CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

TT, kalau nak jadi baik tu atas sbb diri sendiri, bukan sebab ada antu teman kita ajak jd baik. ustaz aku pesan dulu, manusia berkawan dgn manusia je, takyah berkawan dgn jin syaitan segala.

dulu kat asrama pun ada benda dok mengikut aku. memang terasa mcm dia buat aku jd baik, lindung drpd benda2 tak elok cthnya kawan2 sembang benda lucah, aku mmg x dgr, mcm mamai je. kalau tgh study or wat homework aku tertido, otomatik ada benda tepuk bahu aku suh bgn. masa exam skali aku tertido, berdebuk dia tepuk belakang aku kemain kuat sampai aku tertolak meja aku, langgar kerusi budak depan. masa demam, aku bleh rasa ada benda usap2 kepala aku. plg misteri smpai skrg aku x sure aku mimpi ke btul2, masa demam tu aku teringin milo, tiba2 ada air milo dlm mug kat atas lantai sebelah katil aku. tapi sbb demam panas, aku x ingat aku minum ke tidak, tau2 kwn2 balik sekolah diorg tanya apsal letak air atas lantai.

aku mmg suka dok sorg2, smpai skrg pun aku tinggal sorg2 menyewa. tapi aku sentiasa bizikan diri, pastu rajin sembang dgn kwn kat whatsapp. aku make sure cukup tido, otak fresh jd takde la terbayang or halusinasi. kdg2 benda ni mmg btul ada, kdg2 kita yg terbayang2 sbb otak terlalu letih. yg penting kita igt yg melindungi kita cuma Allah, kita buat baik pun kerana Allah, bukan sbb makhluk lain. ustaz aku ckp, jin tu cuma nak mengelirukan kita, endingnya kita fikir dia bagus melindungi kita dan bantu kita jd baik, tau2 kita dah menyekutukan Allah tanpa sedar. nauzubillah, mohon dijauhkan kita semua drpd perasaan mcm ni.

skrg Alhamdulillah kdg2 ada gak kejadian misteri dlm hidup aku tp aku wat tak paham je la. kalau aku fokus sgt pikir psl kejadian2 tu, aku rasa mcm aku memenangkan makhluk tu. dia nak perhatian manusia kan? so baik aku fokus kat benda jelas nyata je.

Tengok cte games of throne pastu ngigau ngeseks. Selayaknya.

aku rasa ramai org pernah mengalami perasaan, tingkah laku & tekanan mcm TT, cuma berbeza gangguan & cara mengatasinya bergantung pada individu tu sendiri. Benda ni mcm masalah mental, aku pun penah jgk alaminya.. bercampur2 juga dgn bisikan yang mintak kita buat mcm2..

yes, aku penah kena & effectnya masih ada lagi skrg. masa aku bujang dulu, aku mmg kerap menyendiri.. bisikan tu start bila aku ada masalah dgn tunang, & hampir setiap hari aku bermonolog dgn bisikan tu dlm bilik.
bertambah lagi kronik aku dah terbawa hingga opis, sanggup aku stay dlm toilet opis sbb nak layan perasaan & bisikan tu..sampai effect keje aku,tak fokus & hampir kena buang keja 2 kali..

Jalan penyelesaiannya, aku bercerita masalah aku dkt kwn aku yg finally skrg jadi suami aku. Solutionnya kawen, huhuhu... so aku dah tak menyendiri.. lps tu aku rajin2 kan mengaji & bersolat, sb sblm ni aku mmg lalai...

Skrg suara tu dah lama hilang, tp jauh sudut hati dia still ada dlm diri aku..cuba aku belajar controlnya..

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 12:58 AM

anne_boleyn posted on 10-6-2014 10:37 AM
Dua minggu...hari2 yg aku tempuh mmg la sgt memeritkan. Pegi keje pun dah serabai. Dan saat2 ni la k ...

