CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: marine_admiral

[Tempatan] Nurul Izzah: Klinik 1Malaysia taraf dunia ketiga

Anak_Nogori posted on 9-10-2013 11:11 PM
La...corok estate mana plak ko duduk ni?...hulu Pahang ka?..

Dekat Sarawak okeyyy...orang Sarawak pon tak nak klinik low class camtu apatah lagi TKI kat sini....lagipun klinik low class camtu aku tak jumpa lagi kat sarawak ni

Jijiknya rasa klinik camtu duduk kat ibu negeri aku..Selangor negeri termaju

nobito posted on 9-10-2013 11:16 PM
Dekat Sarawak okeyyy...orang Sarawak pon tak nak klinik low class camtu apatah lagi TKI kat sini.. ...

DiSarawak ko ingat aku tak tahu ke ada klinik bergerak guna bot..ce letakkan satu klinik low klass kat sana...anak beranak berduyun2 cari yg pree..

Anak_Nogori posted on 9-10-2013 11:16 PM
Ko pasti?...aku takut ko kalau sakit klinik 1 Malaysia ni yg ko pi hadap..

Tki aku selalu nak pergi klinik luar....dia cakap 'Tuan, klinik sini tak bagus, sakit tak mahu baik-baik'...aku cakap 'Ok awak get ready duit RM100 tapi tak boleh klaim sebab tak refer pada klinik estate'....'ok, tak pa tuan yang penting saya sihat dan boleh kerja' jawab dia...

Tu beza mentaliti TKI dan pencacai BN

MelahJanda posted on 7-10-2013 02:23 AM
klinik satu Malaysia ni hanya ada ubat:
1. panadol
2. ubat batuk
1. panadol   2.  obat batuk  3.  vitamin C
selain di atas ada lagi boleh ambik kat K1M ni, ubat gastrik...

cepheid posted on 9-10-2013 10:59 PM
Sapa-sapa yang pernah dok UK tak nak komen ke? Aku pernah gi NHS pun tak de doktor MA je ada. Ubat p ...

Aku selalu jugak gi klinik masa kt UK dulu... Kawasan suburb. Takdala banyak beza tarafnya dgn klinik2 kesihatan kt mesia ni... Mgkin disegi layanan disana lebih baik dan agak professional, takdalah masam2 muka cam nurse di Mesia ni...

Kat sana pun ramai doktor2 dikalangan Indian n Parkie... Rasa cam kt mesia plak...

nobito posted on 9-10-2013 11:21 PM
Tki aku selalu nak pergi klinik luar....dia cakap 'Tuan, klinik sini tak bagus, sakit tak mahu bai ...

Klinik estate MA juga yang jaga...macam K1M

Follow Us
Anak_Nogori posted on 9-10-2013 11:19 PM
DiSarawak ko ingat aku tak tahu ke ada klinik bergerak guna bot..ce letakkan satu klinik low klass ...

Klinik bergerak pon lengkap kemudahan yang selayaknya derang dapat...bukan sekadar mencacai macam orang Semenanjung tapi pergi klinik low class...

mat@bronok posted on 9-10-2013 11:24 PM
selain di atas ada lagi boleh ambik kat K1M ni, ubat gastrik...

Sesuailah dengan peranannya utk rawatan2 kecil... Dah memang ragam penyakit orang Mesia ni kebanyakannya demam, batuk, gatal2, kembung dan sakit perut, luka2 kecil, pening kepala, ruam2 badan, etc...

Tapi seriously, aku berharap klinik ini dapat dinaik tarafkan dengan adanya seorang doktor utk kes2 rawatan yang lebih serius... Sbb klinik ni dah berjaya menjadi salah satu tempat kunjungan terutamanya penduduk di bandar dan pinggir bandar, di RTC dan UTC...

nobito posted on 9-10-2013 11:05 PM
TKI kat tempat aku kerja ni sakit2 pon sanggup keluar ke klinik di bandar yang jauh nun dari pergi K ...

