CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zarul427

MERGED : All About Medan, Sumatera Utara

Close [Copy link]
Ni ler Kedai Paten yg cukup terkenal ngan nama pelik makanan2 nye .. Tang Tang, Ting Ting, Tung Tung, Pang Pang, Pong Pong etc ..

Rate

1

Selepas 4 - 5 jam perjalanan, akhirnye kami makan lunch di Restoran Istana Minang di Parapat

Lepas makan solat jap kat Masjid Taqwa Parapat yg betul2 ada kat depan Restoran Istana Minang ni ..

im, amende paten tuh? mcm kuih je..sedap ke?
huhu~ im dah mendedahkan identiti dia..

alhamdulillah IM dah selamat pergi n balik
tak sabar turn diana pulak nk ke sana
sekrg nie tgh byk kerja pulak
jadi... mood nk ke sana cam kurang sikit laaaa...
mungkin next week mood nk bercuti timbul balik

IM, agak2 baper rate HDTI, medan tuuuu n rate DT Cottage kt parapat tuuuu...
kalo walk-in, murah tak harga nyerrr...

@ fatt - lebih kurang ler cam biskut kacang kita jer rasanyer .. dedah identiti, hehe bukan nak cari glamer tp saje nak tunjuk muka Pak Rahmad yg encem tuh ..

@ diana - walk in? tak tau ler im .. rate utk HDTI tuh boleh tgk sendiri kat website dia .. just search jer, keluar ler tuh

Follow Us
im.. my itinery plak.. sampai2 je dinner dulu.. pastu ke berastagi.. hari ke 2 baru gi parapat hari ke 3 gi pulau samosir n terus ke medan.. hari ke 4 dah nk balik dah..  cos my akak ipar xpandai cari tiket AA.. balik hari ke 4 tu kul 9 pg waktu medan.. huk2.. cam singkat jer

IM, aper yg ko soping kat sana tuuuu.... citer la..

@ beckhamx - tu ler sbb aku tgk itinery mu itu balik awal pagi lak last day tuh .. aku rasa ko tak sempat round medan ler

@ diana - shopping apa sangat ... aku bawa setakat RM200 jer belanja .. itu pun tak cukup tau ..  ni pun aku terlupa nak beli ole2 utk 2 org adik aku nih .. kesian lak diorang tak dapat apa2 .. terpaksa ler aku sacrifice baju t yg aku beli utk diri sendiri .. huhu

Hari ketiga (14/10/2009 - Rabu)

7.00 am    Breakfast di Restoran Hotel. Kali ni bukan buffet , dia cuma tanya kita nak makan apa mlm semalam. So kitorang pilih bihun goreng, ok gak ler
7.45 am    Jalan2 sekitar cottage. Puas ler posing gambar tepi tasik   mmg luas tak dapat digambarkan dengan kata2 tp klu tgk time malam takut gak ler .. heheh
8.45 am    Bertolaj ke Jeti, jalan kaki jer tak sampai 5 minit pun tp banyak anjing ler sekitar jeti tuh
8.55 am    Feri bertolak dr jeti Parapat ke Pulau Samosir. 45 minit katanyer perjalanan tuh, tambang lak Rp5,000 sorang. Kitorang tak de la bayar sbb dah masuk dlm pakej. OK gak ler feri dia, buruk lagi feri yg aku naik masa aku gi Pangkor dulu .. hihi ni tgk gak ler feri mana korang naik .. ada banyak jenis dan macam2 cara diorang decorate feri diorang ..  klu advance sikit ada ler tv atau radio dlm feri tuh .. selalunyer feri ni ada 2 tingkat, tangga nak naik tuh aku nampak kadang2 ada dr tepi, kadang2 ada dr dalam .. yg pasti bak org jakun, kitorang naik ler ke tgkt 2 duduk di kerusi paling belakang .. nak merasa angin laut ler katakan ..
9.35 am     Tiba di Kampung Tomok, Pulau Samosir .. aku tak pasti sangat ler mmg Pak Pardi ni mmg tak bawa kita berjalan sekitar atau kat sini mmg sekadar nak lawat perkuburan kaum Batak jer .. sbb sekejap jer kitorang dah on d way nak balik ..  kat Kg Tomok ni, kami cuma lawat ke Kubur Raja Sidabutar ngan keturunannye yg dulu2 .. dan skrg org yg jaga dan juga yg bagi penerangan serba sedikit ttg asal kaum Batak ni ialah cicit kepada Raja Sidabutar ni (entah cicit, ciut ke, piut ke, tak tau ler) .. lps sesi penerangan tu, korang bagi ler sedikit derma kat kotak yg ada kat situ .. aku bagi dlm Rp20,000 .. kesian lak tgk kerajaan diorang tak bantu nak pelihara khazanah lama .. so terpaksa ler keturunan dia yg jaga .. lepas tu round2 kat area patung Gale-Gale lak .. ni kiranyer mcm Raja buat patung Gale2 ni sbb konon2 nye nak cakap ngan anak dia .. lupa lak ttg sejarah dia, korang search ler sendiri yer .. heheh sepanjang jalan nak ke jeti tuh .. kiri kanan ada kedai jual cenderamata .. bak kata forumer kat sini, barang2 cenderamata kat sini mmg murah2 tp disbbkan Pak Pardi dah nasihat awal2 supaya jgn terpedaya (luar cakap lain, dah beli nanti ckp harga lain) so aku kami berdua tak berani singgah kat mana2 kedai pun jalan lurus jer ... tp nanti2 klu korang nak singgah, singgah jer la .. cuma hati kena betul2 kuat ler klu x nak beli sbb diorang ni pandai pujuk .. buat cerita kesian pun teror gak .. masa kat jeti , ada sorang makcik tua ni dok jual kacang suruh kitorang beli .. siap buat cerita anak dia sakit kat rumah, tp kitorang buat dek jer la .. ye lah entah kacang berapa lama yg tak terjual pun aku tak tau ler .. kesian gak tp entah kenapa tak gak aku beli .. lepas tu lepak2 sat kat kedai minum sementara menunggu feri dr Parapat dtg balik .. kat kedai ni merata anjing dok baring2 .. geli gak ler, tp kitorang gagahkan juga duk kat situ dan beli air tin dia, tak kisah lah asal jgn anjing tu merayau2 kat kaki kitorang cukup .. tak lama lepas tuh feri pun sampai, cepat2 kitorang blah ..
11.15 am    Naik feri bertolak balik ke Parapat

