CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: otakotak

JANGKA HAYAT / KEKERAPAN

otakotak posted on 3-12-2012 02:44 PM
pakai WM pun blh tahan 3 tahun?

omooo brand ni I pernah pakai, tapi rasanya tak sampai setahun. ...

ai sejak teenage lg my mum belikan brand Triumph sbb my mum bdn besar, saiz ada jual brand Triumph jah.

Bila dh ada duit sendiri ai beli Triumph gak. Penah try brand lain mcm Audrey, Lilian, Scarlet, etc....sbb ai tgk member2 shopping brand tu & mcm murah jah (nk jimat kononnya) tp x tahan lama. So sampai skrg ai beli brand Triumph jah... walopun agak mahal, tp puas memakai. Kalo mcm bra tu harga minimum RM30 kot rasanya. Kalo panties belas2 ringgit gak la kalo 3 helai.

leon_mclaren78 posted on 3-12-2012 02:56 PM
ai sejak teenage lg my mum belikan brand Triumph sbb my mum bdn besar, saiz ada jual brand Trium ...

cakap psl mak belikan, teringat zaman muda mudi..sy pun mak la yg slalu tlg beli.. triumph n  xixili..tp tggu time sale je la..

aku akui aku xpenah memiliki memakai atau membeli bra bra mahal

selalu aku beli di giant or k4 gitu2 la
sbb aku selalu frust beli hat cantik2 tp end up xsesela xsuka kena sedekah kat org (adik badik)

aku beli ikut aku suka and selesa and
aku pakai selagi xde sapa rajin nak buang sbb dah agak ngeri..

otakotak posted on 3-12-2012 02:27 PM
eh ada cara ke?

selama ni aku buang je

manade pantang larang cume...cam terpikir org nk mendrem ke pe leh jek pakai baju kita tu ...
eh...ada ke cammtu ek..

ops.. ada org paggil plak..

yg marks n spencer tu kalau hat yg murah2 dia jual mcm sekotak 2 helai rege dlm rm99 la.. jatuh sehelai rm50.. kekadang ikut nasib ader gak yg 2 helai rm89. basically dia ada yg jenis plain, berenda atau jenis t-shirt. color biasanya putih, itam, coklat cair. kalau nak yg canggih2 nyer harga memang >rm100 ygtu ader la segala span maximizer, minimizer, dan mcm2 lagi. ada kwn suka pki ala sports-bra.. harga dlm rm160. ikut citarasa masing2 la. satu lagi.. kalau tak puas ati, boleh pulangkan semua dalam tempoh 30 hari kot... pernah tukar saiz selepas 2bulan bli.. tapi ofkoz takpernah pakai lagik la.. diorang ok je nak tukarkan.

ketahanan.. kalau marks n spencer yg hat pertama beli dulu sampai skarang elok lagi; dah lebih 5tahun rasanyer. takde kesan lunyai langsung; getah dia masih elok. hatta tag kecik brand/size/instruction tu pun masih terang dan jelas. kain dia memang 100% cotton.. tak sama mcm kain bra biasa. for your info.. memang i masuk dalam washing machine jer semua khazanah tu. setakatnih takpernah sekali pun wire dia bengkok... tak macam si wacoal ngan triumph yg kena ejas balik sbb herot kena pintal dlm mesin basuh... dan, koleksi yg kaler putih (tah knape terpikat ngan kaler putih)kekadang rendam dlm klorok sbb bila lama2 basuh ngan air karat nih bertukar kaler la kan.. mmg kembali putih berseri mcm baru.. dan takde pulak kainnyer rosak.

tentang disposal pulak.. my practise basuh elok2 sebelum buang. yela mana tau kot2 dapat kat org yg berniat tak elok.. dari dulu mak nasihat wat camtu utk semua jenis pakaian.

Takleh nak vote coz jawapan takde kat situ. I beli baru ikut mood. Biasanya yang murah jer. Since murah selalu la tukar.. tapimakan berbulan la. Brand avon bagos. Coz saiz die elok dengan i. Kalau yang biasa kecik sikit. Bra triumph i dah 5 tahun elok lagi. Tapi besi die memanglah akan herot sikit pas masuk mesin basuh. Tapi kalau ada banyak bra takderlah nak buang dal 3-8 bulan. Maunya setahun dua buang. Kan kiterrotate pakai die. Kalau bra ader 5 helai jer memangla 3 bulan kener tukar. Lunyai pon.  Kalau tajin, yang lamer semua tuh bakar. Takpon buang jer. Haha.

Follow Us
i slalu beli brand scarlet je... hahahahaha

setahun dalam 2 kali pakai buang..

cara buang, i akan bakar semua nye.. esp spentot..

12
Return to list New