CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eymazaki

Soal Jodoh : Mak tak terima menantu askar [MERGED]

aku pon tinggalkan ex aku sebab mak aku tak suka.. aku cakap terus-terang kat mak aku.. "Kalo mak tak suka ok saya tinggalkan, mak carilah mana2 calon yg mak suka kita tengok mcm mana apa akan jadi"..

Sampai skrg dah 5 tahun tak jumpa.. mak aku gigih carikan org yg memenuhi kehendak dia..

Kadang2 Allah taala nak tunjuk.. memang restu mak ayah tu penting.. tapi mak ayah kita bukan Tuhan.. Allah taala dah tentukan semuanya.. mak ayah kita jika mereka mengikut kehendak keduniaan dan bukan dgn niat hanya kerana Allah taala, tidak ada iman dan taqwa di situ.. kebahagiaan tu asalnya dari Allah taala.. jika tak berbalik pd  Allah taala memang manusia takkan jumpa dgn kebahagiaan..

Rate

1

Lembaga Tabung Angkatan Tentera dan Saham Koperasi Tentera  

salam

aku nak tanya sikit... kalau pegawai waran 2.... berapa agak2 yg dia dpt utk tabung/saham tu?

berapa pencen dia?

my BIL pencen pegawai waran 2...
kakakku...x tau berapa yg BIL dpt....

bila tanya.... dah habis katanya....

Reply 220# Komrade

plis ya.. jwb soklan di atas if ada masa...

salam

aku nak tanya sikit... kalau pegawai waran 2.... berapa agak2 yg dia dpt utk tabung/sah ...
afja Post at 6-7-2011 10:46

maybe jugak sebab boleh dikorek. itu mcm ala ala bank la.
ditolak..pastu ambik balik.

Reply 244# Hana

owh ye ke?

ingat... lps pencen baru boleh kuarkan duit tabung/saham tu...

lg2....sapa nak tambah?

mtk maaf la tt, nk ckp sket. awk keje x? n apa pgkat bf awk tu? mcm mn family dia? bnyk tanggungan?..... sy bkn nk mghina keje tentera, tp kalo yg pangkat2 rendah ni, dgn bnyk tanggungan lg, sy rs nnt akan buat awk makan hati je. mtk maaf skali lg. duit mmg x cukup. sy ckp nih pn berdasarkan pengalaman kakak sy yg kawin ( tidak direstui ibubapa, tp ibubapa sy tetap terima selepas kahwin).....
mkn pkai mmg x cukup. walaupn kakak sy bekerja kerajaan.. kdg2 sy yg bg duit pd kakak sy sbb sy kesian. sy mtk maaf bnyk2 pd tentera.

mgkn mak tt faham kehidupan dgn tentera mcm mn, sbb tu dia sukar nk terima.

Follow Us
jd wife tentera kene korban cuti............aku nk balik kmpong jumaat nie xleh sbb hubby ku kene stanby 'BERSIH' punya pasal....cuti tentera kene BEKU........ adik aku dah le kawin sabtu nie........

jd wife tentera kene korban cuti............aku nk balik kmpong jumaat nie xleh sbb hubby ku kene st ...
zuraidah1 Post at 6-7-2011 12:12

bukan semua tentera. bergantung bidang tugas.

tapi, tu la. laki aku pun jarang ambik cuti. dia cakap, kalau dia nak mintak cuti, kena tulis surat. dia malas nak tulis2 surat2 nie kecuali betul2 penting kena ambik cuti.
aku tak tahu la betul ke tak. aku pun bukan tentera.
pun tak tahu, dia sorang ajer kena mcm tu - cuti kena tulis surat rasmi atau semua tentera.

bukan semua tentera. bergantung bidang tugas.

tapi, tu la. laki aku pun jarang ambik cuti. d ...
Hana Post at 6-7-2011 14:53

sebenarnya dlm atm tidak ada cuti...tapi atas dasar kebajikan anggota atm boleh mengambil cuti di masa aman nih, itupun mestilah permohonan cuti  tersebut hendaklah 14 hari sebelum tarikh cuti, tetapi walaupun cuti diberi, sekiranya anggota tersebut di panggil utk bertugas semasa bercuti, maka beliau hendaklah lapor dgn segera ke unitnya. mengenai anggota perlu membuat surat rasmi utk memohon cuti tu tak tahulah la pulak, selalunya anggota cuma perlu isi borang cuti jer..

