CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sue07

Terbongkar juga yang terselindung... kisah kami sekeluarga

xoxopac08 posted on 6-12-2014 09:56 AM
asalnya lahir abang tu normal xde masalah mental tapi bila umur mencecah remaja, abang mula cakap  ...

Sedihnye kisah xoxo..

Ape lah nasib abang xoxo tu skarang ye.. insyAllah ada hikmah disebalik semua yg berlaku..

Clover_Hill posted on 5-12-2014 07:03 PM
Fuuuhhhhhhh..dahsat jugak tu..siap tubek daging ketui-ketui gitu...

Syukur alhamdulillah  ...

kena santau
tapi nasib baik wife jenis x makan agen2 aktif dia
kata ustaz tu
kalau makan nenas atau benda2 tajam baru rasa sakit bisa santau tu

sue07 posted on 5-12-2014 06:20 PM
Ya Allah, kejam ssgt kan org yg busuk ati ni. tak tau die la ht dia ni cam ne. memang dah tak taku ...

amin....
amin....
amin.....

halimi78 posted on 5-12-2014 05:26 PM
aiseh... wa da la x brp rajin nk on9...

nanti wa sms dia
ckp ada org rindu dalam forum

CikYaw posted on 5-12-2014 05:06 PM
Asal nye nk meneman kawan rupe2nye leenaz pun kena sekali..aduhai.. dari cerita perit naw nak memb ...

aah
dari start kawen
bila 2-2 cuti gaduh gila2
mesin basuh siap kemek body sebab kena sepak
lepaskan geram

tapi bila wife balik kg
sejam je...dah rindu

halimi78 posted on 5-12-2014 09:03 PM
telur bawak sniri.. dia cuma golek.. pastu pecahkan... boleh kot eh?
tp tatau la..

haha tapi ayah mentua org tu yg sedia telur. hahaha..acaner tu

Follow Us
razhar posted on 5-12-2014 10:14 PM
ni upah ikut ikhlas je..x de letak charge tetap...yang kwn punya bila pecah kan telor tu..ada bara ...

ooo camtu. ish takut lak dgr...skrg kawan dh ok ke

halimi78 posted on 5-12-2014 09:06 PM
korang2 sambil baca sambil follow cete.. pekata rerajin klik button report supaya momod take note ka ...

hahhaa  

Kisah kakak no 3

Kakak aku ni lama sangat dah ibu jari dia ni sakit. Sakit sampai tak leh nak bengkokkan ibu jari . Ade gak dia g hospital cek, doc kata kaki dia tak de pape & dia gi berurut  pun  masih gak cam tu.  Kekadang kalo aku geram ngan dia aku pijak je kaki dia. Hhahah sebab dia ni penyakat sangat. Tue je cara nak suruh dia mengalah.

So hari aku g berurut ngan kak bidan tu, aku ajak kakak aku ni teman skali. So turn dia berurut, kak bidan suruh dia meniarap, dia cakap ibu jari dia sakit sebab tertekann. Kak bidan tu suruh dia telentang  & kak bidan urut dulu kaki dia. Kak bidan pegang je kaki tu, kak tu tanya, sakit tak. Kakak aku cakap “eh eh tak sakit” aku pun terkejut. Sebab selama ni memang kaki dia tu sensitive. Kalo kita pegang mesti dia mengaduh or marah. So time kak bidan tu mengurut, aku peratikan kak bidan picit ibu jari tu sampai nampak merah hitam je ibu jari kakak aku. Pastu dia cam tarik2 benda. Kakak aku relax je..macam nak tdo je. Hairan aku. Pastu aku lak gatai mulut tanya, kenapa ibu jari kakak . kak bidan tu cakap, kaki dia kena hisap pelesit. Aku & kakak aku terus serentak sebut HAH. Kak bidan tu cakap lama dah benda ni. Kak bidan tu picit kaki kakak aku berkali2 sambil tarik2 baru nampak normal balik warna darah  kat kaki dia. Abis berurut tu, kak bidan tu cakap kalo dengar bunyi belalang dalam rumah, bunuh je ngan penyapu pastu buang. Alhamdulillah, kaki kakak aku dah tak sakit & leh sembahyang cam biasa.

>> ade sapa2 penah ade pengalaman kena camni tak<<

###aku harap korang dapatla memahami / membayangkan apa yg aku cita. Hahha aku blur giler nak susun ayat ari ni, sebab aku wiken kena ot. Uwaaaaaaaaaaaaaaaaaa### ni aku curi2 masuk forum time ot ni.

