CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: poknen

Beijing part 2

Close [Copy link]
Reply  azradiza

risau lak aku azra..aku g esk dh ni..agak2 rmai lg x org kt sana??? huhuhh ...
bdk2 Post at 7-10-2010 15:12

ok dah kot... besok rasenye diorang dah setat keje balik....
last few weeks jer diorang banyak festival... autumn festival la, ape laa...
ko pegi  besok, sampai sane dah mlm kan? the next day baru start jalan2 kan...

ok dah kot... besok rasenye diorang dah setat keje balik....
last few weeks jer diorang banyak  ...
azradiza Post at 7-10-2010 15:48

hrp2 gitu laa hendaknya...   insyaALLAH
    Smpai sana mmg mlm, kalo still awl lg, plan nk kuar ronda2 area hotel kalo2 ade tmpt best2.

hrp2 cukup laaa duit aku tu. byk kot nk beli brg2 ni.
    ni aku list kn brg2 yg aku nk beli

1. Winter clothes (bju gelembung) - 2helai

2. Trench coats - 2helai

3. Gloves - 2pasang

4. Mufflers - 3helai

5. Black shoes (kulit) - 1 @ 2pasang

6. Sneakers @ Hiking shoes - 1 @ 2pasang

7. Longjohn - 2pasang

8. Kemeja office - 6helai

9. Seluar slacks - 6helai

10. Turtleneck sweaters - 2helai

11. Tie (kalo ada yg lawa) - 5helai

12. Luggage - 1buah

13. Keychains - 40biji

14. Fridge magnets - 20biji

15. Kain cotton (4meter) - 4pasang

16. Handbags - 2buah

17. China silks (4meter) - 5pasang

korang rse cukup x duit sebyk rm1000 nk beli brg sume ni?

huhhuhuh

hrp2 gitu laa hendaknya...   insyaALLAH
    Smpai sana mmg mlm, kalo still awl lg, plan ...
bdk2 Post at 7-10-2010 16:09

mak aiii... banyak gile menda ko nak beli ... brape bijik luggage ko angkut nih??

hrp2 gitu laa hendaknya...   insyaALLAH
    Smpai sana mmg mlm, kalo still awl lg, plan ...
bdk2 Post at 7-10-2010 16:09

tolong jawab...
memang tak cukup....
he..he.....  up lebih lagi sket... nanti banyak tul item dlm itenary yang tak der akan bertambah..
rambang mata tul tambahan lagi baju ngan sweater banyak yang lawa-lawa....

rasa nya kurang jem sket dah..
semalam  pun ramai dah gerak balik..
kat airport tu penuh orang China sendiri..so beijing dah lengang kut....btw good luck semasa sesi tawar menawar....
hati mau kering..buat donno jer..lantak jer diorang cakap aper

Reply 284# shuk_one

shuk, ko banyak sopping tak...
menda2 sovenier mcm keychain, fridge magnet semua tu, murah2 tak.. brape range rega yer..?
aku nak kene wat bajet nih... plan nak bawak RMB 1800 jer nih... huhuhu....

banyak tak banyak habis gak 1K yang bawak tuh...
ntah apa apa dok beli...
beli keychain tapi yang loceng punya tuh...15yuan tuk 20 bijik..he..he...jahat giler rasa pastu beli kain alas meja dlm 80 yuan tuk 8 seat...cantik....
table runner 20/30 yuan - sebelum pergi dah tekad tak mau beli, tapi terpengaruh gak...(bg makcik sudah)
120 yuan tuk cadar yang sulam sulam tu..siap dapat 2 pillow...
fridge magnet rasanya dlm 5 yuan satu...tu pun separuh nak mati dapat..diorang letak 20-25 dulu...
tapi pergi guna agen, so diorang bawak ler tempat tah aper2x tu..kedai kerajaan la...walaupun dah khatam thread beijing nih, masih lagi terpengaruh...
pandai tul diorang dok promote...
last2x beli gak...tapi nasib baik kami gi ramai2x , cari dua tiga orang kongsi beli..he...he...
silk kat sana cantik2x..tapi rega lebih kurang sini jer...so beli la sepasang 4 meter 120 yuan..
pastu beli apa lagi ekk oo ipod nano(china made dapat dlm 110.00)
coat semua tu tak beli sebab takut tak cukup duit...tapi serius design cantik boleh buat dalam masa satu hari  harga dia letak 1200 yuan, tapi tk bargain pun tanya jer nasib baik amoi tu layan dan tak marah2x
panda bear - yang kecik 5 ekor dapat 10 yuan..
silk tie - dapat 110 yuan untuk 4 - murah kan..dah la cantik 100% silk gitu

