CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
358# Mas916

kalau kita tau pengusaha dia sapa.. so kira ok la mas..

lain2 tu tawakal je la..

kita tegur dgn sopan tak apa dan mmg patut tegur dgn cara sopan. dulu sy ada srg kawan ni suka buat hal, buat muka monyok, kdg kdg buat muka marah, tegur dgn cara mcm nak marah org kalau apa yg dia dpt tak sama dgn apa yg dia minta. bukan saja tokey kedai tak suka, kita org semua pun tak suka keluar makan dgn dia. manatau, dgn makanan kami sekali diludah oleh chef nanti. YUCK

alif, saya pun tak kisah pasal kredit tu. mcm dea, dulu saya nak capai rank 8 saja utk baca certain topik di CI, tapi saya dah satu kurun tak masuk CI.

361# dealova77

dea...
tu yg stok kat sini...
kdg2 ada gak Sabah mali bila sedara dr sana balik Penang....
hat tu tatau la sapa pengusaha...

363# Paradox11
lamanya satu kurun tak masuk CI...bole caya ke...

hmmm, bab makan kat luar ni mcm2 cerita. pernah bawak kawan2 mat saleh pergi ke sebuah hotel di penang dan order 3 course meals, tapi bila sampai malu la pulak. dah lah turutan makanan tak tentu hala lepas tu makanan tak datang sekali. kalau kat tempat diorang, mula2 semua orang dapat appetiser, kemudian bila semua dah habis baru sampai main course bla bla bla. tapi kat sini main course saya sampai dulu, kemudian dessert kawan pulak sampai 5 minit kemudian. so saya ada la tegur waiter tu dan tersipu2 la jugak dia dan katanya sebelum ni takde orang tegur...

dan pengakuan berani saya ni, sejak2 balik dari india hari tu saya dah tak pegi makan nasi kandar. sebab bila tengok je teringat cara hidup tukang2 masak nasi kandar ni masa kat negara dia. tak nak cerita la karang semua orang termuntah!!!

Follow Us
358# Mas916

Yang kat tanjung dawai tu orang melayu ke cina usahakan mas?...masa tinggal penang dulu...sempatlah pergi tanjung dawai tu kalau tak silap...beli makanan laut kering ni...nak pergi ke tempat jualan tu kena naik bot kan mas?...kalau betullah itu tanjung dawai...dah lama...dah lupa...

Tapi kalau tak salah i lah...semua kedai yang menjual tu orang melayu...tapi entahlah...ada juga dengar cerita...bila ditanya kat penjual2 tu mana dapat stok makanan kering tu...diorang cakap dari penang...kalau penang tu...Wallahua'lam lah kan...rasanya kebanyakan pengusaha cina...even pernah tengok kat tv...cina kat penang usahakan belacan...bila cina yang usahakan...paling2 anjing pasti ada...dan anjing ni bebas ke sana ke mari...bukan ada disiplin nak buang2 air...so susahlah nak cakap...

360# dealova77

Dealova credit dah lapan ribu lebih pun tak boleh insert avatar lagi ke?...btw...nak tanya berapa credit limit untul layak insert avatar?...

Sorry ye soalan tak pandai...CI tu apa?...

Haritu i pernah nak masuk tajuk 'gambar makhluk halus' yang kat depan mula2 kita masuk cari tu...tapi access i tak granted cos dia kata i tak layak ke apa...something macam tulah...kenapa ye?...macamana nak melayakkan diri tu?...

cikna, itu figure of speech je. kalau ada kawan suruh baca certain topik (bagi link melalui YM) then sy click lah, tapi saya sendiri tak masuk mmg dah lama dah. kalau tgk my recent post listing, sejak tahun lepas semuanya kat HG atau Travel dan one or two di computers. so sy mmg tak kisah pasal dpt kredit ke tidak, bukannya ada thread rank 8 pun dlm bod HG huhuhu.

harris, haha turutan yg tak betul tu mmg familiar sgt lah. tapi at least dpt makanan. ada satu resort kt sini, makanan dia ambik masa sampai 1 jam baru selesai dihidangkan. padahal restoran tu kosong jek. my fren yg citer, tapi still nak juga stay sana utk kali kedua sebab tempat tu kosong so drg blh conquer pantai, pool etc. tapi imagine kalau kena kat mat salleh, mmg kena semburlah. dan mmg pun kena sebab dah bnyk bad review di internet haha.

353# alifinara

kredit tu utk apa sebenarnya........
apa kegunaannya selain dr naik pangkat......
cdini Post at 23-7-2009 19:40

Entahlah.....

alif, saya pun tak kisah pasal kredit tu. mcm dea, dulu saya nak capai rank 8 saja utk baca certain topik di CI, tapi saya dah satu kurun tak masuk CI.
Paradox11 Post at 23-7-2009 23:29

Baguslah kalau mcm tu....

hmmm, bab makan kat luar ni mcm2 cerita. pernah bawak kawan2 mat saleh pergi ke sebuah hotel di penang dan order 3 course meals, tapi bila sampai malu la pulak. dah lah turutan makanan tak tentu hala  ...
cmf_harris Post at 24-7-2009 03:16

harris..

cite je la..

360# dealova77

Dealova credit dah lapan ribu lebih pun tak boleh insert avatar lagi ke?...btw...nak tanya berapa credit limit untul layak insert avatar?...

Sorry ye soalan tak pandai...CI tu a ...
shiina Post at 24-7-2009 08:25

ehh.. tak kuar eh avatar saya tuh.. gambar teacup... hmy3: lama dah avatar tu letak rasanya.. emm nanti le try letak lain.. apasal ek..

tak sure la berapa kredit nak kena ada utk letak avatar.. tapi ari tu ada forumer kat sini kt dah 2000++ pun still tak entitled utk letak.. kena cek balik la ni...

shinna.. CI tu untuk bod ISU SEMASA.. mmg hot gak bod tu.. ku suka gak masuk situ tp silent reader je la.. bahasa pun ala2 advance gitu..
http://mforum2.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=154

saya tak suka masuk CI, sebab terlalu berbaur perkauman/agama dan mcm tak respek dah org2 lain, bahasa pun mcm org tak bertamadun.  lebih baik sy tak masuk sana daripada saya boikot terus cari ni. aritu naz bagi link housewarming anak tundet dlm YM, so masa tu je i masuk.

Post Last Edit by shiina at 24-7-2009 09:59

374# dealova77

Ooo...CI = Current Issues...

Oh ya...bila u cakap avatar u teacup...baru i perasan balik yang mana...now agaknya memang avatar semua orang tak keluar...entah kenapa entah...

mmg CI tu sekadar nak baca boleh la.. tapi kadang komen2 mmg cam org tak bertamadun.. opps..

ok all.. nak bergerak ke Langkawi dah... babai.. have a nice weekend ye..

BPDP

Alhamdulillah. byrn balik pinjaman JPA saya telah selesai. Bajet orkid muncul semula. yeeee
jom mengorkid heheheheh

miza tahniah! mesti rasa lega.

369# Paradox11
hehe..faham2..kalu derang mmg ckp merepek aje kat CI...ntah apa2, tak de benda nak dihotkan lagi kot. Kalu tang gaduh2 tuh, sakit mata gak nak baca...politikus bagai