Reply 249# Komrade

kalau tidak menjadi keberatan, sila jwb soklan sy di atas.
TQ

aku ni pun ex-army...
dulu berpangkalan di 6 Rejimen Renjer DiRaja, Wardieburn Kem.
13 taun berkhidmat...
ramai je mak bapa yg restu anak diorang kawan dgn aku....
tapi aku lak yg tak serius...

memang tak di nafikan gaji kecik...
itu salah satu punca kenapa aku tinggalkan army...
aku decide study balik...then alhamdulillah....skang dah dpt kerja yg bagus.....

Pasal mak ko suka menantu yang ada Duit manyak tu byk rasionalnya selepas kawen.
takder la se ...
Hana Post at 5-7-2011 10:44

rina sedikit setuju dgn hana...sbb tuh klo blh check family dia macam mana...etc..dulu rina pernah couple dgn llp..cinta laa kononnya....arwah abah rina opiser...klo anak opiser dgn llp nie, kurang disenanagi sgt...abah tak kata apa2...mungkin sbb dia nk rina belajar merasai pengalaman itu sendiri. he come from kg kt perak..kami pun org kg..tp cara kami dibesarkan xsama...msa dgn dia...rina igt lagi dia kata nnti dh kahwin nak ajak share2,..then dia kata, nnti pakai kereta kancil dah lah...and rina tnya pasal future plan...plan dia..hanya nak duduk dlm navy samapi pencen..tak de plan nk sambung belajar..tnya pasal plan beli rumah...blh pulak dia kata..alah..buat apa nk beli rumah..rumah kelamin ada....nnti dh tua..pindah balik kg dia...adui.....jenis nk hidup cukup makan or ala kadar

sorry sgt....family rina even dari ceruk hulu kt grik nun....sejak dr arwah abah..mmg nenek + atok tekan kan bab belajar...belajar..tekan kan cari jalan utk dpt better life...jgn asyik di takuk yg sama...aim for better thing...bykkan usaha..etc..so bila berckp dgn org yg pemikiran yg xbf rina tuh..aduiyaaa....mmg tensen...end up..putus....

ada je llp yg rina jumpe ok...family mmg bagus...dia ada niat nk usaha..tak suka dok di takuk yg sama etc.... ada yg lagi bagus dr opiser pun ada....tp klo opiser tuh...at least gaji ok sikit asalkan dia bukak kaki buat loan..

Rate

1

haa iyee... cari laki yg byk duit... nanti dapat madupun senang ....
takyah contoh org lain, aku ...
zulka Post at 5-7-2011 11:14

elehh..orang laki yang sengkek pun gatal nak berbini jugak..
nak berpoligami atau tidak tu, bergantung kegatalan & ke-tidaksedaran lelaki tersebut.

tapi, kalau dah kaya raya mcm BUNG MOKHTAR..mmg confirm ler akan berbini dua.

kalau takat lawyer bergaji RM10ribu, nak berbini dua pun kena pikir panjang.

tapi, kalau dah gatal2 tu, LLP bergaji RM2ribu pun, boleh berbini dua gak dgn cara, dia cari andartua yang kaya raya.

nak berpoligami atau tidak t ...
Hana Post at 7-7-2011 09:49

baik ko siasat laki ko...ntah2 ada simpan bini lain...

nak berpoligami atau tidak t ...
Hana Post at 7-7-2011 09:49

beto kak...org laki ni kalu dh jnis mmg nk bbini ramai xkira gaji kecik or besar poligami gak...y pasti nafsu 2 besar lah... pah 2 wife2 kna cari mkn sdri lak:@

baik ko siasat laki ko...ntah2 ada simpan bini lain...
zulka Post at 7-7-2011 10:18

tiada bini lain. dah confirm.

tentera, kalau nak berbini lebih, kena inform boss. mintak kebenaran. (tak tahu ler ada borang ke tak utk bini sign )

kalau kawen tanpa kebenaran - kawen pertama kali ke kedua kali ke.. kalau orang lain dapat tahu, pastu dilaporkan..kena bicara..nanti hukumannya.. jatuh senority / pangkat.

aku rasa, laki aku sayangkan pangkat dia tu dari ambik risiko bodo2 mcm tu.
naik pangkat bukan laluan senang. ambik masa. kena ambik exam. kena gi kursus & kena pass.

