CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Sitisifir7

Untung perempuan lawa

noraidil_06 replied at 21-10-2017 11:08 AM
Kdg2 iols pikir yg meratap menghiba muke buruk buruk buruk ni bkn buruk pun.
Tapi pemalas. Jgn kat ...

Terasanya terasanya

Terasanya terasanya

Deidra replied at 24-10-2017 02:50 PM
Terasanya terasanya

Pang kang. Hahahah. Mek u r back. Rindu gileeeeeeee.

noraidil_06 replied at 24-10-2017 02:57 PM
Pang kang. Hahahah. Mek u r back. Rindu gileeeeeeee.

Dah ler orang baru elok, dia kasik pang lagi

Hehehe...alhmdllah syukor masih dikurniakan usia untuk ketemu lagi kak
Makasyehhh sudi windukan kiteer

cahaya_emily replied at 11-10-2017 08:40 AM
Girls..i dah kawen.tp i buruk gila kalau ikut kamus keluarga belah laki i. Maka sedikit sebanyak men ...

i tatau laa cemane nak cakap ni.. tp jgn biarkan diri jadi gemuk sgt.. nnti susah nak back to ideal weight.. i dulu berat badan 73 - 75 kg... dengan muka banyak jerawat nasi and berminyak and kelabu..  then bila ex-laki iols mencurang dengan jantan, iols start pegi gym.. now dah more than 7 yrs berjinak2 dengan gym dan berkawan2 dengan geng2 gym jugak.. have fun with them, and dpt menten berat badan ideal.. bila kita active, kulit pun jadi better dan muka jadi awet muda.. then of course la berbondong2 chuols jantan duk kejar.. cuma kena pilih laa yang berkualiti ke idokkkk.. kat bod BFT tu banyak jugak iols kongsi tips dan iols dpt tips.. atas budget je laaa... iols pilih je memane tips yang within budget and rasa buleh committ.. nak menjadi cantik neh is all about committed, and rajin.. bukan asal lahir je terus cantik terletak hokehh.. no such thing.. even gisele bundchen pun put effort utk menten cantik floless

green~tea replied at 30-10-2017 11:45 AM
i tatau laa cemane nak cakap ni.. tp jgn biarkan diri jadi gemuk sgt.. nnti susah nak back to idea ...

I perasan bile i active di gym n jogging my skin get better.  I will nvr ever betray my body dgn mkn bukan2 n mengemukkan  diri.  In my family fat is not an option. My husb pun x izinkan i gemuk.

N lepak di bft improve my habit also. Rajin skit la nk tepek2 segala-mala kt muka.

Sbnrnye mlm ni mcm mls nk sapu lotion. Bc post u ni,  cpt2 i bgn balik. Heheheeh.

Now which lotion shld i apply tonite. Hurmmm

Follow Us
cahaya_emily replied at 11-10-2017 08:40 AM
Girls..i dah kawen.tp i buruk gila kalau ikut kamus keluarga belah laki i. Maka sedikit sebanyak men ...

Kak.. kenapa nak rasa down?
Believe me, nak cantik dan sihat xperlu duit pun
Xada duit pergi gym centre, kenapa tidak akak pergi tempat rekreasi sana.. ada tenpat jogging, ada open gym semua.. spend dalam seminggu 3 jam pun dah cukup dah. Yang penting konsisten dan jaga makan gak.. kena tahu berapa calories badan satu hari, berapa untuk loss kan berat badan.. makan sayur banyak2.. apa kita makan itu la diri kita
Kalo tak ada buat facial, akak mesti pernah pergi dapur kan.. mesti kenal oat, beras, madu, limau, yogurt kan.. kenapa tidak buat masker diy jer.. xpun buat cleanser diy jer.. save budget pun ye.. moisturise tu kalo akak xmampu beli vco, kenapa tidak buat je minyak kelapa.. perah santan banyak then masak sampai jadi minyak kelapa.. aloe vera tu tanam je dalam pasu.. nak guna, ambil sikit
So far wana guna bahan natural, jimat memang jimat.. kesan memang lambat la.. 6 bulan baru nampak kesan. Macam wana kata sebelum ni.. kalo guna bahan natural ni, putihnya ikut kulit badan.. kalo kulit mcm tu, mcm tu la muka kita. Kulit yg bersih dan sihat tak semestinya putih. Nampak bersih, xada jerawat walau jerawat pasir, lubang pori pun ok.. xbanyak terbuka then nampak muda dan glowing. Tu dah cukup dah.. dari akak meratab sedih pilu, baik buat something untuk ubah hidup..

wana89 replied at 31-10-2017 05:57 PM
Kak.. kenapa nak rasa down?
Believe me, nak cantik dan sihat xperlu duit pun
Xada duit per ...

Haha tq dik susah payah je ngko buat minyak kelapa dara tu sendiri.hakak beli organic vco dkt kedai jayagrocer je dik.cpt dan mudah mendapatkannya.

The thing is i don't really feel down about myself as if i have inferiority complex...org luar mcm keluarga mentua hakak yg maybe tak reti nak appreciate diversity in beauty kot. Gitu la manusia..mmg suka saling menyakiti hatta adik beradik pun.

