CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: theflash

[SERAM P'BAGAI]Himpunan Misteri Semasa Bercamping -oleh theflash

Few times masok utan camping aku buat kesimpulan begini, kalo kita camping dekat ngan kampong org asli atau penempatan org kampong, isnya allah takda apa yg paranormal sgt
Tapi kalo pegi ke tempat yg mmg xda penempatan, insya allah mmg ada lah makhlok jin yg duduk di situ..
Pengalaman aku masok keluar utan bawak anak kecik umo 2 tahun, slalunya dia akan tdo lena je spnjg mlm kat dlm kemah,jauh lebih lena banding tdo kat umah sbb udara yg sgt nyaman di dlm hutan
Cuma sekali saja yg aku mmg rasa begitu diganggu dan mmg ada sesuatu ialah ketika camping di janda baik, pahang..campsite ni bukan tpt yg slalu org dtg, lokasi di hujung kampong janda baik, kena masuk jauh ke dalam hutan dan camping di tepi sungai yg sgt cantik...waktu mlm masa org lain da tdo, aku ngan membe brdua je yg sambung borak sampai agak lewat sket, suasana mlm yg sunyi mmg rasa agak lain mcm..tiba2 keengaran suara org bual2, kecoh dan bising mcm ada kenduri pun ye,mcm ada org tgh basoh kain pon iye, datang drp arah sungai..aku ngan membe tak tegor apa2, kami teros sepakat masuk tdo saja, walaupon bulu roma tgh meremang...
Masok tdo, mana la boleh lena sgt pun..kejap2 bangun, mcm dgr ada tapak kaki berjalan kat luar kemah...bini aku pun sama sbnrnya tak lena tdo, tp dia pura2 lena, katanya dia mcm dengar bunyi air hujan menitik di  permukaan kemah, tapi mana mungkin, sbb atas kemah kami ada cover ngan flysheet,maknanya, kalo hujan pun air takkan menitik direct ke atas kemah...anak aku lak boleh terjaga kul 3 pagi mengigau panggil upin ipin sambil nak keluar kemah..tp dia takde la nangis pun, cuma mulut memanggil2 upin ipin..bini aku peluk dia sambil tidurkan balik, alhamdulillah takdela sampai meronta...
Esok paginya masa mandi kat sungai ada juga kejadian pelik..kws sungai tu tepiannya adalah tanah lembap, mcm paya pun ada..takde rumput hijau, pokok2 pun takde berbunga..makanya, latar warna tanah kat situ adalah hitam coklat...tapi pagi tu masa mandi, boleh pulak ada satu bunga cantek kaler merah landing betul2 kat laluan kami nak turun ke sungai...naseb baik lah grup yg dtg camping ni jenis yg beradab sopan..takda sapa tegor, takda sapa nak kutip bunga tu pon..
Dah keluar dari situ baru lah kami dok buka cerita sama2 kami..
Next week lpas tu, ada satu grup lain masuk kws tu, grup tu ada pmpuan seksi2, hmm...mmg diorang ada jumpa bunga merah tu jugak..n budak pmpuan tu dok gatai tangan amek bunga tu letak kat telinga dok posing amek gambaq..balik dari situ dia kena lah...lebih seminggu jugak lah dia asek meracau...
Naseb lah, kalo jenis seksi seksa mcm tu mmg lah jin suka kacau..yg sebenarnya kalau kita pegang kuat kpd Allah, insya allah, jin pun x dapat kacau kita sbb dia tahu kita lebih yakin dgn kuasa Allah berbanding jin syaitan..

Konpius plak aku baca citer last tu..
mula2 kt gunung ledang,tiba2 loncat p FRIM plak..

