CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Lelaki Tunjuk Bukti Wang Kertas RM10 Boleh Beli Macam-Macam Di Pasar Malam

Firenzza replied at 21-9-2023 07:37 PM
ada 3 benda org boleh hilang akal, boleh membunuh & dibunuh
1. Xde makanan
2. Terancam

Terancam tak apa, tak sengaja, dimaafkan di sisi syarak, selagi ada ter memang tak apa

VespaSilbe replied at 21-9-2023 08:16 PM
Siyes la satay 30 cucuk rega gitu.. aku tak bodoh.. mana dapat susu lembu harga cemgitu.. nih cerita ...

Sate Kajang Haji Samurai pun RM2.60 satu cucuk

Nurul8001 replied at 21-9-2023 10:23 PM
Seram, kann. Saya harap saya tak hidup lama sangat. Tapi, mati lepas anak2 dah boleh hidup berdika ...

saka atokcow ijau mumia fosil sukom98tahun tersenyum sinis

Dah puas lahap dorian sorang sebakul rotan dulu2, baki bagi kucing makan dorian, ikan sembilang merah pari parang kerang dah makan byk masa zaman dulu2

skrg gi pasar malam pun byk berabis duit sbb rege barang2 ada yg mahal, ada yg murah...

Aku kesian sungguh pada peniaga2
Diorg pun tertekan
Yg mana bukak meja Kecik berniaga pun tak laku'
Kesian sgt
Pembeli pun kurang, org nk berjimat cermat
Keras hidup nih
Moga semua dipermudahkan Dan dimurahkan rezeki

Cilaka pemimpin yg bodo2 Dan tokeh2 jahat
Moga cepat pembalasannya

Follow Us
Rm10 ; 3 jenis sayur ikat atau campur2 biasanya tahu, tempe , tomato (Rm5) , buah epal yg kecik2 dalam boleh dapat 6-7 biji (Rm5). Ni la nilai rm10 seadanya aku boleh jawab.

clara_nur replied at 21-9-2023 07:45 PM
dulu, rm10 boleh dpt mcm2 kt pasar malam..
skrg ni, beli 2 barang pon habis sepuluh ringgit:sweat3 ...

dah tak dapat sis. sebab makanan warong sepinggan dh cecah rm10. ( nasi goreng ayam/ nasi goreng daging ).. kalau nasi goreng kosong murah lah sedikit dalam rm 8.50

so makanan pasar malam sekarang rm5- rm7.. minta murah silap2 kena tenung lama... sebungkus laksa sekarang pasar malam pun dh rm 6.

kalau betul ada murah tu kena tawaf pasar malam dulu cari sampai jumpa

penmerah replied at 22-9-2023 03:55 AM
Aku kesian sungguh pada peniaga2
Diorg pun tertekan
Yg mana bukak meja Kecik berniaga pun tak laku'

Yepp betul tuu.. aku yg niaga ni brg tak laku.. tp tak pe laa aku niaga bkn brg mkn.. satu lg laki aku ade.. so duit niaga aku tuu mmg utk aku je.. takde le kejo sale ke hapee..

Mcm tuu laa muke sorg sorg niaga mmg sedihh.. brg mkn tak laku

Bulan lepas aku beli bawang besar & bawang putih kat pasar malam sebab bawang kat kedai runcit banyak yg buruk2. Tambah sikit rempah2 nak masak dah RM15

Buritan replied at 22-9-2023 08:05 AM
Yepp betul tuu.. aku yg niaga ni brg tak laku.. tp tak pe laa aku niaga bkn brg mkn.. satu lg laki ...

faham je perasaan tu. semua ni berpunca tiada persediaan awal sejak perang ukraine hari tu. ada menteri ckp gandum kita import dari australia. walhal ukraine russia perang bukan gandum je effect, energy, baja, racun pertanian. so benda yang di sekat dari russia ukraine majoriti melibatkan barang untuk support pertanian dan penternakan

jadi harga makanan memang akan meroket. kt situ GAGALNYA uruskan risiko sejak awal sebelum perang meletus.

kesan dia sekarang lah. contoh beras konon tiada risiko lah apa. awal tahun dh keluar ramalan beras akan meroket. tp mana persediaan? alasan di beri boleh import negara2 pengeluar beras.

its about attitude. bila terhantuk dah terngadah. jd mangsa rakyat. rakyat buang masa sini nak cari beras tempatan. patten ni sama zaman ayam dan telur tiada dalam pasaran. kadang2 bukan kartel tp tiada siapa nak jual barang kos rm 5 tapi dipaksa jual rm 3.