Follow Us
Reply 286# shuk_one

banyak plak menda2 menarik yg bleh beli nih.. aisshh.. aku bajet utk sovenier and 2-3 pasang silk jer nih...

hi all, kite dah balik dari beijing semalam .. adventure abih !!! almaklum, pi main redah aje ..

nak tulih panjang2, tapi tak sempat, so untuk forumers yang bakal terjah, ni ada few tips on public transport :

1.  Tianjin Airport - Beijing
     Keluar je dari pintu exit airport, banyak bus depan tu.
Naik bus 10 yuan to Tianjin
     Railway Station. Sampai Tianjin Railway Station, beli tiket 58 yuan to Tianjin. 30 min
     journey. Sangat selesa naik bullet train ni. 340km/h !!!! Stop kat Beijing Railway
     Station. Beijing Railway Station ni macam KL Sentral. Main railway station kat Beijing. Sebab hotel dekat dengan Bejing Railway Station ni, dalam 10 min walk, so, public transport teramatlah convenient nye. Keluar dari Beijing Railway Station, [make sure keluar kat main entrance dia, kalau dak alamat sesat barat le .. hehe .. saya le tu .. sign board dalam station tu akan tulih north, south, west je .. east tak jumpa .. so, make sure u all yang redah ni tau nak menghala ke mana ] kat dalam station tu pun, taxi banyak .. tunjuk je alamt hotel dalam chinese print .. keluar main entrance tu, banyak subway .. takde masalah gak ..

2.

alamak, .. tertekan apa ntah tadi, .. so, sambung balik.

pembetulan : tiket bus airport to tianjin railway station tu 2 yuan kalau tak silap, bukan 10 yuan ... soriiii ..

2.     Tianamen Square, Forbidden City, Zhongshan Park [sebelah Forbidden City]
         Naik bas nomor 10, 20 .. stop kat station tianamen .. dalam bus tu, dia akan
         announce station next station dia berenti .. so, dengar elok2 .. tak pun, kat ceiling
         bas belah kiri n kanan, ada tunjuk semua station yang bas tu stop .. tengok situ pun
         ok .. lampu merah akan menyala dekat station yang bas nak stop .. tambang 1
         yuan .. murah !!! best .. bas pun besar ..

3       Niu Jie [Cow Street] : Masjid Tertua [Wajib Pegi Ni ..]
         Naik bas opposite Forbidden City to Niu Jie. Bas nomor 10. Berenti kat station Niu Jie.
         Niu Jie ni station yang ke 8 atau 9, kalau tak silap.
         Lepas turun bas, belah kanan tu, ada kedai branded jual ray ban. Jalan terus lagi,
         selang 2, 3 shops, akan jumpa Niu Jie Halal Super Market .. Borong lah apa2 yang
         patut dalam ni .. semua halal .. sesape yang tekak boleh telan apa saja, boleh gi kat
         basement floor, ada jual, banyak jugak makanan china muslim .. ala2, kat giant, yang
         ada jual burger, fries, nugget etc .. sini pun sama .... sedappp woooo !! especially
         lotus berintikan minced meat ... kalau nak tau, 3/4 makanan kat situ, ala2 bun, n
         yang goreng2 ni, we all borong abih ...  food court ada tingkat atas sekali, .. pilih le
         apa saje makanan yang nak .. itu pun kalau lalu le ... we all makan mi cina + sup
         paru/limpa ... boleh  tahan rasa dia .. kat food court ni, harga makanan dia murah,
         banding dengan restoran muslim lain kat niu jie tu .. makan 2 orang 16 yuan .. kalau
         makan kat muslim restoran satu lauk sayur je dalam 18 yuan .. tu belum campur lauk
         lain lagi tu, satu dish tu, 4 orang boleh makan ..  nasi 2 yuan semangkuk .. kalau tak
         abih, boleh tapau balik, polisterin disediakan, so, tapau le sendirik  ..

ada hal pulak ni .. to be continued ..

mak aiii... banyak gile menda ko nak beli ... brape bijik luggage ko angkut nih??
azradiza Post at 7-10-2010 16:42

aku bwk 1 je..yg kecik..hihihi.
kt sana nnt mesti beranak punye la...hahaha
hrp2 duit aku cukup ler...

