CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kelisa

CATS BOARDING

salam,

siapa pernah hantar cat boarding kat PetKnode, Damansara Damai?
Kenapa website dia macam takde apa2 pun..ada harga promo jer..
Camne ek?

Reply 367# RoseJeanS

saya baru je book & bayar online untuk cat boarding aidilfitri ni di petknode, damansara damai ni...

pada saya amat berbaloi harga dan tempat yang diberi untuk kucing2 saya. saya book yang bilik kecik untuk 3 ekor kucing dapat diskaun lagi dengan harga dalam RM10 untuk seekor kucing.

tempat boarding saya dulu, kucing2 duduk dalam glass cage (macam kat pet wonderland tu) tapi dorang caj RM15 seeekor satu hari. also dorang letak 2 ekor satu cage tu so a bit cramp la untuk kucing2 saya yang besar tahap beruang tu...

yang saya book kat petknode tu, saya letak 3 ekor kucing saya dalam bilik kecil yang dorang boleh jalan2, regangkan otot, dan lepak tido dengan selesa. saya rasa murah jugak RM10 seekor satu hari tu.

dorang ada jugak boarding yang lagi  murah kalau nak letak kucing2 kat cage yang 3-4 tier tu, so terpulang kat owners nak pilih yang mana dengan bajet tersendiri... :)

(posted by mobile)

Memang nak booking..haritu website down..dah ok kan..
Tapi tu la...hubbyku cutinya tak confirm lagi tarikh..adehhhhh...

Makanan dia camne ek? Tengok kena beli sekali dengan dia..kalau kucing kita tu fussy? Kucing saya ni dia nak makan wetfood + dryfood..kalau bagi asing2 cam kureng selera (ngade!)..

Tapi mmg nampak sangat best petknode ini..mesti nak kena book jugak2..

Memang nak booking..haritu website down..dah ok kan..
Tapi tu la...hubbyku cutinya tak confirm lagi ...
RoseJeanS Post at 11/7/2011 19:04

food boleh bawak sendiri kalau nak. kalau nak diorang bagi food, dia caj ikut brand kibbles.
tapi dorang tak bagi orang masuk ke kawasan boarding kucing kalau kita nak tengok2.
stress kucing nanti katanya...

Reply  RoseJeanS

saya baru je book & bayar online untuk cat boarding aidilfitri ni di petknode,  ...
boocik04 Post at 9-7-2011 16:41

kak boochik....rina tgk terpk nk anta cni..tp nk tau kawasan dia macam mana,,sbb takut bubuye + shiro + nomel stress....pk nk tinggalkan budak2 nie kt umah je...sbb derang more selesa kt rumah..risau nk hantar boarding...tp terasa macam kene hantar je nie... 1 hari rm30 utk 3 ekor erk..hurm....

kak boochik....rina tgk terpk nk anta cni..tp nk tau kawasan dia macam mana,,sbb takut bub ...
anizarina Post at 12/7/2011 11:39

rina pegi ke website dorang and tengok - www.petknode.com.my . dorang ada bagi weekend discount semua tu. lokasi kat damansara damai. boleh tengok kat google map. dekat dengan saujana utama.

Follow Us
petnode sgt ok kpd yg mementingkan kebersihan dan keselesaan si manje.

Reply 373# leotazz818

kak leo pernah hantar anak2 bulus ke sana tak?

(posted by mobile)

Reply  leotazz818

(posted by mobile)
boocik04 Post at 13-7-2011 18:54

hi boochik, kita ketemu di sini pula....hehe. mom pun tgh mencari tempat cat boarding yg leh nego jaga kucing mom ni....

2 cats + 5 kittens for 18 days.......siapa leh kasi best quote...huhu. kalo ada kawan sanggup jaga, baik mom kasi duit raya kat dia org je kan...

