CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pooteh

Banker ke aku ni?

sabar_sabariah replied at 14-5-2018 03:18 PM
Untung lah weh ada adik beradik cam ko tt
baik hati sgt..
sila keraskan hati pasni eh

Sedang mengeras kan hati la ni walau kdg2 ahhhhh tak sudah2 duet duet duet....

Pooteh replied at 14-5-2018 05:48 PM
Yes..lemahkan kite dgn mak...dh cakap kt mak...lepas ni x pyh dh la nk tolong...masing2 nk hidop k ...

lemahnya kita bg sekelepok amount..  Bila bayar balik skit skit pastu ada skip..  kadang kalo ada balance seratus dua senyap terus

fliphair8 replied at 14-5-2018 03:44 PM
Banker amik duit more than bagi duit dek...bagi pun bersyarat ketat...ko bukan banker....ko pemberi  ...

Tula...nak jadi ahlong syrat hati kena kering...hihih

LostStar replied at 14-5-2018 03:53 PM
apa adek bradek amik kesempatan gini.. melampaunya.. sian ko.. kalau dah kes gini, ko kne keraskan h ...

Kdg2 susah tolak...cth: weh mak sakit..aku xde duet ni...pinjam ko dulu..nnt aku byr gaji..

dubuk replied at 14-5-2018 05:00 PM
cakap tak ada duit

Kene smash sekali terus kecik hati...kiiki..kita serba salah

Pooteh replied at 14-5-2018 05:47 PM
Yg lg kejam, dye gunakan mak mntk duet kt sy..mak pon cakap kalau tak adek beradek yg tolong sape  ...

Ya Allah kesiannya TT.adik2 TT oppurtunist. Mmg pndi cari jalan.TT anak sulung ke?

Follow Us
Pooteh replied at 14-5-2018 07:13 PM
No 3..paling sakit hati dgn no dua...hahah..patut atas lindung bawah...

Yg sulung pun lepas tangan ke u?cuba u duduk jauh sikit.utk mak u bg cukup2 yg u rasa memadai.beli barang2 siap2 utk rumah.kuatkan hati.tell ur mom how suffer u is.

mental kena kuat dik
tak nak tolong tak yah tolong
nak mintak balik duit sndr bkn sng
ko buat tak tau

kang aku cerita kes aku pulak ada yg tak bekenan..aku tau..tapi yelah..payah nk jumpa orang baik2 dalam dunia ni..kebanyakan mereka sering disalah ertikan..tidak apa..hidup bukan utk mendapat pujian..yg penting hati kita jenis lembut mudah kesian..lagi2 adik beradik..kadang aku marah jugak diorg..cakap direct je.
alhamdulillah..skrg takde dah beradik call mintak apa2..agaknya diorg pun tau..berapa sen sgtlah gaji aku asik tolong diorg..skrg depa dh senang..tinggal adik yg no. 2 bongsu je masih on call mintak b.in..aku jenis pagi mesej tghri tu mesti cari atm masuk cash..takleh online takut dia dpt lambat..usaha cari atm yg bole cash in..haaa betapa menyegerakan bantuan org dalam kesusahan itu menjadi kepentingan bagi aku..kadang aku bagi lebih sikit..ujung2 depa malu sendiri..Allah maha kaya..dia tau aku juga susah..tapi nk call diorg tak pernah..pernah sekli dulu..time tu aku betul2 susah...tapi nehi betti..nehi..no one there for me ujian aku camtu..tapi nikmat Allah bagi berlipat2 ganda dari ujian dia.

so..bantu je mana mampu..sampi satu ketika mereka akan sedar sendri..mintalah pada Allah moga kita sentiasa bersabar..

I pun banker kepada adik beradik... cuma alhamdulillah gaji ade lah lebih2 sikit... sbb bila dah kasi pinjam kat adik beradik ni kena terima je la kalo hutang tk dibayar balik...

Anyway, u kena lah tegas... itu je cara ngelak... biar lah depa kata kedekut... cuma u ngan parents rajin lah hulur duit...insyaAllah, luas pintu rezeki...

Konahhh replied at 14-5-2018 02:04 PM
Mungkin kalau dah bertunang tu takyah la tolong. Adik-beradik yang muda, hat kecik tu yes la perlu d ...

Setuju dgn sis konahhhh ni!! Nak menggatai reti tp kalau duit pn xreti nak urus,ada hati nak jaga anak org..memalukan btol~!!

