CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: coldfusionr

Bahagia ke Tanpa Restu?!!!

Originally posted by mesolite at 22-1-2009 04:32 PM
mak kau sembahyang ke... tak sembahyang ke... itu urusan dia dengan Tuhan... bagi kau dia adalah sorang-sorangnya mak kau... kalau mak korang keras... korang kena lembut...
kalau boleh... ikut c ...

betul mmg urusan dier dgn tuhan...tp aku sbgai anak lelaki harus membetulkan keadaan dier tuh....
bila marah tak ingat mane suami maner laki...bapak aku tuh pun mak aku tak hormat...itula aku tanyer aku minta pendapat..
sebab bila mak aku mcm ni bukan mcm mak ko tuh...ok mesolite...ko dah kawin kan...tp klu mak ko suruh ceraikan bini ko dgn alasan
mak ko dh tak berkenan dgn menatu die tuh iaitu bini ko tuh...ko sbgai anak perlu patuhla yer?...
ingat dlm islam bende yang baik wajib kita ikut dan patuh tapi bende yang buruk dan tak baik perlu diperbaiki dan dielakkan...

ape yang baik tuh dtg dr allah dan yang sebaliknyer dtg dr diri kita sendiri..

Originally posted by gilagila2 at 22-1-2009 04:35 PM

dalam kitab mana kau rujuk ni? setahu aku dalam Islam tak de pun macam ni.boleh je kahwin kalau mak bapa tak restu.

mak memang lasorang. suami pun bukannya dua-tiga. 1 je.hmm...

aku heran la gila2 kita ni bukannyer menentang mak bapak..tp klu dh mak aku tuh perangai dh mcm tuh takkanlah nk diam kan ajer...napela diaorg ni xfaham

Originally posted by mesolite at 22-1-2009 04:32 PM
mak kau sembahyang ke... tak sembahyang ke... itu urusan dia dengan Tuhan... bagi kau dia adalah sorang-sorangnya mak kau... kalau mak korang keras... korang kena lembut...
kalau boleh... ikut c ...

ko cakap seolah olah tak berlandaskan agama...aku ni anak lelaki dier..aku yang tanggung smua dosa dier...
klu btul ko ni jenis yang sayangkan mak ko mesolite mesti la ko nka mak ko masuk syurga ryte...
bukannyer ko patuh dgn mak ko kononnyer tunjuk pd org yang ko anak yang soleh tapi bila time dosa mak ko ko ckp itu urusan dier dgn tuhan....
mana mazhab ko pakai nih????

Originally posted by coldfusionr at 22-1-2009 04:11 PM

like i said aku tak marah kan ko mungkin fakta ko ader kebenaran ryte tapi dugaan akan dtg bila kita bercinta mcm ko jugak..baru jer melangsungkan perkahwinan...
umur pun dh 31 thn so aku  ...

perghhh..cepat  nye search....bagus pun..takder la buat teori2 tak best pasal aku..

Originally posted by mesolite at 22-1-2009 04:22 PM
singkatnya pemikiran kau ni... siap boleh buat conclusion yang kalau mak bapak tak restu perkahwinan... terus tak kawin... jadi andartu...
sebab tu la kau beria-ia mempertahankan hujah kau... sa ...

mana ko tahu allah tu xmaafkan org tuh...ALLAH tu maha pengampun lagi maha pengasih...
ko sape nk ckp Allah tak ampunkan org tuh?
selagi kita ingin bertaubat selagi tulah allah tu tunjukkan jalan...
pintu taubat sentiasa terbuka....tak bermakna org tu kawin tanpa restu dier berniat menderhaka pada mak dier...sdgkan dlm islam
nawaitu tu yang penting....
Ape yang kita buat ALLAH tu setiasa tahu baik diluar atau dalam diri ko...

Originally posted by gilagila2 at 22-1-2009 04:24 PM

hmm...patut lah kau lewat kahwin,rugi..memang rugi..sekali mak bapa kau rugi...tak dapat timang cucu.

erm..tapi mungkin tak de org nak,sebab tu tak berasa nak berlaki.sian.

tau laa ko sebok nak kawen ajek..takyah ler nak senda2 kan org lain yg tak brp pentingkan kawen..

Follow Us
Originally posted by coldfusionr at 22-1-2009 04:39 PM

aku heran la gila2 kita ni bukannyer menentang mak bapak..tp klu dh mak aku tuh perangai dh mcm tuh takkanlah nk diam kan ajer...napela diaorg ni xfaham

yang kau ni ,kau tahu tak diorang tu siapa?