Reply  leotazz818

(posted by mobile)
boocik04 Post at 13-7-2011 18:54

xpenah sbb jauh dgn rumah.. hate penah hantar sane..

hi boochik, kita ketemu di sini pula....hehe. mom pun tgh mencari tempat cat boarding yg leh neg ...
homemom2 Post at 29/7/2011 12:24

try la petknode tu homemom... dia ada affordable charge untuk long-stay.

Dengan jayanya dah booking stay kat petknode..
2 ekor kucing, 9 hari, sangkar asing2, without food, lepas dari sangkar sejam sehari utk 4 hari.
Total RM93.40.
Ok kot? First timer nih..sebelum ni takde kucing.
Cat litter n air masak diorang provide. Bawak makanan sendiri kena pack elok2, labelkan and beri feeding instructions. Bawak toys, bantal, scratch board ke apa ke semua boleh, janji labelkan and daftar masa hantar.
Moga2 kucen2 ku selesa la masuk asrama..hehe..

Dengan jayanya dah booking stay kat petknode..
2 ekor kucing, 9 hari, sangkar asing2, without food, ...
RoseJeanS Post at 1/8/2011 15:27

murah la tu RM94 untuk 9 hari, 2 ekor kucing. maknanya sekor lebih kurang RM5 je sehari. selalunya petshop caj RM10 - 20 per cat per day tapi dorang bagi makan la...

akak tengah menggaru kepala & menggaru poket gak memikirkan mampu ker nak boarding 7 ekor kucing & 4 ekor strays  utk raya nih.... kalo sekor 10rggt.. sehari dah 110x4 hari.. uuuuuumangaiiii!!! tak balik kg la jawabnyer...

nak hantar kat petknode jauh la plak dari rumah... huhu

akak tengah menggaru kepala & menggaru poket gak memikirkan mampu ker nak boarding 7 ekor kucing & 4 ...
eyth Post at 4/8/2011 01:39

akak boleh try cari petsitter... rasanya kalau akak selak2 kat page belakang thread ni ada sorang tu kat cyberjaya. dia memang datang rumah dan bersihkan litterbox kucing, top-up makanan semua tu.

akak boleh try cari petsitter... rasanya kalau akak selak2 kat page belakang thread ni ada soran ...
boocik04 Post at 4-8-2011 07:48

ye ke?  ada gak org buat service ni eh?  ok2.. nanti akak selak pelan2..

hmmm... lepas dah selak2.. rasanyer ok tak kalo akak tinggalkan aje kucing dlm cage utk 4-5 hari?  2 ekor kat 3 tier cage... pastu lagi 1 cage utk mommycat ngan babies baru dia ni?  agak2 dorang bosan tak eh?

hmmm... lepas dah selak2.. rasanyer ok tak kalo akak tinggalkan aje kucing dlm cage utk 4-5 hari?  2 ...
eyth Post at 4/8/2011 08:09

kalau 2-3 hari, ok la akak tinggalkan dalam sangkar. tapi kalau 4-5 hari tu rasanya kesian pulak furkids tu. sangkar tu rasa sempit la pulak kalau dah 120 jam (5 hari) duduk dalam tu. tempat membuang dorang tu la nanti hazab ya amat...

try la petknode tu homemom... dia ada affordable charge untuk long-stay.
boocik04 Post at 1-8-2011 08:29

tks boochik...mom dah try buat...chewah mcm beli ticket air asia pulak....hehe...tapi utk 7 ekor x 18 hari.....adusss still menggaru kepala gak. totalnya jadi = 2 malam hotel di london.....haha. rasanya mom akan beli sangkar yang besar skett yg 3 tingkat tu then nak letak kat bekalang kedai makan hubby mom. mintak perkerja indon dia tolong jagakan......

oocik n rose.. zaza pun dah booking... lege dah ade orag nak jaga , kat mudah.com pun ade, cuma hati berdetik tak mau htr kat org yang promot lam mudah.com..ntahlah....hati pun terdetik, petknode ne bagus dan selamat....amin...utk 2 ekoq kucing  lapan hari plus hairball kibbles total rm91.85.. murah kan...harap2 cage tu besaq..