CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeluwi

KENAPA ORANG SELALU BERPANDANGAN NEGATIF TTG MLM?

aku try surf Steady Global Network tu...keluar web kat blogspot je?
takkan company juta2 wat webs ...
Brutal Post at 31-7-2011 01:52

tau xpde brutal.. slogan diorang tu... "oooo STEADY.."geleman i dgr tau tak..rasa mcm bodoh je mula2 p layan benda tu..3hari berturut2 balik lewat mlm.. psl dia suh i p ikut dgr sesi taklimat diorang.. da la memekak bg taklimat.. terjerit2 bersungguh2 nak yakinkan orang baru suh masuk jadi ahli..

duk ckp berulang2 smpai bila nak tgk orang lain berjaya kalo kita xnak ubah nasib kita.. sibuk duk ckp tukang kebun pun leh wat .. xkan executive xleh buat.. bnyak lagi la...

company tu mmg asik2 tukar nama je.. dulu nama lain skang nama lain.. bila i tnya psl mende tu kat kawan i tu... x terjawab dia..dia kata tu hal orang atasan.. mende laaa...

tp geng2 Steady Global Network ni mmg agak dasyat skit.. pd i cara diaorang ni totally memaksa n memperlekehkan orang.. slogan yg sngt geli dgr.. steady konon.. padahal peluh menitik nak cari mangsa baru.. apa cite company ni skang.. ada lagi ke da bungkus i x tau..

Reply 240# norzyy
terpaksa wat muka tak malu...
ye la...dah terbuat hutang puluhan ribu ringgit...sebahagian gaji dah dihabiskan wat bayar hutang tu...
nak tak nak, terpaksa la wat muka tak malu...untuk dapatkan mangsa baru wat tolong bayar hutang diorang...

tau xpde brutal.. slogan diorang tu... "oooo STEADY.."geleman i dgr tau tak..rasa mcm bodoh je mula2 p layan benda tu..3hari berturut2 balik lewat mlm.. psl dia suh i p ikut dgr sesi taklimat diorang.. da la memekak bg taklimat.. terjerit2 bersungguh2 nak yakinkan orang baru suh masuk jadi ahli..martasha Post at 31-7-2011 07:18

takpe...3 malam berturut2 ko balik lewat tu telah berikan ko satu pengetahuan yg berguna...yg boleh dijadikan sebab untuk menyelamatkan ko dari terjurumus dalam mana2 skim cepat kaya...
takde la orang cakap ko cuma dengar cakap orang...

duk ckp berulang2 smpai bila nak tgk orang lain berjaya kalo kita xnak ubah nasib kita.. sibuk duk ckp tukang kebun pun leh wat .. xkan executive xleh buat.. bnyak lagi la...martasha Post at 31-7-2011 07:18

sebenarnya dia nak ko tolong untuk ubah nasib dia...dia perlukan duit ko...RM5k sekepala beb...nanti downline ko masuk, dia pun ada habuan lagi...ma$$$$yuuuukkkkk....tapi masyuk duit haram je la...:@

company tu mmg asik2 tukar nama je.. dulu nama lain skang nama lain.. bila i tnya psl mende tu kat kawan i tu... x terjawab dia..dia kata tu hal orang atasan.. mende laaa...martasha Post at 31-7-2011 07:18

ye la...untuk elakkan orang tahu yg dia skim cepat kaya...
penjenayah mmg selalu tukar identiti untuk mengelakkan dikesan...

tp geng2 Steady Global Network ni mmg agak dasyat skit.. pd i cara diaorang ni totally memaksa n memperlekehkan orang.. slogan yg sngt geli dgr.. steady konon.. padahal peluh menitik nak cari mangsa baru.. apa cite company ni skang.. ada lagi ke da bungkus i x tau..
martasha Post at 31-7-2011 07:18

bukan geng diorang je...mana2 geng Skim Cepat Kaya yg kena wat loan berpuluh ribu ringgit ni mmg dahsyat...ko ingat FC (Friends Club)? dahsyat gak diorang...ada 2 orang budak opis kawan aku berenti keje wat mende haram ni...alih2 sekarang company tu dah bungkus...dah kena ngan pihak berkuasa...sekarang 2 orang tu terkontang kanting...apa kes?