Akak teringat kisah kwn akak ni.Dia mmg cantik.kulit floles,rambut lurus hitam lebat,bentuk muka mmg cantik, bdn kurus..mmg lawa la.kite yg pompuan ni pun ralit tgk dia apetah lg lelaki ye tak..tp dia ada adik yg opposite dia la gelap,rambut nipis kerinting,bdn plum muka berjerawat...si kakak yg cantik ni selalu geram kat adik dia yg tak lawa tu..ayat paling gemar dia sebut kat adik dia "akak geram tgk kulit ko ni dik rasa nk sental2 bg putih. Rambut ko pun sama dik akak rasa nk ironkan bg lurus!!" Sabar je la...

cahaya_emily replied at 1-11-2017 01:14 AM
Haha tq dik susah payah je ngko buat minyak kelapa dara tu sendiri.hakak beli organic vco dkt keda ...

U nak join my group. i baru buka group kat telegram. semua bdk2 forum yg berkuntum di BFT

Haha tq dik susah payah je ngko buat minyak kelapa dara tu sendiri.hakak beli organic vco dkt keda ...

U nak join my group. i baru buka group kat telegram. semua bdk2 forum yg berkuntum di BFT

Just be happy dan positif dalam hidup la kak..

Sedih baca thread ni

hahaha.lawak plak, btul juge.

Sedih baca luahan TT.

Actually aku pon pernah rase benda yg sama. Ermm nak story sikit bleh?

Aku dari kecik tak pernah orang cakap iols ni comey. Yg selalu dgr atau kata lain ejekan aku ni hitam & gemuk. Sedih walaupon time kecik lg tp kita pon dah hati & perasaan  jugak. So level confident aku sgt la rendah. Berlarutan sampai ke U.

Dekat U, honestly tak pernah ade kawan lelaki hatta bf. Sadis gile. Kawan pompuan je.  Geng nerd plak tu. Geng femes mana nak kawan ngn aku haha. Pernah sekali tu zaman tu ade yg jenis salah2 no salah anto msg SMS. So ade mamat sorg xtau camne ntah tersalah no msg kt no aku. Ala2 nk try aku plak padahal tak pernah jumpa tp beriya konon tak pilih rupa semua. Sampai 1 tahap kebetulan akak ipar aku nak pergi Johor rumah kakak dia. Mamat tu duk Johor. Aku pon pakat ngn akak ipar pergi sana konon nak jumpa die. Pergi sana dptla jumpa mamat tu tp sekejap je ttiba die ckp ade hal. Nti sambung dlm phone. Iols ok lg la. Tup2 lps jumpa tu die dah nk tinggalkan aku. Bg mcm2 alasan. Keparat x? Hancur hati ku ciss. Tertipu rasenya..Kerna diriku masa time yg hodoh gemuk u name it LOL

Sejak dari tu aku tekad la nak jadi CANTIK. Bukan untuk orang lain tp untuk diri sendiri. Tak kisah org kata ape yg penting aku nak jadi cantik. Aku mula diet. Gila2 punya. Start berjogging, main badminton, join taekwondo. Tak pernah pikir dah pasal nak ade BF sbb still rase takde sapa nak aku.

Tanpa kusedari aku dah lost dlm 10kg  masa aku grad. Start keje aku still ON diet, jogging. Takde sesape kan so byk masa utk diri sendiri. Then akak ipar aku ade recommend aku pill kurus. Pon aku bantai jugak. Sampai la aku dpt cecah berat 53kg dr berat 80kg ++. Slim sesangat muka dah lain (  kata budak sekolah aku sampi ade yang tak kenal langsung).

Bila dah jd camni pon level confident aku sama je. Aku sejenis bila jumpa org aku tunduk tak berani nak tegur nak senyum apa. Rupenya sampai org anggap aku ni sombong. Siap kate tau la cantik. Eh? Aku dah cantik  ke? Haha..Kawan2 yg baru aku tak percaya bila aku ckp aku pernah hitam hodoh gemuk nak2 bila aku pindah tempat keje baru. Sampai la aku dah jumpa jodoh.

Moral of the story. Biarla org kate kita hodoh yang penting kita nak jadi cantik. Bila kita sayangkan diri sendiri, cinta kan diri sendiri, ingin cantik untuk diri sendiri, semua tu akan terpancar sampai ke wajah. Camne nak explain ek. Tp camtula..Aku rase korang mesti pahamkan..

Sekian dr nubie cikomek

bertuah jadi orang cantik ni.
semua orang suka.

Dilahirkan cantik semula jadi tue memang ramai tapi yg nak jaga and maintain kan tue x ramai..yg penting kene rajin.. kalo malas memang semua benda x menjadi..

green~tea replied at 30-10-2017 11:45 AM
i tatau laa cemane nak cakap ni.. tp jgn biarkan diri jadi gemuk sgt.. nnti susah nak back to idea ...

So ex hubby u.. plu.. mencari lelaki la?
Mgkin nasib kita serupa..
Ex cari jantan sbb tu yg membahagiakan
Pulak tu muka I so:so ja..
Pasni nak.kasi.cantik segala2nya
I pendek.. berat 48:50
Mcm naik byk..

cikomek replied at 17-11-2017 05:56 PM
Sedih baca luahan TT.

Actually aku pon pernah rase benda yg sama. Ermm nak story sikit bleh?

i love this kind of stories. hi fi skit

I dulu pun tak attractive
Luaran dan dalaman
Dah la x lawa, byk jerawat, berisi sikit, tak pandai berkawan, introvert, klu ada kawan laki tu mmg sekadar kawan kerja la..
Dah over 30s ni baru la makin elok..dah pandai sembang, pandai jaga kecantikan, tp still x capai level attractive kot..sbb xde lg jln2 kt mall ke, taman ke ada laki tegur nk berkenalan..mcm dlm tv

Akaknya cakap gitu sebab adiknya pemalas nak sental kulit or sebab mind set, asal putih je cantik?