CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: moteto

Revisited - Kes muslimah dirogol 8 lelaki india di Kangkar Pulai 2 tahun lepas.

Close [Copy link]
Reply 328# gundam81

I like reading this....... justice is served.  If only this could be done to the 8 rapists.....

But then again, nothing can erase the trauma of gang-rape the mother&wife suffered..... I hope she finds her peace now.... and as for her husband......  I really don't know what to write... His agony of being helpless...  

daku teringat dulu masa muda belia umur belasan tahun gitu time tu jadi minah kilang lah..biasalah kan aku rajin ot walopun hari ahad..time tu ot kije petang balik kul 11pm..
aku blk naik van india yg bawak yg naik cuma aku berdua ngn supervisor time tu..hantar supervisor dulu umah dia ni ke dalam sikit n sunyi tempatnya..aku last yg dihantar blk ke hostel..dlm van aku doa byk2 jgnlah india ni wat apa2..sebab india ni 2 org sorang tu xpastilah kawan ke,adik dia ke..paham2lah kan dh la ari ahad mana la tau dia mabuk ke apa.

syukurlah aku dihantar dengan selamat ke hostel..tak terbayang rasanya jika nasib sprt mangsa rogol yg lain..anehnya masa muda2 bujang dulu aku berani ke sana sini seorang diri..la ni dah kawen aku jd takut plak..nak jalan kaki pi kedai pun takut,takut ngn hanjeng,ngan bangla ngan dan semestinya india..kedai kat kwsn perumahan aku tinggal atas tu aserama bangla kije kilang..pastu sini byk india kelas rendah lak tu tahu jela yg jenis bawak motor cam mat rempit mabuk.risau betul nak kuar joging pagi2 pun aku takut.mujur apartment aku tinggal ni xramai sgt india ade satu dua je tp dorang ni bisinglah suka rotan anak n pasang cd meratib pepagi..zikir dorang lah kan.

sedihnya...apa  yang  menimpa  kat sahabat kita  ni....buat si  suami dan anak...bertabah la

Maka, aku katakan, keling paryah ni layak diseksa dgn cara yg paling kejam..
Kepada pihak polis, teruskan usaha anda utk menembak MATI mana-mana penjenyah keling parah nie..

Semoga, bumi M'sia aman daripada penjenayah keling paryah.

Reply 324# poison_paradise

Err, kalau cina marah Melayu pasal bising azan ada kes bini cina kena rogol hari esoknya? Atau kena halau? Ada?
Kalau Iban, Kandazan, Asli, Bajau, Sakai, Jahan, Murut   (dan sebagainya selain indu parya )bising Melayu banyak buat perhimpunan tempat awam, ada tak bini-bini mereka dirogol beramai-ramai dek Melayu depan laki ddiorang pagi esoknya.... Ada?
Kalau Indu bising Melayu halau sebab bina kuil kat tanah haram, Siap bawak jumpa HINDRAF dan angkat kayu parang buat onar adalah.

So mana buruk dan jahat? ======= hindu parya!

Reply 337# alexa

Well, you can say that since you are not the one who was raped.

The question is, What will you do if you or your loved one was raped and you just watch there helpless, and the law only gave them 10 years of prison time? On top of that, the culprits were laughing and made jokes during the trial.

Follow Us
Reply 302# Hassan.Dragon

aku agak sangsi dgn statement ko ni..betul ke ada geng yg sedemikian.. kat sg petani, taman jati kot, tahun dalam 2004 kot, seorang staf usm melayu telah diparang oleh gangster india, mati budak tu, kes salah orang..apa keputusannya? last yg aku tau, geng2 india ni gelak2 bila nak masuk mahkamah..dijangka tak cukup bukti..

ada ke mereka telah ditembak oleh geng yg kau sebutkan??  untuk pengetahuan semua, majlis pengebumian mangsa ramai yg melawat, jem teruk dari rumah bapa mangsa ke tanah perkuburan..polis siap bagi nasihat awal jgn ziarah pengebumian lagi..huh..melayu gak yg kena mengalah..

Reply 348# abas8888

tragis kes ni, kesian orang melayu...sentiasa disuruh mengalah bila berlaku kes antara kaum..tu sebab diorang naik lemak

Aku kata, that's enough!

Aku mmg ikut pepatah Arab..

'Mata pedang bercakap lebih lantang dari mata pena!"

Reply 350# SulurBidar

Memang itu yang semua orang Melayu nak bila orang india parya buat macam itu pada perempuan melayu, anak melayu lagi-lagi yang beragama Islam. Cuma polis 'terpaksa' menghalang kita...

Reply  SulurBidar

Memang itu yang semua orang Melayu nak bila orang india parya buat macam ...
iskans Post at 21-5-2012 20:27

Aku fed-up dgn polis!