tbc

sambung ...

12.00 am     Makan lunch di Restoran Minang di Parapat .. kata Par Pardi tak yakin nak makan kat Berastagi tak tau ler pasal apa so kami makna dulu sblm bertolak
12.55 am      Bertolak ke Berastagi. Utk perjalanan bermula dr sini, korang bawa ler segala jenis asam, jeruk, balm, minyak angin dan jangan lupa plastik .. bawa banyak2 terutama utk yg buat rombongan yg bawa org tua ngan budak2 kecik .. sbb mula dr sini jalan raya dia mmg sangat teruk, dah ler bengkang-bengkok jalan tar pun banyak dah rosak .. lubang sana sini tu sbb kami cukup kagum gak ler ngan cara Pak Pardi ni bawa van nih .. tak laju sangat wpun kenderaan lain mmg laju2 jer potong kami .. heheh
2.00 pm    Singgah di Simarjarunjung .. tempat yg  forumer di sini bagitau ada Ginger Tea tuh .. atau kat sini Ginger Tea ni nama dia Bandrek (dperbuat dr bunga cengkih, jintan manis, halia, apa lagi yer .. lupa lah pulak)  Rp45,000 satu kotak .. rasa dia mmg dahsyat ler .. tak larat nak minum banyak .. sbb baru sampai bibir je dah rasa panas, belum lagi telan .. dan lepas minum jer, badan mmg panas ler .. tp satu sbb jer buatkan aku tak jadik beli teh ni, sbb dia kata akan kuatkan selera makan (aku ni dah ler nak kurangkan berat badan disuruhnye jadik kuat makan lak ) so kami cuma order ginger tea yg harga dia Rp10,000 dan yg pisang goreng tu complimentary jer .. patut ler bila aku cari pakej pisang goreng + ginger tea Rp10,000 yg forumer kat sini dok bagitau tu tak de dlm menu, rupa2nyer beli teh, dpt free pisang goreng .. heheh
2.30 pm    Sambung perjalanan ke Brastagi .. lalu ler kwsn/daerah Tiga Runggu, Pem Purba, Saribu Dolok .. ada lagi kut nama kwsn yg aku tak perasan
3.30 pm    Singgah di air terjun Sipiso-piso .. tempat ni mmg cantik giler .. tp kitorang kat sini tak sampai 15 minit .. heheh sbb satu nak kejar masa, yg kedua cuma ada kami berdua jer .. tak de org lain .. sunyi nya ! tp senang nak ambik gambar, bergilir2 ler kitorang ambik turn tangkap gambar sendiri .. heheh .. rasa2nya klu u all ramai, mmg seronok ler tempat ni .. klu banyak masa, boleh berkelah lagi .. sedap jer udara sbb kat kaki bukit kan ... ambik pgambar pun pemandangan belakang nampak cam lukisan jer (saje nak test boleh tak korang bayangkan cantiknye tempat tuh  ) .. klu nak turun sampai ke kaki air terjun tu boleh jer .. klu korang dah biasa panjat tangga kat Batu Caves tu boleh ler try .. panjang  giler tangga sampai ke bawah .. klu turun ok lagi ler .. takut tak dapat naik balik jer so kami tak turun, tgk dr atas jer .. kat bawah bukit ada satu kampung di panggil Kg Tungging (entah kenapa nama dia mcm tu aku pun tak tau ler) kat sebelah side waterfall yg lagi satu tu lak, banyak bukit2 yg menghijau, so aku rasa klu korang tak de budget gi jauh2 nak tgk bukit ke gunung ke, gi jer la sini .. pemandangan nye mmg lawa .. kat tempat yg sama korang boleh tgk tasik, tgk waterfall dan tgk bukit sekaligus .. mmg puas hati ler ..

