CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: my-alja

PhD -

Reply #5 nailoufar's post

betul.. aku kalau buat kat dlm mesia je..
susah nak gi oversea sbb husband tak akan ikut..

leh mintak yang gomen nye ape ek..lupa...yang yuran die bayarkan..takpon mintak nsf...tapi sikit jela elaun sekitar 2300

PHD...  aku buat master  penat tak habis....proposal asyik reject..skop kajian, metodologi kajian, objektif kajian, ulasan karya uwwaaaa....

kalu kat luar negara supervisor berapa org...PHD kat UM apa yg aku sembang ngan budak PHD negro tu... dia kata dia dapat 3 orang supervisor ...masing2 lain2...A kata lain, B suruh buat lain...C pulak surah tukar mcm2...end up budak negro tu ada konflik ngan supervisor, ....kalo dapat supervisor yg baik...separuh kesusahan nak menulis thesis akan terasa ringan.....

Reply #6 epal_putih's post

aritu UKM ada buat fair tau..aku tak sempat pegi..sedih tau..hanya kerana aku kena edit paper aku nak hantar Borneo Jurnal tu..demi superior2 aku yang dok tanya pasal paper tu dari dulu.

Reply #12 ratu_cinta's post

aku just refer pada chairman je..yang co-supervisor tu p mampus

Reply #3 epal_putih's post

apa salahnya pun keje kat sana...before kau pergi UK, pergi la buat Haji dulu..ada orang tu kata rezeki dia murah sebab dia pergi Haji..padahal rezki tu di tangan Tuhan

Follow Us
aku buat PhD both local dan oversea...split-site kiranya..

kat oversea banyak exposure tapi tak semestinya kat Msia tak, depend sama supervisor

kat oversea kurang birokrasi (isi borang segala) tapi kat Msia banyak nak mampus..sampai terlupa pun ada

orang kata kat oversea ni very demanding tapi aku rasa sama je..

kat Msia ok buat PhD, setengah senior lecturer aku pun ada local PhD and there are very good dengan syarat ko kena rajin buat research dan always interact dengan dunia luar..bukannya duduk syok mengharapkan supervisor..

supervisor tak kira both oversea dan malaysia pun ikut nasib jugak. Ada jugak member aku dapat supervisor hampeh kat oversea ni..sama juga kat Msia..ini pun kira nasib juga lah..

Reply #16 cepheid's post

Ko dah kahwin ke?.

Ko split tu tak pe ke tinggal bini dengan anak?

Balas #17 eastrun\ catat

Aku still single and available

aku cuma kena tinggal anak kucing aku kat rumah je

harap-harap member aku ingat bagi makan hari-hari

ialah banyak birokrasi aku setuju....isi borang...aku ingat lagi...

1. isi borang dihantar ngan proposal...x salah aku untuk kelulusan bidang kajian...result selepas meeting fakulti ...dapat keputusan next month ngan surat perlantikan supervisor....boleh strat buat thesis dah

2. lagi berapa minggu sebelum submit draft..isi borang untuk kelulusan tajuk...tajuk pon x leh sesuka hati kita....result kelulusan atfer 1 month jugak....sebab fakulti meeting sebulan sekali

3. lepas ada borang beberapa borang lagik....kalo nak tukar supervisor pun kena isi borang...keputusan pon bulan depan.....

4. buat correction pon ada proseduar...nak tunggu penyemakan lah...fakulti meeting lah...hampir 2 bulan setengah aku tunggu....baru aku terima surat...cakap boleh binding hard cover dah...ngan minor correction.....

lepas tu saat yang best gi kedai binding hard cover....waaaaaa rase puas hati...inilah usaha aku dan penantian yg panjang.....apalah punya lambat....semua keputusan nak tunggu fakulti meeting dah lah sebulan sekali...tak cekap langsung dan...buang masa student je......