takpe...3 malam berturut2 ko balik lewat tu telah berikan ko satu pengetahuan yg berguna...yg bole ...
Brutal Post at 31-7-2011 09:16

pernah dgr nama club tu..famous gak.. tp mlm yg i sebutkan td end of 2010 mmg popular gak sbb ex classmate sorang pun terjebak..ada hati nak ajak i n husband i masuk.. i awl2 da bgtau "aku aritu da tolak nak masuk dgn ex officemate ak..ko lg ajak masuk". terus dia x berani ckp apa da.. ex classmate smpai buat loan dgn mak pak dia 31k.. peliknya mak pak dia sngup bg nak pinjam.. kalo la gagal amik la..

Steady global network tu jual sume barang2 kesihatan konon2 bersumberkan air garam lautan dalam.. penapis air je da 4k++, kosmetik 2-3k, minyak wangi, bla2.. padahal kalo berkumpul xda cite pasal produk pun duk pk nak cari ahli baru je..

mlm ni haramnya sbb ia berlandaskan perniagaan yg bukan jual barang tp nak jual orang.. tu je.. pastu main paksa2..

mana TT ni menyorok ke.. jgn ada hati la nak umpan orang ramai masuk mlm awk tu.. awk nak berjaya..berjaya la sorang2..ada kami kisah.. suka ati kami la nak masuk ke x... jgn sibuk2 nak basuh pemikiran kami konon2 mlm tu bagus.. masing2 ada pemikiran tersendiri ok..

sngt2 emosi.. sbb pasal mlm ni.. hubungan dgn kawan pun jd x rapat.. sbb rasa menyampah dgr bebelan dia yg memaksa untuk i masuk mlm..

SAY NO TO MLM {:2_72:}

Reply 237# Brutal

dia geram agaknya aku sindir dia hehe. sori cik adik ye, gurau2 manja sket. insyaAllah aku akan reveal MLM apa yg aku join ni tapi sekarang ni bukan masa yg sesuai sbb aku dlm proses nak buat sesuatu skang ni. takut plan aku tak menjadi, rugi lak. tapi jangan risau, sampai masa nanti akan diberitahu. cuma sebagai hint, modalnya sgt besar. lebih besar drp steady global network tu. terasa kebodohan pulak aku boleh terjebak dgn MLM ni sedangkan sebelum tu aku sgt2 anti MLM berdasarkan pengalaman masa belajar dulu.

Follow Us
Post Last Edit by amirezu at 31-7-2011 10:08

Reply 245# martasha

memang betul tu. akibat drp MLM ukhwah sesama rakan boleh jadi renggang. kalau diorang invite cara baik pun yg merimaskan kita adalah follow-up diorang. ada yg pakai sistem 4,7,21 mengikut bilangan hari utk follow-up prospek sama ada yg tak nak join ataupun yg nak join tapi tak join2 lagi.

kawan aku dah ramai yg terjoin MLM yg aku join skang ni. rasa bersalah lak sebab tak bagitau diorang awal2 apa yg tersirat di sebalik sikap positif, berbudi bahasa, pandai jaga hati (mulut manis sebenarnya) diorang ni. ada yg kerja engineer kat oversea gaji dah RM28k sebulan sanggup berenti semata2 nak buat MLM hampeh ni. masa aku ke ofis beberapa bulan lepas setahu aku dia tak register lagi sebab ada masalah sket. lepas tu tak dgr apa2 berita pun psl dia dah join. harapnya dia dah sedar. sorg lagi kawan aku yg keje engineer skang ni tgh rancak merekrut orang cuma hasilnya aku tak tau. setiap minggu ada 2/3 org dia bawak utk dirambangkan mata. entahlah...

Reply 244# martasha
aku ada baca sikit2 blog tu...cuma dia tak beritahu detail pasal teknologi diorang tuh...
air garam laut dalam...berapa kedalaman laut yg diorang ambik garam tuh? diorang pakai kapal selam buatan mana? hebat betul teknologi diorang sedangkan nak wat website pun tak mampu...