tbc

sambung ..

3.45 pm   Sambung perjalanan .. jalan raya cam tu gak .. so pandai2 ler bawa segala asam, balm dan plastik k ..
5.00 pm    Tiba di Brastagi. Singgah di Pasar Buah. Selain buah kat sini ada juga jual souveniour yg kecik2 tu ler, jagung rebus/bakar dan ada gak tawaran naik kuda (harga tak ingat ler. mgkn dlm RP20,000 skali naik) - kat sini aku dah mula beli souveniour .. lamanye aku tawar menawar .. heheh .. yg tak bestnyer beli kat sini, semua souvenior dia ada word Brastagi jer .. tak de pun word Medan ker, Tasik Toba ker, rasa menyesal gak ler tak beli kat Pulau Samosir tuh .. tak pe , medan nanti boleh round lagi .. saje nak pujuk diri sendiri
6.00 pm     Check in kat Danau Toba International Cottage, Brastagi .. dan Danau Toba ni punye stail mesti naik atas bukit sikit .. kat Parapat pun sama ... turun2 jer sejuk dah rasanye sbb sini mmg kwsn bukit  .. Dapat bilik paling depan No 401 (Kenanga), seperti yg dijangka mmg tak ramai org pun, mcm kami jer tinggal kat situ
8.00 pm    Makan malam di Retoran Hotel .. stail nasi padang gak .. tp tak kisah ler sedap jer kitorang makan .. hehe
10.00 pm    Lepas berbual jap terus masuk tidur, malas nak tidur lewat sbb sejuk giler dah cuaca kat sini waktu malam .. nak pijak lantai bilik pun takut, hotel ni tak sediakan selipar bilik yer, so pandai2 ler bawa sendiri utk yg selalu sejuk kaki tuh ..

End of 3rd day

sambung ..

3.45 pm   Sambung perjalanan .. jalan raya cam tu gak .. so pandai2 ler bawa segala asam, balm dan plastik k ..
5.00 pm    Tiba di Brastagi. Singgah di Pasar Buah. Selain buah kat sini  ...
im_comey Post at 24-10-2009 00:11

im...sambung la lagi citer u ,, ,

ahahah, ingat tak de org baca dah cerita syok sendiri aku nih ..

nanti2 malam sikit yer .. siang hari kat ofis tak leh, busy nih .. heheh

ahahah, ingat tak de org baca dah cerita syok sendiri aku nih ..

nanti2 malam sikit yer .. siang hari kat ofis tak leh, busy nih .. heheh
im_comey Post at 27-10-2009 12:56

ishhh,,,sapa kata siok sendiri,,,ramai yg baca nie,,,silent readers semua nya,,,hikhikhik

sila sambung yer cik im comey, kang tak sempat i nak revise semua citer u kang,,,,

ahh silent readers .. segan den

ok sambung tepek pic dulu yer .. bagi u all segar mata sikit ..

ok im masuk sekitar Parapat .. pada hari ke 2 im kat area Sumatera Utara nih

Ni ler pemandangan dr atas Masjid Taqwa Raya, Parapat

Ni lak pejabat pos kat sebelah masjid tuh

Ok masuk pic Danau Toba International Cottage, Parapat

con't ..

Bilik Kami No. 1006 (Anggerik)

Danau Toba International Cottage ni mmg semua atas bukit ...

Ni lak pemandangan dlm bilik kami yg nama dia Anggerik tuh .. hehe  

Besar gak kan ..