CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Kisah hantu puaka bersiri siri..

rafiz28 replied at 12-4-2018 12:57 AM
Okey..sambung iza si mata 3..

Okey..bila mak dia dh berjauhan tu ok la kan..dia pun dah berada di ...

Baca cte ko ni lepas subuh tadi pastu aku terlelap jap. Mimpi aku pulak hijab terbuka, menangis wei taknak nampak benda2 tu, betul2 air mata keluar basah bantal

Edited by doubleA at 12-4-2018 10:25 AM
coyote_ugly0911 replied at 12-4-2018 09:28 AM
Haaa tu diaaa.. lg ganaih smpi 7 ekoq.. jenuh nk tulis wasiat nk bg kt sapa.. :swe ...

Zaman dulu ilmu agama pun kurang sebab tu orang2 dulu banyak membela, untuk cantik, untuk jaga kebun, untuk buka tanah yg mana konon di luar kuasa manusia utk buat semua tu, tu yg dorang cari ‘khadam’. Zaman dulu sekolah agama pun tak tutup aurat sepenuhnya, memang zaman tu pendedahan agama masih rendah beza dengan sekarang. Jadi no wonder la dorang tak fikir panjang, mungkin tak pikir langsung pun yg sekali dah bela terus jadi saka keturunan as long as pada masa tu, itu solution nya.

Edited by bottombikini at 12-4-2018 11:37 AM
Nenasketum replied at 25-3-2018 11:20 PM
Binaweh punya tt, dalam kerisauan melampau 4 pasang sketchers dia rembat, cheh . Rock sempoi giler a ...

aah aku pun rasa nak pinjam mak apak dia kalo gi holiday
mak apak aku pun dah takde huhu

tapi cite TT ni boleh buat aku baca baca tetiba tergelak
bengong

doubleA replied at 12-4-2018 10:06 AM
Baca cte ko ni lepas subuh tadi pastu aku terlelap jap. Mimpi aku pulak hijab terbuka, menangis we ...

Pasti ke air mata?? Ke ayaq liuq?? Hehehehe... gurau2 naaaa..  

doubleA replied at 12-4-2018 10:21 AM
Zaman dulu ilmu agama pun kurang sebab tu orang2 dulu banyak membela, untuk cantik, untuk jaga k ...

Btui jugk ek.. tp sian laaa kt kturunan deme.. tp even now wlupun zaman moden masih lg ade yg nk membela khadam nih.. cth husben kwn iolls tu laa.. yg satu kwn lg tu, mak bapak ank mnantu sukeeeeeeeeeee sgt ilmu itam, utk ksenangn idop.. bole plk nk manderem bos, nk manderem mertua, utk d senangi n d syangi.. seram mak!!!

coyote_ugly0911 replied at 12-4-2018 11:52 AM
Pasti ke air mata?? Ke ayaq liuq?? Hehehehe... gurau2 naaaa..

air mata sedu-sedan lagi

Follow Us
rafiz28 replied at 11-4-2018 04:57 PM
Okey..sambung iza si mata 3..

Okey..bila mak dia dh berjauhan tu ok la kan..dia pun dah berada di ...

Gila pegi sihirkan keluarga besan!

rafiz28 replied at 12-4-2018 01:07 AM
Ada kwn aku sorg neneknya membela polong..katanya utk chantik, dia amek dri mak dia means moyang k ...

Kalau ada tanah pesaka lepas nak diwariskan kat anak cucu pun boleh jadi masalah & silap2 perang besar,
inikan pulak hantu setan!

Aiyo! sapa nak?!!!

Bersyukurlah kalau nenek moyang kita bukan sejenis macam ni.

coyote_ugly0911 replied at 12-4-2018 11:54 AM
Btui jugk ek.. tp sian laaa kt kturunan deme.. tp even now wlupun zaman moden masih lg ade yg nk m ...

ya, nak jalan mudah semua tanpa fikir kesan panjang sebab hidup kita sebagai org islam ni bukan dunia je ada, tapi akhirat. yg dunia tu boleh la 'dapat' dengan tipu helah macam sihir. tapi yg akhirat?

doubleA replied at 12-4-2018 12:09 PM
air mata  sedu-sedan lagi

Nebes kn klu mimpi2 gitew.. mintk selisih sgt2 laa, rase nyee kite x kuat laa nk hadap benda2 tu hari2 mcm iza tu haaa.. dr iza takut smpi naik mnyampah plk.. asik jek dok kacau..

doubleA replied at 12-4-2018 01:22 PM
ya, nak jalan mudah semua tanpa fikir kesan panjang sebab hidup kita sebagai org islam ni bukan du ...