1. ada yg tak kawin2
2. ada yg skandal dgn laki org
3. ada yg benci mak mertua

tak payah la kau ambil hati.yg penting kau fikirkan, apa yg paling penting sekali, apa tindakan paling bijak kau patut buat,ibarat kata menarik rambut dalam tepung, rambut tak putus, tepung tak berselerak.

lagi pun, diorang ni,mak-mak diorang mungkin la perfect,jadi kau tak boleh nak samakan masalah kau dgn diorang. aku rasa lah kan, diorang ni, kalau berada di tempat adik kau, dah lama dah diorang kawin lari tu.sebab tak kena pada batang hidung diorang.

suatu hari kau akan tahu, apa yg aku sampaikan di sini,ikhlas, tanpa prejudis...

aku sokong adik kau, sebab perkara paling penting,adik kau mesti kahwin dgn lelaki yg baik, insyaAllah suami yg baik akan dapat menjaga adik kau dgn baik . tentang mak kau tu, doakan dia berubah.mak kau takkan selamanya mcm tu, bila dia tua nanti, dah tak larat, dia kan perlukan adik kau untuk jaga dia...masa tu baru kau akan rasa, tindakan adik kau tu betul.ibu bapa takkan ke mana. hubungan yg tak terputus tapi sekali adik kau terlepas peluang yg baik untuk dapat suami yg baik...dia juga yg rugi.

aku sentiasa sokong org yg nak bina masjid dalam apa cara sekali pun termasuklah berpoligami..hmmm...

aku bimbang..bila mak kau dah tua, dia menyesal dan minta maaf pada adik kau sebab menyesal halang adik kau kahwin..lagi rugi kalau adik kau tak kahwin..hehe

[ Last edited by  gilagila2 at 22-1-2009 04:55 PM ]

berasap betul thread nih..... mcm bumi gaza kena bom

ence/cik gila2.....soklan aku bila nk jwb?

kawin dulu mmg x mintak izin ekk? mmg x ckp nk kawin yerk?

dan

kawin dulu mmg x pakai sesen pun ekk duit mak bapak?

Reply #321 coldfusionr's post

so, kau dah tegur dan bincang dengan mak kau pasal dia tak sembahyang tu...? apa dia kata...?
kalau tak hormat bapak kau... bapak kau kena bersuara... ataupon memang dah tabiat mak kau dari muda macam tu...? tak ada sapa nak tegur...? since sekarang kau dah besar... giliran kau pulak nak tegur mak kau...
lagi satu, selagi masalah foundation mak kau kau tak selesaikan... masalah adik kau ni tak akan dapat diselesaikan... bagi aku... ini prioritinya:
1. tegur mak kau yang tak sembahyang tu... sampai dia sembahyang
2. tegur mak kau yang tak hormat bapak kau tu... sampai dia hormat kan bapak kau...
kalau dua mission ni selesai... masalah adik kau akan selesai dengan mudah...

aku tak kawin lagi... lagi satu aku ni pompuan... tak boleh nak jawab soalan kau tu...

oklah mission pertama kau... tarbiah mak kau sampai dia sembahyang...

Originally posted by gilagila2 at 22-1-2009 04:53 PM

yang kau ni ,kau tahu tak diorang tu siapa?

1. ada yg tak kawin2
2. ada yg skandal dgn laki org
3. ada yg benci mak mertua

tak payah la kau ambil hati.yg penting kau fikirkan, apa yg  ...

tipikal mentaliti masyarakat melayu.....org yg dah kawin lebih mulia dari yg x kawin.....

Reply #322 coldfusionr's post

kalau dah perangai mak kau macam tu... usahalah untuk mengubah perangai dia dulu...
dah kau tahu perangai dia camtu... korang nak provoke dia lagi dengan benda macam ni... api lawannya air... bukan minyak...

Originally posted by Hana at 22-1-2009 04:45 PM

perghhh..cepat  nye search....bagus pun..takder la buat teori2 tak best pasal aku..

for sure la...aku dh mmg lawyer...so what?
mcm keinginan ko la nk kawin pakai baju man kajang la...sbb ape perlu semua tuh sbb keinginan ko tu ryte?
sdgkan dlm islam like u said restu mak bapak(aku tertinggal bab ni agaknyer) then nikah tapi ko dgn nyah make up kan ko
nape lepas je laki ko henjut tgn kadi akad nikah buat jerla majlis doa selamat...nape perlu buat majlis sebegitu...

so begitula keiginan adik aku yang ingin berkahwin dgn lelaki yang dia cinta...

