CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MRO

Suami Bengang Dengan Adik-Beradik Isteri-Datang Rumah Berlenggang, Balik Habis B

Ni la masalahnya terlalu menjaga hati dan takut nak bersuara. tu kan rumah kita. sound jela satu kali
kalau tak berani, minta mak dia slow talk tegur anak2 dia

si isteri pun ckp je la dgn adik bradik sendiri
x kan suami pulak yg nk bgtau

teringat dulu arwah mak aku, mak aku anak sulung jadi adik beradik lain mmg suke la datang rumah kitorang. selamba je mak aku sound adik beradik dan anak sedara die suruh bangun pagi. rumah die kan sukati die lah. beza sgt ngan belah abah aku.  kdg2 masa raya orang dtg beraya ada lagi yg tak malu tido depan ruang tamu tapi takde sape pun nak tegur

kes ni binik tu kena la ringan mulut sikit sound. adik beradik dia kan. lainla kalau ipar duai mmg lain jadinya nnti.

teringat sepupu-sepapat perempuan aku bila balik kampung, haha

semua berkurung dalam bilik main phone, tido. sanggup tido dalam rumah, bilik, berdebu tebal, habuk tebal, lantai kotor. punye la pemalas tu.

kami yang geng-geng laki ni asal balik kampung, habis semua luar dalam kemas. setiap tahun gotong-royong at least sekali. ye la, nak drive balik kampung 7 jam weii.. utara selatan. sekali balik at least 4 hari 3 malam.

dah habis mengemas, geng-geng makcik & nenek masak2 kat dapur. lelaki yang kekurangan kudrat (cacat, patah, oku, penyakit lain) pun masuk dapur tolong sebab tak dapat tolong kerja berat.

elok je hidang makan, princesses ni pun bangun dari beradu. makan. lepas tu campak je dalam sinki sampai penuh. lepas tu sambung main phone balik. hahaha.
ni la geng-geng mintak hantaran RM20k tuu.. lepas tu pelik, kenapa asyik putus je boyfriend, sampai ke sudah tak kawen, lelaki semua tak boleh harap. bahahahaha. sapa tak lari weii bila dah kenal, tengok perangai macam tu.

bila kena tegur dengan maklong, aaa semua angkat beg masuk kereta, lari balik.
tapi sebelum lari balik, sempat tapau bekal dalam kereta. orang masak penat-penat, keluar duit beli bahan, diorang tapau bawak balik rumah. rumah ko tak sampai sejam pun dari kampung weii, hahaha

sampai ke satu tahap, pakcik & makcik aku beli cawan plastik.
bila diorang datang je, haaa minum pakai cawan tu. pakai cawan biasa bukan diorang basuh pun
tapi dah keras kepala, keras hati, tetap tak paham-paham

Edited by spankee_fili at 6-4-2021 10:50 PM

Iols baru je bergaduh dengan kakak iols bulan lepas masa kenduri
Ada anak2 dia biar je lari sana sini, pastu orang nak gerak balik dari homestay dia tak siap2 lagi
Abes satu rumah kena tolong dia pack barang (iols tak tolong la)
Gaduh sampai sekarang tak bertegur
Note: adik beradik banyak ragam

Follow Us
nurul_akmar replied at 5-4-2021 09:29 PM
Bila aku tgk ig yg ada adik beradik dia sume lelaki dia sorg je pompuan n ramai komen untungnya dia  ...

tidak juga..
sbb keluarga husband i.. adik beradik perempuan tak bertegur sapa pun..
hahaha.. iols mula2x berpendapat mcm uols juga.. bila ada adik beradik perempuan leh la diskusi.
rupanya idak juga..
tak boleh tegur.. cepat sentap.. bila ada geng suami.. suami pulak jenis kaki cucuk maka yang sedih ada mak metua iols
tengok ank2x lagu ni..

nurul_akmar replied at 5-4-2021 09:29 PM
Bila aku tgk ig yg ada adik beradik dia sume lelaki dia sorg je pompuan n ramai komen untungnya dia  ...

aku mcm ni..sorg pompuan..mmg sng bab aurat. bab adik beradik ipar..aku x sound diorang ..aku sound laki depa iaitu adik beradik aku.

tak sound sgt la...lebih kpd peringatan sblm depa buat hal...

Kenapa tak suh mak mentua tu sound je anak2 dia yg bingai tu.. Dah la dtg tangan kosong, nak pulak dilayan persis anak raja

Aku balik kampung setakat kemas, basuh pinggan, lipat baju basuh baju semua aku buat. tapi masak lauk utama tak sebab mak tak kasi sibuk kat dapur katanya melambatkan kerja dia hahahaha. aku masak nasi dan sayur je sebab mak aku cakap aku masak sayur je sedap itu pun lepas dia keluar dapur baru aku masak sayur.

12
Return to list New