CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ryo_takahashi1

★ALL ABOUT CREDIT CARD V2★

300# medangmru

aku tertarik psl takde annual fee tu lah...hehe...also as another alternative for ccard, sebab skrg aku cuma ada satu jer ccard.

nowdays....byk Bank dah bagi free annual fee ni....nak attract customer ...so mana2 bank yg masih charge anual fee ni..lama 2kelamaan mereka akan beralih ke bank yg Offer Free annual Fee cc ni..

Medang,

ape nama credit card yg AlRajhi offer?nama dia Musafir ke?dah search kat web dia..tapi i-musafir ni cam debit card je..

dlm requirement pun dia tak ckp min income brp..

setahu aku alrajhi xde credit card. yg ada cuma charge card je.

o ye ke...

thanks comei..patutlah tak jumpa..hehe

korang.. annual fee tu, walaupun card2 lama bank charge (yg baru2 byk bank dah x chg).. korang leh call je mintak waive.
takat ni, yg call je mintak waive n diorg layan (xyah tulis surat)... mbb + cimb + citibank + hsbc.
kalau diorg kata xleh, korang kata je... "ok, saya nk kensel kad saya"... tang tang tu jugak org tu akan kata, "ok ok... kita bincang dulu ngan my boss". pastu, alih2 dapat la 5-year waiver on fee..

Follow Us
budget 2010 telah dibentangkan, mulai januari 2010 semua pemegang kad kredit/charge card akan dikenakan tax sebanyak rm50 setahun (ni untuk prinsipal) dan rm25 akan dikenakan untuk supplementary cardholder..

harap harap la bank tak setuju dgn keputusan ni, kalau tak, nak gi terminate la dua kredit card nie..pakai satu je...huhu

cukai ni mungkin bank akan waive kan nanti atas permintaan customer...serupa mcm annual fee yg adiwaivekan upon customer request....

kita tunggu dan lihat nanti...

korang.. annual fee tu, walaupun card2 lama bank charge (yg baru2 byk bank dah x chg).. korang leh call je mintak waive.
takat ni, yg call je mintak waive n diorg layan (xyah tulis surat)... mbb + ci ...
fezy Post at 16-10-2009 11:42 AM

mmg mudah nak bgtahu " saya nak kensel kad saya "...

masalahnya..kalau kad kredit tu masih byk outstanding...sanggup ke kita nak bayar penuh kalau nak terminate kad tu???itu persoalannya....biasanya yg tulis surat ni sbb masih ada oustanding.....cuma skang ni ada byk bank yg ok dan boleh waive hanya melalui telefon....

kalau kita nak kensel kad dan kad tersebut tak pernah kita guna ( takder outstanding )...Bank pun senang hati je nak terminate kad tu...ye lah...dah kita tak spend apa2 dan tak "menguntungkan" mereka....baik mereka terminate je....

ingat senang ke nak main2 kensel je ......kene ingat pasal oustanding tu...sanggup ke kita bayar penuh kalau masih berhutang 4-5 ribu dgn bank....

sebenarnya ramai yg tak tahu....kalau kita nak kensel...all oustanding must be paid in one lump sum....hahahahahahaha......

Rate

1

kawan aku baru jer bagitau pasal nie....and dia ada 8 credit card....nie semua pasal kesian kat org2 yg wat promo kat shopping malls...yg dok merayu2 suh apply, kasi free annual fees lah...dia kata kdg2 diorg kasi 2 card skali, visa & master...tu yg jadi banyak...dia kata nak cancel 5 cards, tinggalkan 3 jer...normally dia byr abis bil cards, so takyah worries bout tak bole cancel card....

aah, mmg le,kalau nak pi cancel kredit card tu kene clearkan balance card tu..tu yg sakit tu, harap harap pihak bank ade cara la nak buat, kalau nak harap bank serapkan charge cukai tu tak tahu la pihak bank sanggup ke tak..kalau dah berjuta juta customer kan

mmg mudah nak bgtahu " saya nak kensel kad saya "...

