CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Kasi Up Lagi! Nana Tuntut 5 Sekawan Bayar RM2.5 Juta, Mohon Maaf Di Media

Musim2 covid kene buat kontroversi yall, senang collect follower bole buat ig review, job xde.

Sbb tu aku xpercaya dgn istilah best friend.

tompie replied at 5-8-2021 10:29 AM
Geng 5 sekawan ++ ni still perli2 dan sindir2 kat IG lepas kena saman ke?
Ke screenshot lama?
Kala ...

Aku pulak yg sakit hati baca dorang perli memerli ni..siap ckp alamat rumah janda tu ke..dia ni memang x sedar diri eh.. x ingat yg dia pon janda

Patutlah nana block kalau aku pon block dpt kawan camni..bodoh betul
Nampak sangat dorang yg terhegeh-hegeh nak kawan dgn nana..x blh hidup kot tanpa nana sibuk nak tahu penjelasan.. penjelasan apa lagi nak bagi dpt kawan toksik camni baik senyap je kang x pasal2 kenyataan diputar belit

Leman sendayan akan kalah. Demikian ramalan iols. Dia bole pula bawa mulut sampaikan org lain takde job.

Yg aku xleh blah nya..dlm igl tu dorang ckp perangai nana ni buruk sampai semua org lari siap petik Ery designer nana tu pon lari..tgk Ery dgn nana lek2 je berkawan..masa 1st benda ni berlaku Ery siap buat igs utk nana..

so aku memang susah la nak caya apa geng igl tu ckp..byk tambahan perasa je pastu x habis2 dgr dari pihak ketiga

Anggur_pisang replied at 5-8-2021 03:29 PM
Aku pulak yg sakit hati baca dorang perli memerli ni..siap ckp alamat rumah janda tu ke..dia ni me ...

Dia janda anak berderet lagi. Nana janda, anak sorang helok pulak tu. Nak tgk muka kat mana2 socmed pun susah nak nampak. Elok akhlaknya. Terpelihara gituh.

Follow Us
Anggur_pisang replied at 5-8-2021 03:29 PM
Aku pulak yg sakit hati baca dorang perli memerli ni..siap ckp alamat rumah janda tu ke..dia ni me ...

Memang keluar dari mulut diaorang ye? Jahatnya.. kata kawan dah bertahun

Pauhnaga replied at 4-8-2021 05:15 PM
Macam mana dah geng xnak hapuskan iklan ni....aku dah stress ni nak tekan next pun xboleh....

Chuolssss.. meols install apps brave ja.. aman damai bergosip

Olumis replied at 5-8-2021 03:32 PM
Leman sendayan akan kalah. Demikian ramalan iols. Dia bole pula bawa mulut sampaikan org lain takde  ...

Betul ka die caras job org lain... Sampai depa semuee tak tahan dahh..

cik_ingeniare replied at 5-8-2021 04:12 PM
Memang keluar dari mulut diaorang ye? Jahatnya.. kata kawan dah bertahun

Yg ni komen kat post terbaru ig syura..memang jahat sgt mulut dorang..aku pon sakit hati lagi2 tuan badan

Nham22 replied at 5-8-2021 04:19 PM
Betul ka die caras job org lain... Sampai depa semuee tak tahan dahh..

Masalahnya dah dia mmg sendu sape je yg nak amik. Lgsatu besar betul power nana bole hasut org lain jgn amik dia. Manusia jenis x percaya rezeki dr Allah sbb tu sibuk salahkan org lain.

Olumis replied at 5-8-2021 03:32 PM
Leman sendayan akan kalah. Demikian ramalan iols. Dia bole pula bawa mulut sampaikan org lain takde  ...

ada bukti sahih ker? black & white? voice note record? video record?

aku bukan ngefan pon ngan si Nana, tapi dlm hal mcm nih, yg meninggalkan bukti sahih dan nampak terang nyata dan bersuluh yang menyampaikan cerita dan mengumpat/mengata adalah geng 5 sekawan.

sekadar org bercerita belakang tanpa bukti kukuh/sahih, derang boleh saman tapi chances nak menang tuh nipis.

