CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

M3: Citra Bahasa, Penyerlah Nusantara [Next Task: 17 Dec]

Reply  rukiaichigo

yup..to be safe
sediakan

-3 soalan tuk Fasa 1
-3 soalan tuk Fasa 2
dauswq Post at 19-8-2011 09:29 AM

ngaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ~~ mampuih la aku mcm ni. aku baru jer buat 1 soklan utk fasa 1... waduh, gigih la aku dok kena perah otak utk buat kan ayat2 permulaan utk cereka tu... yg fasa 2 tu okay skit kot sbb boleh dok gugel jer... okay2, aku dah paham... thanks daus!!!

ooo.... kumpulan dah ditentukan ya....

yuhuuuu sixret....

** lambai2 kat teammate  

yuhuuuu sixret....

** lambai2 kat team ...
airwickss Post at 19-8-2011 10:05 AM

yuhuuuuuuuuuuuuu, airwickss.... *lambai2 kat peserta pertama yg check in*
aku ni sbg salah seorg panel kat sini... ingat aku lg x?? hahahahaha ~

*masih lg tgh buat soalan2 utk korg... boleh x kalo aku ckp, yg jd panel lg tough kerja2 nyer dr korg2 ni!!!

yuhuuuuuuuuuuuuu, airwickss.... *lambai2 kat peserta pertama yg check in*
aku ni sbg salah seor ...
rukiaichigo Post at 19-8-2011 11:01

yuhuuu kia....

*lambai2 kat panel....
sambil tepek rasuah.......

yuhuuu kia....

*lambai2 kat panel....
sambil tepek rasuah....... : ...
airwickss Post at 19-8-2011 11:08 AM

WAKAKAKAKAKAKAKAKA ~ siap tepek rasuah tu... ish, maner boleh rasuah2 ni. tp kalo ko bg Inche tu yg sebenar boleh la aku terima. takat gmbr aper currrrlasssst kan!!

slmat bekerjasama.....AZHAR

sape yg kite nak pilih ek?? hmmm........

Follow Us
DAUS,

nak tnya ni. yg Fasa 1 tu utk sambung CEREKA tu kan, boleh ada dialog ke?? hahahahaha ~ aku kurg tahu mcmaner format CEREKA yg sebetulnyer...

sekian, terima kasih!!

ekekekekekeke ~ dalam pada aku ckp agak payah nak buat soklan2 utk korg, siap jugak akhir nyer semua soklan2 tu... siap buat extra satu soklan utk each fasa lg...

gigihnya rukia......

gigihnya rukia......
adifrs Post at 19-8-2011 12:12 PM

hahahahaha ~ aku pun x sangka aku segigih ni... dah la ala2 menempah maut jer offer diri jd panel... ingat kan keje panel ni just pantau2 jer utk tugasan minggu ke-3 ni, sekali hamik ko... otak pun naik weng skg ni...

DAUS,

nak tnya ni. yg Fasa 1 tu utk sambung CEREKA tu kan, boleh ada dialog ke?? hahahahaha ~ aku ...
rukiaichigo Post at 19-8-2011 11:47

garapanny mcm kau baca cerpen/novel...
kiranya kau suruh diorg sambung cerita...itu jek

garapanny mcm kau baca cerpen/novel...
kiranya kau suruh diorg sambung cerita...itu jek
dauswq Post at 19-8-2011 03:03 PM

so, xkesah la kan dorg nak tmbh dialog ke aper. sbb aku nyer permulaan cereka ni mmg xder dialog, hanya penceritaan je...   so, skg ni aku hanya tngu sesiapa antara peserta utk PM or nyatakan kat post yg dorg nak soalan dr aku kan?? hahahahaha ~ saper kah yg BERtuah utk jwb soalan2 aku ni... xder la payah maner pun nak2 utk Fasa 2 tu. xtau wei nak tnya aper!! main hentam keromo jer... yg Fasa 1 tu plak, aku tgk mcm pjg plak soalan aku utk disambungkan oleh mereka2 ni...

Reply 32# rukiaichigo

aku jangkakan airwicks pilih kau

tp perlu dpt persetujuan dr rakan seperjuangannya dulu

Reply 26# adifrs

adifrs???? wow.....
urmm anda laaa panel ^_^

Reply 33# dauswq

aku pun menjangkakan benda yg sama... x kesah la saper yg rikues utk amik aku sbg panel... semua soklan2 aku dah siap dibuat, tinggal nak tabur kat dorg jer....

Post Last Edit by dauswq at 19-8-2011 17:35

cpt2 sket pilih panel..
sbb nak beri masa lebih kt korg tuk siapkan karya

yuhuuuu sixret....

** lambai2 kat team ...
airwickss Post at 19-8-2011 10:05

salam airwickss

awak pilih panel ya. saya tak kisah sapa2 pun.

lepas tu tugasan yg pertama nanti kita tgk, siapa yg lebih byk idea atau volunteer nak buat, org tu buat. yg lagi sorang boleh tolong kalau org yg buat tkde idea. ok?

thanks.

matilahh.. kak kelaud mane?

okay, pasukan airwickss & sixret dah memilih aku sebagai panel mereka utk fasa 1 ni... so aku terus la repek soalan aku utk mereka ye....

erk, aku sbg panel ada format2 yg diperlukan ke utk bg soalan ni?? ke main tepek jer??

Post Last Edit by rukiaichigo at 22-8-2011 07:39

baik lah, aku telah dipilih sebagai ahli panel bagi tugasan fasa 1 untuk kumpulan airwickss & sixret. ini adalah soalan aku untuk kalian:

Sila sambung cerita di bawah:
(Panjang karangan hendaklah tidak melebihi 200 kurang daripada 500 dan tidak lebih daripada 2000 3500 patah perkataan)

Dalam kesamaran malam yang dingin itu, kelihatan satu susuk tubuh sedang duduk bersendirian bersendirian di perhentian bas kawasan perumahan mewah. Dengan esak tangis yang masih bersisa, Sofia menyapu saki-baki air mata di raut wajah nya dengan hujung tudung yanag agak tidak terurus itu. Rasa lenguh kakinya setelah berjalan hampir satu kilometer tidak dapat mengatasi rasa sakit hati serta kecewanya setelah dia diperlakukan seperti sampah oleh mereka yang telah dianggap seperti keluarganya sendiri. Tetapi gelaran sebagai anak perempuan tunggal kepada Datuk Zamri dan Datin Hamidah kini telah berubah kepada anak angkat bagi pasangan yang disegani di sekitar Kuala Lumpur itu. Setelah hampir 28 tahun dia hidup bersama-sama keluarga itu dengan sedikit bahagia walaupun ada ketika nya pahit terutama apabila Sofian, abang sulungnya, mencari pelbagai helah dan alasan untuk menykitkan hatinya. Tetapi itu tidak mendatangkan sebarang onar ke dalam dirinya kerana kedua ibu bapa nya begitu menyayanginya cuma secara tidak sengaja apabila dia ingin menghantar minuman ke dalam bilik bacaan sejam yang lalu, dia terdengar pertangkaran di antara papa & Sofian yang melibatkan dirinya. Tidak hairanlah kiranya selama ini Sofian tidak pernah memaniskan muka apabila berdepan dengannya kerana bagi Sofian...

jadi, inilah soalan bagi Fasa 1 untuk Kumpulan airwickss & sixret. motip aku dok ubah sikit ending nyer dr aper yg aku draf kan tadi?? siap mcm payah nak berhenti menaip plak!!

semoga berjaya untuk korg berdua & peserta2 yg lain!! harap2 la cerita aku ni senang utk korg hbs kan...

Rate

1