CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mahatma_gundhu

Bercinta dgn perempuan indon kerja massage

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 09:03 PM
aku x boleh melebihi kuasa Tuhan..ajal maut..jodoh semua Allah tentukan kalau dia jodohkn dgn pere ...

Ok tt, tp dlm diam2 iols nk doakan tt bertemu jodoh ngn minah yindon kesygan tt tu ataupun dgn mne2 ppuan yg pernah terlanjur n dah bertaubat n berkekalan sehingga ke jannah...aminnn

ps : kawen jgn lupe jemput
pss : smpai skg xde forumers len reply awat la hangpa suma suruh tt cari ppuan len YANG BAIK2 instead of suruh je tt kawen ngn minah yindon kesygn tt ittuew..iols nk tau gak pendpt n pandangan kenapa kena kawen ngn ppuan len yg jenis baik2 ni  

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 08:30 PM
yes aku ngaku perempuan tu dah rosak...aku cuba betulkan dia..apa peranan laki?sebagai imam kan..s ...

Setiap org adalah bertanggung jawab dgn diri sendiri...knp nak tunggu org lain bimbing??

Kuasa akal n iman bro..jgn kata takda pilihan dia terdesak wat keje tu..elo ramai lagi yg susah miskin tapi sanggup tak keje haram...sy ni pernah kat univ takdak duit nak makan..pernah berlapar..perit... tak sekali2 sy jadikan alasan utk buat keje tak elok..walhal segi rupa sy ada segala..

Cari yg halal itu adalah fardhu..

Tt muda lg..masih ada masa tuk cari calon isteri dan bakal kpd anak2 tt yg terbaik...perkahwinan bkn kita fikir tuk skrg je tau...kena fikir jauh ke depan....solat hajat setiap malam mtk petunjuk..mengaji..kalau rindu sgt mengajilah..solatlah..zikirlah....itu lebih memberika  ketenangan di smpg tu berdoalah agar jmpa calon yg baik2...insyallah dlm masa bbrp bulan tt akan dpt lupakan dia....malahan kalau tt dh boleh lupakan dia tk mustahil tt akan bgtau betapa bodohnya tt sbb pernah menjadi hamba cinta....huhu..sy cerita berdsrkan pengalaman...sy terllau mengejar cinta seseorang....bila sy terima org lain...bru sy tahu bodohnya sy bila teringt2 kisah sblm sy berkawin....

TT,  do you really loved her? Kalau betul2 cinta sampai tolak utk berjodoh dgn org lain, bawak je perempuan tu jumpa family minta restu. Jgnla cerita dia pernah terlanjur bagai. Cerita yg baik2 je.. Tgk penerimaan keluarga mcm mana dulu. And the next decision is yours.

Bukannya apa, sbb in my family ramai dah terjebak jatuh cinta dgn perempuan seberang..tp stakat ni takde yg nampak sempurna pun marriage..mostly bercerai juga and duitnya dikebas...yalah pompuan sana lembutnya lain mcm. Tak macam perempuan melayu yg tegas garang..tt pahamkan perasaan tt dulu ye..

Nanti lepas dah kahwin kalau u busy xsempat romantik nagn dia.ada kemungkinan dia akan curang...

Sebab hidup ni bukan boleh berkepit sepanjang masa.. ada masa pasangan kena sabar dan pandai bawak diri.. carilah pasangan yg boleh gitu dik..yg boleh sabar dengan kita..dengan kerja kita...jauh lagi perjalan hidup tu..

Edited by mirian1110 at 21-2-2017 09:47 PM
Adakah? replied at 21-2-2017 07:09 PM
Chuols pun senasib ngn iols ke? tggu jodoh yg betul bole buat somi x muncul2? huhu..nnt jd threa ...

ko dah kawen blom? Kalau blom, semoga bertemu jodoh dengan lelaki yang sesuci dalam debu yer seperti kau

Follow Us
mirian1110 replied at 21-2-2017 09:44 PM
ko dah kawen blom? Kalau blom, semoga bertemu jodoh dengan lelaki yang sesuci dalam debu yer seper ...

Belum kawen n semoga uols pun same dipertemukan jodoh atau sudah berjodoh dgn yg sesuci murni cm uols even uols tak state langsung2 pun yg uols tu sememangnye suci tulus murni..aminn      

ko dah dewasa, ko dah waras untuk fikir apa yg ko nak dalam hidup ko.ada syurga neraka, dosa pahala, guna akal mana yang ko nak pilih.sebab tu Allah kurniakan akal pada hambaNya.

Mina86 replied at 21-2-2017 09:32 PM
TT,  do you really loved her? Kalau betul2 cinta sampai tolak utk berjodoh dgn org lain, bawak je pe ...

I sokong u..yuk kite berdoa tt berkawen ngn wanita bernama Ti yg dicintai nya itu n hidup bahagia ke akhir hayat mereka..pedulikan tt yg mne2 suh tt cari ppuan len tu (still xde forumers nk bgtau kenape u guys suggest tt KENA cari ppuan lain sebagai isteri) just stick dgn wanita yg ade di hati tt n insyaAllah segala dugaan n ujian selepas ini mampu diharungi bersama2..

