CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Parents upload media sosial anak dpt duit raya RM3 dari tuan rumah. Tahun ni ramai parents jangka tuan rumah kasi min RM5

kepompong replied at 7-5-2022 04:45 PM
frankly speaking, i tak suka anak i dpt duit raya

Masa saya kecik, parents saya tak bagi keluar beraya yg dari rumah ke rumah ikut kawan2 tu. Rasanya dlm kalangan sepupu2 atau kawan sebaya, duit raya saya adik beradik paling sikit.
Sekarang bila dah jadi mak2, saya pun tak kasi anak keluar beraya, kecuali kalau dgn saya je

Bapak yg komplen anak dpt rm 3 tu dia sendiri bagi duit raya kat budak2 berapa ribu seorang ya?

xkuasa aku nak bersampul raya bagai..aku bagi barenaked duit tu
aku bukan vvip kroni bank staff melutut suruh dtg ambil sampul raya

ezacbee replied at 7-5-2022 04:59 PM
Sesapa beraya umah aku memang xdapat duit raya. Aku cuma bagi coklat je

coklat bar ok la ....mesti cokelat van housten

bodoh punya jantan haprak.. beranak reramai lepas tu minta sedekah duit raya.. boleh pergi mampus la jantan lahanat macam ni

"Kalau saya beraya rumah kawan-kawan di Pulau Pinang, paling biasa RM5 atau RM10 seorang dapat. Janganla kedekut sangat kita ni. Dengan budak-budak pun nak berkira," tulis lelaki itu yang menggunakan dielek Kelantan.

SSKJP ke? Memang ketahuan, ramai lelaki tak guna datang dari sini. Ramai ye, bukan semua. Tapi, ramaiii

Follow Us
Edited by swimswim at 7-5-2022 07:23 PM

Aku bagi singgit je dkt budak2 tak kenal. Kalau anak buah yg baik akhlak, aku bagi rm5.
Tahun ni aku x bagi lgsg duit raya. Agak2 kena kecam tak dgn sskjp rm3 tak cukup ni

AbukRokok replied at 7-5-2022 05:15 PM
xkuasa aku nak bersampul raya bagai..aku bagi barenaked duit tu
aku bukan vvip kroni bank staff melu ...

i bagi duit raya kat anak sedara pakai duitnow you… mmg tkde cash kat tangan

Nurul8001 replied at 7-5-2022 05:25 PM
"Kalau saya beraya rumah kawan-kawan di Pulau Pinang, paling biasa RM5 atau RM10 seorang dapat. Jan ...

Bapak nih lapar sangat duit orang. Anak sebagai medium ajer
Dia bagi kat anak orang beraper laks

aku pun bagi RM3 dekat budak2 yg datang rumah aku... dah la budak2 sedara mara aku berpuluh2 orang..kalau sorang bg RM10 pokai la aku... gaji keje aku bukan lah banyak sgt.. memberi ikut kemampuan.. yang penting niat memberi tu

Tahun 90an, duit raya 20 sen jahh ok.. jgn nak menipu kata rm3.. tmpt3 yg up sikit, dpt la 50 sen ka singgit ka..

Iols tak bg duit raya kat bebudak yg mai kecuali anak buah terdekat dgn alasan iols tak kawen lagi.. haha voley gitu?
Tapi iols supply duit raya kpd mak pak iols. So iols gigih pi bank cari duit raya tapi iols habaq, RM3 utk bebudak mai raya, rm5 utk anak buah, cucu sedara iols, maknanya mak iols bg kat cucu sedara dan cicit sedara dia.. anak2 buah terdekat iols bg rm50 sorang sbb deme 4 org jahh.. kalau anak sepupu dan cucu sedara ni, deme terlampau ramai, voley bankrap giteww..

Org bagi kira ok la tu ingat sorang je ke dtg beraya tu sampai nak paksa bagi RM5/RM10 tu?
Lagi ramai anak buah lagi sikit la duit raya ingat semua org founder product kah? Ingat semua yg kuarkan kwsp tu mmg nk habiskan 10k semata2 utk duit raya je ke? Org penat2 keje nak abiskan utk anak korang plak? Korang tu sapa asnaf ke?
Kalau asnaf berbaloi la juga kira mcm zakat.
Tak malunyaa nak hadap sgt dgn duit org. Sblm raya iols bg duit raya kat anak jiran dia dh form 2.
Berkali2 dia menolak takmo duit raya tu, toksah susah2 dia kata.
Pestime iols jumpa budak tolak duit raya.

Apesal makpak ni bising? Bukan hak kau pun, tu duit anak kau. Apasal nak sakitkan berapa banyak orang sedekah kat anak2?

chandrahusin replied at 7-5-2022 04:33 PM
Bangsa subsidi
Org raya sbb nak bersilaturrahim
Kau ajar anak kutip duit raya

Iols plak susah hati sbb tahun ni anak iols dapat byk duit rm50 taktau sapa bagi tp setau iols adik badik bukan senang belaka.
Berpada2 laa berbelanja kot ye pun masing2 ada kuarkan kwsp ke apa tp jgnla over sangat belanja org sana sini.
Simpan la duit tu utk masa2 susah yg tak dijangka.

Tahun ni,baru bagi duit raya kat bangla pam minyak je sbb dia tlg isikan sambil iols masuk dlm beli kopi

Lain kali,sedekahkan senyuman je,xyah bagi duit2 ni sume

Kasi tukarlah. Patut budak2 yg dtg menziarah ni hulur duit raya pd tuan rumah. Tuan rumah sedia hidangan , bebudak hulur duit raya. Win-win. Sekaligus semaikan amalan sedekah kat deyols. Gitew ...

bongokssnya.
i bagi kat anak2 sedara je.
bdk2 dtg beraya i bagi makan je. agak2 tak kenyang lagi nak melepak makan kekacang silakan, topup la air tu smpai kembung.
kalau tggu duit raya mmg acik tak bg la. motip lepas puasa jadi peminta sedekah???

kesian anak2, dapat bapak bodo gini

akak lg selamba mmg x bagi duit raya lgsg kt anak org
akak cuma bagi duit raya kat mak akak,nenek dan mak long dan mak teh akak je sbb akak tahu diorg mmg byk contribute and sarcifice utk ayah akak ms dia kt universiti dolu2 ms diorg muda2 dulu
yg lain2 tu, akak malas nk layan.

R2D2 replied at 7-5-2022 04:23 PM

Biasala..dah viral tak tahan kena kecam pastu kata la content. Masa nak up dalam media sosial tak reti pikir dulu baik buruk .