tiada siapa yang waras dalam dunia nak jual harga barang rendah dari kos. patut madani ikut cara jokowi terangkan pada rakyat bahawa kos beras sekarang rm30. rakyat boleh faham. tp apa mereka buat? cakap beras rm26 stock ada. bila cari kedai runcit hypermarket takde. kuat menipu rakyat. tunding jari kartel. tunding jari warga asing. rakyat kt bawah cm kita bergaduh sebab penipuan mereka di atas.

punca utama aku lihat, adalah kerana ketirisan subsidi, barang bersubsidi dinikmati oleh warga asing, warga asing jumlah mereka ramai.

jika rakyat asing tidak menggunakan barang-barang bersubsidi, keperluan itu cukup, percayalahhhhhhhhh cakap aku...

VespaSilbe replied at 21-9-2023 08:16 PM
Siyes la satay 30 cucuk rega gitu.. aku tak bodoh.. mana dapat susu lembu harga cemgitu.. nih cerita ...

adoi bang ni content perli menteri je bang..jgn ruler sgt

shamsadis replied at 22-9-2023 08:36 AM
punca utama aku lihat, adalah kerana ketirisan subsidi, barang bersubsidi dinikmati oleh warga asing ...

KUALA LUMPUR: Purata RM201,185 sehari dibelanjakan kerajaan bagi menampung kos makanan 15,552 pendatang asing tanpa izin (PATI) yang ditahan di 14 depot Jabatan Imigresen di seluruh negara.

Ini bermakna, sebanyak RM36.61 juta dibelanjakan untuk menanggung PATI dalam tempoh enam bulan pertama tahun ini. Kos itu menggunakan hasil kutipan kerajaan.

......ini berita tahun 2020....masa tu klau ikut macit koyak buat report polis ckp rm200 penuh 1 troli sepatutnya RM50 dh penuh troli tahun 2020.

.....skrg dh hampir 2024 jumlah pati makin byk and pernah baca kt mna ntah, kos bela pati 1 kpla  ni sehari RM20 lbh kurang.....klau ada 1j orang sehari gomen nk kena kuar rm20j, sebulan rm600j, setahun rm7200j.....cer bayangkan pati unhcr dh dduk 10 tahun brp billion nk tanggung diorg tu blm yg waiting list ribu riban  atas tongkang lg....

Kesian kt marhaen ic biru....yg meniaga kecik2 warung tolak kena saman pbt ...rohingya meniaga kt parking pasar slyg pbt wat dekk & ada 1 pacit yg viralkan isu ni plk yg kena aim pbt

Pasar malam meriah dekat kampung aii yg pasar malam parit buntaq hari jumaat tepi sungai kerian tuu.makanan mmg sedap. Sate Alma..murtabak depan kedai sate alma ni pun sedap..burger kurasan..young taufu Taiping..

clara_nur replied at 21-9-2023 07:45 PM
dulu, rm10 boleh dpt mcm2 kt pasar malam..
skrg ni, beli 2 barang pon habis sepuluh ringgit:sweat3 ...

Pasar malam mana pg
10 hinggit boleh dpt sate 15 batang

CiliPadiSedap replied at 22-9-2023 08:26 AM
faham je perasaan tu. semua ni berpunca tiada persediaan awal sejak perang ukraine hari tu. ada me ...

Yepp betul tuu.. bg aku jokowi lebih jujur lebih telus dann lebih sesuai jd pm kitaa.. pemimpin kita seko seko menipuuuu je kejenyaa.. janji rkyt kata depa baik bagus efiisien.. pdhl bongok seko seko..

Masalahnya makanan kat pasar malam tu
Harga makan kedai ada ekon
Sebungkus nasi ayam dah RM8

Padahal dedolu orang serbu pasar malam semata harga murah
Siap tunggu hari lagi

Firenzza replied at 22-9-2023 09:59 AM
KUALA LUMPUR: Purata RM201,185 sehari dibelanjakan kerajaan bagi menampung kos makanan 15,552 pen ...

rohingya memang babi, dh dua kes rogol , satu oku di terengganu, satu budak bawah umur di melaka. sebab tu kt myanmar dia orang kena ethnic cleansing. yang bedal dia orang bukan orang kampung tapi tokoh agama sami buddha. maksudnya benda rohingya buat melangkaui fikiran ketamadunan manusia. sebab tu kena bedal hidup2.

epullipan replied at 22-9-2023 08:42 AM
adoi bang ni content perli menteri je bang..jgn ruler sgt

Loh.. konten je ke.. sorry iols jenis tak paham konten merapu.. kawan selfie2 pun iols tak muyeh brain.. huhuhu..