CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: marine_admiral

[Tempatan] Nurul Izzah: Klinik 1Malaysia taraf dunia ketiga

shakirajefrydin posted on 9-10-2013 10:28 AM
Apa sahaja kerajaan buat (xkira federal/ states) akan ada komen negatif, nak terima or not jek.. Man ...

stuju...mod bg kedit kt budak ni...

kalau pergi klinik kesihatan yang biasa, memang ramai betul ummah..
kadang2 kesian tengok pacik macik datang semata-mata nak amik panadol tapi terpaksa tunggu lama..
dah ada klinik 1 mesia ni baguslah, tak perlu la pacik macik nak tunggu lama-lama sangat..

pasal batuk pun aku setuju pi klinik 1 mesia. kalau pi klinik kesihatan, dah la ramai yang bawak baby.. kang berjangkit ke baby pulak.. alahai kesiannya baby tu..  

tapi tempat aku bertandang skang ni takde klinik 1 mesia.. kalau nak jumpa dr. kena call buat appointment dulu.
kalau walk-in, hanya nurse je yang layan.  lepas tu ubat nanti beli sendiri di farmasi. hanya dapat preskripsi sahaja..

makcik2 lembah pantai tanya YB naper saya gi klinik 1melesia masa saya ada bisul dia suh saya pegi spital....??
datang pakcik lembah pantai lak... YB, naper saya jatuh motor arituh luka skit.. gi klinik 1melesia, duia balut jer.. tak isi ubat luka pun...

nanti pakcik makcik yer saya tanya kan...... jadi nurul izzah tanya laa... dan seakrang baru terbongkar yg ramai tak tahu.... KLINIK 1 MELESIA, HANYA DEMAM2 BIASA DAN BATUK SAHAJA... LAIN2 PEGI SPITAL JERK LA...

jadi baru tahu fungsi klinik 1melesia nih kan...kan...kan...

yg melalak nurul izzah bodo laa.. yg melalak anak papa laa.. tuh lagi samdol...

YB yg tak paham fungsi klinik satu msia pun ada di msia

axl_bach posted on 9-10-2013 09:56 AM
so hartman,bicarb, gelafundin, atropine,adrenaline segala tu dorg guna ker just Paracetamol????eve ...

Ubat-ubat tu standard untuk emengency trolley bro...guna x guna memang wajib kena ada.Ubat2 tersebut akan guna untuk resus pesakit yang collapse.Pesakit yang datang ke K1M x boleh jangka..terutama yang x paham2 K1M tu hanya untuk penyakit yang ringan2 sahaja.Dah tau sakit jantung..asma..eksiden pun tetap datang ke K1M padahal hospital dan klinik kesihatan bukannya jauh sangat.Kalau pesakit collapse,ubat emengency x de disalahkan juga K1M nanti.High grade fever mmg perlu direfer terutama budak2 dan bayi..malah Supp.Paracetemol pun ada untuk high grade fever ni.Pesakit dewasa pun kena refer kalau ada tanda dan gejala demam denggi2 etc kerana tiada perkhimatan ujian darah di K1M.
Last edited by masros on 9-10-2013 10:21 PM

axl_bach posted on 9-10-2013 09:59 AM
teruk sgt ke klinik kerajaan??aku penah pegi Klinik Kerajaan ok jer.....pegi jam 9 pagi, dpt ubat  ...

Entahnye poyo kan...kalau kat sabah ni, klinik swasta pun sama,ramai orang,kena beratur jugak, serius memang x paham minda org yg pegi klinik kerajaan, pastu mengamuk ngamuk sebab lambat tunggu,bayar seringgit,kena periksa elok elok, dapat pcm benadryl piriton ees...silap silap dapat cxr  n nebulizer lagi...tu x campur mc lagi...ingat kat swasta bayar seringgit bleh dapat tu semua ke...x reti nak syukur n poyo.

Follow Us
buat malu je....mesti standard Klinik untuk TKI kat estate....

sesuai untuk spesis Indon macam Melayu...

cupu posted on 9-10-2013 01:20 PM
klinik gigi mmg mengerikan.aku da cabut gigi geraham kesnya,aku nk tmpal.dia cakap payah ni.cabut  ...

Deyy agak2 la nak jual cerita kata tampal gg sampai ytercabut  rahang..no such thing okeh..kalau locked tmj atau rahang tersangkut sbb cramp buka lama sangat ye lah

ade ke Klinik macam ni diletakkan kat tengah bandar....kalau dalam estet ceruk hulu hutan sana tak pe la jugak...

BN tak bodoh...yang undi BN tu bodoh dan diperbodohkan lagi

nobito posted on 9-10-2013 10:42 PM
ade ke Klinik macam ni diletakkan kat tengah bandar....kalau dalam estet ceruk hulu hutan sana tak p ...

Kenapa takleh lak ada klinik ni kat tgh bandar..cuba bagi cadangan mcm mana nak kurangkan masa menunggu d klinik kesihatan dan bahagian kecemasan hosp kerajaan..aku nak juga dengar idea org2 pandai nih

pyropura posted on 9-10-2013 12:29 PM
acik pelda = ummah yang suka hangguk2, tak berpelajaran...

tu takrif saja lah, applicable to  ...

Janganlah kau nak menghina dan memperkecil-kecilkan orang felda....
Kau ni hanya mempamirkan kebodohan ko sendiri dgn komen2 yang tak berasas...

