biar sampai termimpi2
jd kalo jumpa kita leh hati2
leh terus repot pak polisi

Santeira posted on 29-10-2013 07:11 PM
rasa mcm dia still ada kat malaysia. dia tgh nyorok tu, kecut perut. tak lama lagi keluarlah dia. :l ...

Harap macam itulah San.

Kalau dia sudah terlepas ke indon maka pudarlah jawabnya harapan untuk menangkap babi gemuk itu.

peYno posted on 28-10-2013 07:33 PM
yee.. dan again.. indon dna di perak hanya la 5% dari penduduk perak berbanding dghn 70% indon dna ...

nak kata jawa perak la konon kan peyno..padahal tgk namala..sampai nama moyang..so boleh tahu suku sakat jawa ke tak...bodo betul punya pertanyaan....kan...

ini kat johor nama sendiri konon melayu padahal datuk nenek omak..nama jawa...

raxief posted on 28-10-2013 07:07 PM
arwah officer ambank tu abg peyno dh kaji ke DNA suku sakatnye? asal perak kan? dgr cerita jarhead ...

i orang perak...tp datuk nenek moyang i tak reti langsung kecek jawa...

demi allah tempe pun mak i tak pernah rasa apatah lagi masak...

dh ramai2 direman ni...mesti termasuk wife dia yang telah diserahkan sebahagian hasil rompakan, dh sampai lebih 50% clue pun masih x dapat cari dia ke...hebat lagi mat indon ni nampaknya

MissMamamia75 posted on 29-10-2013 05:32 PM
dia nih yg tulis - http://cipantapirtenuk.blogspot.com/
renung2 kan lah..& take care...malaysia sud ...

Sgt setuju n tersentuh hati baca

Al-Patih posted on 29-10-2013 04:35 PM
Kes bunuh pegawai bank: 11 ditahan
Seramai 11 orang ditahan berhubung pembunuhan seorang pegawai ba ...

dah tahan seramai mungkin...bila la nak tangkap pembunuh keparat ni...

noor2 posted on 29-10-2013 07:52 PM
nak kata jawa perak la konon kan peyno..padahal tgk namala..sampai nama moyang..so boleh tahu suku ...

iols membesar di felda di pahang
phm2 lah ye felda neh tak mcm kg..di mana semua ada alah penduduk asal negeri tu
tp felda ni campur2 byk yg dtg dr luar biasanya
org phg sendiri pun ada gak
so jenjiran iols byk yg jawa,banjar dan org utara
masing2 semua jenis berpuak2
org jawa ngn puak jawa nya
org banjar pun sama
begitu gak org utara
yg minoriti org dr pantai timur terutama dr kelate,ganu dan pahang sendiri
biasanya puak2 yg berpuak2 neh suka menyisihkan org2 dr pantai timur
walhal dorang yg dtg negeri org kan
macam iols pemeli kira kategori pantai timur campuran pahang,kelate n ganu
golongan minoriti yg tersisih..
jenjiran iols yg jawa n banjar mmg byk rakan seetnik mereka
kalo anak2 nk kawen nak cari yg jawa dan banjar je
jgnlah anak nk kawen ngan org kelate ke
mmg xkn di baginya
anak nya pun sah2 cari sekapal dia gak lah
senang nk bergebang nnt..sama2 speaking jawa/banjar
iols dulu masa kecik2 selalu harap nak jadi org banjar
sbb kawan2 semua org banjar hahah
supaya tak rasa tersisih
sekali bila dh makin besar,bila dh faham yg leluhur dorang tu dr seberang sana
apalah yg nak dibanggakan sangat
tambah2 ngan pangai suka berpuak2 dorang tu hi tak koser
mak iols bru je sentap ngan jiran depan umah org banjar
jiran dh berpuluh tahun tu
sentap sbb masa mak iols pi beraya umah dia
dia suh cepat2 mak iols makan walhal mak iols baru je duduk,sbb kenkawan  pakwe anak dia nak beraya plak
ayat nak menghalau manalah mak iols tak sentap
mementang mak iols bukan sekapal ngan dia

Suchi posted on 29-10-2013 08:07 PM
iols membesar di felda di pahang
phm2 lah ye felda neh tak mcm kg..di mana semua ada alah pendudu ...

boleh gitu ya puak2...adehh...tak dak bersatu padu langsung nampaknya org kg u...hiks..jangan marah...

tula..hati budi tak sama..ada baik..ada tak baik...semua termasuk kita juga...hehe...

orang kgi semua bukan jawa.......kalau ada kenduri kawinkan...kalau ada sesiapa atau anak depa  kawin dgn orang  jawa kan...mesti depa cakap...''ermmm kawin dgn jawaaa rupanyaaa''sabo jela..tempe langsung mak i tak nak rasa...i kenal tempe masa duk asrama kat U...kawan dari selangor buat tempe goreng...tu first time rasa...

biasa banjar ni depa cakap beraku-aku dgn mak pak kan?? ni yang i dengarla...kasaq bunyinya tp rasanya tu kebiasaan kut...

kalau mak pak i sebut aku berbahasa dgn mak...mau kena pelangkung anak2..

noor2 posted on 29-10-2013 07:54 PM
i orang perak...tp datuk nenek moyang i tak reti langsung kecek jawa...

demi allah tempe pun m ...

bukan aku nk condemn semua perak tu jawa, aku cuma melayankan si peyno.. dah diorg2 gak yg sibuk upload gmbr zahid hamidi pki pakaian jawa ke apebenda tu.. ko patut kena baca komen peyno kat thread makcik jawa kena pukul pun sempat dia bahan org tu jawa totok.. mcm aku la, walaupun aku johor, tp belah mak aku kuat keturunan ganu sbb dia asal mersing yg penuh dgn diaspora ganu.. abah aku plak kuat ke pakistan

tupin posted on 29-10-2013 07:13 PM
Arwah adalah sepupu kawan saya..xkesahla dia suku sakat mana sekalipun, arwah xselayaknya ditembak ...

ko baca dulu komen2 peyno yg aku reply.. saje aku melayankan si peyno. aku bukan hina mangsa..

raxief posted on 29-10-2013 08:22 PM
bukan aku nk condemn semua perak tu jawa, aku cuma melayankan si peyno.. dah diorg2 gak yg sibuk u ...

owh...zahid tu orang bagan dato ke...kat situ rasanya ramai kut..err tp  entahle...hehe...i pakai teka ja..