Reply 235# martasha

sikap tegas dgn pendirian dlm hal ni memang sangat2 bagus. diorang ni memang jenis yg kuat berusaha. macam2 cara diorang akan cuba selagi kita tak join jadi downline dia. cuba cakap kita nak masuk jadi downline orang lain, tak nak bawah dia, mesti dia tak bagi. paling tak pun dia akan guna ayat2 yg tak menyakitkan hati supaya kita duk bawah dia.

aku pun buat solat istiqarah dulu sblm join tapi petunjuk yg aku dpt lewat, dah leburkan duit puluh2 ribu barulah nampak satu per satu keburukan MLM tu. itupun lepas aku buat lagi solat istiqarah mintak petunjuk. mungkin ada hikmahnya duit aku yg berpuluh2 ribu tu lebur gitu je. tapi kalau cerita kat diorang pasal istiqarah atau hikmah2 ni...berapa org sangat yg nak ambik kisah. silap2 tak ada sorang pun. bahaya kalau dah main dengan duit, hati senang jadi gelap.

kerja sebagai ibadah. kalau cakap kat diorang pasal ni mesti diorang akan putar belitkan takrif ibadah tu supaya sesuai dgn keje MLM yg diorang buat. ibadah apanya kalau dah balik umah 2, 3 pagi pastu subuh jarang2 sekali sempat buat. asyik subuh gajah je. mula2 bolehlah diterima, tapi bila dah selalu ianya dah jatuh hukum sengaja tinggalkan solat. padahal boleh sangat balik awal sebelum 12 malam.

Reply 246# amirezu
mungkin beliau tengah ngantuk masa nak reply tu...tekan quote je, terus tertido...

**sila sangka baik ye sedara...dan pastikan diri anda berfikiran positive...

bab kisah ko terjebak ngan MLM tu, aku tumpang simpati...loan puluh2 ribu tu beb...takpela...jadikan pengajaran...cuma, play ur part...pastikan jangan ada kawan2 atau sedara mara ko yg terjebak...terangkan pada mereka, apa itu Skim Piramid dan kenapa ianya haram...

Reply 247# amirezu
Engineer tamak mana la join MLM yg ko cakap tuh...sian dia...belajar tinggi2, keje bagus2, tapi terjebak lagi...
btw, rate RM28k untuk engineer yg keje oversea masih murah sebenarnya...operator loji pun boleh dapat RM20k...(tgk tempat arrr...aku assume, arab)

Reply 248# Brutal

hahaha. biasalah, diorang ni suka ada2kan kehebatan sendiri tanpa tunjuk bukti. kalau nak cerita pasal garam, garam bukit atau gunung jauh lagi elok daripada garam laut. maybe diorang tak tau kot garam bukit ni wujud

Reply 251# amirezu
ko jangan........diorang baca apa ko tulis ni, jap lagi diorang wat keluar air garam gunung everest plak...

ntah la...aku tak reti nak komen pasal garam ni...tapi aku suka sangat bab air...nanti aku cuba godek information pasal air garam diorang ni...kot2la, kandungan oksigen lebih tinggi dari hydrogen la, molekul kecik la, bertenaga la (Bio Aura yg Biol & Auta)...

Reply 250# Brutal

haha..rasanya tak kot. tapi takpelah, sangka baik.

kawan tu dia engineer kat negara apa ntah yg ada tan2 kat belakang. macam turkinistan ke apa. ada yg dpt offer gaji RM10k starting kat US tapi tolak sbb nak buat MLM ni full time. belajar tinggi2 kat oversea tapi ilmu tu terkubur gitu je. kebanyakan yg join dalam network upline aku adalah engineer. engineer proton ngan perodua pun ada yg kelulusan luar negara. salah satu punca kenapa diorg buat MLM ni sebab gaji yg diorang rasa kurang berbaloi. status engineer tapi gaji sama macam cikgu, malah cikgu pun gaji lebih sket daripada diorang. itu kata dioranglah. ego agaknya

Reply 252# Brutal

alamak, tercakap lak. habislah...pasni wujud MLM baru lak ataupun diorang tambah produk baru

Reply 253# amirezu
laaaa...abih tu nape keje kat company tu? engineer ni peluang pekerjaan luas...nak wat projek sendiri pun boleh...
keje la kat industrial plant atau oil & gas industry...lagi tinggi gajinya...penat ar sikit keje dan takleh la nak pakai smart2...tapi berbaloi...dan puas hati...income pun ok la...at least, setakat ngan bebudak MLM cabuk boleh potong jauh arrr...