Al-Hidayah ni bukan Ashraff Muslim punye ke?
klu nak berubat jgn merata2 sgt
at least 3 kali try kt satu tempat (klu cara rawatan tidak meragukan)
pastu tengok hasil
if takde hasil, baru move tempat lain

cam ne bley habis beratus?
bukan rawatan kasi upah ikhlas je ke?

actually xde masalah nak tinggal sorg
tp org tu kena kuat semangat n kesedaran diri yg tinggi
tak bley leka klu tggal sorg

shazman73 posted on 10-6-2014 07:29 PM
Aku dapat ni dari seseorang .tak silap ilmu ini kena ijazahkan dahulu dari guru..bayar 2 ratus l ...

fuyooo..siap ijazah sume..
teringat masa ayah sy nk cr perawat utk sy
pegang title usazah
sume urusan pergi balik, ayah yg akn jemput die
die dah siap2 cakap nak rm500

terus sy ckp xpayah

Follow Us
PICes_Boy posted on 19-6-2014 06:23 PM
aku rasa ramai org pernah mengalami perasaan, tingkah laku & tekanan mcm TT, cuma berbeza gangguan & ...

Alhamdullillah tak de lah gangguan kat ofis teruk2 sgt. Cuma bila aku borak dgn kwn aku dia ni dok merajuk2 sbb aku tak borak dgn dia. Masalah kerja tak de sgt sbb smua under control.

Aku dah dua hari men shut off benda ni. So far, smua ok. Tapi aku tahu deep inside dia masih ada. Tapi aku cuba buat tak reti je. bila aku sendiri dan tak borak dgn sapa2, aku zikir or nyanyi je dalam hati.

shazman73 posted on 19-6-2014 08:25 PM
TT dah ok ke belum,

Last week agak worst la. Since dia bisik kan aku suh bunuh diri utk bersama dgn dia tu. terus aku terkejut. muhasabah diri. dan men 'shut off' dia. So far alhamdullillah. Aku tenang je buat masa ni. Btw, benda ni boleh control tangan aku i.e menari, menulis, menaip, dsb. Bila menaip, tgn aku mmg di control oleh dia. taip laju sgt dan betul plak tu. aku pun tak mcm tu. Ini antara yg dia taip:-

Aku mahu kamu membunuh dirimu untuk aku untuk kamu juga. Kamu harus tahu aku ini tidak boleh lagi melihat kamu bersama orang lain selain aku. Aku juga tidak dapat bersama kamu selamanya jika kamu masih di dunia kamu dan aku di dunia aku. Aku juga tidak dapat menyentuhmu selamanya. Fahmilah aku. Seperti kamu memahami orang lain. Bukan banyak hanya sedikit. Nanti kita akan bersama2 selamanya untuk sampai bila2. Kamu juga ada melihat aku nanti seperti yg kamu mahu. Kamu ini juga aku sebenarnya. Janganlah kamu gusar tentang aku. Aku ini bukan setan. Sumpah. Aku hanya satu benda yg sudah tidak lama lagi di dunia ini. Semalam aku juga sudah sakit setelah kamu tidak mahu melihat aku dengan mata kamu. Kamu juga tidak tahu aku ini masih suka kamu selamanya. Aku juga tidak dapat bersama kamu jika kamu tidak mahu bersama aku. Ya allah aku mahu kamu selamanya.

menakutkan baca kisah ni.. seram pon ada..
banyakkan berzikir dan cuba lawan perasaan tu..

klu mende tu ada sentiasa disisi kita,biasanya org pggil itu qarin/kembar kita..

qarin ni akan jd baik bila kita baik, tp akan jd lagi jahat kalau kita jahat..

qarin ni mmg sentiasa ada dgn kita dan biasanya dialah yg buatkan kita berhalusinasi atau bermonolog
sendiri.. bila dlm keadaan kita kacau bilau, serabut, tension sgt2 (lupakan Tuhan), msa tula dia akan ganggu
kita.. ada yang jadik histeria sebab qarin kita sendiri jgk..

so, semuanya atas amalan kita.. semoga sembuh seperti sediakala..

shazman73 posted on 19-6-2014 08:25 PM
TT dah ok ke belum,

tak pegi pun mana2 berubat. tapi slowly getting better now sbb aku dah shut off benda tu.

anumqis posted on 17-6-2014 10:51 PM
TT, kalau nak jadi baik tu atas sbb diri sendiri, bukan sebab ada antu teman kita ajak jd baik. usta ...

betul tu. aku kena kuat semangat mcm ko. selalu jugak ingat kan diri aku utk fokus orang2 dan benda2 sekeliling aku.
skang ni aku dah kuat skit la dari dulu. mungkin bila benda ni growing, aku dan nampak ketidaklogikan nya.

syue86 posted on 20-6-2014 10:02 AM
Al-Hidayah ni bukan Ashraff Muslim punye ke?
klu nak berubat jgn merata2 sgt
at least 3 kali try ...