Edited by chazey at 21-2-2017 10:28 PM
mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 08:33 PM
selalu aku fikir nk jd mcm dorg..take advantage then blah..cuci tangan

Ko betul nekad, sanggup harung je whatever future brings, pi f2f dengan parents ko terlebih dahulu.

Untuk bagi ko encouragement,

Ada forumner pernah cerita kawan pada boss sheol yang juga berpangkat datuk if tak silap aku, berani mati menikah dengan pelacur Siam bila dah jatuh cinta. This datuk memang womanizer habis katanya. Surprisingly, perkahwinan mereka bertahan berbanding previous marriage si datuk itu.

The wife memang berubah habis and jadik the best wife ever katanya. Bila dah menikah, lansung si datuk tu dah tak berminat nak curang or carik pompuan lain, sebab the wife sangat baik melayan beliau (mungkin dipengaruhi faktor terhutang budi), sampailah isteri beliau meninggal.

After meninggal pun rajin si datuk ni berkunjung ke pusara isteri beliau untuk berdoa agar dia tenang di sana. Ni memang nasib dia bagus la jumpa perempuan yang betul2 bagus walaupun pernah jadi pelacur. Barangkali juga Tuhan lihat hati si datuk ini gimana ikhlasnya, so diberkati niat si datuk itu untuk selamatkan wifenya dan beri kehidupan yang baik.

Apa pun keputusan yang bakal ko ambik takda kaitan dengan orang lain. Semuanya bakal berbalik pada diri ko saja. Semoga ko dapat jalan yang terbaik.

Dan, tak payah la balik2 cakap ko tak deserve pompuan baik hanya kerna ko mengesek seblom kawen. Bullshit gila bai. Ada ja porumer aku kenal dah main ramai pompuan ujung2 menikoh dengan anak dara, ustazah sumore. Manusia bukan Tuhan untuk tentukan ko deserve jodoh yang gimana.

Best of luck!

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 08:17 PM
persoalannya layakkah aku?mcm ada forumer ckp aku x layak utk org baik2..so kita terima je la pere ...

layak je kalu dah bertobat,

Aku rsa kau x perlu la nk rasa bersalah ke apa. Dia tu dah besar boleh berfikir ada akal. Dia sendiri yg pilih nk jd mcm tu so why bother ?! Even if dia ckp dia syg kau pun, knpa dia x blh tggu ? Mcm ni je lah. Kau tanam kt kepala otak kau tu bebaik. Apa perasaan kau if one day kau dah kwen dgn dia, customer dia tu salh sorg kwan kau or kwan bapak kau ? Lps tu dia bocorkan rahsia psl dia kt bapk kau ? Then one day bila dah ada anak, kantoi mak dia pernah jd tkang urut. Tak ke jatuh maruah sefamili ke ?
Kau dah sedia nk terima semua ni ? Dah sedia nk tanggung ? Dah sedia nk terima anak dia ? If one day dah kawen korg gaduh, dia buat hal ikut jantan. Dah sedia nk terima ? Fikir baik2 wei. Prmpuan dri mana pun x kisah. Indonesia ke philiphines ke myanmar ke. Yg penting biarlah yg elok sikit. Yg hati bkan macam lalang. Byk je kerja yg ok. Tp kerja tu jgak yg dipilih.

Adakah? replied at 21-2-2017 09:53 PM
Belum kawen n semoga uols pun same dipertemukan jodoh atau sudah berjodoh dgn yg sesuci murni cm u ...

Aku nk tanya kau satu soalan boleh?Andai kata kau dh kawen..suami kau cukup baik..tanggungjawab semua utk kau ngn anak kau..kira perfect la..tp secara x sengaja kau tau suami kau ada gak pernah terlanjur masa dia remaja..skrg dia bertaubat..jd org cukup baik..apa tindakan kau?igt laki xada dara mcm perempuan..

chazey replied at 21-2-2017 10:25 PM
Ko betul nekad, sanggup harung je whatever future brings, pi f2f dengan parents ko terlebih dahu ...

Betul la tu..selalu org igt pelacur tu xkan berubah..persepsi org ni mmg susah nk ubah..tp repect gak la dgn dato tu dgn tindakan dia.
Jujur aku x berani bawa dia jumpa keluarga aku..tp aku nk cuba biar dua2 dpt kebaikan..dimulakan dgn kebaikan..diakhiri dgn kebaikan..x kawen dgn dia pon kalau aku jd kawan dia yg boleh nasihat dia utk dia dpt kebahagian dia pon dh cukup

taikpekatt replied at 21-2-2017 10:57 PM
Aku rsa kau x perlu la nk rasa bersalah ke apa. Dia tu dah besar boleh berfikir ada akal. Dia sendir ...

One of the reasons why aku x ckp nk kawen dgn dia..sbb aku takut mcm yg kau ckp..mna la tau kawan aku atau org kita kenal pernah dgn dia..

