CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tukul.Besi

#IbuTidakRestu. Perkahwinan Hannah Delisha Tak Direstu Ibu? Dah Kawen Setahun Le

berrygurl replied at 9-3-2021 11:51 AM
yg penting wali restu..kadang ada mak yg over memilih.. yg nak hidup diaorg..betul atau salah tu pil ...

tapi bkn ke org ckp kena restu mak ayh baru bahagia? kalau tak hidup sentiasa tak tenteram dan ramai jgk yg bercerai sbb mak tak restu sampai ke sudah mcm kes rita aidil tu

Penat2 beranak anak hybrid, si anak carik pasangan macam rupa dia balik. Tu yang marah tu kot. Yes I am body shaming!! Akceli orang melayu SG ni perasan bagus. Takbleh ka doa kan anak & menantu tu baik baik sahaja?

takut anak tak bagi duit dah ke?

Bagus betul mak namakan anak imam ye... hari2 panggil imam imam

#Ibutakrestu Cetus Spekulasi, Perkahwinan Hannah Delisha Tak Direstui Ibu?

Tak sampai sebulan, ada pula cerita kurang enak tentang Hannah Delisha dan suaminya, Imam Shah.

"erkahwinan mereka tidak mendapat restu si ibu. Itu saja yang saya boleh beritahu. Selebihnya, tanyalah tuan badan," kata sumber seperti yang dipetik melalui mStar Online.

Tambah menguatkan spekulasi, terdapat luahan kata-kata puitis ibu aktres berkenaan, Noor Ashikin Ahmad di Instagram.

Foto: IG

Bukan itu sahaja terdapat tanda pagar #IbuTidakRestu pada pengakhiran bait-bait kata ditulisnya.

Ia seolah-olah memberi bayangan mengenai rumah tangga mereka didirikan tanpa pengetahuan si ibu.

Menerusi perkongsian tersebut, Ashikin menceritakan situasi kehidupan ranjau dan duti yang ditempuh bersama anaknya dari kecil sehingga kini.

Dia juga menulis mengenai sebuah perkahwinan seorang wanita dengan mualaf yang berakhir dengan perpisahan ketika si anak masih kecil.

Si ibu sanggup berbanting tulang dan berkorban apa saja demi membesarkan si anak namun bila da dewasa dan mula bercinta seterusnya berumah tangga, si ibu terpaksa membawa diri dengan segala tohmahan bersilih ganti.

Buat pengetahuan Ashikin merupakan seorang penyanyi Singapura era 80-an dan berkahwin dengan bapa Hannah, Peter Blackburne Birch yang berasal dari England.

Sementara itu, apabila diminta memberi penjelasan, Ashikin enggan mengulas lanjut.

"Ya saya ibu kandungnya, dan itu benar Instagram saya. Maaf saya tidak mahu komen tentang itu, boleh rujuk di Instagram dan Facebook saya."

Sama-sama kita nantikan penjelasan dari Hannah Delisha. -CARI

lolipopbiru replied at 9-3-2021 11:56 AM
tapi bkn ke org ckp kena restu mak ayh baru bahagia? kalau tak hidup sentiasa tak tenteram dan ram ...

Ya yang dapat restu doa berzat zat pun ramai bercerai berai kahwin 2 3 4 kali macam family yang loli suka tu...yang penting si imam tu harap pandai jadi ketua keluarga, tak dayus macam yang family sana tu...Bapak si hannah ni restu je, semoga mak dia terbuka hati terima suami si hannah tu satu hari nanti

Follow Us
Adakah suami si hanna ni rekod tak baik.  Yela kita kt sini mana la tau kisah disana.  Gituh iols membekap mak si hanna

Pulok doh...

cerita dia.. satu malaysia dah tahu hannah mmg ada krisis ngan ibu dia..
so yg tetiba nak merempan pasal tak restu dah kenapa.. bukannya baru je ada masalah..
nasib anak tu perempuan, kalau anak laki, mesti meratib syurga bawah tapak kaki dia..
ataupun kalau dia bapak, mesti tanak jd wali..

missHaidiD replied at 9-3-2021 12:11 PM
Adakah suami si hanna ni rekod tak baik.  Yela kita kt sini mana la tau kisah disana.  Gituh iols me ...

Mak dia takboleh terima kot menantu pernah ada gambar pakai spenda je gituh...harap2 iol nanti dah jadi mak, kalau bakal menantu bukan biawak, mendadah, kaki betina dan seangkatan, iol boleh terima seadanya... i team #pilihanhatihannah knowing hati dan perasaan ni mana boleh dipaksa

kesian kan dpt mak camni..

Restu penting,tapi bukan wajib,bukan rukun nikah.

Cari-Saiful replied at 9-3-2021 11:06 AM
Tak sampai sebulan, ada pula cerita kurang enak tentang Hannah Delisha dan suaminya, Imam Shah.

amboi3 merempan kat sosmed pun bersyair berhikayat seolah2 kau tu Tun Lanang

A Samad Said who?? Nik Safiah Karim who?? Pls lantik acik ni jadi sasterawan negara 2021

miszclassique replied at 9-3-2021 12:07 PM
Ya yang dapat restu doa berzat zat pun ramai bercerai berai kahwin 2 3 4 kali macam family yang lo ...

setepekkkkk wakakaka

Nenasketum replied at 9-3-2021 11:57 AM
Penat2 beranak anak hybrid, si anak carik pasangan macam rupa dia balik. Tu yang marah tu kot. Yes I ...

stuju tang melayu SG yg perasan bagus.. mmg jenis yg suka meratib kebaikan diri sendiri..dia je pandai, dia je bagus..haih

tapi bkn ke org ckp kena restu mak ayh baru bahagia? kalau tak hidup sentiasa tak tenteram dan ram ...

hoi lopak
ko knp nk sibuk2

Apsal dari statement Mak HD aku dapat rasa yang Mak dia ni masa sebelum kawin tak berapa ngam.. dan kenapa Mak dia masa sebelum kawin tak nak bersuara so dia nak apa bila dah sah HD ngan Imam diijab kabul.. nak suruh diorang bercerai ker.. Kesian pulak kat HD..

tk berbaloi dik kawin dgn mamat tu tanpa restu. kot ko kawin dgn somebody berbaloi la nk berpatah arang. teringat kisah ratu dangdut.kawin tkde restu ujung cerai nk belanja pun tkde duit terpaksa korek duit epf

awanysss replied at 9-3-2021 12:14 PM
cerita dia.. satu malaysia dah tahu hannah mmg ada krisis ngan ibu dia..
so yg tetiba nak merempan  ...

krisis apa tu uols? spill the tea plssss
budak hannah tu nmpk baik
tak sangka plak ada krisis ngan mak sendiri

Kesian yer loli ni..mesti kehidupan loli ni Penuh dgn hidup Artis je.. meh sini nak cerita real pasal family saya.

Abg long saya nikah tak restu jugak dengan keluarga belah perempuan sebab akak ipar saya Kira pangkat besar and abg saya niaga biasa2.. tapi sebab jodoh kuat.. kahwin jugak.. Lepas Tu abg long saya buktikan apa Yang family in law Salah..so slowly.. keluarga belah akak ipar saya blh terima abg long saya.. so buktikan apa..restu penting.. tapi Yang lebih penting adalah usaha ke Arah penerimaan.. itu lebih penting.. itupun kalau Kita betul2 sayangkan org tulah.. kalau belum usaha..da kata terpaksa Putus sebab tak Ada redha.. itu maksudnya tak berapa nak sayang lah tu