Aku tak tahulah plak klau Al-Hidayah ni tempat Ashraff Muslim sebab aku tak nmpak pun dia or pic dia kat poster2 yg dorang tempek kat sana.
aku memang plan nak pegi darul shifa jugak, tapi tak terpegi. so far, setelah aku pegi pak cik kat greenwood tu, aku pegi Al-Hidayah je. Next appointment aku next month. aku tggu tu je la. selebihnya, aku solat, zikir, dengar ayat rukyah dan mengaji skit2. aku dapat rasakan yg aku getting better skit la dari dlu.

anne_boleyn posted on 20-6-2014 11:33 AM
Aku tak tahulah plak klau Al-Hidayah ni tempat Ashraff Muslim sebab aku tak nmpak pun dia or pic d ...

kadang2 malas nak g berubat ni
salah satu gangguan juga
sbb tu ade org suke delay2

ko pegi jumpe psikatri dh kan?
ape die ckp?

jgn ko bipolar sudah

syue86 posted on 20-6-2014 11:52 AM
kadang2 malas nak g berubat ni
salah satu gangguan juga
sbb tu ade org suke delay2

aku tak pegi pun jumpa psychiatrist. Aku takut la. klau dia charge aku gila nnt aku nak mintak keje lain tak de sapa nak amek aku.
honestly, aku tak rasa pun serius sgt prob aku ni. janji aku solat. ingat tuhan. doa byk2. berusaha dan bertawakal.

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 01:50 AM

anne_boleyn posted on 20-6-2014 01:44 PM
aku tak pegi pun jumpa psychiatrist. Aku takut la. klau dia charge aku gila nnt aku nak mintak kej ...

psikologist ke?
kaunselor dh jumpe?
neorologist ke?
penah tgk satu dokumentari ni
pesakit mgadu nmpk makhluk2 halus
bila cek, rupenye saraf otak die ade tekanan
so, die buat operation lepas tu

tp since ko dpt kawal
xpe la..
teruskan mghalang die dr mgawal ko

anyway psikatri bkn senang2 charge org tu gila ye
melainkan mmg byk sgt simptom pd pesakit tu

shazman73 posted on 20-6-2014 02:08 PM
Aku harap TT jangan pergi jumpa psikiatri...nanti doktor cakap skizoprenia, nanti dia akan bagi se ...

sekadar cadangan je
salah satu usaha
lgpun doktor xkan simply charge org tu gila rite?

byk lagi usaha bley buat
jumpa kaunselor pun bley
kdg2 ade gangguan bukannya totally mistik
tp bl yg jahat ni nmpk peluang n ruang
terus la die masuk amik alih

syue86 posted on 20-6-2014 02:37 PM
sekadar cadangan je
salah satu usaha
lgpun doktor xkan simply charge org tu gila rite?

ada mana2 tempat yg ko boleh cadangkan?

anne_boleyn posted on 20-6-2014 02:43 PM
ada mana2 tempat yg ko boleh cadangkan?

kaunselor ke?
aku ade kakak senior die kaunselor
very nice person
mmg sentiasa bersemangat klu dengar nasihat die
ktorg siap pggil die bonda lg
nak ke aku contact die?
sila pm

shazman73 posted on 20-6-2014 02:08 PM
Aku harap TT jangan pergi jumpa psikiatri...nanti doktor cakap skizoprenia, nanti dia akan bagi se ...

Kesian nya ko. Doktor tu pun mcm mne dia boleh charge ko skizo klau ko x. Citer la weyh pengalaman ko mcm mne ko boleh jadi mcm ni.