TT, selama nih aku silent reader jer...
dah 3 umah ko aku abes bace..
Tapi nak tanya nih, Citer yah dah abes ke? Rase nyer mcm ader sambungan lagi kan...

theflash posted on 15-6-2013 06:29 PM
kbs presint 4. hehehe

dulu dudk presient 9 skrg dah pnndah kat ceruk presint 16. hahaha

Kbs ni depan dca la kan? Rajin jugak pegi dca. Pasni kalau pegi lagi bleyh lepak minum same2. Layan cter momok tt hehe

mane sambungannyer?....

dan lepas bace threa yg sami siam tu....
aku tingin lak nak makan rangka ayam..warghhh
penangan bace cite flash la ni..
sampai laki aku ckp... ape sal bace cite hantu nk mkn rangka ayam ni..
takkan hantu makan rangka ayam kot.. hahha

takde sambungan dah ke?

Follow Us
Boleh tak nak tumpang?

Ayah i memang org gunung, org camping segala. Sometimes dia suka bawak kitorang jugak sefamili pegi camping. Mak, i & adik beradik. Tapi biasa biasa jela camping tepi sungai mcm tu. Kitorang camping tepi pantai dekat pd pun ada.

Yang ni nak cerita pengalaman kitorang sefamili camping dekat kuala woh perak. Kalau turun atau naik ke cameron ikut laluan tapah mesti lalu dekat kuala woh ni. Best sbb ada air panas.

Nak jadikan cerita ni kali kedua kitorang camping dkt kuala woh. Tapi sebelum ni ada group org lain camping jgk so tak sunyi. Malam kali kedua tu xde org lain camping. Kitorang je.

Bila dh start petang tu ayah i dah buat unggun api. Kitorang pun dah pasang dua khemah. Unggun api tu tengah2. Dalam pukul 11lebih mcm tu tetiba mcm mana tah api dari unggun tu blh menyambar khemah yang lagi satu. So habis terbakar la kiranya.

So tinggal khemah 1 je. Berasak2 la kitorang 6orang dlm tu. Khemah coleman yg for 4pax. Nasib adik kecik2 lg.

Malam tu kitorang semua tak boleh tido langsung sebab ada gangguan. Memula i dgr dr pokok atas khemah kitorang. Ada benda mengilai gilai. Suara perempuan. Mmg dgr dr atas. I plak gatal tanya mak i. Ape benda tu. :Q terus kene lepuk skali.

Lepas bunyi tu diam. Tetiba angin kuat pulak. Mcm nak terangkat la khemah. Mcm ribut. Pdhal situ banyak pokok. Tak mungkin angin kuat mcm tu sekali. Adik adik i sume menangis. Tah rasa takut yg dtg tiba tiba.

Lepas angin tu mcm ada org pijak2 ranting dahan pokok atas tanah. Berderap2 bunyi. Ayah i dah pegang parang masa tu sebab takut ada org jahat ke. Tapi takde plak dtg kt khemah. Dia mcm keliling kawasan tu je. Malam tu ayah, mak dgn i mmg tak tido langsung.

Bila dah terang baru berani keluar. Mmg nampak la mcm kelam kelibut suasana dkt luar tu. Ranting2 bersepah sepah.

Yg i ingat lepas incident tu kitorang dah tak camping lg. Kalau ikutkan agak bahaya jugak sbnrnya. And psl benda yg menganggu tu tahla tak tau ape benda.

Sorry TT. Tumpang! Last edited by anarina on 24-2-2014 02:18 PM

theflash posted on 24-4-2013 10:21 AM
Kisah diganggu pontianak

Yerp, Pontianak ni tinggi besar org nyer..ade yg ade rupe..ade yg tak der mcm ala2 nenek gayung tue..rambot mmg panjang puteh..
baju puteh..dia hari2 menangis je kejenye..Jarang mengilai..Kalau dia mengilai pon time sunyi org betol2 xder..Kalo dia nangis pon mmg sayu
n sangat2 seram okey..Dia bole masuk rumah duk diri sebelah katil...aku punya pengalaman la..hari2 memekak depan umah tiap malam dgn
dekat subuh dalam 4.30 gitew..

myakayina posted on 7-5-2013 02:32 PM
aku dah serik nak masuk hutan.. sbb pernah sesat masa camping pandu puteri zaman sekolah dulu..cukup ...