Ada sorg opismet sme perangai cm tt tp y ni mmg dah pasrah giler..duit gaji dia xguna pn,salu belanja adik2 or family dia. Adik dia plak kalau guna duit utk study ok ler,ni x,mtk duit semata2 nak g konsert whatsoever tuh,pstu beli brg2 retis kepup dan cinapup y rega bkn singgit dua tp beratus2..

Ktorg penah tny opismet ni,sbb ktorg kesian tgk dia,lunch dia cme mkn nasi+sayur+kuah,kdg2 ada laa ayam atau lauk lain..dia ckp ler sementara dia hidup ni,dia nk tlg family dia,lgpn dia xtaw smpai bila dia hidup..(dia ada sakit jantung tp stkt ni ok ler,every month bt check up)...tu y ktorg usik dia ckp nk jd adik dia jgk sbb dpt bnde free..hehe
Utk tt,tt kena keraskan hati,bg je paku buah keras kt adik2 y suka pnjam duit tu (especially y laki),selagi x byr hutang lama,tt jgn bg pnjam..sbb nti dorg akan tetap mtk drpd tt,waima dah kawin,beranak pinak..ntah2 silap2 tt y tanggung dorg semua..keraskan hati..biar dorg sengsara,utk latih dorg jd berdikari drpd jd parasit..

tt sila enjoy duit u tu, pergi melaram hujung rambut sampai hujung kaki, pueh hati  

cemana adik beradik tahu TT banyak duit lantas menjadikan TT ceti tanpa bunga?
aiyo dek  ..lenkali berapa simpanan.. berapa gaji tu diam2 kan je dek. Private n Confidential.
bila orang tatau berapa banyak duit ko ada.. takde la dia nak meminjam.

penting jangan cam my sis my sis ok.
selalu kata tak da duit so pinjam adik beradik.

satu hari, ok my siblings ambil penapis air untuk parents so dorang ambil turn bayar bulanan.

so satu hari turn my sis yang asyik kata tak da duit ni bayar penapis air tu.

so lepas transfer duit, dia letak resit bank kat whatsapp keluarga sebagai bukti, tapi dia lupa padam berapa Baki duit dia.

banyak gila lebih 10 k tu..
bengang adik beradik yang lain...

kebaikan dah tak boleh nak pinjam duit dah..

Edited by munchkin at 16-5-2018 01:42 AM

Banker tak daknya bagi duit. You are more to atm machine.

Mcm mana mereka tahu u ada duit.

Setiap bulan cuba you minta pinjam dengan mereka? Then kalau mereka bagi, you set up satu akaun. Letak duit tu dlm tu. Kalau mereka nak pinjam, bagi balik duit mereka sendiri. Tak bayar pun tak sakit hati sebab tu duit mereka.

So jangan bagi muka. Minta pinjam pastu set akaun lain. Or bila minta pinjam ckp you pun nak cari orang yg boleh pinjamkan duit sebab nak bayar bla.bla bla

Ala.. duit ni bila dah dapat memang ada je alasan untuk tak nak bagi orang. Jangan ikut pendapat orang luar yang sama miskin macam kita, tak kemana hidup kita nanti. Jadilah macam neelofa, dia pun mungkin tak larat nak bantu keluarga dia, jadi dia cipta satu bisnes, yang semua orang boleh join cari duit melalui bisnes dia tu. Tengok sekarang dia dah multi-millionaire, keluarga dia yang lain termasuk pakcik makcik ke adik beradik semua walaupun tak millionaire tapi puluh2 K sebulan. Semua senang, dia lagilah super senang.

mesmerize replied at 16-5-2018 12:08 AM
aiyo dek  ..lenkali  ...

Xdak pon tunjuk weh tgk ni duet aku banyak oo...xdek pon...cume nye dorang tahu sy jenis saving..so maybe dorang dah set dlm kepala sy duet berkepok..

mesmerize replied at 16-5-2018 12:08 AM
aiyo dek  ..lenkali  ...

Gaji tu sy mention sbb mmg x byk pon gj...Saje mention soh dorang pk gj ciput, celah mana dtg duet?

Catpaw replied at 15-5-2018 11:39 PM
tt sila enjoy duit u tu, pergi melaram hujung rambut sampai hujung kaki, pueh hati

Kite ada impian nk p haji..nk beli ghumoh..xmo enjoy2..hahhaha