Originally posted by cepheid at 12-4-2009 19:37
Aku still single and available

aku cuma kena tinggal anak kucing aku kat rumah je

harap-harap member aku ingat bagi makan hari-hari

wah ko ada 2 PHD le..local U apa, bidang apa....now buat PHD kat mana....bidang apa, tajaan ke apa

umur saudara/saudari berapa ye....

my target  nak ada PHD sebelum 35 tahun

Balas #20 ratu_cinta\ catat

mana ada tengah buat PhD le..separuh kat Msia, separuh kat UK..kan aku tulis split-site atas tu..

maknanya aku ada 1 supervisor kat Msia dan 1 kat UK...

skrg aku kat UK hari ni cuti easter aku tengah boring tak tau nak buat apa..

aku buat natural science bidang yang kat Msia supervisor aku sorang je buat..datang UK ni pun guna international fellowships sebab uni aku tak de duit nak sponsor..research aku ni integrate expertise supervisor aku kat Msia dan juga kat UK nie..so aku harap dapat solve the current scientific problem dalam research aku ni..doa-doakan ye..

still muda belia lagi belum 30 lagi..hehehe..harap aku dapat grad setaun dua lagi..

Balas #12 ratu_cinta\ catat

Ko buat master kat UM ke? Harap-harap ko berjaya..kat UM memang susah, banyak songeh pun ada...

Untuk jawab soalan ko dalam posting mula-mula tu, kat oversea ada yang 1 supervisor, ada yang 2 dan juga ada yang 3 supervisor..selalunya yang first tu orang senior yang decide hala tuju student tu..so yang 2nd dan 3rd tu selalunya ada supply any knowledge/information yang diperlukan oleh student untuk support the research..aku tengok kat sini kalau ada lebih sorang supervisor biasanya diaorang ni datang dari research group yang sama

best nya, seronoknya, muda2 dah ada phd dan bakal ada phd.... a'ah buat master pun perit jugak, tapi lepas habis tu rasa seronok, dan tak jemu nak belajar lagi... InsyaAllah

Reply #22 cepheid's post

kawan kita dah gi UK, buat phd kat university Birmigham rasanya. baru lagi, dalam masa 3 tahun rasanya...

Reply #311 cepheid's post

kalau apply nak buat phd kat mana-mana university malaysia ni, fakulti atau pihak pengajian siswazah yang menentukan pengambilan tu eik.... supervisor pulak, kita kena cari siap2, atau nanti University tersebut yang tentukan... nak tahu...

kalau apply nak buat phd kat mana-mana university malaysia ni, fakulti atau pihak pengajian siswazah yang menentukan pengambilan tu eik.... supervisor pulak, kita kena cari siap2, atau nanti University tersebut yang tentukan... nak tahu...

Balas #25 epal_putih\ catat

setakat yang aku tau, sekarang ni CGPA mesti at least 3.0 dan kena ada proposal.

untuk supervisor, seeloknya survey dulu apa research nak buat dan juga bidang apa yang ditawarkan di universiti. Maksudnya kita kena check sama ada lecturer kat universiti yang nak apply tu ada tak expertise yang kita nak buat. Kalau tak fakulti or pihak pengajian siswazah susah nak decide dan ini akan buat proses application ambil masa lama. kalau tak silap, dalam borang permohonan ada bahagian suggested supervisor. kalau ada lebih senang.

aku bukan apa sepanjang pemerhatian aku kat local uni, banyak student yang ada problem ni pilih salah supervisor. so pada pandangan aku eloklah pi jumpa dan survey potential lecturer sebelum buat apa-apa keputusan

Balas #312 epal_putih\ catat

Ko boleh check thread satu lagi. Aku dah reply

Balas #25 epal_putih\ catat

setau saye, supervisor cari sendiri. tapi tu pun bile dah start pengajian. tapi ade gak sesetengah universiti, time nak apply further m.a or phd, dah tanye siap2 nama supervisor... ssh gak la kalau tak kenal. coz supervisor memainkan peranan yang amat penting kan...