CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
selamat hari raye, aus....

waa...citer segar dr aus, baru lagi tu...
doa kucen cuma agar aus & pamili terhindar dari kejahatan manusia & makhluk2 yg sewaktu dgnnye tu...AMIN...

Salam aus....

Wah bukan main ko bercerita ehh... siap soh masuk meminang lagik....

ok gak cerita ko nih... pape hal pon, aku bersimpati dgn kikyou... mcm2 dugaan... biasalah kita hidup nih....bende kita buat btul pon org dok kata salah... kita wat salah pada mata dia saje... ape yg baik kita buat, dia buta tuli dan pekak...

penanda buku pacit

ooo pqrstuvwxyz...baru ku tau kikyou tu akak aus  padanlah mcm nak sama tapi tak serupa sorang ...
pinktriangle Post at 14-9-2011 18:49
ko jgn xtau..ade gak mak mentua anto saka utk huru harakn ank menantu dia..setan punyer mentua

terima kasih aus sebab menghilangkan kehausan kami dgn cerita2 berilmiah dari aus dan kikyou... semoga aus dan kikyou terus berkongsi kelebihan yg telah dikurniakan dariNya kepada kami...

Selamat Hari Raya, Maaf Zahir dan batin utk aus dan kikyou sekeluarga...

Salam aus,

dengan gigihnya membaca, sampai berair mata.
Tapi tak habis lagi, baru page 81.
Boleh buat buku dah ni.

Follow Us
tq cik aus,mantap crita ko he3..sila buka rumah baru,solex cepat!!!

assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh...

aku nak umumkan, ni tread aku yg terakhir..walopon ni la satu2 nya tread aku kat mps ni. hahaha. bukan apa, aku takut nanti ada menesia bukak tread khas nak kutuk aku pulak. wakakakaka. silalah bukak, boleh aku ni jadi glemer sikit. hehehe. weh gurau jaa. jangan buat keje gitu ek. kalau tak..putus kawan. aku tak nak kawan ngan korang. wakakakakakaka.

oklah, hari apa ek...aku tak ingat..tapi last syawal aku dikejutkan dengan panggilan dari kikyou. katanya opah tenat. masa tu dalam pukul 2.10 pagi. adik beradik aku semua dah ada kat perak. cuma tinggal aku ngan kikyou n sorang abg je tak bertolak lagi.

pukul 3 pagi aku dijemput kikyou utk gerak balik kuala kangsar. sampai sana kul 9 pagi. kami masuk tengok wajah opah. mak aiiii bersih n berseri wei. sebab apa aku cakap gitu? sebab opah aku gelap, n mcm kulit ayah aku laa.

dah lepas baca yaasin sekali kat opah, aku lepak ngan akk sepupu kat anjung rumah. menurut akak sepupu opah aku tau dia dah nak meninggal. sebenarnya, opah aku tak sakit apa2 pun. umur dia dah 83 tahun. petang sebelum dia meninggal tu, dia masih kuat angkat kampit simen okeh. woii anak bujang, malu la sikit ngan opah aku ni, org tua 83 tahun leh angkat kampit simen woiii. hahahaha. jahat mulut aku ni. hehe.

pas maghrib tu, dia mengadu sakit badan. pakcik aku yg jaga dia. opah dah terbaring je..sebab tak tahan sakit badan. sengal2 kata dia. pastu pakcik aku buatkan secawan susu untuk opah. opah dah taknak makan nasi.. tapi opah tolak. dia taknak minum susu jugak. pas tu dia panggil pakcik. dia kata gini "aku dah nak mati ni, pimpin aku ke bilik air. aku nak mndi. nanti senang bila org nak bersihkan mayat aku" pakcik aku terkejut lah dengan kata2 opah. tapi dia buat juga mcm yg opah suruh tu..