Cer cite setakat mana tahap pelajaran dan pencapaian kau....

masros posted on 9-10-2013 10:19 PM
Ubat-ubat tu standard untuk emengency trolley bro...guna x guna memang wajib kena ada.Ubat2 terseb ...

I dont buy your statement...ingat sesuka hati ke bagi sodium bicarb kat klinik 1 malaysia...kena la amik ABG dulu..masalahnye K1m mana hade ABG..and soal resus patient pulak, nak intubate patient kat satu malaysia , u check tengok ade ke suxa n midazolam bagai nak intubate patient?silap silap macam satu klinik kat sabah ni suruh telan je ett tube tu hidup hidup hahahahhaah...aku paham,ada senarai ubat wajib,tapi realitinye tak pakai pun, expired or sedekah klinik lain je kekdahnye...berapa kerat yg accident teruk sampai nak pakai gelafundine bagai yg klinik 1 malaysia terima?ended up,bagi oxygen,hartmann satu,transfer kannnn... kalau accidentpun,ambulans call tu pun takkan singgah drop patient tu kat korang sebab K1M x lengkap,sure ambulans tu akan hantar A& E terdekat....so...kesimpulannya, baik Klinik 1 malaysia lengkapkan dulu so called basic setting tu especially outpatient treatment..n buat proper piagam pelanggan so pengunjung tau sakit jenis ape yg korang accept n ...example,aku tengok kat A&e ada poster,contoh contoh penyakit yg dikira kecemasan...

nobito posted on 9-10-2013 10:42 PM
ade ke Klinik macam ni diletakkan kat tengah bandar....kalau dalam estet ceruk hulu hutan sana tak pe la jugak...
BN tak bodoh...yang undi BN tu bodoh dan diperbodohkan lagi

Macai2 ni semua dah berjangkit simptom Bini MatYo agaknya....

Asyik nak mem'BODOH'kan orang je kerjanya.....
Atau mereka merujuk kepada diri sendiri.... cam bini matyo tu....  
Last edited by Anakdesa on 9-10-2013 10:55 PM

aku memang tak nak pegi mana2 klinik or hospital kerajaan..kecuali kalau dah terdesak sangat.
dah banyak kali terkena..tak kena kat aku, terkena kat family aku..
sampai 1 kes yang amat mencabar kewibawaan hospital.
akak aku batuk biasa, dia boleh cakap kena TB..
makan ubat TB dah nak separuh nyawa..nasib ALLAH SWT perkenankan doa kami..
mintak hospital daerah lain check balik, doktor cakap bukan TB..
padahal, akak aku kalau teruskan makan ubat TB tu, boleh maut agaknya..
sebab badan dah kurus kering..nasib kami cepat sedar...

kesimpulannya..aku takkan jenguk klinik 1M'sia..

mrsamz posted on 9-10-2013 10:47 PM
Kenapa takleh lak ada klinik ni kat tgh bandar..cuba bagi cadangan mcm mana nak kurangkan masa men ...

Kawasan bandaraya ko letak barang low class standard untuk TKI dalam estate...tak ke bangang namanye...kalau nak buat buat la Klinik tu sesuai dengan status Bandaraya...

memang pengundi BN ni buta hati dan rela diperbodohkan hanya kerana terdesak demi perjuangan Melayu/Islam

Anakdesa posted on 9-10-2013 10:50 PM
Macai2 ni semua dah berjangkit simptom Bini MatYo agaknya....

Asyik nak mem'BODOH'kan oran ...

abis tu nak pakai bahasa apa..English??...Stupid gitu?

Ubat-ubat tu standard untuk emengency trolley bro...guna x guna memang wajib kena ada.Ubat2 terseb ...

hehehehe,ko igt aku xtau ker ubat2 dlm emercency trolley???

Still pada aku,emergency trolley ni, bak kata kau,guna tak guna, kena ada,as per kkm's order khennn...kebanyakannya ended up x pakai,so baik ur staff monitor penggunaan,kalau 2-3 bulan nak expired, sila sedekah kat medical dept or a&e utk mengelak pembaziran..

Sapa-sapa yang pernah dok UK tak nak komen ke? Aku pernah gi NHS pun tak de doktor MA je ada. Ubat pun tak bagi. Lepas check sikit-sikit suruh gi farmasi beli ubat sendiri. Kalau nak jumpa doktor kena buat appointment 2 minggu. Ni katanya negara kelas pertama lagi

akulynn posted on 9-10-2013 10:54 PM
aku memang tak nak pegi mana2 klinik or hospital kerajaan..kecuali kalau dah terdesak sangat.
dah b ...
kesimpulannya..aku takkan jenguk klinik 1M'sia..
Tak kisah kalau tak pergi pun, bukannya dipaksa pergi pun...

Kadang2 orang mesia ni merasa diri mereka tarafnya begitu tinggi...
Tapi tak mengapa, memang Klinik 1 Mesia ni diwujudkan utk golongan2 yg tak berkemampuan...
Sekiranya konsep Klinik 1 Mesia ini byk membantu golongan yg memerlukan, tak salah ianya diteruskan...

Cuma perlulah dipertingkat mutu perkhidmatannya dari masa ke semasa...
Tak salahpun mendapat kritikan , asalkan kritikan yg membina... Bukannya mengutuk membuta tuli...

Jangan marah no...