CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: marine_admiral

[Tempatan] Nurul Izzah: Klinik 1Malaysia taraf dunia ketiga

shakirajefrydin posted on 9-10-2013 10:28 AM
Apa sahaja kerajaan buat (xkira federal/ states) akan ada komen negatif, nak terima or not jek.. Man ...

kalau komen negatif tu datangnya dari rakyat marhain spt komen2 yg ada didalam ni..itu saya tak hairan..krn mungkin mereka tidak dapat info krn asik baca harakah dan suara keadilan sahaja..org kg kata..katak bawah tempurung yg hanya tahu dunia tempurungnya sahaja tanpa pengetahuan am yg lain...ni komen nagetif tu datangnya dari seorang MP dan dia dikatakan salah seorang yg bijak dan bakal menjadi pemimpin muda negara dimasa akan datang..so..kalau kita ada seorang MP yg mempunyai kebodohan yg melampau ini....apa akan jadi pada generasi kita dan negara pada masa hadapan?.

selalu pegi klinik 1M ni..klinik ni ada time rehatnye.kalo dtg pada masa MA tu ada,tak le lama mana nk tunggu.
biasa pegi sbb bdk2 demam.
tapi kes smlm,suami bwk anak sdr dia drjh 2 kena kutu babi kat alat sulit budak tu.
MA ppuan pulak smlm.dia sendiri tak tau  apa tu kutu babi.
nurse juge le tukang explain.
tgk gitu2 je.

Anak_Nogori posted on 9-10-2013 10:34 AM
ada yg teruk kot..bukan apa..klinik tu sempit...kepadatan penduduknya tinggi dan mereka kalau saki ...

tu teruk dari segi faciliti....aku cakap dari segi servis.....

xleh laa nak expect ko pegi sbb demam or cirit biasa nak terus masuk jumpa doktor, ramai yg sakit so tunggu jer laa giliran...

aku pegi tym tu sbb saja nak tgk layman point of view camner servis di klinik Kesihatan.....ok laa not bad eventho tahap kemanisan nurse kena dipertingkatkan, aku tgk dorg susah nak senyum dgn pocit mocit tua...er senyum sket kurang2 sakit pocit mocit tu kurang sket

Klinik Satu Malaysia untuk rawatan yang simple2 je... sakit demam, batuk, luka2 kecil, sakit perut gitu2 je...
Memang aku rasa tujuan dia gitu, so tak perlulah ke klinik/hospital untuk kes2 ringan ni..

So far layanan ok, tak perlu menunggu lama pun sbb tak ramai orang yang datang dlm satu2 masa...

Untuk gigi pun ok, untuk buat scaling, bersihkan gigi, cabut gigi yang biasa2... not bad.

Itu pengalaman aku la... lain orang lain ceritanya. Bergantung pada lokasi masing2.

PS : Sebenarnya aku suka idea Klinik 1 MSia ni... Hampir tiap2 bulan singgah... Esp utk anak2 buat scaling gigi.... dan demam2. Last edited by allnighter on 9-10-2013 10:47 AM

axl_bach posted on 9-10-2013 10:41 AM
tu teruk dari segi faciliti....aku cakap dari segi servis.....

xleh laa nak expect ko pegi sbb  ...

kalau dari segi fasiliti..kira ok..tapi kalau facilitinya ok, servisnya lambat krn terlalu ramai yg minta rawatan..pun ramai yg akan merungut jugak.

dasatgiler posted on 7-10-2013 09:30 AM
tak paham konsep rupa nya anak papa nih.. takpe politik mengatasi segalanya.. selagi boleh hentam, h ...

...masa buat propa kat acik2 Pelda bukan main berdegang degang, cakap kesejahteraan rakyat lah, PERKHIDMATAN KESIHATAN berkualti tu, takde pun cakap untuk rawatan ringan saja...kualiti pebende kalu dogkotor pun tarak...