Reply 286# shuk_one

shuk!!! cuakkk aku nih takut x cukup duit nih...huhuh
ko bwk 1k yuan ke rm aritu?
winter clothes dh ade jual x skung ni? mahal x?
keychain n fridge mgnet ade x yg lawa?

Reply 286# shuk_one

shuk, ko tak pegi tempat yg ade minum2 teh tu ker..? aku mcm tingin nak beli teh tu.. tapi nak kene tau gak rega camne .....

perghhh.... takut lak aku baca posting2 korang yg dah pi Beijing ni. Takut takleh kawal nafsu membeli ehehehe... Padahal kononnya aku bagitau wife kali ni tak payah beli apa2 sgt la macam masa kami mula2 melancong keluar negara bersama (Bali, Bandung, Jogja), semua benda nak diborongnya. Masa tu punya la kami beriya-iya belikan buah tangan utk adik beradik, anak2 sedara, pakcik makcik. Last2, dorang pun aku tengok takde la jaga/pakai pun benda2 yg dihadiahkan kat dorang tu.

Jadi ingatkan kali ni pi Beijing aku tak nak beli apa2 sangat, just lebih kpd sight seeing & enjoy kehebatan tamadun China. Kot beli apa2 pun just yg kecik2 sbg souvenir je. Tapi duit bawak 2K renmenbi gak la + RM1K ngan kad kedit ehehehe.

Baca posting2 korang, ada harapan beg beranak pinak nih. Tadi timbang2, luggage kami dah cecah 18kg. So ada 22kg ++ lagi untuk dipenuhkan.

korang2 yg dah pegi nih, brape beso luggage yg korang bawak ehh..?
kalo aku bawak luggage size 24, agak2 melampau tak..?

Reply 289# aishahahmad

bestnyer....lain kali nak gi terjah gak...ari tu gi ngan trip office, ramai2x..nak terjah tak bleh plak pasal ada yang bawak budak dan orang tua.....
p/s..mesti kita ada jumpa kat airport hari tu kan...he..he..

Post Last Edit by shuk_one at 8-10-2010 09:16
Reply  shuk_one

shuk!!! cuakkk aku nih takut x cukup duit nih...huhuh
ko bwk 1k yuan ke rm ar ...
bdk2 Post at 7-10-2010 21:42

bawak RM1k @ 2.1Yuan..kena jimat cermat sangat...sbb kat sana tak banyak money changer yang tak accept RM..tapi sebab kami pergi goverment store semua tu, pakai cc (diorang kata tak tipu) lagi pun dlm resipt dah siap convert dlm RM berapa jumlah so cam confident sket, so leh control la cash.. kat kedai biasa jgn guna cc...

pakaian tu winter banyak , seronok tgk....tapi sebab kat sini tak der winter, tak der la kami membeli..just cuci mata..so rega tak tanya..kut2x kena paksa beli..tapi sweater memang borong..banyak murah..tapi bargain giler arr...keychain ngan frigde magnet, cantik-cantik..tapi paling suka keychain bentuk panda...lupa lak berapa ringgit..sebab borong ngan cermin..

Reply 292# azradiza

aa..pergi (g ngan agen, so tpt wajib pergi la nih Dr. Teh)harga nya kalau tak silap tin kecik 140 yuan, tapi kalau beli yang besar 200yuan..
tapi kalau beli pakej ada (2 tin) dlm 400@more yuan dia bagi free pee pee boy dan set minum teh
best gak teh tu semua.. tapi tak beli pun he..he....

Reply  azradiza

aa..pergi (g ngan agen, so tpt wajib pergi la nih Dr. Teh)harga nya kalau tak si ...
shuk_one Post at 8-10-2010 09:20

wokeh tq.... dah tau rega, senang sket nak wat bajet... coz plan takmo swipe card .. nak bayo cash saje...

Reply 296# shuk_one

aaaa..lagik satu, HRC ko pegi tak..? nak tau rega t-shirt ..   .. sorry la banyak bertanye... nih tight bajet punye pasal la nih....

Reply  shuk_one

aaaa..lagik satu, HRC ko pegi tak..? nak tau rega t-shirt ..   .. sorry la  ...
azradiza Post at 8-10-2010 09:45

pergi...belasah sendiri jer g sana, mintak agen tulis dlm kertas pastu tunjuk ngan taxi...harga rasanya sama ngan tpt lain...dlm 180/190 yuan untuk shirt putih, yang hitam lak dlm 200yuan gitu..ingat-ingat lupa...
tapi tak banyak choice sangat masa pergi .. tapi hari tu sempat gak grab yang ada less 50%...he..he..