Very true.. i stuju.. mcm depa2 ni kompiden sempat nk bertaubat plk.. cth simple mcm org politik dok main rasuah.. bini2 dato tansri dok show off harta benda kete henbeg sgala.. mcm kn harta tu bole beli saham utk akhirat plk.. nauzubillah..

Moga kite2 ni yg dok bporum ni, d jauhkn laaa dgn benda2 yg Allah murkai.. biar laa x snang sgt d dunia, tp kt akhirat nnti kite kaya dgn amalan dan pahala..

Fizzz oiii.. klu lmbt update, silap2 kaka dh melalut ke laut nk off topic dh nih... smbung cpt!!!!!

rafiz28 replied at 5-4-2018 03:41 PM
Aku smbung part last am dan hantu jelaka nenek siam..

Lepas aku tgok keadaan am mcm tu hari2 aku  ...

hari ni nampaknye aku melepak je la kat benang ko

sedih woohooo cite ni
dah kenapa potong bawang

doubleA replied at 12-4-2018 10:21 AM
Zaman dulu ilmu agama pun kurang sebab tu orang2 dulu banyak membela, untuk cantik, untuk jaga k ...

Yang jadi mangsa anak cuci cicit yg xtahu apa2.. Hidup pn xaman

coyote_ugly0911 replied at 12-4-2018 02:01 PM
Very true.. i stuju.. mcm depa2 ni kompiden sempat nk bertaubat plk.. cth simple mcm org politik d ...

Ye dah jauh OT ni kang pembaca lain menyampah pulak hehe ok stop

Sambung kisah iza si mata 3

Lebih kurg 1 minggu iza di kg, barulah abg iza balik, abg iza ni aku namakan dia abg, abg iza ni mcm org asing je pada iza sbb paling tak rapat dan hanya menyapa sekali sekali dgn iza, bila masing2 dh besar baru lah boleh bersembang2 sikit2..tapi dia lebih byk sembang tentg sekolah,tentg bnda yg lain tidak terarah pada family..iza menunggu masa tntg sejarah abg,emak dan nenek iza..katanya dia skrg belajar ambil kursus automotive..dan kerja bengkel kereta pak ngah..entah xtau la mana tau kencing kuat..

Atok nenek iza mcm biasa saja..agaknya lebih tak thu nk cerita tntg apa..selalunya lepas isya semuanya msuk kebilik utk tidur..iza duduk sorg diri diruang tamu..sambil matanya ternampak2 si mamat kelabu tpi lebih kpd xnak melayan..abg keluar mungkin nk gulung rokok di tangga rumah..iza mengikut..dan duduk diblkg abg..abg hulur satu..iza xambil takut terbatuk..iza bertanya..

Iza : abg dulu masa abg kecil sapa jaga abg? Nenek atau mak?
Abg : mak dgn nenek la kenapa?
Iza : hm..atok ckp nenek ada amal ilmu kurafat betol ke?
Abg : shhhhhhhhh....izaaa ckp slow sikit..betol.. bahaya dh mlm..
Iza : hm..kita cerita habis kt sini je la..awal lg ni..
Abg : iza dgr sini..kalau bole jgn sampai ayah tahu kita dah tahu..jgn sapa antara kita tanya pd ayah..phm? Nenek mmg ada ilmu, dia tuntut dari tanah jawa, pada yg sama dia ada saka keturunan, nenek ambil tu utk dptkan harta dri arwah atok..gunakan emak utk dptkan apa saja dri ayah
Iza : arwah atok meninggal bila?
Abg : ayah mak meninggal masa mak remaja lagi, mak ckp atok lemas dlm sungai jatuh masa memancing..tapi tak pasti asbab..arwah nenek isteri numbo 2 atok, emak pulak anak dari suami pertama nenek, masa meninggalnya atok nenek xdpt apa2 sebab harta semua tak diwasiatkan pada nenek dan itu harta bersama, nama nenek tak ada dlm geran atau harta lainnya..nenek pulak xada anak dgn atok..tapi atas ehsan adik beradik atok, nenek dpt  benumpang tanah dia duduk dan duit saku..nenek jadi marah..
Iza : haaaaa..lepastu .
Abg : nenek hantar santau pada bini pertama nenek..
Iza : mana abg tahuuu cerita ni???
Abg : emak yg ckp..nenek santau guna ilmu yg dia belajar..nenek terlepas ckp.
Iza : habis tu mati ke??
Abg : mak kata sakit teruk, dia dtg rumah minta maaf dia kata mungkin balasan tuhan pada dia..sdgkan nenek la santau madu dia..lepas tu xtahu apa cerita..nenek ajak mak pindah, mak kata xbole duduk rumah tu panas.