aku suka beli barang kesihatan MLM...sbb biasanya mutu barangan tu lagi baik .... biasanya ek,,bukan semua ...     tapi aku takkan buat MLM.... sbb pada aku MLM ke,, jual beli emas ke....   yg kaya sebenarnya agent yg kontek kita tu...   sbb aku tau aku akan buat hangat2 taik ayam...so takyah langsung aa.... biar aa mamat tu cari org lain

salah satu kelebihan orang buat MLM ni adalah...................
mereka TIDAK TAHU MALU....MUKA TEMBOK KONKRIT TEBAL BERKAKI-KAKI

kadang2 bile tgk diorang ni mmg heran...dari mana la dapat kekuatan utk jadi muka tembok setebal itu...kalau aku idak ler...muka ku nipis dan mulus senipis kulit bawang
norzyy Post at 31-7-2011 02:15

Aku buat MLM, aku nak tanya kat mana yg "TIDAK TAHU MALU....MUKA TEMBOK KONKRIT TEBAL BERKAKI-KAKI" tu? Sebab pengalaman aku, tak ada lah sampai mcm tu punya extreme meletakkan diri pada paras hina itu.....malah ada yg datang sendiri offer nak masuk based on apa yg dorang nampak sendiri, contoh kawan2 wife aku yg melihat pada perubahan wajah dan bentuk badan, dorang tanya sendiri lepas tu dorang sendiri sign-up.

So maybe ko mempunyai pengalaman luas ttg MLM dan mungkin pernah jumpa dgn si "MUKA TEMBOK KONKRIT TEBAL BERKAKI-KAKI"......habaq mai kat sini......boleh share kat sini sebab sharing is caring....

Reply  ronin

owh...aku "takde hak nak bagitau"
amirezu Post at 30-7-2011 19:48

mmg laa....sebab tu lah si adik cantik manis tu pun tak nak bagitau......

kawan aku dah ramai yg terjoin MLM yg aku join skang ni. rasa bersalah lak sebab tak bagitau diorang awal2 apa yg tersirat di sebalik sikap positif, berbudi bahasa, pandai jaga hati (mulut manis sebenarnya) diorang ni. ada yg kerja engineer kat oversea gaji dah RM28k sebulan sanggup berenti semata2 nak buat MLM hampeh ni. masa aku ke ofis beberapa bulan lepas setahu aku dia tak register lagi sebab ada masalah sket. lepas tu tak dgr apa2 berita pun psl dia dah join. harapnya dia dah sedar. sorg lagi kawan aku yg keje engineer skang ni tgh rancak merekrut orang cuma hasilnya aku tak tau. setiap minggu ada 2/3 org dia bawak utk dirambangkan mata. entahlah...
amirezu Post at 31-7-2011 10:05

Apa punya MLM sampai sanggup lepaskan gaji RM28k sebulan? Kesian...mcm mana dorang ayat sampai mamat ni berhenti kerja? Ini masaalahnya kalau buat MLM tidak ada fikir ttg baik buruk dlm membuat sesuatu keputusan.......engineer tu pun salah jugak tak fikir panjang......

Reply 257# ronin
bro...
sekarang ni cuba ko tgk kat FB...geng2 MLM yg skim haram ni camne dia punya promosi...cam lahanat...
siap hina keje orang lain, income orang lain, intelektual orang lain...dsb...

perkara yg sama terjadi dalam real world...
MLM yg halal dan ditenggelami oleh yg skim haram ni...
jika tidak pada bilangan pun (aku masih berpendapat bil haram > bil halal, dan ko berpendapat sebaliknya, takde hal...), pada promosi nyata yg haram jauh lebih dahsyat...so, yg halal akan tenggelam...dan masyarakat akan melihat yg menonjol di sini...

dan yg dok menonjol ni golongan yg tak tahu malu ni la...sama cam akak merc yg ko citer tu la...
MLM klasik cam tupperware (sekadar contoh) semua tu, mana ada promosi gila2 kat FB dan real life dan siap hina kerjaya orang lain camtu? (aku tak cakap tupperware ni halal-haram sebab aku tak kaji...aku cuma cakap 'klasik')

yg haram ni banyak dok wat loan berpuluh ribu ringgit...jadi bila nak cover balik hutang tu, diorang terpaksa wat muka tak malu...