Lain plak kes si Nana nih sekarang. Derang bejemaah kutuk/ngumpat secara live spi ada bukti sahih. Perlakuan nih menyebabkan reputasi Nana tercalar bukan sahaja dikalangan rakan artis, tapi juga di kalangan peminat dan paling penting reputasi dia sebagai brand ambassador terjejas. so, menda nih lebih besar dari sekadar kutuk cakap belakang di kalangan kawan2 jer yer....

missmeornot replied at 5-8-2021 04:22 PM
Masalahnya dah dia mmg sendu sape je yg nak amik. Lgsatu besar betul power nana bole hasut org lai ...

klu betul si Nana tuh caras or hasut org jgn amik derang semua tuh, kenapa plak ada yg confirmkan derang bagi job kat si syura and Lan solo tuh sebab Nana yg suggest?

takkan yg bg statement tuh kena bayar ngan si Nana plak. byk plak duit dia nak spedo org semua.

aku memang sensitif ngan manusia toksik yg mcm 5 sekawan nih sbb aku ada pengalaman yg lebih kurang sama mcm si Nana nih. cuma tak spi tahap saman jer lar, cuma tahap hilang keje jer.

derang yg toksik nih, sentiasa rasa kawan yg berjaya tuh pijak derang sbb tuh derang tak dpt job....

Nana ni aku mmg boleh la nak bg kredit kat die...
Die x kacau org... Mase die susah dulu tenggelam.. Die mmg betol2x senyap... Xde kontroversi... Akhlak so far ok.. Takde terkinja2x... Die mcm xkacau org sgt...matang dlm mengendalikan socmed... Xde merempan... Xdela nak gunekan socmed tuk merempan sane sini... So klu geng5 sekawan tu kate mcm2x kat nana punye perangai....mcm x mencerminkan ape yg kite nampak nana secara luaran... Ermm ntahlaa...

Nham22 replied at 5-8-2021 04:36 PM
Nana ni aku mmg boleh la nak bg kredit kat die...
Die x kacau org... Mase die susah dulu tenggelam. ...

masa dia kena buli ngan fans si KB dulu pon, mana ada dia  layan sgt....

klu betul dia mulut jahat sekalipon, taklar aku nak kisah as long as dia tak menjatuhkan reputasi dia sendiri dan hasil kerja dia boleh diterima ramai. bukan aku dok serumah ngan dia pon nak kisahkan dia cakap belakang...

klu kata betul dia caras job org lain or buruk-burukkan org lain utk dpt job, takkan lar job lakonan dia still lebat even lakonan dia baik sikit dari kayu....
klu kata psl job nyanyi plak, lagu dia ramai jer org suka dan dengar, so celah mana plak nak kata dia caras job nyanyi. lagi2 di myusim takleh buat concert or showcase sekarang....

roti_banjir replied at 5-8-2021 04:41 PM
masa dia kena buli ngan fans si KB dulu pon, mana ada dia  layan sgt....

klu betul dia mulut j ...

Kes die ni xdak pulak micheal. Ang memcapub sekali ek..

Nham22 replied at 5-8-2021 08:50 AM
Kes die ni xdak pulak micheal. Ang memcapub sekali ek..

kes dgn 5 sekawan ni ka hang maksudkan? rsnya mcm awal2 aritu ada MA ckp psl nana ni

woven11 replied at 5-8-2021 03:38 PM
Dia janda anak berderet lagi. Nana janda, anak sorang helok pulak tu. Nak tgk muka kat mana2 socme ...

Dahlah janda dan kahwin sepupu sendiri. Buat pecah b3lah keluarga saje

TabletSusu replied at 5-8-2021 05:12 PM
kes dgn 5 sekawan ni ka hang maksudkan? rsnya mcm awal2 aritu ada MA ckp psl nana ni

Ooo ade yea.. Hahaha.. Xperasan.. Die ckp apa