Iza terpana dgr cerita abg...dasht kejamnye manusia.

Iza : sampai situ je???
Abg : lepas tu mak kenal ayah..masa ni keluarga ayah semua tak suka sebab tak tahu asal keturunannya..mak sendiri tak tahu sedara mara belah nenek dan sebagainya. Tapi ayah suka sgt2..tak peduli lagi apa kata org..bergaduh dgn atok nenek..mcm2 berlaku lepas tu ayah berubah dan mcm org lain..
Iza: abg tau mana??
Abg : pak ngah cerita, dia cari ayah ditempat kerja, tapi ayah dah xkenal pakngah..masa ni ayah dh kawin dh..lama jgk kawin bru ayah dpt abg, dpt adik dan kau..pindah bbrapa kali yg terakhir ditempat skrg..
Iza : nenek ikut ke kemana ayah pergi? Atok ckp pak ngah kna santau betol ke??
Abg : betol..pak ngah sakit bbrpa tahun, terlantar mcm myt hidup tak kenal sesiapa hilang ingatan, pak ngah bwa lari ayah balik ke rumah atok dgn bantuan beberapa saudara dan cuba merawat ayah, emak dan nenek dtg,  ayah trus keluar ikut emak balik mcm bodoh..lepas tu pak ngah sakit teruk, malah atok dan nenek hampir kena tempias, rumah ni dh dipagar..ayah masa tu dah lupakan keluarga..
Iza : habis tu skrg ni dah okey ke? Knp pak ngah tak pnh dtg jumpa ayah?
Abg : sebab pak ngah takut emak kita apa2 kan dia, abg rasa emak pun belajar ilmu yg nenek ambil sebab masa kecik dulu..abg selalu tgok mak....( Abg diam )

Iza ternampak satu kelibat hitam melintas naik ke atas bumbung dan atap rumah bergegar..abg masuk rumah tarik iza..dan tutup pintu..abg bisik pada iza..kita jgn cerita lagi..ada antara kita ni sebenanrnya akn warisi apa yg mak dan nenek ambil..bila nenek meninggal emak ambil semuanya, emak tak amalkan, mak xboleh bawa sebab tu emak jadi gila, iza teringat tentang mahkluk yg ckp emak iza lemah, itu mungkin iblis yg kononnya  saka tapi mungkin ada yg lain yg iza tak pernah lihat yg lebih kuat dan bersembunyi..abg renung iza..iza risau..terbyg muka emak iza semasa iza buang brg2 nenek..satu pandangan benda lain yg menggerunkan..

Tkt ni dlu naa

da rase mcm nonton sinetron.... tetiba ... bersambung

Tm ksh tt.. Tertunggu2x sambungan tt hari2 adoi laa.. Mcm tgk drama kt tv lak eh rs

coyote_ugly0911 replied at 12-4-2018 09:28 AM
Haaa tu diaaa.. lg ganaih smpi 7 ekoq.. jenuh nk tulis wasiat nk bg kt sapa.. :swe ...

Yg membela ni mmg klu sndri xnk let go mmg pyh nk buang kn..
I pnya kazen sndri yg cri 'penyakit' ni..hujung2 bru ktorg tau dr siblings dia mmg dia g umrah siap bwa blk 1,2 ekor.... mengucap pnjg mak n macik2 i msa tau...

Skang hdup tunggang langang, bini dh cerai fasakh, anak2 ikut mak, kerjaya hlg amek pencen awal, nk ckp pn ala2 kna strok... nauzubillah klu ank2 dia kna take over mnda karut gni...

Okey smbung lagi nih..gigih menyambung

Iza tak senang duduk..risau..iza teringat masa dia kecik2..masa nenek sakit teruk..tiap kali nenek nk mkn mesti kena nyalakan sekali asap kemenyan baru dia bole duduk dan mkn, org nk dtg melawat hanya duduk dipintu tak nak masuk, memandang iza adik bradik dlm rumah dgn pndgn yg simpati..kalau iza pg ke pintu nk keluar bermain kdg terdgr mak cik2 bawang berckp kesian dgn cicit ni..mcmana la nasib cicit dia ni..