Asyik umat Islam Melayu jek yg bersabar..

Zaman dulu, seorang Muslimah di Sri Lanka diganggu oleh puak keling paryah, habis satu battalion tentera Islam, datang dari Baghdad di bawah arahan Khalifah al-Mu'tashim....

Aku mmg tak boleh tahan..

Aku setuju kalau puak underground Melayu cam line 3 ni, kasi habis...
Tapi, aku lebih suka keling paryah ni diseksa sekejam-kejamnya seperti mana pompuan kita dilanyak sebelum dihabiskan..

Reply  Hassan.Dragon

aku agak sangsi dgn statement ko ni..betul ke ada geng yg sedemikian. ...
abas8888 Post at 21-5-2012 16:51

penghujung 2004 aku dah tinggalkan sp...tapi aku tak pernah dgr lak kes tu...kalau kes kat taman keladi ada la pari tikam melayu kat p.mlm taman keladi...tapi kena tangkap dulu dgn polis kat situ jugak sebelum geng ni dpt buat kerja....tapi 2 3 hari lepastu ramai gak la india pari kena parang kat atas centre square termasuk member aku tikam leher india...tapi orang awam yang parang bukan geng2 ni...kat kedah pari dgn cina tak berani buat pasai...tau hormat orang...kat kl ni je besar kepala tambah-tambah cina

Post Last Edit by iskans at 21-5-2012 20:43

Reply 352# SulurBidar

Tunggu masa jer. Memang, kita perlukan pemimpin yang lantang dan berani bertindak. Dan pengikut yang setia. Mungkin perlunya ada sistem khalifah kembali. Dan kembalikan kekuatan perguruan silat Melayu secara besar-besaran.

Sunnguh, aku pun tak mampu bersabar. Hati aku sedih panas dan aku akan menangis (sedih ya amat) terkenang akan perkara-perkara ini yang terjadi pada orang Islam Melayu kita. Kadang kala, aku rasa lagi baik peristiwa Kg. Medan berulang... Biar hindu parya tahu macam man orang melayu bertindak. Diorang tak belajar dari 13 Mei, dan diorang tak belajar dari Jakarta Riot 1998... (Rusuhan Jakarta 1998).

Reply  SulurBidar

Tunggu masa jer. Memang, kita perlukan pemimpin yang lantang dan berani  ...
iskans Post at 21-5-2012 20:39

Gini je...
Aku harap, memana polis muda yg layari forum cari ni, dapat keling paryah nie, dapat tangkap, seksa cukup-cukup...
Golongan pemuda Islam Melayu ni, mana yg agak-agak lapang, dengaq je pompuan kita kena usik, mmg kena...

Aku dah tak boleh tahan!

Pelaksanaan hukuman ke atas penjenayah selain didikan dan utk menerapkan rasa hormat pada undang2 dan hak org lain seharusnya mengambil kira cost effectiveness and cost efficiency kpd masarakat.

Extermination and elimination adalah satu cara yg amat produktif dan efisien dlm menangani isu penjenayah hard core.

Reply 355# SulurBidar

Setuju sesangat. Aku doakan sangat ada yang akan buat pada keling parya. Terutamanya baki keling di Johor itu. Amin....

Pelaksanaan hukuman ke atas penjenayah selain didikan dan utk menerapkan rasa hormat pada undang2 da ...
baghal_bortuqal Post at 21-5-2012 20:47

Well said!

Execution is the most efficient..

BUT, the problem is, it shall be done in front of PUBLIC..

Buat kat DALAM PENJARA.. sapa yg nak tengok??
Gantung tu hukuman yg bagus. TApi kat DLM PENJARA.... Sapa yg tengok?

Kalau buat kat Stadium, baru kelas!

Kluang adalah daerah dgn peratusan tertinggi komposisi kaum india dlm seluruh johor. Mana penah dgr ada masalah kaum india di kluang?

Kluang adalah daerah dgn peratusan tertinggi komposisi kaum india dlm seluruh johor. Mana penah dgr  ...
baghal_bortuqal Post at 21-5-2012 20:51

Klang adalah daerah dgn peratusan tertinggi komposisi kaum India di S'gor dan banyak plak masalahnya...

Reply 347# slug

Looks like my argument is being extrapolated to mean that I am condoning the acts of the rapists and I am not sympathizing with the victims (because I am not one of the said victims). That's not what I was trying to say. What I meant to say is, polis tu tak ada hak untuk membunuh orang sesuka hati walaupun dia rasa orang tu bersalah. Polis kerjanya bukan menegakkan undang2 ke? Kalau sesuka hati bunuh pesalah (yang belum pun disabitkan kesalahannya dan belum dibicarakan secara adil), in my book, bukan namanya menegakkan undang2. There is a reason the law exists...think about it.