dah selesai mandi., dia siap ambik wudhuk..dia tunaikan solat isyak (masa tu dah masuk isyak laa, banyak tanya la korang ni. hehehehe) tapi dia solat tu dlam keadaan baring. pastu dia tadah tangan, berdoa n raup muka dia. sekali lagi pakcik aku hulur air susu. dia tetap taknak. dia kata, dia taknak ada bendasing dalam perut dia.

pastu bibir dia terus terusan berzikir dan terus berzikir. sampailah pukul 1 lebih kot 3 kali dia nazak...sebelum dia meninggal dunia...senangnya dia meninggal..kita nanti cemana ek?... apapun...alfatihah untuk opah aku.

okeh, ni cerita terakhir aku. lepas ni maleh dah aku nak bercerita. haha. leceh r. aku ucapkan ribuan terima kasih sebab sudi baca citer aku yg tak semenggah ni. pastu, aku nak mintak maaf la pasai guna ayat kasar2 n lintang pukang. pastu aku nak ucapkan selamat menunaikan ibadah haji pada mereka yang akan  pergi ke sana. doa2kan la aku ni supaya jadi baik. hahahahaha. pastu apa lagi ek?? mcm bg wasiat plak dah. hahaha. pastu...dah tak ada apa dah kot. minggu depan nak balik kampung, ambik ikan pekasam. wahhhh sedapnyer. eheh heh heh.

oklah, aku nak blah dah ni. babaaiiiiiiii n assalamualaikumm

Rate

1

Aus...takkan habis macam ni je aus....
tak mo lah aus...jgn biarkan perpisahan ini terjadi aus...
takde sapa nak kutuk ko...

Aus...takkan habis macam ni je aus....
tak mo lah aus...jgn biarkan perpisahan ini terjadi au ...
beldandy Post at 3-10-2011 12:24

jangan pisahkan..aku dan dia... ko kena nyanyi ni dulu smpai abes..jangan lupe tepek video yg ko nyanyi tu kat sini. baru aku sambung tulis. hahahahahahahaha

jangan pisahkan..aku dan dia... ko kena nyanyi ni dulu smpai abes..jangan lupe tepek video ...
Austris Post at 3-10-2011 12:31

kijammm..kijamm...

Aus, aku bukan takmo buat video tu tp masalahnya kalu aku nyanyi nnt habis bah besar dtg melanda..nak2 ujung thn dah ni aus...
nnt ko x dpt nak blk kg...haaa kan ssh ko nnt...aku prihatin ni

kijammm..kijamm...

Aus, aku bukan takmo buat video tu tp masalahnya kalu aku nyanyi nnt habis ...
beldandy Post at 3-10-2011 12:35

hahahaha takpe, aku tak kesah pun. janji ko nyanyii lagu tu dulu, tu je syaratnya. bukan mcm syarat puteri gunung ledang tu. hehehehe

Aus,aku silent reader je tapi i miss you storyyyyy....

hahahaha takpe, aku tak kesah pun. janji ko nyanyii lagu tu dulu, tu je syaratnya. bukan m ...
Austris Post at 3-10-2011 12:40

betul ni aus? tu syarat ko?
kalu aku buat video clip tu ko akan buka thread baru berserta citer2 yang enak dan lazat2 buat kami?

Aus,aku silent reader je tapi i miss you storyyyyy....
nigerna Post at 3-10-2011 12:54

ye ke silent reader. bukan ke awal2 tread ni da terpampang nama ko. hahahahahahaha

betul ni aus? tu syarat ko?
kalu aku buat video clip tu ko akan buka thread baru berserta citer ...
beldandy Post at 3-10-2011 12:57

ye ler. janji muka ko senirik nyanyi lagu tu sambil buat ala2 video clip gitu. hahahaha.

Reply 2475# Austris

Memang pun.....tau2 je....

alahaaai...dah abis....

salam...aku pun SR je selama ni...mmg terbaikk cita dak auns nihh...auns...bukak laa rumah baru, byk gak ilmu yg ko share tu..thanks

aku pn SR..tima kasih banyak2 di atas citer yg disampaikn..hanya tuhan dpt membalasnya..