CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: raudhah0916

sedey...Bekas hubby yg kurang bertanggjungjawab pd anak...

Close [Copy link]
Post Last Edit by gticute at 31-3-2012 11:50

mungkin jugak dia tak mampu nak bg lebih. TT ex laki gaji berapa. kalu dlm seribu lebih tuh, memang sakit jugaklah. tapi kalu gaji  ribu riban tapi liat sesangat. sila gi mahkamah tuntut okay. kalu susah raser nak ke mahkamah, sila buat cara pengutip hutang. call setiap hari, plus sms. pastu kalu nak extreme sikit,lawatan ke tempat kerja . wat muka bodoh kalu dia marah, yg penting hak anak diutamakan dulu.

selamat mencuba yek tt.

pi report mahkamah..tak perlu berteka teki gaji dia bape..komitmen dia bape..kita tatau pun kan..ngan kita dia leh tipu sana sini nk kene bayo itu ini..lbh bek pegi mahkamah..kat sana sme kene declare..tak semestinya mahkamah tempat utk 'bergaduh'..mahkamah tempat setelkan maslh..tak byk..sekurangnya leh la up cket dr 200 je tu..zaman skrg..200 tu nk beli ape?susu pun lum tentu lepas sebulan..

TT kene tegas..klu wat lmbik2..later lg dia naik lemak..anak bwh 6thn kira murah lg nk bela..kalu da sekola etc sok..lg byk belanja..takkan dia nk lepas tgn lg? so, biar dia 'terikat' awal2 dgn adanya perintah mahkamah..

cuma, TT kene ready ngan AL,MC byk2 la..sbb kes mahkamah ni leceh..kene duk ulang pegi tatau bape x selagi kes tak setel..or, upah lawyer..senang citer..tp kuar belanja cket la..

jgn mengalah utk tanggungjwb seorg bapa yer..sekian..

berape gaji ex kau..1000?..3000?
panasnyelavaitu Post at 31-3-2012 01:56

Kalu rm1k naper? Rm3k naper? Kalu 1k nafkah anak percuma?

Brp pung gaji si bapak, hukumnya wajib.... tp mahkamah donia bg kelonggaran dgn benarkan somi bg alasan 'tak mampu' then suh isteri cari sendiri duit tuk tampung keperluan anak.....yg mana benda ni takde pung tulis kat mana2.... maka semakin berlemak la bapak2 sengal ni...

kalau anak u tengah melukis ke apa, suruh
dia melukis kartun ayah dia depan bangunan,
lagi elok kalau bangunan itu ditulis
''rumah orang orang tua'' lepas tu kasi lukisan
tu kat laki u, kalau bagi masa father's day
atau birthday dia, lagi best.

Biasalah tu.. lelaki ni selalu ambil kesempatan jer.. kalau dia rasa bekas isteri dia mampu.. dia langsung tak kisahkan anak2. Ibu ni manalah boleh tgk anak2 serba kekurangan.. ada tak ada mesti nak cuba dan berusaha untuk dapatkan yang terbaik utk anak...

Lelaki sekarang mostly macam tu.. susah nak jumpa macam hb i sekarang.. sangat2 bertanggungjawab.

Brp pung gaji si bapak, h ...
BingkaUbi Post at 1-4-2012 07:59

Itulah kan.. pihak berwajib should do sumthing... jgn nak tunggu perempuan kena fight kat mahkamah baru dapat... nak failkan kes pun bukan mudah.. ambil masa dan perlu turun naik mahkamah.. tu yang buat lelaki semakin teballah lemaknya.

Follow Us
satu lg contoh x betul... org selalu cakap anak pengikat kasih suami isteri... lau dh jadi mcm ni, ape ke halnye la...
suami tu dh mmg x suke same ade ngan TT atau dgn baby TT sekali...
pegi mahkamah tuntut ape yg patut, pas tu cari rezeki besarkan anak tu sendiri...

kenape ye byk laki lps tggjwb pd anak wpon lps bercerai?hrp sgt laki camni bile dah tua kene hantar  ...
miss_comel Post at 31-3-2012 00:00

aku pernah ckp mcm ni sbb geram dgn BIL yg culas kasik nafkah 3org anak dia.. jawapan laki aku was 'pecayalah, org2 mcm ni lah nnt dh tua anak2 akan sayang sgt'   sbb byk kes kat kg dia, masa muda abaikan anak2.. bila anak2 berjaya diaorg akan jaga si bapa yg xberguna tu sbb teringin nak rasa kasih syg si bapa ni.

so xyah penat2 pikir apa akan jadik kat si bapa, just ikhlas dan berdoa yg tuhan akan berkati hidup tt dan anak2 dan tt dpt balasan yg baik di akhirat....