Tu yg aku bgtau insyaAllah dia dpt laki lebih baik dr aku

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 11:06 PM
Aku nk tanya kau satu soalan boleh?Andai kata kau dh kawen..suami kau cukup baik..tanggungjawab se ...

Dats wai lah iols ni andartu tt oiiiiii...drpd berlaki kan laki yg dah menebuk tupai, iols andartu org mengata pun xpelah. sbb iols mmg xbole terima kalu dpt laki cmtu wpun dh tobat..ape gune nye iols jage mahkota iols tp si laki dh penah rse ppuan len punye? Iols x dpt nk terima sbb iols akan terbayang2 yg laki ni dulu pernah merasa ppuan len punye. unless iols sndri pernah alami bende same cm ape yg laki tu alami lainlah..nauzubillah mintak jauh sgt2 dr terjadi gitu..so, katekan lah one fine day nnt Allah swt hadiahkan seorg jodoh utk iols, insyaAllah iols akan cube sehabis baik selidik buat research sane sini bekground die yg bahawasanye die x pernah lg terlanjur..please jgn bace ayat iols ni dgn nada konon nye iols belagak belum kene ko belum tau..tp bace dari segi sorg ppuan yg sekadar menghrapkan dpt lelaki yg same2 tidak pernah ade pengalaman melakukan hubungan terlarang ittuew  

cari org malaysia ja la, ramai org malaysia anti pendatang asing, ini membuka ruang kepada warga asing bersenang2 di malaysia. sampai bekalan air simtem kumbaha jalanraya sekolah hospital bas semua dikongsi dgn warga asing. pekerjaan org malaysia diambil alih org asing. ini bukan soal cinta, bantu ke jalan lurus,kesian, atau etc, ini ttg kita semiua cintakan negara sendiri. mungkin 20-50 tahun lagi tiba2 malaysia memeberi kerakyatan kepada bangla indon vetnam. ketika itu anak2 bersekolah dalanm kelas ada  semua warga negara. kehidupan apakah itu, cukupla org2 india dan cina ada di malaysia ni kira ok. aku pun tgk ramai ja org kawen warga asing siap belikan rumah sekolahkan anak, siap ceraikan bini pertama, kesian org2 malaysia lain yg ada hidup susah juga, ada bersaing pekerjaan dgn warga asing,

Adakah? replied at 21-2-2017 11:53 PM
Dats wai lah iols ni andartu tt oiiiiii...drpd berlaki kan laki yg dah menebuk tupai, iols andartu ...

Ok la mcm tu..kira berprinsip gak la kan..moga jumpa laki yg diimpikan..

Tt banyak konflik diri. Sukakan ti tapi tak berani. Acah boleh jadi kawan sebab nak bimbing tapi pada masa yang sama meroyan ti dengan laki lain. Tamaknya ko

Gini lah dah banyak suggestion lain pada pendapat aku, kalau ko rasa tak boleh hidup tanpa ti, nikahi dia. Bawa jumpa parent dan cakap nak kahwin hal silam ko dan dia korang je yang tahu. Ko kena bersedia hadapi sinetron dan drama2 lain yg perempuan indo bakal bawa (tapi bukan semuanya jahat).

Kalau tak, ko buka buku baru buka hati ko utk orang lain. Tak usah jadi kawan langsung dengan ti, bina kehidupan baru. Ko pun sedar silap ko yg mana kan? Kenapa perlu hidup dalam bayang2 sedangkan selagi ko masih bernyawa disitu terbentang luas hak utk ko bahagia. Kehidupan bukan sahaja di dunia tapi kena fikir akhirat. Kalau ko tak jadikan dunia semaian ko untuk bekalan akhirat, tak ke diri sendiri yg rugi di sana?
To cut it short, ko kena firm dengan keputusan ko. Jangan dolak dalik dan bagi alasan lagi. Pilihan ko 1. Kawen dgn ti dan mula hidup baru; atau 2. Hapuskan segala kisah silam dan mula hidup baru. Doakan jelah Allah tolong ti sebab cuma diri sendiri mampu mengubah nasib sendiri. Walau seluruh tenaga dan hidup ko curahkan utk bantu ti, kalau dia yang taknak berubah sendiri, useless bro. Jadi lebih baik doakan dia

Klu dh tekad nekaddd... jgn jd lembek... ko nnti nk hdap lg bnyk masalah lps kawen ngn dia kelak... 1 lg.. buka mata... buka hati... kaji pro con phubungan korg ni... sejauh mna blh pergi... minta restu mak pak ko ( tp jgn la crita aib beliau, cerita yg elok2) klau family ko xnak dia... sila REDHO... Ko kna igt... dr besar kaki ko 2 jari... makpak ko bela ko smpi jd skrg...mestilah makpak ko nk yg tbaik utk ank mereka & waris keturunan. Kkdg kita ni ank2 SELFISH... asik pkirkn kmahuan sdri.... smpi dh tngelam dgn dunia sdri lupa jasa makpak... apapn kputsan dtgn ko... cinta itu buta... klau dia jodoh ko.. mungkin Tuhan pilih ko utk harungi ranjau duri khidupan bsmanya... Tawakal... Nekad.. & Teruskan...