Klinik 1Malaysia bukti kerajaan prihatin           
JASIN 13 Julai - Pembukaan Klinik 1Malaysia di seluruh negara merupakan bukti jelas bahawa kerajaan Barisan Nasional (BN) sentiasa mengutamakan kepentingan rakyat terutamanya daripada kalangan yang berpendapatan rendah dan sederhana.
Ketua Menteri, Datuk Seri Mohd. Ali Rustam berkata, demi memastikan kesejahteraan rakyat dan menjamin kesemuanya memperoleh perkhidmatan kesihatan yang berkualiti, sebanyak 150 lagi Klinik 1Malaysia bakal dibina tahun ini di seluruh negara.
Menurutnya, dengan pertambahan klinik berkenaan, setiap rakyat khususnya di kawasan pendalaman tidak lagi perlu gusar kerana konsep klinik itu dibina di kawasan yang berhampiran penempatan penduduk.
"Inilah bukti keprihatinan dan kesungguhan kerajaan BN membela nasib rakyat supaya seluruh masyarakat memperoleh perkhidmatan kesihatan berkualiti dengan kos paling minimum iaitu RM1 sahaja.
"Konsep Klinik 1Malaysia dekat dengan kawasan perumahan juga memberi kemudahan kepada penduduk luar bandar dan bandar mendapatkan rawatan," katanya ketika berucap merasmikan pembukaan Klinik 1Malaysia Bemban di sini semalam.
Teks ucapan beliau dibacakan Pengerusi Jawatankuasa Kesihatan, Pemulihan Projek, Pekan Kecil dan Pertubuhan Bukan Kerajaan (NGO) negeri, Datuk Seet Har Cheow.

Follow Us
pyropura posted on 9-10-2013 11:15 AM
...masa buat propa kat acik2 Pelda bukan main berdegang degang, cakap kesejahteraan rakyat lah,  ...

sbb tu aku cakap nih sumer just political milage jer,xder pun niat btol2 nak bantu ringankan bebanan rakyat.......

axl_bach posted on 9-10-2013 11:23 AM
sbb tu aku cakap nih sumer just political milage jer,xder pun niat btol2 nak bantu ringankan beban ...

tu lah, rawatan tanpa doktor ni boleh dibuat oleh Pusat2 Kesihatan kat kampung2 ajah, watpe buat bende redundant klenek 1M'sia nih? saja nak kayakan kroni biordapat projek buat atau tenovate klenek nih saja....

axl_bach posted on 9-10-2013 11:23 AM
sbb tu aku cakap nih sumer just political milage jer,xder pun niat btol2 nak bantu ringankan beban ...

Standard macai umno laa walau benda bodoh dibuat umno... jgn komplen.. sujud syukur semua benda , jgn melawan... jadi laa cam klinik nih... cam kedai rakyat 1melesia.. semua barang ada jual.. jadi bleh accept laa... ini nama klinik kerajaan... sakit tuh tak bleh, sakit nih tak bleh.. hanya demam2 biasa dan batuk sahaja.... kejadahnya.. patut letak sign besar2 hanya demam2 biasa dan batuk sahaja... senang kalu org lain sakit nanti dah tahu takder perkhidmatan, jadi tak pegi situ...

dasatgiler: tak paham konsep rupa nya anak papa nih.. takpe politik mengatasi segalanya.. selagi boleh hentam, hentam.. sumber:&#160;&#160;<a href="http://pmr.penerangan.gov.my/inde" target="_blank">http://pmr.penerangan.gov.my/inde</a> ...

diorang tu bukan tau pun.. xda isu nak bukak isu...

da tak tahu nak corner mana dah... cariklah apa apa....

bagi aku Klinik 1 malaysia ni banyak kebaikan... tempoh menunggu utk jumpa pegawai perubatan kat hospital tu jadi pendek,,,

pyropura posted on 9-10-2013 11:15 AM
...masa buat propa kat acik2 Pelda bukan main berdegang degang, cakap kesejahteraan rakyat lah,  ...

jangan dok peleceh felda la.. klinik 1malaysia nih semuanya berada di bandar atau pinggir bandar sahaja hokey dgn objektif untuk memenuhi keperluan mereka2 yg "miskin bandar"  takdak sebijik pun klinik 1malaysia dibina di felda... apa hang ingat felda ja semua cikai ka? kat felda semuanya klinik berstatus klinik kesihatan penuh (full facilities) yg ada dua tiga org doktor to attend patient.. in other words, kebajikan warga felda is better off berbanding those yg dok di bandar..

dan satu lagi, please get your facts right! hang pi quote news mengenai pelancaran klinik 1malaysia di bemban (bemban tu felda ka?) pastu nak twist plak kunun2nya pacik2 & macik2 felda yg dipropa oleh ketua menteri.. hanya org2 yg lemah iq ja termakan kata2 hang yg deceiving, penuh dgn twist & turn nih.. phuiii..