Jgn ikut nasihat aku sbb aku hati kering\\

Aku senang ja, nak merungut-rungutpun tak guna, bila dah cerai nak tuntut nafkah bagai, sama-sama kerja kenn, kalaupun tak cerai hidup mcm org lain aku rasa ko tak kisahpun sumbangkan duit gaji kau utk keperluan anak yer tak? Ni sbb dah cerai kau nak hak anak ko lah...

Kalau rasa anak tu beban sgt, bagi aja pada bapa dia habis cerita, lainlah kau penganggur. Nak berkira apa sgt, Ex bagi sikit ke banyak ke, kau terima aja, alhamdulillah. Ada org sesenpun tak ada. Dgn gaji yg ko ada tu kau suap mulut anak kau, bismillah hirrahmanirrahim..berkat berpuluh kali ganda rezeki Allah tambahkan utk ko, percayalah TT.

Nanti tak pasal-pasal dia minta hak penjaan terus dr kau macam mana? Masa tu baru nak nyesal? Rezeki ada di mana-mana, jgn asyik fikir hal nafkah tu, bukannya anak kau berderet lima, seorg ja...

Laki kau punya tanggungjawab tu nanti belum mati Allah bayar cash ke dia, ko relax jah.. Berdoalah banyak-banyak supaya Allah sentiasa bukakan pintu rezeki korang anak beranak..

Jgn ikut nasihat aku sbb aku hati kering\\

Aku senang ja, nak merungut-rungutpun tak guna, bila ...
cmf_blingblings Post at 1-4-2012 12:34

teringat lak kat my cousin last year...gila nak kawin lain.bini tak bagi so mtk cerai..senang hati dia ceraikan tapi yg bestnya bini dia serahkan 3 -3 anak tu kat cousin aku sbb bini dia gaji kecik..terakhir aku dgr, masih belum kawin pun cousin aku tu...agaknya berfikir balik kot.anak2 semua dgn dia...

teringat lak kat my cousin last year...gila nak kawin lain.bini tak bagi so mtk cerai..sen ...
MamaMima711 Post at 1-4-2012 12:58

ni kat umah aku tadi ada jiran berkunjung, nangis-nangis minta nasihat, dua malam lepas dia kena pukul dengan hanger dan helmet depan mak dan bapa mertua, siap dia angkat kain baju dah nak lari.....aku nak masuk sebelah mana? Suaminya mmg baik dgn aku, dia nji isteri yg dah ke 3, suami tu kahwin muda, isteri pertama meninggal. Isteri ke 2 sempat nikah 3 bulan, pastu cerai, nikah yg ini sbb sama2 duda dan janda, sama2 ada anak perempuan...kesian aku tengok pompuan ni, dah berapa kali dia kena belasah , dgn suami yg dulupun sama juga, sampai masuk lokap laki dia sbb pukul bini...yg inipun nak kena masuk dalam juga ke..

bukan pasal hal-hal besarpun, hal r/tangga aja, cepatnya lelaki nak memukul..

ni kat umah aku tadi ada jiran berkunjung, nangis-nangis minta nasihat, dua malam lepas dia kena p ...
cmf_blingblings Post at 1-4-2012 13:03

nape k.blings tak tlg nasihatkan lelaki tu??menci org lelaki yg cpt naik tangan ni.my ex pun sama...

nape k.blings tak tlg nasihatkan lelaki tu??menci org lelaki yg cpt naik tangan ni.my ex p ...
MamaMima711 Post at 1-4-2012 13:09

laki dia tak ada, pagi tadi aku bekfast kat umah dia org, berkelah bawah pokok mempelam, semua ok jahhh, tak nak cerita kot...bila aku balik umah dia dtg kat umah sebelah ni sbb jiran aku demam, sekali dia nangis....adehhhh, sepanjang aku kenal suami dia dr belum kahwin lagi, mmg baik orgnya...aku rasa ada kn mengena dengan mulut kot

Brp pung gaji si bapak, h ...
BingkaUbi Post at 1-4-2012 07:59

kalau gaji 1k...every month kasi rm200 cash..kira boleh la..walau pun x berapa nak cukup...