masalahnya..kalau kad kredit tu masih byk outstanding...sanggup ke kita nak bayar penuh kalau nak terminate kad tu???itu persoalannya....bia ...
medangmru Post at 24-10-2009 10:31

btw medang.. kalau nak kensel kad tu dan masih ada baki tertunggak blom berbayar bule buat rayuan kepada bank utk bayar instalment.. kira mcm convert ke personal loan la... dan kadar faedah juga akan diselaraskan dgn baki pinjaman & tempoh bayaran balik..

mmg boleh ryo ( cuma aku tak nyatakan kat sini )...cuma chances Bank nak layan tu agak rendah la...biasalah kan....korang dah nak terminate....worst kalau korang maki hamun CSO tu masa nak cancel kad kredit tu alamat chances nak mintak bank approvekan byr secara installment tu lagi la rendah...CSO tu konpem buat report punya....atas bamnk punya discretion la.....Alaa.....cthnya korang dah nayakan satu keluarga....dgn anaknya korang rogol...pehtu kasik cederakan ahli kelaurga yg lain...pehtu senang2 je korang nak mintak maaf....camtu la perumpamaannya...

Lagi satu kalau korang nya History of payment bagus....atau sangkut 1-2 bulan je sepanjang 4-5 tahun korang ngan Bank tu...rsnya chances tinggi.....tp kalau sangkut byk bulan...history of payment korang mmg SESUNGGUHNYA TERUK SESANGAT sampai byk kali korang dapat surat dr bank....chances amat tipis atau tiada langsung....

aku pun rasa bank akan waive fee RM50 yg dkenakan dlm Budget 2010 tu

susah gak rsnya bank nak waive tax RM50 ni....rsnya tax ni kepunyaan Gomen....takkan Bank nak tolong bayarkan...

315# medangmru

tambah2 kalo customer dia ramai..takkan dia nak absorb semua kan?
maybe paling kurang pun dia kata berbelanja 10K per year baru bank absorb...ha camtu..

316# baby_pingu

tapi kalo ada satu bank offer... bank yg lain ikut punya lahh.. nanti kastemer lari...

pada pendapat aku...Bank takleh lari dr kenakan caj RM50 utk Tax ni...kes yg sama mcm tax pada makanan fast food mcm McD dan KFC...by hook by crook,mereka tiada pilihgan selain dr kenakan caj ni....sbb ianya merupakan milik mutlak kerajaan. Mana mungkin mereka absorb...Ambik contoh Citibank yg punya lebey kurang 2.8 million cc holder.....cuba korang darab 2.8milion dgn RM50....dekat2 140juta tu...so camner le gamaknya Bank nak absorb.....satu angka yg amat menggerunkan utk mereka Absorb..:kant:

annual fee mereka boleh absorb sbb ianya masih dikawal oleh pihak bank....dan ianya merupakan juga sebagai salah satu strategi marketing untuk mereka tarik lebeih ramai customer utk menjadi pemegang kad kredit mereka...

So....nak tak nak...kita tiada pilihan selain drpd terima je lah bajet yg dibentang....bygkan ada lebey kurang 11 juta pemegang kad utama dan entah berapa juta lagi pemegang kad supplementary.....dekat situ je Gomen dah boleh dapat pendapatan yg cukup byk....korang kiralah sendir....

315# medangmru

tambah2 kalo customer dia ramai..takkan dia nak absorb semua kan?
maybe paling kurang pun dia kata berbelanja 10K per year baru bank absorb...ha camtu..
baby_pingu Post at 27-10-2009 02:48 PM

ya betul tu...mungkin bank boleh "ugut" pelanggan secara halus dgn ambik Balance Transfer..takpun Personal Loan ..takpun buat auto debit keatas kad tersebut....atau kene spend certain amount bagi waivekan RM50 tu.....

Walaupun nilainya kecik...hanya sebesar Rm50/...namun pemegang kad kredit biasanya lihat jumlah ni sebagai besar dan terburu2 tanpa memikirkan risiko dikemudian hari terus je mereka setuju utk ambik salah satu tawaran pihak Bank tersebut...

tgk kat board CI...dah ada update dr pihak bank...
bank akan absorb...tp belum diexplain lagi camna depa nak implement..
maybe akan ada certain criteria pada kad tuh utk diabsorb..maybe a certain amount of dollar spend..or amount of time swiped in a year maybe?

so kena sabar menunggu update dr pihak bank...