Memang laaa... Knlinik 1Malaysia untuk rawatan ringan je... demam2.. selsema.... tujuan dia supaya yang sakit2 ringan ni akan pergi ke Klinik 1Malaysia dan Klinik Kesihatan yang  biasa tu tak overload dengan pesakit2 yang memerlukan rawatan ringan ni (demam biasa & selsema).

Sebab tu diwujudkan Klinik 1Malaysia sebab fungsinya berbeza dengan Klinik Kesihatan biasa. Yang tu pun 'anak papa' tak boleh nak paham ke?

dasatgiler posted on 9-10-2013 12:16 PM
jangan dok peleceh felda la.. klinik 1malaysia nih semuanya berada di bandar atau pinggir bandar s ...

acik pelda = ummah yang suka hangguk2, tak berpelajaran...

tu takrif saja lah, applicable to those with similar characters....

MA & nurse yg dtg keje lmbt, tcde time tugas still nak salahkan gov ?? erk, ni masalah kerajaan atau individual tersebut ? masalah btol...

orgkpg posted on 9-10-2013 12:14 PM
diorang tu bukan tau pun.. xda isu nak bukak isu...

da tak tahu nak corner mana dah... carik ...

sebab tu saya kata...depa tu katak bawah tempurung..

tokapi posted on 9-10-2013 12:22 PM
Memang laaa... Knlinik 1Malaysia untuk rawatan ringan je... demam2.. selsema.... tujuan dia supaya y ...

kalau anak papa tak boleh faham...anak buah lagi lah..bebal tak sudah2 lah.

cikatilia posted on 7-10-2013 09:39 AM
mmg standard klinik gomen ni stock mengerikan kan?

mcm klinik gigi mereka..

klinik gigi mmg mengerikan.aku da cabut gigi geraham kesnya,aku nk tmpal.dia cakap payah ni.cabut je gigi hujung..aku sbb malas sangat aku pun setuju cabut..mmg aku pun xkunyah bhgian tu..lat2 gigi patah.tercabut atas je.tunggul x..aku da sakit ni.dia pun bg ubt tahan sakit la.sakit xleh cabut..bengkak gila mulut aku...pergi swasta..abes 200..tapi doktor tu buat elok jer..

kwn aku,nak tmpal gigi sampai tercabut rahang.

pernah pergi sekali bwk anak umur setahun, sbb klinik tu baru bukak kat area umah sy,
nak taulah servis K1M ni camne, layanan ok cepat..tp x berbaloi langsung bg sy.
MA yg letak kat situ mcm takde pengalaman, anak sy x nak minum susu & mkn langsung masa tu,
dia ckp budak tu nak tumbuh gigi tp dia x tgk pun mulut baby tu, sibuk sinsing lengan jaket yg dia pakai. pastu bagi ubat demam, bila kita tanya apa2 takleh nak jwb @ jwb pun mcm nak tak nak

last2 pergi klinik swasta lain, doktor kata dlm mulut dia merah dan ada ulser, cuba bagi mknn yg lembut yg dia suka mcm jelly ke..ada lah juga option utk bg dia tenaga..takde plak doc tu kata bdk tu nak tumbuh gigi, nampak sgt MA tu mls buat keje, kalau bdk bg ubat demam, org tua bg panadol jer gaknya..

so bg sy servis K1M ni setimpallah dgn byrn RM1 dia tu..kalau naikkkan byrn kpd RM5 @ RM10 tp servis lebih baik, sy rasa lagi bagus

cupu posted on 9-10-2013 01:20 PM
klinik gigi mmg mengerikan.aku da cabut gigi geraham kesnya,aku nk tmpal.dia cakap payah ni.cabut  ...

seriously? cabut rahang??
mak aii
dia kungfu apa rahang kawan ko

aku baca kes ko tiba2 aku rasa bersyukur depa tak usi gigi aku
ada gak aku warded kot sbb kes aku gigi lobang  dah sampai ke saraf

Klinik 1 Malaysia diwujudkan utk offload patients berpenyakit ringan from ED/KK...
Kat klinik tu biasanya ada poster yg tulis tentang skop perkhidmatan klinik..
So kena baca dan faham dulu konsepnye...