aku pernah ckp mcm ni sbb geram dgn BIL yg culas kasik nafkah 3org anak dia.. jawapan laki aku w ...
IceCream_Soda Post at 1-4-2012 10:55

ye ke? mcm sepupu aku lak..dr umo 2 thn bapak die dah lari tgglkan die n adik die ...now umo die dah 18 thn..gigih la pi cari bapak die kat sabah tu..mula2 mg la rindu, syg bagai..bile nk duk sgt dgn bapak sendiri, dahaga kasih syg sgt..gaduh plak dgn mak tiri belah sana..last2 lari balik semenanjung n benci gile kat bapak sendiri..now syg plak kat bapak tiri yg jaga die dr kecik plak..kejap je syg bapak sendiri sb nak tgk rupe bapak sebenarnyer..pastu nyampah balik...

tak yah la fight2 sgt... sara je anak tu sndri..pompuan skang kan keje..pastu ko kene ingatkan je la anak2..yg bapak sendiri tak pernah bg duit tanggunga bagai..biar dorg pk sape yg besarkan dorg selama ni..mg dorg nak sgt jupe bapak sndri yg tak gune tu tp takat nk tgk je la..kalau nak jaga tu, of kos akan jaga kite yg besarkan...

teringat lak kat my cousin last year...gila nak kawin lain.bini tak bagi so mtk cerai..sen ...
MamaMima711 Post at 1-4-2012 12:58

..... kalau ada ibu2 tunggal yang boleh buat macam ni .. memang saya 'salute" lah ..... agaknya hati dorang memang kering kontang ngan kasih sayang kat anak2 dan tak rela menanggung susah dengan anak2 atau  mereka memang amat menjeruk rasa kehilangan anak2 tapi terpaksa berbuat begitu demi kebajikan anak2 ....

sedey...Bekas hubby yg kurang bertanggjungjawab pd anak...

..... kalau ada ibu2 tunggal yang boleh buat macam ni .. memang saya 'salute" lah ..... agaknya ...
sayawifenikmie Post at 2-4-2012 00:18

Kan..sy rasa hati sy belum sekering itu..x sanggup la..biar la susah senang bersama..tp bagus gak sbg pengajaran buat para suami.jgn ambik mudah..bila dah kena uruskan semua,br tahu langit tinggi rendah

(posted by mobile)

salam yer..
that y me selalu nasihatkan mana2 pompuan yg nak bercerai..
jgn pk nak cerai sgt2 jer..
but kena tau hak u all dgn anak2..
sblum cerai lain kali uruskan dulu hal2 penjagaan n nafkah...
so xderlah belakang hari nanti timbul x puas hati..
me mgkn antara yg luck sbb urusan nafkah, penjagaan seriing dgn perceraian..
almaklumlah org sana nak sgt CERAI kan..
n alhamdulillah sampai skrg dia x culas bayar..
walaupun masa awal2 ader sedikit masalah komunikasi..
but afterall alhamdulillah..
but please u all tau kan kewangan ex u all..
don't expect to muchhhh!!!
kalau masa bersama pun jenuh..
what do u expect after divorce
n apatah lagi kalau dia ader family baru..
mcm my case.. dari awal me serahkan pada ex baper amount..
dia bagitau sekian2 utk sorang anak..
me mintak confirm depan laywer lagi.. me ckp me x mo dia nanti berdolak dalih...
put the amount yg dia mampu hari nie hingga akan dtg..
xmolah time tu beriya2 akan dtg menyusahkan me..
then my ex fix the amount n me accept..
so far alhamdulillah dia x culas..
kalau dia berangan2 nak culas..
bawak ajer perintah mahkamah tu ke pejabat agama..
kita settle kat sana.. x mo ckp banyak la....ehhehehe
but i guess dia mgkn x macam tu..
memandangkan rezeki dia murah skrg..
rezeki anak2 kan!!!

Rate

1

Reply 1# raudhah0916

sedihkan..
pengalaman dari jadi anak dara, istri orang dan ibu tunggal hanya dlm masa 3 tahun.. 3 tahun yg penuh cabaran dgn proses penyesuaian diri dan perubahan status yg kerap.. biasalah tak sume orang mendapat ketahanan dlm rumahtangga sehingga ujung nyawa baik la 3 tahun dari berbelas atau berpuloh bertahun..

puan tanyala diri puan, sekiranya sanggup utk meneruskan perjuangan (sebab bukan mudah nak dapatkan hak anak dari bapak dia sendiri).. puan usahalah berjumpa biro bantuan guaman.. ada di main board FD.. sini linknya.. itu sekiranya gaji tahunan puan kurang dari rm25,000 kalo tak silap la.. (siap ada no phone lagi tapi kat area shah alam)..

http://mforum.cari.com.my/redirect.php?goto=findpost&ptid=463773&pid=41864725

kalo dari zaman kawin pon somi (skang ex) pon culas, inikan plak bila dah bercerai.. moga puan dimurahkan rezeki dan dipertemukan dgn somi orang yg baik dan loaded amin..