Kalau sesat petua nye kena bogel..baru jumpa jalan keluar..kalau ade 10 org..semua kena ..

abam flash..mano sambungan citer yahh ni..huhuu

kene bogel ke kalo sesat @syarida82 ?? seksii..muahahaa

salam TT

selama ni jadi SR jew....tapi memang gaya penceritaan ada kelas..keep it up

theflash posted on 24-4-2013 02:21 AM
Alkisah Ayam Hutan

bertuah EF tu dapat tengok.
kau pun bertuah dapat tengok bunian tu
jarang orang dapat tengok

theflash posted on 24-4-2013 02:21 AM
Kisah diganggu pontianak

2, 3 lembaga tu pun pontianak ke?
haih
tapi pontianak ni betul ke mcm vampire?
makan darah orang?
ke macam mana?

BiniBoy posted on 25-9-2013 02:44 PM
Salam. Akak ni bukan kaki camping. Tapi time sekolah pernahlah merasa. Ada sekali tu akak baru join  ...

Woh, jasin juga. Orientasi kat Air Keroh kan? Tahun bila?

My batch SPM 2000 pun ada budak laki sesat time night walk. Nasib baik jumpa and nasib baik giliran aku dicancelkan sbb dia sesat. Hahaha..

thoyol posted on 1-3-2014 12:59 PM
Woh, jasin juga. Orientasi kat Air Keroh kan? Tahun bila?

My batch SPM 2000 pun ada budak laki  ...

Spm 1997. Tapi akak kojap jek kat sekolah tu. Adalah 3 bulan kot. Tak tahan insomnia. Takleh tido. Gi sekolah dah mcm zombie rupa. Hahahah.

Flash... selepas 6 bulan baru aku perasan..ko masih hutang kitorang arrrrr.... apsal citer ko ni tergantung ???

syarida82 posted on 24-2-2014 02:48 PM
Yerp, Pontianak ni tinggi besar org nyer..ade yg ade rupe..ade yg tak der mcm ala2 nenek gayung tu ...

seumur hidup baru sekali terdengar bunyi org menangis..iaitu pontianak lah tu.. sebab bunyi die mmg sayuuuuu je... mcm kesiannye diaa... tp aku dah kelubung berpeluh2 dalam selimut sbb takut... huhuu...

bercerita tntg bercamping ni ade la skali dulu bercamping kat nuang dulu
mata merah duk tgk kt dalam khemah... tp seb bek tgh ngantuk..so lantak ko lah mata oi.. huuu

member aku lak pergi camping dekat sg congkak tu.. bawak buaian siap utk anak kecik dia.. sekali tuk buaian tu asik berbuai2 mcm ada org tolong buaikan... huhu..akott akott

anarina posted on 24-2-2014 02:15 PM
Boleh tak nak tumpang?

Ayah i memang org gunung, org camping segala. Sometimes dia suka bawak  ...

bab camping kt kuala woh ni mmg pnah rasa..trasa sgt time camping.
sbb dr psg khemah hingga tpksa sewa chalet A frame..nyesal sesangat.kalau sesaper sewa chalet..berhati2 kalau nk guna tandas.kemungkinan benda ni org asli punya.sebab renjer hutan bagi alasan orang asli cari katak tengah malam.lagipn pihak ranjer mmg tak nak jawab lebih2 dan macam sembunyi kn sesuatu.
pengalaman saya pn hampir sama dgn cerita anda

donut_1752 posted on 5-3-2014 08:08 PM
bab camping kt kuala woh ni mmg pnah rasa..trasa sgt time camping.
sbb dr psg khemah hingga tpksa ...

Cuba la cerita u. Nak jugak dengar pengalaman u dekat kuala woh.

Tumpang eh TT.

ala sis..saya tak pandai la nak karang cerita..penulisan berterabur