tapi, ada jugak..orang tak kisah pangkat.. janji berbini lebih.. itu orang lain la. bukan laki aku tu..
sebab laki aku selalu bicarakan orang2 bersalah2 nie. salah satu kes, orang kawen tanpa kebenaran.
tak kan ler dia pulak buat "salah bodo2" mcm tue pulak.

tiada bini lain. dah confirm.

tentera, kalau nak berbini lebih, kena inform boss. min ...
Hana Post at 7-7-2011 11:19

bini yg register punya memangla takde....yg tak halal punya....utk simpanan ke mana tau...
laki ko Kor aper?... kem mana?

bini yg register punya memangla takde....yg tak halal punya....utk simpanan ke mana tau...   ...
zulka Post at 7-7-2011 11:27

naluri aku cakap takder. so, takder la.
unless naluri aku cakap, ada..itu baru kena siasat.
takyah nak provoke2. laki aku tak social mcm ko - byk gf.
laki aku takder gf tau taim universiti. taim kursus tentera.
kalau kena gi dinner masa dia single2, dia tak bawak sapa2.
dia report terus pada bos besar. misti ler kena jaga reputasi.

itu semua rahsia.. kor apa. kem apa. rahsia sebab ko tanya.
tapi, aku rasa, aku penah sebut dlm porem ini. tapi, bukan thread ini lah.

naluri aku cakap takder. so, takder la.
unless naluri aku cakap, ada..itu baru kena siasat.
...
Hana Post at 7-7-2011 14:39

Post Last Edit by Komrade at 7-7-2011 23:54
salam

aku nak tanya sikit... kalau pegawai waran 2.... berapa agak2 yg dia dpt utk tabung/sah ...
afja Post at 6-7-2011 10:46

Lembaga Tabung Angkatan Tentera (LTAT) ni kira mcm kwsp gak le, jumlahnya bergantung kepada berapa byk duit yg di potong dari gaji basic, iaitu 10% dari gaji basic, kalau gaji basic tu tinggi so masa pencen nanti bykla dapat, tapi kalau ada pengeluaran sebelum pencen maka akan ditolak la berapa byk yg dikeluarkan dulu tu, pengeluaran duit LTAT selain dari tamat perkhidmatan dibolehkan contoh: bila kita beli rumah (ini kira nak bayar kos guaman la, ada la % yg dibenarkan) satu lagi bila perkhidmatan dah mencecah 18 tahun sebanyak 80% boleh dikeluarkan, (ini maybe utk anggota berkenaan nak guna duit buat rumah ke, buat modal berniaga ke, kira persiapan utk pencen la) tapi itu adalah option, ada juga anggota yg tidak keluarkan duit LTAT sehingga la pencen, so byklah dia dapat, kerajaan juga ada menyumbangkan duit kpd anggota dlm LTAT, pasai tu ada akaun 1, 2 dan 3.
Untuk koperasi tentera pulak bergantung kpd wang yuran ahli, kalu banyak duit yuran so banyak la % dia dapat, sebagai contoh kalu yuran dia ada rm5000 dlm koperasi tu dan pada tahun 2010 koperasi tentera bagi dividen sbyk 12% so darab la dgn rm5000, dividen diberi setahun sekali cam asb tu la..
  kalau pegawai waran sekalipun kalau gaji basic dia rendah dan yuran dlm koperasi pun sikit so sikit la dia dapat...sebab dlm atm ni  gaji diberi mengikut kepakaran masing2 yg dipecahkan kepada 3 kategori, gaji band 3, band 4 dan band 5....dlm atm gaji band 5 adalah gaji basic yg paling tinggi kerana kepakaran mereka yg agak profesional spt dalam bidang kejuruteraan atau lain2 bidang mengikut jenis2 perkhidmatan

tapi setahu sy mana2 anggota  yang band 5 bila pencen masa pangkat pegawai waran 1 atau 2 maybe duit LTAT boleh mencecah rm80k keatas itu pun kalau dia tidak pernah keluarkan duit LTAT la sebelum ini, tapi itu masa sekarang dan terdahulu, pada masa akan datang maybe rm100k keatas pasai gaji atm pun kan dah berubah berbanding dulu basicnya. itu belum termasuk duit saguhati yg lain seperti duit cuti luput, perhargaan dan mcm lg la..

Rate

1