*** nanti aku sambung cita kakak aku yg lain lagi k*** nak lunch dlu.

Rate

1

xoxopac08 posted on 6-12-2014 09:56 AM
asalnya lahir abang tu normal xde masalah mental tapi bila umur mencecah remaja, abang mula cakap  ...

kecian nye abg xoxo. semoga selamat & sihat serta dpt kembali bsama keluarga xoxo lagi.

amin ya rabb

terima kasih momod bg credit. hehehhe

arwah mak pun terkena cam ni lah...meracau ...tak sedarkan diri...masa tak sedar dia bgtau sapa yg buatkan die .....mata die butalah....cari jarumlah...sakit sekejap je...seminggu sakit...meninggal ....arwah ayah kata ade org nak kan mak tapi arwah kawin ngan ayah...20tahun gaklah arwah ayah menduda..setia ke hujung nyawa...mak meninggal muda sangat lagi ..umur 31

arwah ayah pun sama ....sakit sekejap je...berubat ngan ustaz katanya ade org tanam menda kat halaman rumah...arwah terlangkah..rumah nampak kelam...nak masuk rumah pun tak boleh..rasa lemas je....last ade kanser tahap 4 dah..walaupun sebelum ni tak pernah sakit...sebenarmya ade perempuan mana ntah nak kan ayah...tapi ayah tetap setia ngan arwah mak..

Boleh sy mnyampuk kat sini?

saya suka masuk mps,bukan sebab takde kerja atau suka sangat hantu setan ni..tapi kat sini saya suka baca tentang pengalaman org lain.ambik iktibar,muhasabah diri, dan sedar, ada org lain yang lebih teruk kena dari saya dan keluarga.

Benda ni jadi bila ada orang nak dekt suami..tak dapat cara baik,cara kotor guna..dah 4tahun saya survived dan lawan.

rumahtangga hujung tanduk..kjap ok kejap tak..
tak semua orang percaya.famili mentua sendiri pun lepas tangan..keluarga sendiri tk percaya hal2 mcm ni..

sekarang, saya dah putus asa..penatla...lantakla nak jadi apa pun.sy cuma nak jaga dan besarkn anak2..
Lagipun saya dah tak nak gadai akidah saya,bgantung pd orang...saya tengah nak ajar diri serah sepenuhnya pd Allah..Dia maha mngetahui,memyembuh...

gigih aku bace citer TT n geng2 lain..

leenaz posted on 7-12-2014 01:06 AM
nanti wa sms dia
ckp ada org rindu dalam forum

hahahaha... da la ritu kata nk ngeteh sampai la xdak dengaq apa cete...

sue07 posted on 7-12-2014 11:57 AM
haha tapi ayah mentua org tu yg sedia telur. hahaha..acaner tu

xde masalah pong.. ada stgh org tu sniri yg tetapkan syarat telur bawak sniri (bg yg pakai telur, kalo mende lain mende lain la).. cuma ada stgh org bawa sniri utk kepastian... xde unsur penipuan... cam yg sblm ni ada yg kata kekdah tu menipu.. pasai ada tokmoh yg tipu.. da masuk dulu siap2 nanti wat aksi golek2 sket pastu pecahkan...

physics2 posted on 7-12-2014 06:00 PM
Boleh sy mnyampuk kat sini?

saya suka masuk mps,bukan sebab takde kerja atau suka sangat hantu se ...

Itu yg terbaik kaka.. walau ape yg terjadi .. pasti ada hikmah nya..semoga istiqomah kaka.. acik doakan yg baik2 sahaja untuk kaka sekeluarga..

P/s: sedey baca citer kaka..

sue_aina2 posted on 7-12-2014 03:58 PM
arwah mak pun terkena cam ni lah...meracau ...tak sedarkan diri...masa tak sedar dia bgtau sapa yg b ...

setia hingga hujung nyawa..

sue07 posted on 7-12-2014 12:02 PM
Kisah kakak no 3

Kakak aku ni lama sangat dah ibu jari dia ni sakit. Sakit sampai tak leh nak b ...

Selalu dengar pasal bunyi belalang ada kaitan dgn pelesit.. tp cane bunyi belalang ni ye.. moskil laa..

ninjago posted on 5-12-2014 06:00 PM
waahh.. yeke.. itu aku baru tau..maybe sebab bby dlm perut kot yg wangi..masa aku pregnant aku pen ...

yup at least berjaga2 la sebelum terkena..
itu mungkin pesanan org dulu2 sbb nk suruh perempuan jaga kesihatan mase mengandung