Iza terkenang jgk satu kejadian..masa tu nenek dh xboleh lgi berjalan, tgn pun susah nk diangkat, ada org dtg mengurut, tapi yg mengurut bgitau emak bdn nenek dh keras dah xbole dibengkok2..satu hari emak suruh iza beri nenek minum air menggunakan straw, mungkin air pns suam nenek sembur air kemuka iza dan mrh .. " bodoh!!! Jgn buang masa aku tunggu hanya utk tuntut janji aku!!!! Jgn sampai aku buat ko semua susah!! " Lama jgk nenek sakit hingga meninggal, dia meninggal waktu pagi, mlm sebelum meninggal nenek tiba2 bangun dan duduk ditepi tingkap ruang tamu bersama emak, seolah berbincg, bdk kecik xkn nk tegur oik woi watpeee.. iza tidur diruang tamu tak pasti apa yg dibicarakan..iza terbygkan arwah abg iza meninggal lemas sdgkan abg iza pandai berenang bkn pertama kali main air disitu..dan ramai bdk jgk main air ditempat yg sama tiba2 abg dan sorg lagi kwn lgi hilang.. semuanya kebetulan yg difikirkan oleh iza..terbyg jgk abg iza yg duduk dipondok yg menunggu iza setiap hari selama 10 tahun..

Esok berlalu mcm tiada apa berlaku..lebih kurg lgi seminggu iza nak pulang..si hasan menyapa

Hasan :  iza..pandg aku..aku nak bicara dgn kau
Iza : ko nk apa ni??? Ckp je aku dgr ni..
Hasan : ada yg dtg dari jauh berkelubung hitam berlegar atas rumah ni..aku rasa dia mencari seseorg.
Iza : aku tahu, itu masalah keluarga aku minggu depan ayh aku dtg ambil aku, mungkin kita dh xjumpa tau.
Hasan : ( senyap )

Iza masuk ke dlm bgitahu abg iza..abg iza dgn jahanamnya ptg tu jugak berkemas2 terus balik ke kl..mmg abg jenis xberapa nk berguna tak nak susah sama2..nk elak dia cabut..sebab tu bila abg iza tak nak balik ke rumah melawat emak, 90% hidup dia hanya di rumah atok dan merempat kat rumah pakngah..mlm tu lepas isya iza duduk diruang tamu..rumah atok iza xada tv hanya ada radio buruk tu pun seksa nk mencari siaran..nenek kata jgn usik2 nanti pagi2 ada org mengaji tak dpt dgr..iza bosan..duduk di dapur melihat nenek sedang mengemas dapo..iza tegur..
Iza : nenek..nenek marah ayh lagi ke??
Nenek : tak lah nenek dah tak marah ayah kan dh balik.
Iza : ayah dah baik la nek jgn la mrh dia..
Nenek : nenek maafkan je ayah ko xapa la dia xsalah.
Iza : mak pun dh baik la nek..
Nenek : iza..iza xkenal mak iza..nenek nasihatkan iza pindah la dari situ bawak diri mana2..benda kita tak nampak tapi mkn diri.
Iza : tuhan kan ada nek..

Teman nenek iza kt dapo mcm xde faedah iza bgun masuk bilik, zmn ni tepon xbrapa nk ada kan..klu ada mungkin la xbosan sgt gaknye..iza pusing2..masa bergolek memikir masa depan yg tak thu mlm ke siang..iza terdgr ada suara memanggil2 tapi bkn hasan dan dia panggil lebih kurg mcm ni " salmiiiiiiiiiiiiiiii....salmiiiiiiiiii...aku dtg dari jauhhhhhhh mencari hak akuuu" iza tepana salmi tu adalah nama arwah nenek iza..iza menyahut dlm hati " celaka betol..nenek aku xde kna mengana dgn aku " tapi makhluk tu boleh fhm dan jawab balik " salmiiii..ituuu perjanjiannnn kau dgn aku, apa yg kau ambil aku nak keturunan sebagai gantiiii " iza lihat dibalik tingkap..kelihatan kain hitam terawang2 " kau nak apa???? Salmi dah meninggal, aku bkn salmi" makhluk tu ketawa dan berkata " aku beri apa yg kau mahu, aku hanya tuntut apa yg kau janji hahahahaha" . mahkluk ni naik keatas dah tebang menghilang....

knp ye makhluk halus ni suka ketawa..aku rasa dia seronok sgt kot tak yah kerja tak yah fikir msa depan hidup dia hanya menumpang je kdg mkn pun org sediakan..cmne ni..okey bagi pendek cerita ni cepat sikit..atok iza tau sebab dia dgr benda ni dtg..siang2 hari ada org org dtg buat penawar keliling rumah..iza hanya tgok tapi xberani nak tanya takut kena marah..atok pun hanya masam muka..