Kau tak tau ke yg tki2 yg konon byk duit tu kalo d klnk swasta asik nk mintak diskaun saja kerjanya..buat muka seposen , tak cukop duit lah, tertinggal duit lah...klinik swasta plak yg asik kena pau ngan dorang neh

masros posted on 9-10-2013 11:25 PM
Klinik estate MA juga yang jaga...macam K1M

3 kali dah jumpa MA pon masih tak nasihatkan pergi klinik luar....MA suka amik cuti pulak tu....kemudian workers sakit tenat hari Ahad kacau kitorang punya cuti...MA tengah sedap bercuti

Standard Klinik estate tak ku sangka wujud di bandaraya metropolitan...apa yang TKI aku rasa mesti warga Malaysia di Semenanjung pon rasa...

nobito posted on 9-10-2013 11:16 PM
Dekat Sarawak okeyyy...orang Sarawak pon tak nak klinik low class camtu apatah lagi TKI kat sini.. ...
orang Sarawak pon tak nak klinik low class camtu apatah lagi TKI kat sini....
lagipun klinik low class camtu aku tak jumpa lagi kat sarawak ni

Jijiknya rasa klinik camtu duduk kat ibu negeri aku..Selangor negeri termaju
macam orang perasan High Class, lupa daratan je aku nampak ko ni.... Tapi tak tahulah, takut kaum kerabat Pak Taib mamut kut...

nobito posted on 9-10-2013 11:21 PM
Tki aku selalu nak pergi klinik luar....dia cakap 'Tuan, klinik sini tak bagus, sakit tak mahu bai ...

gebang ko je yg lebih....sikit ko tambah2..

nobito posted on 9-10-2013 11:25 PM
Klinik bergerak pon lengkap kemudahan yang selayaknya derang dapat...bukan sekadar mencacai macam  ...

aa.ah...dlm klinik tu siap ada bilik ICU, bilik bedah sekali..siap dgn 10 org doktor pakar..pakar tulang, pakar bedah, pakar jantung, segala pakar lah..

mrsamz posted on 9-10-2013 11:30 PM
Kau tak tau ke yg tki2 yg konon byk duit tu kalo d klnk swasta asik nk mintak diskaun saja kerjany ...

Sebab derang berbelanja secara bijak macam saranan kerajaan Malaysia...duit derang melambak dlm bank cimb tu...kalau ada orang pau workers aku..gua akan jadi abang long  kasi ajar siapa yg kacau gua punya olang

nobito posted on 9-10-2013 11:25 PM
Klinik bergerak pon lengkap kemudahan yang selayaknya derang dapat...bukan sekadar mencacai macam  ...

aa.ah...dlm klinik tu siap ada bilik ICU, bilik bedah sekali..siap dgn 10 org doktor pakar..pakar tulang, pakar bedah, pakar jantung, segala pakar lah..

Anak_Nogori posted on 9-10-2013 11:42 PM
aa.ah...dlm klinik tu siap ada bilik ICU, bilik bedah sekali..siap dgn 10 org doktor pakar..pakar  ...

tahu tak pa...

Anak_Nogori posted on 9-10-2013 11:39 PM
gebang ko je yg lebih....sikit ko tambah2..

gebang apanya...baru je semalam derang gaji dan keluar ke bandar

nobito posted on 9-10-2013 11:45 PM
gebang apanya...baru je semalam derang gaji dan keluar ke bandar

aku pun leh gebang macam tu..

Anakdesa posted on 9-10-2013 11:35 PM
macam orang perasan High Class, lupa daratan je aku nampak ko ni.... Tapi tak tahulah, takut kaum  ...

taib mamut pulak yg kena....aku orang selangor ler

Aku rasa kerajaan Selangor dah haramkan 1Malaysia ni tapi entah camne boleh wujud dan rosakkan imej Selangor sbg negeri termaju

p/s orang Selangor kalau kahwin dengan orang Sarawak mesti lagi nampak high class kan

tutup je klinik camni...bukan standard orang Selangor pergi klinik camni....kat Sarawak ni kawasan jauh dari bandar macam dalam estate je ada kemudahan jelek macam tu ...tu pun ramai staff aku anak jati sarawak siap pergi klinik pakar lagi walaupun demam biasa

huweeekkk memalukan sungguh la