Reply #323 coldfusionr's post

oklah... kalau kau sayangkan mak kau... tarbiah dia dulu sampai dia sembahyang...
kes adik kau ni letak kat tepi sekejap... boleh...?

Originally posted by coldfusionr at 22-1-2009 04:47 PM

mana ko tahu allah tu xmaafkan org tuh...ALLAH tu maha pengampun lagi maha pengasih...
ko sape nk ckp Allah tak ampunkan org tuh?
selagi kita ingin bertaubat selagi tulah allah tu tunju ...

so penyelesaiannya apa nih encik coldfusionr?

kawin ke x adik ko nih?

jpn pk lama2 ok.... nanti jd ANDARTUA.....
hazab tau jd andartua nih....
x mulia di mata masyarakat....
kena perlekeh... kena kutuk2..... n mcm2 lah.....

baik kawinkan cepat adik ko tu...... ultimate goal bg pompuan is KAWEN....

slmt pengantin baru tuk adik ko yerk....

Originally posted by afja at 22-1-2009 04:54 PM
berasap betul thread nih..... mcm bumi gaza kena bom

ence/cik gila2.....soklan aku bila nk jwb?

kawin dulu mmg x mintak izin ekk? mmg x ckp nk kawin yerk?

dan

kawin ...

aku dah jawab tadi..tak keluar ke?

mak aku seposen pun tak keluar duit ,suami aku je tanggung semua belanja.sorry ler, aku ni kahwin dgn org kaya,ok...jgn marah..

memang kau nampak aku pro kepada adik si confusind tu,sebenarnya aku ni penggalak kepada org yg nak berkahwin. tak kisah la sesapa pun.aku paling marah org yg suka menentang perkahwinan. menentang sunnah nabi.

aku kahwin dulu memang minta izin,mak aku siap berdoa kat mekah lagi supaya aku kahwin,akhirnya bila dia balik ,tak sampai pun beberapa bulan, aku cakap aku nak kahwin.mak aku terus cakap alhamdulillah, tak kisah lah dgn siapa pun asalkan aku nak kahwin.itu je..sempoi siot.ayah aku langsung tak bersuara..tanda setuju.sebab mak ayah aku org yg mudah redha, jadi aku lebih sedih bila dgr kisah-kisah mcm ni. aku pro adik si cons tu bukan kerana aku melaluinya tapi kerana aku faham bagaimana perasaan dia,aku sendiri tak sanggup melaluinya.

Originally posted by mesolite at 22-1-2009 05:02 PM
oklah... kalau kau sayangkan mak kau... tarbiah dia dulu sampai dia sembahyang...
kes adik kau ni letak kat tepi sekejap... boleh...?

td ckp sbg anak kena patuh kena hormat bagai..
skrg ko nka suruh anak plak tarbiah kat mak..
hish mane perginyer pemikiran ko yang menagungkan mak bapak tuh...
sorry la mesolite aku bukan nk perli ko tapi setiap perangai org berbeza...itu jer aku nk bagtahu mak aku bukan mcm mak org lain....

Originally posted by afja at 22-1-2009 05:04 PM

kawin ke x adik ko nih?

kena per ...

ya...dalam alquran/hadis pun ada..

Reply #326 coldfusionr's post

heh... heh... heh...
dosa sesama manusia - Allah tak akan ampunkan selagi kita tak mintak maaf kat orang yang kita berdosa tu... tu pon kalau orang tu ampunkan kita... baru Allah ampunkan dosa sesama manusia ni...
dosa dengan Allah - insyaAllah... Allah maha pengasih lagi penyayang...

pergi la tanya kat ustaz mana-mana... sambil tu ajak ustaz tu tarbiah mak kau sampai sembahyang... ini tanggungjawab kau sebagai anak lelaki...

Originally posted by afja at 22-1-2009 05:04 PM

kawin ke x adik ko nih?

kena per ...

aku tahu tak lama lagi ko pun nka ultimate goal ko iaitu = KAWEN RYTE? ke ko dah ultimate tak smpat lak nk hbskan research
SO GOOD....tp nape ko kawin dgn pilihan ati ko nape ko xsuruh jer mak ko pilih ...korangkan anak ynag solehah...

Originally posted by gilagila2 at 22-1-2009 05:06 PM

aku dah jawab tadi..tak keluar ke?

mak aku seposen pun tak keluar duit ,suami aku je tanggung semua belanja.sorry ler, aku ni kahwin dgn org kaya,ok...jgn marah..

memang kau nam ...

akhirnya terjawab jugak persoalan aku.....
perempuan rupanya gila2 nih....

selama nih dok ingatkan lelaki.....