Ayah iza dtg ambil iza.. tapi iza nak ayah dia bermalam disitu esok baru balik..jadi mlm tu iza nekad nk tanya pada ayah iza sbb rasa mcm ada benda yg tak selesai..iza tanya pada ayah tentang emak dan sebagainya..ayah kata emak dia kt kelantan masih dlm pengubatan dan belajar agama, nampaknya dah pulih sikit dan xlma bole bwa balik..iza pun terfikir sbb tu mungkin bnda tu beralih pada yg lain, sbb bila mak sihat maksudnya bnda tu dah keluar, makhluk tu berat mmg bole gila kalu xbole kawal..ayah iza tiba2 pandg iza dan berckp

Ayah : iza, tolong ayah..iza ambil yg emak iza ambil..nanti kita usahakan utk buang, kesian kt mak dah lama dia sakit ayah dah xsanggup dah, kesian kat kami

iza terus terbangun..ni pun jenis bapak jahanam..

Iza:   ayah apa ni??? Sng je nk serah mcm tuu,dah la msa kecik hidup mcm xde mak ayah..habis tu ayh ingat sng ke bermain dgn iblis ni..ingat bole bgi gitu je ke?

ayah iza yg sama xguna sama mcm abg iza ni ckp lagi

Ayah : ayah tahu syarat2 dia iza, kami dah lama tunggu dari kau kecil sampai besar dia nak anak perempuan tapi xberani nk serah pada kau sbb kau kecil lagi..ko tolong la ayah, lepas tu kita ikhtiar, emak xboleh ambil dia dh xlarat, ko muda lagi byk masa utk ikhtiar kita usaha sama2 untuk buang, lepas ni keluarga kita ok..
( Jgn jd mcm bpa iza sebab ini contoh bapa jelaka k )

iza bengang dan pgi tu diorg balik ke rumah spnjg jalan xberckp langsung.. berfikir..

Dan aku tanya pd iza..

Aku : habiss ko amek x??
Iza : amek...
( Aku mcm bodoh terus )
Aku : habis dia kt mana skrg??
Iza : ada dlm diri aku..kedua2nya dlm diri aku..
Aku : habis mcmana, mak ko baik ke apa???
Iza : tak apa..aku yg kawal dia..aku guna dia bila aku perlu je..mak aku dh sihat dah dia teman la ayh aku kt kg..
Aku : contohnya guna apa bila perlu???cmne??
Iza : contohnyaa..hmmm..utk melihat ko ke, perhati ko ke..or scan bila org nk niat xbaik ke..mcm2 guna dia..
Aku : serius aaaa...
Iza : jgn la risau aku bkn jht nk buat kat ko pun..melainkan kalau ko yg mula dulu..
Aku : adoi..( dlm hati siall lahhh mcm ni )
Iza : relek la jgn la sialkan aku..aku yg kwl dia..ko relek je..jgn lari dari aku k..kita kwn..
Aku : perghhh ( dia boleh baca semua dlm hati aku apa aku fikir dia bole tembak semua )

Iza cerita mata ke 3 dia dh ditarik dah xada lagi semenjak dia tinggalkan kg dan hijrah ke bndar, ada sisi gelap dia yg aku xtahu sampai dia cerita..masa ni aku tak tahu dia duduk mana dgn sapa aku nk jumpa dia aku akan ambil dia di station keretaapi or dia dtg  sndiri tmpt nk jumpa tpi lebih kpd isu peribadi..ibarat pelanduk masuk kampung akhirnya terjerat buaya darat itulah pepatah melayu melarat..ok macih naa

aechae replied at 13-4-2018 04:30 PM
Yg membela ni mmg klu sndri xnk let go mmg pyh nk buang kn..
I pnya kazen sndri yg cri 'penyakit' ...

Betol la ko ckp..mmg kdg diorg suka bnda ni..aku ada knl satu perawat dri indo dia kata kt malaysia bykkkkkk sbnrnye org yg ada tapi xmau buang sbb syok bnda ni bole bole disuruh2..bodo..amek la org gaji kn sng